lLJUBAV KROZ VERU

E, pa vidiš, različiti ljudi različito shvataju romantiku.

Recimo Angelina Jolie, kojoj je romantično da krvlju ispisuje ime svog budućeg supruga na majicu i sl. :wink:

Na sreću, ja nemam problema s tim. Takva "krvava" romantika me ne privlači. Ali, kad se ljubav dvoje ljudi iskazuje kroz njihovo uzajamno poštovanje i poverenje, onda je to iskrena ljubav i ti ljudi će, uverena sam, uvek imati onu dobro poznatu romantičnu iskru u očima.

A način na koji će iskazivati romantiku jeste samo njihova stvar.

P.S. Pri tom LJUBAV uvek vezujem za BOGA i smatram da je ona od BOGA i da je LJUBAV sam BOG.
 
Nestasna Ameba:
E, pa vidiš, različiti ljudi različito shvataju romantiku.

Recimo Angelina Jolie, kojoj je romantično da krvlju ispisuje ime svog budućeg supruga na majicu i sl. :wink:

Na sreću, ja nemam problema s tim. Takva "krvava" romantika me ne privlači. Ali, kad se ljubav dvoje ljudi iskazuje kroz njihovo uzajamno poštovanje i poverenje, onda je to iskrena ljubav i ti ljudi će, uverena sam, uvek imati onu dobro poznatu romantičnu iskru u očima.

A način na koji će iskazivati romantiku jeste samo njihova stvar.

P.S. Pri tom LJUBAV uvek vezujem za BOGA i smatram da je ona od BOGA i da je LJUBAV sam BOG.
Mnogo lepo receno,podstakla si me na razmisljanje...
 
romantichnije mi je da gledam kako se pare divokoze nego da mirishem tamjan.....pre bi gledao fotografije fekalija i iz njih izvlachio oblike sa nekim , nego gledo u ikonu.....lepshe mi je da slusham penzionere kako prde dok igraju shah , nego duhovnu muziq

da se razumemo...u svakom od navedenih sluchaja ljudi se mogu tome smejati...smeh je dobar...a ovim religioznim budalashtinjama ne mozhe se ni smejati...mosh samo da gledash i da ne verujesh u chemu se neki pronalaze

al pronalaze se ljudi u svachemu....onaj jedan ceo zhivot sqpljo trunke iz pupka...naqpio dzak ok ko zna kolko kila...usho u ginisa...bilo u novinama...on se chovek pronasho u sqpljanju prljavshtine iz svog pupka
 
AntunTun:
romantichnije mi je da gledam kako se pare divokoze nego da mirishem tamjan.....pre bi gledao fotografije fekalija i iz njih izvlachio oblike sa nekim , nego gledo u ikonu.....lepshe mi je da slusham penzionere kako prde dok igraju shah , nego duhovnu muziq

da se razumemo...u svakom od navedenih sluchaja ljudi se mogu tome smejati...smeh je dobar...a ovim religioznim budalashtinjama ne mozhe se ni smejati...mosh samo da gledash i da ne verujesh u chemu se neki pronalaze

al pronalaze se ljudi u svachemu....onaj jedan ceo zhivot sqpljo trunke iz pupka...naqpio dzak ok ko zna kolko kila...usho u ginisa...bilo u novinama...on se chovek pronasho u sqpljanju prljavshtine iz svog pupka
BRRRRRRRRRRRRRR ....hladno mi je :cry:
 
Religija i romantika nemaju ama baš nikakve veze... Religiozni objekti i mitske ličnosti religija nisu romantični. Romantika je ljudska... Govori o ljudskim emocijama. Religija je pak nešto drugo i govori o nekim manje-više nadrealnim i nedodirljivim elementima.

Tako da si ti dečko u stvari vrlo pobrkao lončiće... Religija je čak često bila protiv romantike i u suprotnom taboru. I to ne samo hrišćanstvo... Ali je hrišćanstvo, pored islama imala najjaču anti-romantičarsku struju...
 
iluzionista:
Religija i romantika nemaju ama baš nikakve veze... Religiozni objekti i mitske ličnosti religija nisu romantični. Romantika je ljudska... Govori o ljudskim emocijama. Religija je pak nešto drugo i govori o nekim manje-više nadrealnim i nedodirljivim elementima.

