Zene pitaju...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pre nego sto pitam,moram da naglasim da se ovo nije desilo meni.nije se desilo nikome,ni meni bliskom,niti sam negde cula ili procitala,jednostavno sam vise puta pomislila na to,pa me interesuje sta vi misllite
recimo vidite odjednom ,ili vam se obrati neko ko je pokojni,ne u snu,vec ovako na javi,ili cujete neki glas jasno ,koji nema sanse da cujete
da li bi ste ubedjivali okolinu da se to stvarno desilo,ili bi ste potrazili pomoc psihijatra,jer znate da ste prolupali?
ja znam da bih potrazila pomoc,jer ne verujem u onostrano
a vi?
jos jednom,nisam flipnula,ne brinite :)

Odmah psihijatar.
Moja baba je tako pricala uvek sa pokojnima pred smrt
I deda.
Dozivali mrtvu cerku.

A generalno mislim da je to odraz da malko popusta izolacija na zivcima
 
Isprepada nas bre brate Cile, moglo je to suptilnije, dovoljno je bilo da se kaze kako komunikacija sa onostranim moze imati negativne konsekvence.
Mislim i duh Petra Velikog je Pavlu Prvom prozborio: "Jadni Pavle.", i Pavla po nalogu Engleza ubrzo ubise.
 
pre nego sto pitam,moram da naglasim da se ovo nije desilo meni.nije se desilo nikome,ni meni bliskom,niti sam negde cula ili procitala,jednostavno sam vise puta pomislila na to,pa me interesuje sta vi misllite
recimo vidite odjednom ,ili vam se obrati neko ko je pokojni,ne u snu,vec ovako na javi,ili cujete neki glas jasno ,koji nema sanse da cujete
da li bi ste ubedjivali okolinu da se to stvarno desilo,ili bi ste potrazili pomoc psihijatra,jer znate da ste prolupali?
ja znam da bih potrazila pomoc,jer ne verujem u onostrano
a vi?
jos jednom,nisam flipnula,ne brinite :)

e, desilo se nekome koga vrlo dobro poznajem da ćuje glas koji mu je najavio smrt nekog bližnjeg.... osoba je više nego racionalna.... kako da kažem, možda joj čak i zameraju na realnom odnosu i svakodnevnom i opštoj sklonosti ka racionalizaciji u svim životnim sfrerama...

i verujem da joj se to desilno upravo uzbog toga...više sam je puta i pitao i osoba je uvek odgovarala potvrdno da joj se to desilno, ta najava smrti kroz glas koji je usred bela dana ćula.....

meni se nije desilno ništa slično, a da se toga sećam ili da sam svestan bio .. ( :
 
Vrlo je čudno...jer ta osoba koja je umrla, zapravo je poginula u najboljim godinama života, nije bila boslesna, niko nije ni slutio....i, kako neko ko veze nema sa sujeverjem i mambo-džambo stvarima tvrdi da je čuo glas...meni je to, ustvari, najzanimljivije u celoj priči.....
 
a da li je to ta osoba rekla tek posle smrti? mozda je pod stresom projektovala,mozda zeli da se napravi vazna,a mozda je samo jako izrazena intuicija.ja u nju verujem.vise puta me je kao neko uboo iglom u dupe da skocim i nesto pogledam i uvek sam se zapanjila onim sto sam videla
 
pre nego sto pitam,moram da naglasim da se ovo nije desilo meni.nije se desilo nikome,ni meni bliskom,niti sam negde cula ili procitala,jednostavno sam vise puta pomislila na to,pa me interesuje sta vi misllite
recimo vidite odjednom ,ili vam se obrati neko ko je pokojni,ne u snu,vec ovako na javi,ili cujete neki glas jasno ,koji nema sanse da cujete
da li bi ste ubedjivali okolinu da se to stvarno desilo,ili bi ste potrazili pomoc psihijatra,jer znate da ste prolupali?
ja znam da bih potrazila pomoc,jer ne verujem u onostrano
a vi?
jos jednom,nisam flipnula,ne brinite :)

Mislim da je to posledice nekog velikog emotivnog stresa i na neki nacin odbrambeni mehanizam nase svesti ,i to je svakako da se potrazi pomoc od lekara
to je slicno kao kada se sanjaju bliske mrtve osobe
 
А можда мозак може стварно много више него што смо кадри да га искористимо. Мада, не морамо баш све ни да знамо :lol:

nekad se verovalo da se koristi svega oo 10% mozga..polse su naucnici to demantovali i rekli da se ipak koristi vecina mozga tu i tamo..znaci opet postoji deo mozga koji se ne koristi..ko ce ga znati sta je sve moguce .. mozak je cudo :D
 
a da li je to ta osoba rekla tek posle smrti? mozda je pod stresom projektovala,mozda zeli da se napravi vazna,a mozda je samo jako izrazena intuicija.ja u nju verujem.vise puta me je kao neko uboo iglom u dupe da skocim i nesto pogledam i uvek sam se zapanjila onim sto sam videla

dan pre nego što će da se desila nesreća, osoba je čula glas...bila je sama, nije moglo da se desi da je umislila....tako kaže.....msm, vidi kako se dopisujemo, ko na kvizu...da li je ta osoba možda kinez..nije.da li ta osoba voli da jede sladoled..da..
pomislio sam da je moguće nešto reverzibilno., baferuju malo moždane tjelije...tipa..pošto ti se desi nešto jako strašno i pod stresom si, možda se dešava da tražiš neki znak..a pošto si već bio zabrinut za nekog ko se bavi nekim poslom...tipa pilot je, vojnik, policijac, vatrogasac...učitao si da si imao predosećaj i da si mogao-morao da znaš pa čak i da si čuo glas... koji ti jasno kaže da će se zlo desiti .... nemam pojma stvarno..

