Vasington-Brisel-Peking-Minsk-"3.svet".???opcije

~Petar~

Poznat
Poruka
8.643
posto se ovde konstantno pojavljuju razna misljenja-od globalizacije,ekumenizma,preko vec preqrcenih zavera,pitanje je da li vam je kulturno-istorijski ili kako god vec blizi koncept Brisela ili izolacija poput Minska,jer je to "anti"-alternativa de facto..globalno,treci put bi predstavljala Kina,pa onda plejada bivsih nesvrstanih..na kraju,imamo i desni konzervativizam Vasingtona..koja opcija vam je najbliza..mislim na LICNO OPREDELJIVANJE...
 
- da li predaja hagu uopste zavisi od volje begunaca
- vasington brisel peking minsk treci svet opcije
vidis to su interesantna pitanjca i tu bi se moglo lepo zabaviti i provesti interesantna vecerica ali perice da ovo nisu slucajno teme sa vezbi ili ti ovako nesto treba za potpis
ako si u frci na faksu nema problema ukljucicemo se a i ako nisi malo budi jasniji pa da raspalimo ok
 
Petar_FPN:
posto se ovde konstantno pojavljuju razna misljenja-od globalizacije,ekumenizma,preko vec preqrcenih zavera,pitanje je da li vam je kulturno-istorijski ili kako god vec blizi koncept Brisela ili izolacija poput Minska,jer je to "anti"-alternativa de facto..globalno,treci put bi predstavljala Kina,pa onda plejada bivsih nesvrstanih..na kraju,imamo i desni konzervativizam Vasingtona..koja opcija vam je najbliza..mislim na LICNO OPREDELJIVANJE...

u situaciji u kojoj srbija jeste,
8) brisel... a to ne znachi anti-minsk anti-kina anti-vashington koncept. politika je slozena rabota... treba tu mudrosti koju ja ne vidim na nashoj politichkoj sceni... mada... plivaju ovi trenutni, videcemo do kad
 
Veksla,na vezbama veruj nije ovako "zanimljivo"..
crow,sasvim si u pravu za politiku jedne zemlje,i naravno da treba sa svima biti ok,ali ako se vec mora svrstati danas u odredjeni "tabor",treba izabrati..cak i ako se ne svrstas konkretno,opet si se fakticki svrstao u one trece,sa strane..
ali pitanje je koji od svih ponudjenih opcija je najbliza,uzevsi u obzir i geografiju,kulturu,istoriju...mixevi su nekad teski,nekad nemoguci-ne mozes,recimo biti lukasenkov fan,i biti za EU istovremeno..
 
Америка и нато путем ББЦ и СНН могу да оптуже кога хоће, за шта хоће.
Хашки трибунал је једна комедија у којој ни ганди неби прошао без пар оптужница за етничко чишћење.

Завера јесте АНТИХРИСТА ИЗ РИМА(папа и чивута) ПРОТИВ ПРАВОСЛАВЉА.
 
opredeljenje hm to dodje nekako kao kada odredjujes svoj polozaj u drustvu dakle sta mozes sta nemozes
pre bilo kakve odluke ova zemlja odnosno njeni gospodari moraju napraviti bilans i to
stanovnistva teritorije energije poljoprivrede itd
e onda kada dobijes rezultat bilansa odlucujes sta mozez gde mozes i za koje vreme ces moci dostici neki stepen razvijenost da u novoprimljenom drustvu nebudes poslednji pazdrkan
ima jos jedna bitna stvar petre a to je tvoj prvi predlog brisel dakle eu u ovoj zemlji niko ne zna pazi ali niko koje su prednosti i posledice ulaska u eu a pogotovo kako i na koji nacin to ostvariti
mislim da su svi realni da nesmatraju ulazak u eu ukidanje viza pa vize neukida brisel nego beogradski mlatimudani kojima je u interesu da im gradjani zive kao u logoru i da ne mogu putovati
i na kraju lova ako bi srbija danas bila primljena u eu njezina godisnja kotizacija bila bi devetstomiliona € stim da bi joj na ime nenaplacenih carina vracali oko tristamiliona € dakle sesto milioncica je clanarina
ok o stimulacijama i subvencijama mozemo kasnije ali od toga nema nista bez bilansa
e petre ovo vi verovatno neucite na fpn ali ovo ti je po onoj racunici da je dva i dva cetiri pa kako god okrenes
 
