Hteo bi da se umrezim????

Koliko računara, kolika je to veća razdaljina, da li je u okviru zgrade ili ide preko otvorenog prostora i sl. Malo detaljnije postavi pitanje, to bi isto bilo kada bi te ja pitao: Moje ime je Zlatko, koliko mi treba vremena da stignem do tebe?
 
jasno ti je da na tom rastojanju nikakvo razvlačenje kablova ne dolazi u obzir. Sto se tice bezicnih mreza, tu ne mozes da dobacis sa nicim, a da te to nekosta malo manje od lansiranja satelita. Znaci, ostaje ti putem telefonske parice ili, ako si srecnik pa imas kablovski internet, da probas tom varijantom. E sad, postoji varijanta i sa satelitskim antenama, preko satelita, ali to sam nesto samo nacuo, tako da ne bih o tome.
 
Za toliku razdaljinu ne postoji jeftina varijanta. Mozes probati preko resursa koje pruza internet sa virtual private networking opcijom, ali Ti treba veci protok od dial-up-a da bi mogao komotno da radis. Postoji i mogucnost relejne komunikacije tako da mozes oformiti p2p ili domensku mrezu, od volje ti, ali to nije jeftino, zahteva opticku vidljivost i moras ocekivati da ce neki revnosni komsija da pozove miliciju da ispita sta ti to radis sa antenama. Mislim da je gornja granica snage emitovanja 5 W za koju ne moras imati dozvolu.
Sve u svemu nije neresivo, ali je pitanje koliko si spreman da za to platis, a i trpis zbog komsiluka.
 
I ti mislis da je to tako lako resivo? Pa ljudi su se mrezili wireless-om preko ulice pa je bilo vagon problema, na primer proleti ptica izmedju antena i ubije konekciju. Bez zezanja. Moja firma ima profi bezicni sistem, doduse starije generacije (mislim da smo prvi na Balkanu uradili bezicni prenos), postoji na drugom kraju 6 racunara i znam da je pucalo i jos uvek puca jako cesto. A razdaljina je 500-tinak metara vazusno, mozda i manje. To je radjeno pre 10-ak godina kada je optika bila misaona imenica.
 
zlajat:
I ti mislis da je to tako lako resivo? Pa ljudi su se mrezili wireless-om preko ulice pa je bilo vagon problema, na primer proleti ptica izmedju antena i ubije konekciju. Bez zezanja. Moja firma ima profi bezicni sistem, doduse starije generacije (mislim da smo prvi na Balkanu uradili bezicni prenos), postoji na drugom kraju 6 racunara i znam da je pucalo i jos uvek puca jako cesto. A razdaljina je 500-tinak metara vazusno, mozda i manje. To je radjeno pre 10-ak godina kada je optika bila misaona imenica.

Ovde se ne misli na opticki snjur, vec se misli na to da izmedju predajnika i prijemnika nema fizicke prepreke - zgrada, drvo, planina - tj. da se vide i da su u osi, jer je radio snop male sirine tako da niko ispred, iza, gore ili dole, levo ili desno niko ne moze da "pohvata" o cemu se radi, a smetnje su reducirane na minimum :twisted: .

Za wireless se slazem da na razdaljinama vecim od deset metara ne treba ni pokusavati
 
Nisam ni mislio na optiku, nismo se razumeli. Ja se u bezicni prenos ne razumem bas najbolje, pogotovo po pitanju takvih rastojanja, ali bih voleo da neko to premosti u kucnoj reziji, da ne kosta puno, jer bi to resilo mnoge probleme u gradu. I te kako sam zainteresovan, ako nista drugo zbog licne radoznalosti, da to resite na taj nacin.
 
Ja se izvinjavam sto me nije bilo neko vreme.
E ovakva je sitvacija!!Ima jedna veca zgrada i svi smo u krugu jedno kilometar,
ali ima manje vazdusnom linijom.Pa ako moze da se namesti neka antena,
ali neko mi je spomenuo da moze preko akces pointa i preko nekih kartica
i da je to to,da samo mora da se to podesi.
Ja nemam pojma kako se to nabavlja i da li tako nesto postoji.
Pozdrav!!!!!
 

Back
Top