Tako da si ti dečko u stvari vrlo pobrkao lončiće... Religija je čak često bila protiv romantike i u suprotnom taboru. I to ne samo hrišćanstvo... Ali je hrišćanstvo, pored islama imala najjaču anti-romantičarsku struju...
WHAUUUUUUUU LEGENDO!!!!!TO KOPERFILDE,UDRI :P
 
“Plemenita Careva kci,bleda kao mesecina ,i crni mavarski Princ,
nadjose utociste u drevnom Hramu.
Njihove porodice su mrznjom zatrovale svet.
Devojka ga zagrli i glasom umilnijim od slavujeve pesme rece:
“Srela sam te mili u svojim snovima.Ti si saputnik moje duse koga sam izgubila,i zbog koga mi bese sudjeno da dodjem na ovaj svet.Ne tuguj,napustam slavu svojeg oca i s tobom cu ispiti pehar zivota i smrti.Ustajmo dragi,hajdemo daleko od ljudi.”
Dvoje Plemenitih krenuse u nepoznato,zasticeni zavesama noci.Ne bojashe se mocnih Carskih vojski,niti utvara tame.
Deca Glasa pratila su ih do Taro tvrdjave.
Crni kralj je nosio koplje ,a kraljica Sveti gral.Za njima su hodali crveni lav i beli orao.
I vrata Taro tvrdjave se otvorise da prime Ljubavnike.
Crni Princ rece:
“Solve et koagula”
A Bela Princeza prosapta:
“Krila ljubavi ne klonu s vremenom,niti oslabe za zivota i smrti”
A nevidljivi strazar odvrati:
“Tajna se sa obe strane cuva smrcu”

Misticno vencanje

Muskarac se oslobadja odece.Zena vencava muskarca prstenom sa opalom.On cita stihove koje je napisao za Boginju ljubavi i lepote.
Zatim je vencava smaragdnim prstenom.
Ili zena muskarcu vezuje,sa osam cvorova,svilenu traku narandzaste boje za zglob desne ruke,a on njoj cita stihove i zatim joj vezuje,sa sedam cvorova,svilenu traku smaragdne boje na zaglavak leve ruke.
Zena posmatra osmougao na trbuhu muskaraca dozivljavajuci u njemu inkarnaciju Boga znanja,intelekta i magijske moci.
Muskarac gleda sedmokraku zvezdu na zeninom stomaku,prepoznajuci u njoj boginju ljubavi,umetnosti,harmonije i nadahnuca.
Netremice gledaju jedno drugo u oci.On u njenim zamislja nebesku Pobedu,a ona u njegovim nebeski Sjaj.
Zena ponovo stavlja ruke na njegova bedra,a on na njene kukove.Zamisljaju kako se u bozanskim oblicima miluju,grle i seksulano sjedinjuju.
Nema spone koja moze sjediniti razdvojene osim ljubavi:sve ostalo je prokletstvo…!”


“Ljubav je Zakon,ljubav pod vodjstvom volje.” Aleister Crowley

:twisted:
 
mala Princeza:
“Plemenita Careva kci,bleda kao mesecina ,i crni mavarski Princ,
nadjose utociste u drevnom Hramu.
Njihove porodice su mrznjom zatrovale svet.
Devojka ga zagrli i glasom umilnijim od slavujeve pesme rece:
“Srela sam te mili u svojim snovima.Ti si saputnik moje duse koga sam izgubila,i zbog koga mi bese sudjeno da dodjem na ovaj svet.Ne tuguj,napustam slavu svojeg oca i s tobom cu ispiti pehar zivota i smrti.Ustajmo dragi,hajdemo daleko od ljudi.”
Dvoje Plemenitih krenuse u nepoznato,zasticeni zavesama noci.Ne bojashe se mocnih Carskih vojski,niti utvara tame.
Deca Glasa pratila su ih do Taro tvrdjave.
Crni kralj je nosio koplje ,a kraljica Sveti gral.Za njima su hodali crveni lav i beli orao.
I vrata Taro tvrdjave se otvorise da prime Ljubavnike.
Crni Princ rece:
“Solve et koagula”
A Bela Princeza prosapta:
“Krila ljubavi ne klonu s vremenom,niti oslabe za zivota i smrti”
A nevidljivi strazar odvrati:
“Tajna se sa obe strane cuva smrcu”