Свете књиге

Свете књиге читај целим својим срцем јер ћеш из њих научити задобијање врлина и твоја душа ће бити испуњена радошћу и весељем. (Св. Ефрем Синајски)

Границе

Границе између православља и јереси су исписане крвљу. (Старац Јероним Светогорац)

Непријатељи

Живи у миру не само са својим пријатељима, већ и са својим непријатељима; али само са својим личним непријатељима, не и са непријатељима Божијим. (Св. Теодосије Кијевских пећина)
 
da razjasnim,pitanje je opcije,dakle ako treba i licne pasije pri opredeljivanju...
to sto su u EU jedinstvene carine ne pogadja ni jednu zemlju,jer je smisljeno u opstem interesu..glupo je kalkulisati tako sada,kad se s druge strane vraca mnogo vise(sto je vec pokazano,jer tako funkicionise decenijama)..mi u EU ni da hocemo ne mozemo uci danas,tako da je glupo tako hipoteticki pricati..pred nama stoje programi predpristupa EU koji su prilicni,i koji sluze kao impuls ekonomiji(kad udjemo u ugovorni odnos sa EU),a naravno da bi se sje_ali da danas udjemo..govorim o narednih 10 godina..
a u svakom pogledu mi je najbliza opcija EU,i to ne samo ekonomski..
 
petre ali rokovi su iluzorni to je glupo licitirati
niti jedna zemlja nije licitirala i sebi postavljala neke rokove i ono tipa e do tog i tog moramo biti u eu ili potop
u svakom normalnom i organizovanom drustvu zemlji postojao je i postoji proces razvoja i kada drustvo odnosno zemlja dostigne neki stepen koji se podudara sa kriterijima recimo eu to onda uclanjenje postaje potpuno bezbolno
e kad je o srbiji rec onda moras imati u vidu da recimo u eu nece uci samo beograd nego i lebane vranje bor valjevo plandiste stajicevo itd razumes
za gospodare srbije srbija je do autokomande i tacka
to je katastrova ne samo politicara nego i nakaradne beogradske intelegencije koja se srami ostatka srbije
za ovu tvrdnju mogu ti potkrepiti sa milion primera
i opet na kraju lova pa da li je normalno da u srbiji raspon plata bude jedan prema dvadesetpet
ja prihvatam razliku severa i juga i da je recimo dva jedan ali ovo ovde je idiotizam nastao kao produkt fahidiota koji vode zemlju a nazalost svi su sa fakulteta i instituta
njima niko nespori naukovanje ali uhvatili su se posla koji neznaju raditi i sta je najgore uce se da ga odrade niti u jednoj zemlji profesori i naucnici nisu nigde bili uspesni ministri i predsednici odnosno uspesni gospodari
e sad u takovim okolnostima odabrati opciju tesko je buduci u ovoj zemlji niko ne zna sta ce biti za dva meseca a kamoli za deset godina sta bi morao znati i predsednik opstine
 
ok ajmo onda ovako da li ti stvarno mislis da ce ostatku ove zemlje sve probleme resiti studija o izvodljivosti i zakljucivanje ugovora o pridruzivanju eu
da li smatras da ce ovako neorganizovanoj zemlji stici i jedan € kao poticaj za izvrsenje radnji da se ispune kriteriji
da li ti smatras da ova zemlja moze funkcionisati bez i jedne nacionalne banke
da li ti mislis da se u ovoj zemlji moze bilo sta uraditi ako ti ekonomsku politiku vode mmf i svetska banka
pa cekaj sa cime mislis u opciju uopste vise nije bitno kuda ja mislim da ce ovo biti samo interesantan region sa nekoliko pokrajina jer kao drzava nece moci funkcionisati a kada se kao takav nekom priklonis onda dobijes samo pomije
e sad da ti pojasnim jos nesto ja nespadam u kategoriju ljudi za koje je tranzicija pocela pre pet godina i za koje je dvehiljadita nulta godina
pesmice tipa tranzicija transparentno in out cool sluze za zamlacivanje idiota koji vole sami sebe slusati dok to govore
 
