Zene pitaju...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
vic je dobar :lol:

a nemam mini pecnicu, od kad mi je crkla, to je teska glupost sustinski
trosi 2kw jer ima dva kvarcna grejaca, nista nisi ustedeo niti olaksao sebi stvar, kao da palis klasicnu rernu
kad je ta rknula nije mi vise palo na pamet da kupim drugu

- - - - - - - - - -

A ako znam kravu i na čemu je? :zper:

to je drugo ako imas svoju tj od nekoga od poverenja...
al koji procenat gradjana ima to?
ja mogu da odem na pijacu da kupim, ili da napravim dil sa nepoznatim seljakom i da me on zezne ko po obicaju, jer svoje nemam...
sta mi onda vredi, isto mi je ko da sam kupila u radnji
u stvari nije mi isto, od ovog pravog ne bih ustala sa solje tri dana, tetrapak mi je sigurniji :rotf:
moja keva povremeno uzme to kao pravo sa pijace, ja se jednom zajebala iskoristim za nesto i rekla nikad vise, guzzica to izdrzati ne moze :rotf:
 
pa mislim na nas gradjane u gradu, nemamo svi selo sa kravom pa da znamo sta je krava jela koje je lekove primila i sl...
no se sve svodi na kupovinu od nekoga, a to je vec samo po sebi diskutabilna stvar...

mislim ja se licno ne opterecujem tim stvarima, jedem sta ocu kad ocu kolko ocu...to stanje uma je rezervisano za internet domacice....nego kazem kad vec idemo u pricu da je tetrapak otrov a kao domace mleko od seljaka zdravo, mora prst na celo da se stavi i upita da li je krava na hormonima i antibioticima sposobna da da zdravo mleko...
mislim od cele te price, ovo mislim sad uopsteno sirim pricu nadovezujem se na temu, o tome kako je kao sa sela sve zdravo mi se serre pravo ti kazem
truju nas ti seljaci ko bubasvabe
ko oce zdravo morace radikalne promene u svom gradskom zivotu da napravi, a ne da izigrava salonskog ekologa
 
Koliko znam, mleko koje daju krave na lekovima se ne otkupljuje. Sigurna sam da postoje ljudi koji prodaju proizvode po savesti. Ali sve je stvar karaktera i da li će taj seljak da se zapita da li bi svojoj deci dao to što prodaje...
 
pa mislim na nas gradjane u gradu, nemamo svi selo sa kravom pa da znamo sta je krava jela koje je lekove primila i sl...
no se sve svodi na kupovinu od nekoga, a to je vec samo po sebi diskutabilna stvar...

mislim ja se licno ne opterecujem tim stvarima, jedem sta ocu kad ocu kolko ocu...to stanje uma je rezervisano za internet domacice....nego kazem kad vec idemo u pricu da je tetrapak otrov a kao domace mleko od seljaka zdravo, mora prst na celo da se stavi i upita da li je krava na hormonima i antibioticima sposobna da da zdravo mleko...
mislim od cele te price, ovo mislim sad uopsteno sirim pricu nadovezujem se na temu, o tome kako je kao sa sela sve zdravo mi se serre pravo ti kazem
truju nas ti seljaci ko bubasvabe
ko oce zdravo morace radikalne promene u svom gradskom zivotu da napravi, a ne da izigrava salonskog ekologa

Kad ti ovako napišeš, onda ispadne da su sve krave ovog sveta na hormonima i antibioticima. A to jednostavno nije tačno.

Da se razumemo, živim u selu, nemam kravu, ne kupujem mleko od komšinice, jer ne pijemo mleko. Kupujem dugotrajno mleko, jer mi je tako najjednostavnije. Ali, mleko sveže pomuženo i skuvano, i ovo iz tetrapaka/kese - veze nema jedno s drugim.
 
A jel ste pili nekad pravo mleko od prave krave, ne iz flaše ili tetrapaka?

jesam
i kravlje mleko ima razlicit ukus, kao sto se i sirevi i kajmak razlikuju
neko mleko onako bas vuce na kravu, a neka se ne osecaju
verujem da na to utice hrana kojom se krave hrane
pre par godina sam posle 30god otisla u selo u kome je ostalo dedino imanje i tamo sam od seljaka kupila i donela nekih 10tak litara mleka i od njega pravila sama kiselo mleko
ne moze da se uporedi ukus i tekstura industrijskog sa ovim
 
ja ne znam kako i od čega prave to iz kartona, al to nema veze s mlekom jer često uzimam mleko od ljudi koji hrane svoju kravad samo travom i ničim više...i da...ne sipaju vodu

al eto...****** ga... uglavnom pijem to tetrapakovano
 
verovatno sam netolerantan na laktozu :)

nemam pojma..povracam kad pijem zivo mleko.. smeta mi cak i miris mleka..dok jogurt..sir ....pavlaku..obozavam :)
cak volim i kozije i ovcije kiselo mleko..siri i slicno...
moze i mleko umuceno u slag ali samo cisto mleko nikako..zato koh ne podnosim :)
 
verovatno sam netolerantan na laktozu :)

nemam pojma..povracam kad pijem zivo mleko.. smeta mi cak i miris mleka..dok jogurt..sir ....pavlaku..obozavam :)
cak volim i kozije i ovcije kiselo mleko..siri i slicno...
moze i mleko umuceno u slag ali samo cisto mleko nikako..zato koh ne podnosim :)

Da si netolerantan na lakozu ne bi mogo ni te mlecne proizvode
Idi se testiraj ako sumnjas, svaka privatna lab ima

Meni se mleko gadi, a mlecne proizvode prozdirem i obozavam

- - - - - - - - - -

ja pijem samo cokoladno :)))
U to volem
Probaj dukatovo mnogo je bolje od ostalih domacih marki, gusce i punijeg ukusa
Imlekovo su sjebali razvodnili a nekad je bilo dobro
 
Da si netolerantan na lakozu ne bi mogo ni te mlecne proizvode
Idi se testiraj ako sumnjas, svaka privatna lab ima

Meni se mleko gadi, a mlecne proizvode prozdirem i obozavam

iskreno me je bas briga ..sad cu jos i da se testriam :lol:

a verovatno je ovo sta si napisala na kraju..jednostavno mi se gadi..jer kao sto rekoh..dovoljno je da pomirisem mleko i da dobijem onaj grc pred povracanje...a sve ostalo od mlecnih proizvoda tamanim ko lud.
 
34744f4e2fceee8b21aa3ea7dabe31c8.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top