Astrologija smrtni greh

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ја ето ви изрекосте брдо глупости и ШТА. Мислите да сте паметније особе.
Ја бар од паметнијих УЧИМ.

АСТРОЛОГИЈА И ПРАВОСЛАВЉЕ
Архимандрит Рафаил Карелин

Астролози тврде да је циљ њиховог учења да помогну људима да постану хришћани, да продубе и учврсте веру. Они говоре да астрологија спада у природне науке и да наоружавши се њоме хришћани могу дубље да схвате, да проуче и спознају своју религију. Дакле, већина астролога се залаже за симбиозу између Православља и науке "звездочатаца".

А ми тврдимо да они не могу да постоје заједно: или астрологија мора бити осуђена као паганско учење и одбачена или ће само хришћанство сједињено са астрологијом бити изопачено и деформисано.

Шта је православно хришћанство? – То је пре свега непоколебљиво чување апостолског и светоотачког Предања, верност садржају и форми религије која своје порекло води од Божанственог Откровења. Православље је чистота вере и чврстина предања.

Већ у првим вековима су јеретици–гностици који су покушавали да усагласе хришћанство са паганством тврдили да су они "духовни", "елитни" хришћани насупрот осталим верницима, које су називали профанима и да поседују тајна знања уз помоћ којих се могу схватити дубине хришћанства и дешифровати цело Свето Писмо. У ствари "тајна" гностика се састојала у томе што су Христа прогласили за један од космичких еона који је сишао на земљу у привидно–илузорном облику човека.
 
Bl, uzeo si da učiš od pametnih i tu ostao potpuno ograničen.

Astorlogija može da bude u saglasnosti sa Pravoslavnom crkvom, jer to kao prvo i osnovno nije paganska vera, već nauka. Priznata i vrlo ozbiljna nauka. Ovde priča počinje i tu se završava.
Čovek može biti vernik i u isto se vreme baviti astorlogijom.
______________
Opasno je slepo pridržavati se tekstova kao što je ovaj, a ja tu ne mislim samo na astlogiju... razmisli malo zašto je krvi toliko proliveno...
 
Само у твојој глави

НЕПРИЈАТЕЉСКА ДЕЈСТВА ЗЛИХ ДУХОВА ПРОТИВ ЧОВЕКА
Архимандрит ЛЕОНИД КАВЕЛИН

Обуците се у свеоружје Божије да бисте се могли одржати против лукавства ђаволскога... Стојте, дакле, опасавши бедра своја истином и обукавши се у оклоп правде и обувши ноге у приправност за еванђеље мира; а изнад свега узмите штит вере, о који ћете моћи погасити све огњене стреле нечастивога, и кацигу спасења узмите, и мач духа који је реч Божија. (Еф. 6;11; 14–17)
 
Незнање није оправдање

Глас Православља је Васељенски Сабор. На Петом Васељенском Сабору је астрологија била осуђена заједно са другим лажним учењима. Познати средњовековни астролог Јован Агарик је због свог погубног учења био одлучен од Цркве и анатемисан. Ако је астрологија истинско учење које не противречи Православљу због чега она није ушла у црквено Предање? Црква није од људи сакрила ништа од онога што су јој пренели Апостоли. Ако астролози историју Цркве сматрају временом незнања, необразованости и заблуда, то значи да они негирају и само Православље и стварају нову религију, шпекулишући именом Христа до Којег им је мало стало.
 
"Ако астролози историју Цркве сматрају временом незнања, необразованости и заблуда, то значи да они негирају и само Православље и стварају нову религију, шпекулишући именом Христа до Којег им је мало стало."
A gde si ti, majke ti, procitao da astrolozi istoriju crkve smatraju vremenom neznanja, neobrazovanosti i zabluda?
Bas bih volela da mi kopiras i to, izmedju ostalog, kao sto si se nakopirako tudjih reci dosad.
 
АСТРОЛОЗИ

Астрологија, данас веома популарна на Западу, пренета је пре неколико година преко Љубљане и Загреба.

Веровање у хороскоп је најмасовнија појава међу данашњом српском омладином, а разне врсте хороскопа (кинески, индијански, индијски) омиљена су литература. Астролошка пракса потиче из асировавилонске магије и код оних који верују у астролошка прорицања може да развије нездрави фатализам источњачког типа. Пратеће појаве су друге врачарске вештине: геомантија, хиромантија, гатање по „ји ђингу", Једна од најактивнијих списатељица хороскопа је извесна Оља Бакић која се представља као православна. Свом имену придодала је и титулу „хаџи" да би тај утисак појачала. Ту је и Миља Вујановић, звана Регулус, некадашња глумица и ТВ водитељка, а данас учитељ астрологије и једна од кључних личности у Саи Бабином центру за Београд. Има емисију на ТВ Политици, рубрику у ТВ Ревији, а повремено се појављује у популарним женским и породичним часописима.
 
