Ko je veca alapaca?

itakodalje

Početnik
Poruka
24
Sta vi mislite o tome? Ja mislim da su muskarci ali da to rade na pametniji nacin. Zene sve izbrbljaju i na kraju se posvadjaju. Muskarci su lukaviji i ogovaranjem samo dolaze do korisnih informacija narocito kad ogovaraju sa nekom zenskom osobom. 8)
 
pametna alapaca? :shock:
to ne postoji.
a muskarci su samo glupi ne alapace.
a da i ti nisi clan korporaije pa sad hoces da nam izvuces korisne podatke koje ces da posaljes u rusiju i na njih neko da dr.ka :shock:
 
Žene se posvađaju, ali se i pomire očas posla. A muškarci koji sa 30 još uvek nose kratke pantalonice (metafizički govoreći), ne umeju ni da budu alapače ni da se posvađaju a da to zaista bude samo to - trač i svađa. Zato što je ulog u svakoj svađi - kompleksaški.
Znači, alapčizam žena je trivijalna stvar, a alapačizam mupkaraca je kompleksaško sredstvo za postizanje kratkoročnih i dugoročnih ciljeva.

To govori da su oni mnogo gore osobe, uopšteno, a žene uspešnije alapače :D
 
Betty:
Žene se posvađaju, ali se i pomire očas posla. A muškarci koji sa 30 još uvek nose kratke pantalonice (metafizički govoreći), ne umeju ni da budu alapače ni da se posvađaju a da to zaista bude samo to - trač i svađa. Zato što je ulog u svakoj svađi - kompleksaški.
Znači, alapčizam žena je trivijalna stvar, a alapačizam mupkaraca je kompleksaško sredstvo za postizanje kratkoročnih i dugoročnih ciljeva.

To govori da su oni mnogo gore osobe, uopšteno, a žene uspešnije alapače :D
Replika!Smatram da zenski alapacizam u sebi nosi jednu dozu opasne energije jace od nuklearne i vrlo opasne ako se uptrebi prema osobi koju ogovaramo.Muskarci ogovaraju dok je piva u casi ili dok traje sportski mec i posle su totalno cool prema temi koju su razradjivali.Inace,moje misljenje koje ja izuzetno uvazavam :lol:je da su muskarci njeznija polovina u musko /zenskim odnosima.Hvala!!!
 
pa jesu....žene kad se razgorapade, miči im se s puta. A muškarci kad popiju to pivo izvine se, i sve ok. Ili se ne izvine nikada, ali je i to ok. :?
pitanje:
DA LI SE ŽENAMA OŠTRE REČI OPRAŠTAJU LAKŠE ILI TEŽE NEGO MUŠKARCIMA?


Ja sebi npr. sve mogu da oprostim, zato što sam bagovana: zaboravim da reči za "obične smrtnike" imaju itekakvu težinu. I lupim. I onda kažem: pa ne može valjda jedna rečenica suštinski da promeni sve?
Uvek je to moja zaboravnost, i loša procena sagovornika.

S druge strane zbog istih takvih netaktičnih reči izvinjenje nikada (ili retko) dođe. Zato što iza događaja NEMA pitanja "a koliko sam ja doprineo/la da to sve bude baš tako?". Nema svesti. Nikakve.

Ovo je naopak svet: ako priznaš da si pogrešila, i izviniš se, može biti da ti prikače i sva svoja zlodela i da očekuju da se i dalje izvinjavaš.
Sve je u merenju qurtza i količini sujete. Izvinjenje (makar i protokolarno) je moneta za potkusurivanje sopstvene sujete i "savesti", a ne akt približavanja daljina.

Nikada nisam imala dilemu, ali sad me zabole oko izvinjavanja. Osim protoklarnog dela (ne)društvenih igrica, ne stavljam ga više na talon (a i to po nagovoru).



Najgori su poznati ljudi sa dugom istorijom dobrih i loših odnosa. Kao "lutke na koncu". Svako ima svoje neizrečeno, nepriznato, nevidljivo "zaleđe" na osnovu kojeg postupa. I time greška NE MOŽE biti priznata, a izvinjenja nema.

Kako da se izviniš sa manipulativno iracionalno?


Odoh u Indiju, da malo čučim u ćošku od nekog hrama i govorim ljubazni engleski sa mnogo please i thank you.
 
pazi ,lutko,neznam dali sam te bas skontao ali nesto cu da ucukam kao odgovor...Ljudski odnosi danas dobili su jedan sasvim nov oblik u poredjenju sa naprimer 20 godina u nazad.Parava iskrenost i to na prvu loptu je pogubna u danasnjim odnosima.Moras mudro sacekati da poznastvo vremenom dobije formu i tek tada spremi se za pocetak ili kraj tog odnosa,Jer,elem,doci ce trenutak kada dolazi do otvorenosti,do opustanja i tada covek pokazuje svoju tamnu stranu tj.egoizam,ne osetljivost,zelju za pustim povrsnim odnosom,u vezi,tj.only sex bez vatrice ljubavne.A mozmo da upoznamo i zatvorenog tipa,koji kad se razoruza postaje pamuk,pjena,dusa...Treba paziti :?
 
ja znam muskarce koji ogovaraju brutalnije i vise od zena.s tim u vezi su i standardne price o lovackim i ribolovackim uspesima.lol. s tim sto su muskarci naivniji, manje zli i rekla bih nisu toliko osvetoljubivi. valjda. ne znam, ja ne volim rekla-kazala. zamara me to, ne pamtim sta je ko rekao, pa ako pokusam da nesto interpretiram sve izmesam i na kraju odustanem. :lol:
 

Back
Top