Petar_FPN:
posto se ovde konstantno pojavljuju razna misljenja-od globalizacije,ekumenizma,preko vec preqrcenih zavera,pitanje je da li vam je kulturno-istorijski ili kako god vec blizi koncept Brisela ili izolacija poput Minska,jer je to "anti"-alternativa de facto..globalno,treci put bi predstavljala Kina,pa onda plejada bivsih nesvrstanih..na kraju,imamo i desni konzervativizam Vasingtona..koja opcija vam je najbliza..mislim na LICNO OPREDELJIVANJE...
Petar_FPN,nerazumen vas, shta ti to zanci,dali je kulturno?
1)ako globalizacija,kako suje Am*ricki Zionisti zamislili,kad bogatim u SAD,Kinu,i Rusluju prigusti,revolucije radi,Kineska i Ruska,armija ce skoci da zastiti globalizaciju,u tom konfliktu nesta ce dve trecine sveta.A sad ,objasni forumashima gde grasim!...
 
20.gif
 
Ja sam za opciju: Peking, ali bez foliranja. Ima mnogo razloga, a naravno da treba voditi pametnu politiku na dva pola. S Kinom, inace imamo tradicionalno dobre odnose kojih prosecni ljudi ovde nisu ni svesni. Naravno, politicko zblizavanje smatram da ne bi uzimali u obzir i tako tesnu ekonomsku saradnju, jer bi nas oni u tome sigurno progutali :(

Ipak, mi smo dobro stratesko podrucje za bilo koju od svetskih sila koja bi stupila na scenu.


Treba da malo sokiramo i prodrmamo
7.gif
tu EU
smil42d2f529261d5.gif
i USA
3.gif

2.gif


Serbia up to Tokyo !
Serbie jusqu'à Tokyo !
smil42e4cb59cc677.gif

585E.gif
723E.gif
7DAD.gif
4E9E.gif
5230.gif
6771.gif
4EAC.gif
(isto na Kineskom)

20.gif
13.gif
1.gif
 
Zarathustra:
Ja sam za opciju: Peking, ali bez foliranja. Ima mnogo razloga, a naravno da treba voditi pametnu politiku na dva pola. S Kinom, inace imamo tradicionalno dobre odnose kojih prosecni ljudi ovde nisu ni svesni. Naravno, politicko zblizavanje smatram da ne bi uzimali u obzir i tako tesnu ekonomsku saradnju, jer bi nas oni u tome sigurno progutali :(

Ipak, mi smo dobro stratesko podrucje za bilo koju od svetskih sila koja bi stupila na scenu.


Treba da malo sokiramo i prodrmamo
7.gif
tu EU
smil42d2f529261d5.gif
i USA
3.gif

2.gif


Serbia up to Tokyo !
Serbie jusqu'à Tokyo !
smil42e4cb59cc677.gif

585E.gif
723E.gif
7DAD.gif
4E9E.gif
5230.gif
6771.gif
4EAC.gif
(isto na Kineskom)

20.gif
13.gif
1.gif

Ценим Твоје залагање за сарадњу са Кином... али зар
до сада није Албанија та КОЈА ЈЕ ЦЕНТРАЛА НА
БАЛКАНУ ЗА КИНУ... чини ми се да су Шиптари баш од
Кине добили наоружање да убијају Србе ???
 
Ja sam za stav stare Jugoslavije. Plutaj tako izmedju svih. Nacini sebe kao strateskog partnera interesantnim za druge pa onda se druzi sa svima, a narocito sa onima od kojih imas koristi. Ali naravno postavis neutralnost kao javno opredeljenje i u medjuvremenu kad god pocnes da se priblizavas jednima svi drugi te obasipaju poklonima, donacijama itd.
Kako to uraditi? Dopustiti Rusima ili Kinezima ili i jednima i drugima da otvore po neku malu bazu kod nas (naravno pod uslovom da to zele). E to bi bilo zanimljivo gledati. Do sad je sve bilo na USA bazama, ali ovo ovako bi bilo mnogo zanimljivo. E onda bi tu bilo ubrzano prikljucenje EU, mozda cak i neka finansijska pomoc, dok bi Rusi mozda stavili nesto od tehnike i para.

