Najbolji auto do 20.000 evra

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.263
Sta mislite koji je najbolji auto u ovom cenovnom rangu

Karakteristike koje donose prevagu treba da budu

- da auto bude sto prostraniji iznutra i da ima sto veci gepek
- da bude sto je moguce udobniji
- da kvalitet voznje bude sto tisi
 
ako vec pucas na skuplje, uzmi sto novijeg passat-a ili audija, normalno karavan verzije ako je prostor uslov. samo se raspitaj po godistu ako uzimas tdi motor, ima kod nekih pasata problem sa 2,0 verzijom. realno mozes i sa pola te cifre uzeti auto da ti traje sledecih 10 godina...samo redovno teraj na servise i sto kvalitetnija ulja da sipas, neces osetiti nikakve probleme prakticno nikada.
 
ako vec pucas na skuplje, uzmi sto novijeg passat-a ili audija, normalno karavan verzije ako je prostor uslov. samo se raspitaj po godistu ako uzimas tdi motor, ima kod nekih pasata problem sa 2,0 verzijom. realno mozes i sa pola te cifre uzeti auto da ti traje sledecih 10 godina...samo redovno teraj na servise i sto kvalitetnija ulja da sipas, neces osetiti nikakve probleme prakticno nikada.

ne uzimam ja nista nego me cisto zanima sta forumasi misle :D

Mislim da passata i audija ne mozes da uzmes za do 20.000 evra

Audija nema sanse a Passata mozda klot bez icega. Passat u iole nekoj normalnoj opremi mislim da nema ispod 26-27.000 evra.
 
nisam samo shvatio jer hocesh nov auto za te pare ili polovan?
za 20 soma mozh da kupish shta hocesh...bukvalno....
zavisi samo koliko para si spreman da dash na gorivo,
i koliko ti je bitno da auto ide ili ne...
moj zet je kupio audi a4 2005 godishte za manje od 6 soma,
dodushe stranca,al opet...odlichan mu je auto...ko chasha!
 
juce sam bio da centriram trap tamo u servisu bio gazdin sin vozi hondu accord. decko je vozio ranije bmw 320d sa ful opremom 2007god a sada vozi hondu 2010god. kaze da je honda bolja. stim da je honda benzinac 2,0

Ja vozim Hondu Accord 2008 presao sam do sada sa njom 50.000 km na plin i nikakvih problema sa njom nisam do sada nisam imao . Moja je 2.4 L benzinac 190 KS . Jedino sto sam zamenio na autu do sada je gornja jabucica sa viljuskom koja je propala od nasih "kvalitetnih" puteva tj rupcaga i crevo od serva koje je fabricki lose i u vecini drzava je zamenjeno besplatno ali ne i kod nas . Moj rodjeni stric ima BMW 320D xdrive 2011. godiste i moja impresija da su tu negde po kvalitetu voznje stim sto je Accord dosta komotniji unutra , i kosta prakticno 50% manje novca. Accord spolja ne izgleda veliko ali je prostraniji iznutra nego BMW serije 5 a za seriju 3 tek da ne pricamo. U BMW seriji tri na zadnjoj klupi mora da se zgrcis da bi seo ako si visok preko 180. Eto na primer video sam pre neki dan u Uscu u BG-u da se nova Honda Accord sa ovim 2.0 motorom i Comfort opremi moze uzeti za 19.990 evra dok BMW Serije 3 verovatno ne moze da se uzme ispod 30.000.

Generalno ovaj cenovni rang vozila od 15-20.000 evra je najpopularniji i u tom segmentu je konkurencija najveca....

Moj pik u ovom segmentu je Opel Insignia

Insignia je ipak bolji porodicni auto jer nudi veci gepek i vise prostora iznutra od od Honde Accord.

Mada vidim da sam napravio gresku, tj da je i ona ispala iz ovog ranga , jer ranije su bile Insignia-e na akciji od 17-20.000 evra a sada im je trenutno pocetna cena od 21.000 euro.

Vrlo interesantan je i Citroen C5. Stim sto u ovaj cenovni rang upada samo C5 sa 1.6 benzinskim 120 KS motorem.

Vec C5 sa dizelasima kosta vise od 20.000 evra barem kod nas.


Takodje treba uzeti u razmatranje i Ford Mondeo mislim da je jako dobar.
 
Ako želiš dosta meste zbog tvoje porodice, najbolje po meni je Skoda Superb, moj izbor lično, ne može da joj priđe ni mircedes e klase ni audi A6 što se tiče prostora pozadi. Napred su skoro svi isti i kvalitet ide u korist nemačke trojke. Jesi li razmišljao o nekim autima tipa VW Sharan II ili Renault Espace (ogroman i udoban auto sa kvarljivim vešanjem)?
 
Gledao sam kad je bila na sat plusu, limuzina varijanta ima los gepek. Dok je karavan skroz uredu. Odma bih je uzeo, da imam kesa, ovako NJEMAC JE NJEMAC (polovan naravno ) :D. Nova limuzina je ipak druga prica. :neutral:

svaki nemac u Srbiji je precenjen za najmanje 50%

Ako ne robujes stavu da mora nemac, kupujes isti taj auto sa istom opremom za 50% manje novca u proseku ako je od drugih proizvodjaca. Ne svih ali vecine.
 

Back
Top