Mnogo ste mi vi pametni "ISTORICARI"
Astrologija je zacetak astronomije,tacnije astronomija je evoluirana astrologija koja potice jos pre 5000 god. u Babilonu,Kini,Indiji,Egiptu sa razvijenim idejama kosmografije a to je bilo vreme kada su se jedva javljali prvi znaci astronomije.585 g pre Hr. Tales izracunava pomracenje Meseca,4 vek pr.Hr. Aristotel utvrdjuje loptast oblik Zemlje,Hipokrat o Astrologiji govori:"lekar koji ne poznaje Astrologiju ne moze se nazvati lekarom".U 2 v.p.n.e Ptolemej utvrdjuje istovremeno osnove Astronomije i Astrologije...
 
Dakle Astrologija je cak starija od crkve!
Otac medicine Hipokrat je lecio astroloski i svoje ucenje je prenosio svojim sticenicima.Tiberije je pravo horoskope a ispomoc i odobravanje je dobijao od pesnika Maniliusa.Za njega je vezana prica gde ga car koji smera da ga utopi ga pita da li zna kako ce umreti.A on mu odgovara:"Cudno sire,kao u blizini imama neprijatelja i umirem 10 dana pre njega.
Car Hadrijan je sam pravio horoskope svoje vladavine.Septimije Sever,car i filozof postavio je Astrologiju na visinu.Hriscanstvo dobija znacaj ali ne sme se suprotstaviti Astrologiji.Tada i dolazi prvi filozof Hriscanstva sveti Augustin.Pa cak i prvi biskup-mucenik Dionis Areopagita,ucenik sv.Pavla u Ateni bavoi se Astrologijom! 1216-1227 papa Honorije,kao i pre njega kralj Alfons,pravi tablice kretanja planeta.Ucenik Alberta Velikog sv. Toma Akvinski (1225-1274) najveci je sistematizator crkvenih ucenja i tvrdi:"ZVEZDE UTICU NA TELO I KARAKTER COVEKA-A BOG POMAZE MILOSCU SVOJOM!"
 
Dakle Astrologija je cak starija od crkve!
Otac medicine Hipokrat je lecio astroloski i svoje ucenje je prenosio svojim sticenicima.Tiberije je pravio horoskopea ispomoc i odobravanje je dobijao od pesnika Maniliusa.Za njega je vezana prica gde ga car koji smera da ga utopi ga pita da li zna kako ce umreti.A on mu odgovara:"Cudno sire,kao u blizini imama neprijatelja i umirem 10 dana pre njega.
Car Hadrijan je sam pravio horoskope svoje vladavine.Septimije Sever,car i filozof postavio je Astrologiju na visinu.Hriscanstvo dobija znacaj ali ne sme se suprotstaviti Astrologiji.Tada i dolazi prvi filozof Hriscanstva sveti Augustin.Pa cak i prvi biskup-mucenik Dionis Areopagita,ucenik sv.Pavla u Ateni bavoi se Astrologijom! 1216-1227 papa Honorije,kao i pre njega kralj Alfons,pravi tablice kretanja planeta.Ucenik Alberta Velikog sv. Toma Akvinski (1225-1274) najveci je sistematizator crkvenih ucenja i tvrdi:"ZVEZDE UTICU NA TELO I KARAKTER COVEKA-A BOG POMAZE MILOSCU SVOJOM!"
 
BL, jesi ti čuo da je Milja Vujanović-Regulus umrla nedavno, a emisije o kojima si kopirao post ne postoje ihahaj.
Btw, Milja nije bila astrolog nego sektašica, kao što si i ti.

Vidi se da ne živiš kao sav normalan svet, tako da isti ne možeš ni da razumeš.
 
Nestašna, verujem da bi najbolje bilo pustiti ovog "čiku" da raspravlja sam sa sobom i sa svojima. Nove laži i improvizacije samo govore o nivou na koji su spremni da se spuste ali mi ne moramo sa njima na dno. Ustajala voda ništa lepo ne rađa, dakle pusti ga da trune u svojim "pričama".

Ignorisanje ovakvih tema je najbolji odgovor na to koliko su interesantne.
 
Brini se ti za svoju dušu slobodno. To je tvoja iskonska obaveza i pravo.

I pusti druge da žive. A šta će ih snaći posle, to je njihova briga.

Ako ti se neko obrati za savet, onda leči njegovu dušu. Dotle nema potrebe da trošiš svoju energiju uzalud. Zar ne?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top