A kad prigusti onda cemo lako i jednostavno za najjaceg ko god to bio u datom trenutku.
 
_guru_:
Ja sam za stav stare Jugoslavije. Plutaj tako izmedju svih. Nacini sebe kao strateskog partnera interesantnim za druge pa onda se druzi sa svima, a narocito sa onima od kojih imas koristi. Ali naravno postavis neutralnost kao javno opredeljenje i u medjuvremenu kad god pocnes da se priblizavas jednima svi drugi te obasipaju poklonima, donacijama itd.
Kako to uraditi? Dopustiti Rusima ili Kinezima ili i jednima i drugima da otvore po neku malu bazu kod nas (naravno pod uslovom da to zele). E to bi bilo zanimljivo gledati. Do sad je sve bilo na USA bazama, ali ovo ovako bi bilo mnogo zanimljivo. E onda bi tu bilo ubrzano prikljucenje EU, mozda cak i neka finansijska pomoc, dok bi Rusi mozda stavili nesto od tehnike i para.

A kad prigusti onda cemo lako i jednostavno za najjaceg ko god to bio u datom trenutku.

Да, то би било најбоље за нас, али Брозово време и штосови "с' једно дупе на две клупе" је одавно
прошло...НСП је на сцени...
 
_guru_:
Ja sam za stav stare Jugoslavije. Plutaj tako izmedju svih. Nacini sebe kao strateskog partnera interesantnim za druge pa onda se druzi sa svima, a narocito sa onima od kojih imas koristi. Ali naravno postavis neutralnost kao javno opredeljenje i u medjuvremenu kad god pocnes da se priblizavas jednima svi drugi te obasipaju poklonima, donacijama itd.
Kako to uraditi? Dopustiti Rusima ili Kinezima ili i jednima i drugima da otvore po neku malu bazu kod nas (naravno pod uslovom da to zele). E to bi bilo zanimljivo gledati. Do sad je sve bilo na USA bazama, ali ovo ovako bi bilo mnogo zanimljivo. E onda bi tu bilo ubrzano prikljucenje EU, mozda cak i neka finansijska pomoc, dok bi Rusi mozda stavili nesto od tehnike i para.

све је добро до оног краја 'после ћемо са најјачим'. искуство из два светска рата? никад нисмо били са најјачим и никад нисмо били неутрални. и тако смо обично побеђивали. (додуше, мало нас је после такве политике остало...али побеђивали смо) :evil:
не бих ја веровао у могућност неутралности. нисмо више у том времену. а не бих се кладио ни на ове "најјаче" у сваком случају. њима је одзвонило.
 
Petar_FPN:
posto se ovde konstantno pojavljuju razna misljenja-od globalizacije,ekumenizma,preko vec preqrcenih zavera,pitanje je da li vam je kulturno-istorijski ili kako god vec blizi koncept Brisela ili izolacija poput Minska,jer je to "anti"-alternativa de facto..globalno,treci put bi predstavljala Kina,pa onda plejada bivsih nesvrstanih..na kraju,imamo i desni konzervativizam Vasingtona..koja opcija vam je najbliza..mislim na LICNO OPREDELJIVANJE...

Мислио сам да ово оставим једном као нову тему, али ајде сад овде...
Дакле, све је то већ условно, али мислим да тако гледамо имамо десницу (либерални капитализам) у Америци и левицу (социјалдемократија, француско-немачки модел) у Европи.
Трећи пут је исправно дефинисан као Кина, али погледајмо све од данашње Русије, па на исток представља тај трећи пут.
У Сингапуру је формално демократија, али влада једна породица, Хонгконг је представо успешан развој најлибералнијег капитализма у Народној Републици, у Јапану се колико знам ретко мења владајућа странка, Јужна Кореја је дуго била диктатура, а транзиција је тамо трајала 25 година, Малезијске власти отворено критикују "западну демократију"... Русија се воздиже под влашћу Путина који није демократа (да, о томе трубе "домаћи Американци" и ја баш због тога готивим Путина). Дакле све су то земље са великим девизним резервама и високим растом привреде. Дакле, свет тражи нешто ново.
 

Back
Top