- - - - - - - - - -

Kakvog je psa,.....šarplaninca dobio Putin?...msm, dobitje...verni kerovi mu poklanjaju šarplaninca....a taj pas nije ni zaveden u kinološkim savezima kao naš..msm da su ga registrovali šiptari još pre 20 godina.....
 
Mislim da je to posledice nekog velikog emotivnog stresa i na neki nacin odbrambeni mehanizam nase svesti ,i to je svakako da se potrazi pomoc od lekara
to je slicno kao kada se sanjaju bliske mrtve osobe

Ja često sanjam mrtve, najčešće oca i svoju i muževljevu babu, nekad sam sanjala jednog momka koji je poginuo na Kosovu.... jel to znak da treba da posetim psihijatra?
 
Ovo bas i nije skroz tacno.posto i ja sanjam mrtve,a ne mislim na njih bas nikad.u poslednje vreme prvi muz moje tetke i jedna baka iz maminog komsiluka.umeli su pre vise od 20 god.
I dedu i baku sam sanjala,ni na njih ne mislim
Ali istina je da mi podsvest nesto govori,ali sta?

- - - - - - - - - -

dan pre nego što će da se desila nesreća, osoba je čula glas...bila je sama, nije moglo da se desi da je umislila....tako kaže.....msm, vidi kako se dopisujemo, ko na kvizu...da li je ta osoba možda kinez..nije.da li ta osoba voli da jede sladoled..da..
pomislio sam da je moguće nešto reverzibilno., baferuju malo moždane tjelije...tipa..pošto ti se desi nešto jako strašno i pod stresom si, možda se dešava da tražiš neki znak..a pošto si već bio zabrinut za nekog ko se bavi nekim poslom...tipa pilot je, vojnik, policijac, vatrogasac...učitao si da si imao predosećaj i da si mogao-morao da znaš pa čak i da si čuo glas... koji ti jasno kaže da će se zlo desiti .... nemam pojma stvarno..

- - - - - - - - - -

Kakvog je psa,.....šarplaninca dobio Putin?...msm, dobitje...verni kerovi mu poklanjaju šarplaninca....a taj pas nije ni zaveden u kinološkim savezima kao naš..msm da su ga registrovali šiptari još pre 20 godina.....

Ih koliko ja imam pitanja,al sad vise ne smem :(
 
ne, vec da pokusas da ne mislis stalno na njih, jer nasi snovi su nase misli i dnevna desavanja u nasem zivotu..

Pa ne znam, nisam baš sasvim sigurna, komplikovano je to...
Svakako ne mislim mnogo na njih da bih bežala u snove.

- - - - - - - - - -

Ovo bas i nije skroz tacno.posto i ja sanjam mrtve,a ne mislim na njih bas nikad.u poslednje vreme prvi muz moje tetke i jedna baka iz maminog komsiluka.umeli su pre vise od 20 god.
I dedu i baku sam sanjala,ni na njih ne mislim
Ali istina je da mi podsvest nesto govori,ali sta?

- - - - - - - - - -



Ih koliko ja imam pitanja,al sad vise ne smem :(
Šapni, pitaćemo mi... :tajna:
 
Ovo bas i nije skroz tacno.posto i ja sanjam mrtve,a ne mislim na njih bas nikad.u poslednje vreme prvi muz moje tetke i jedna baka iz maminog komsiluka.umeli su pre vise od 20 god.
I dedu i baku sam sanjala,ni na njih ne mislim
Ali istina je da mi podsvest nesto govori,ali sta?

- - - - - - - - - -



Ih koliko ja imam pitanja,al sad vise ne smem :(

Ma, slobodno Smokvo, tu sam da.... odgovaram ( :

- - - - - - - - - -

NIšta, podsvest ti govori da te je nešto asociralo na te koje sanjaš.....u toku dana si radila nešto što vezuješ za njih podsvesno ili svesno... i eto..normalna stvar...
 
Ovo bas i nije skroz tacno.posto i ja sanjam mrtve,a ne mislim na njih bas nikad.u poslednje vreme prvi muz moje tetke i jedna baka iz maminog komsiluka.umeli su pre vise od 20 god.
I dedu i baku sam sanjala,ni na njih ne mislim
Ali istina je da mi podsvest nesto govori,ali sta?

- - - - - - - - - -



Ih koliko ja imam pitanja,al sad vise ne smem :(

moja keva je sanjala tita iz mladosti na topciderskom groblju, baba je umrla 4 maja....slucajnost? :think:
 
Ceo zivot ispada da je niz slucajnosti...moj muz isao u knjizaru da kupi klincu svesku sa vrtic,doneo,a na njoj lepa plaza i pise aruba.nikad culi za nju.za pola godine je igrao fudbal na plazi na arubi.ali on je poslao tacno 80 prijava za posao,pa ti vidi sta je tu slucajnost.znaci nesto cinimo da se to desi
 
Ceo zivot ispada da je niz slucajnosti...moj muz isao u knjizaru da kupi klincu svesku sa vrtic,doneo,a na njoj lepa plaza i pise aruba.nikad culi za nju.za pola godine je igrao fudbal na plazi na arubi.ali on je poslao tacno 80 prijava za posao,pa ti vidi sta je tu slucajnost.znaci nesto cinimo da se to desi
Smoki
Evo meni bora bora na avataru vec 10 godina
Kad cu ja da idem tamo? :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top