Misticno vencanje

Muskarac se oslobadja odece.Zena vencava muskarca prstenom sa opalom.On cita stihove koje je napisao za Boginju ljubavi i lepote.
Zatim je vencava smaragdnim prstenom.
Ili zena muskarcu vezuje,sa osam cvorova,svilenu traku narandzaste boje za zglob desne ruke,a on njoj cita stihove i zatim joj vezuje,sa sedam cvorova,svilenu traku smaragdne boje na zaglavak leve ruke.
Zena posmatra osmougao na trbuhu muskaraca dozivljavajuci u njemu inkarnaciju Boga znanja,intelekta i magijske moci.
Muskarac gleda sedmokraku zvezdu na zeninom stomaku,prepoznajuci u njoj boginju ljubavi,umetnosti,harmonije i nadahnuca.
Netremice gledaju jedno drugo u oci.On u njenim zamislja nebesku Pobedu,a ona u njegovim nebeski Sjaj.
Zena ponovo stavlja ruke na njegova bedra,a on na njene kukove.Zamisljaju kako se u bozanskim oblicima miluju,grle i seksulano sjedinjuju.
Nema spone koja moze sjediniti razdvojene osim ljubavi:sve ostalo je prokletstvo…!”


“Ljubav je Zakon,ljubav pod vodjstvom volje.” Aleister Crowley

:twisted:
8) Malo satanizma ,HA?
12.gif
To volis...mmmmmmmmmm...sta reci,ima nas raznih
 
Kakvu to kupusaru napraviste ovde!? :lol:
I satanizam je vera, i šamanizam i... A religija je nešto drugo. Pravi vernik nikada nije fanatik, a primitivac teško postaje vernik, a mnogo lakše fanatik. A kakve sve to veze ima sa romantikom? :?

Hm, evo vama malo Bodlera (umesto bela luka, krsta ili ricinusa :wink: ):

Slobodni čoveče, uvek voli more!
More ti zrcalo: dušu uzdrhtalu
Ogledaš u burnome valu,
A i duh tvoj :wink: krije sumorne ponore.

I ti rado roniš tu za svojom slikom,
Grliš je očima, rukama; te srca,
Katkad, utiša se bol u kome grca,
Tog jadanja divljom, neukrotnom rikom.

Potajni i mračni vi ste obadvoje;
Čoveče :twisted: , tvoj bezdan još ispitan nije!
More, kakvo blago u tebi se krije?
Surevnjivo tajne vi čuvate svoje! :evil:

Pa ipak vekovna borba nepoštedna
Besni među vama, boj bez sažaljenja,
Jer volite krv i smrt do istrebljenja,
Vi, večiti borci :P , braćo krvožedna!
 
Ulazim u pećinu
u crkvu
među seni

Ovde su stolovali smrt i njezine kćeri
i zetovi, preobraženi
u divlje zveri.

Malo im beše što su vas konjima rastrzali
malo što su vam glave na koplja nabijali
što su vam gavranovi oči kljuvali
i psu udove kidali
nego su još od vaših glava kule zidali!

Kroz prazne školjke vaših lobanja
palacaju gušteri i škorpije, i bije
studeni vetar što još kovitla jata vrana
i muti bistro nebo i polja širom Srbije.
 
A vi ste gajili pčele i kalemili voće
i pili medovinu - isto kao i Stari
Sloveni, kad vam dođu pred kuću i zanoće
hadžije, voskovadžije i drugi pečalbari.

A vi ste krčili šume i napasali stada,
služili medom vitezove, slepce i aramije,
krivi jedino što ste ponekad, iz svojih rukosada,
silazili u Crkve, umesto u Džamije.

A vi ste bezbrižno lovili jelena vitoroga
i poludivlje čobanice, tanane kao breze,
grešni jedino što ste mesto Alaha molili Boga
da vam blagoslovi njive, ložnice i trpeze.

A vi ste orali, želi pšenicu, i kosili
livade oko Resave, svoje vodene vile
bez glava na Čegru ostavili, zato što ste nosili
jagnjeće šubare na njima, a ne čalme od svile.

I zato sada kroz prazne školjke vaših lobanja
palacaju gušteri i škorpije i bije
ledeni vetar što još kovitla jata vrana
i muti bistro nebo i polja širom Srbije.
 
Još od naše bašte mesečina mleči
ta prosta raskoš za nedoučene
Vremenom će nam zarđati reči
kroz tanku pozlatu rose provučene.

Ti si moj kovčeg a ja sam tvoj Noja
od svetog čina do zločina stopa
Plamtim razgolićen usled perivoja
posle ljubavi ko posle potopa.

Zemlja se meni tobom umiljava
klasje do pojasa, tuga do pazuha
Kukuruz već mleči a ja još svilavam
bez tebe isto kao bez vazduha.

Sve večernjiji svakog jutra bivam
strepim da usred leta ne zastudim
Budim se tako ko da tek zaspivam
zaspivam isto kao da se budim.

Vijaju nam se duše ko aveti
u svetlom krugu zaključanog hrama
Do juče brojasmo ptice u plaveti
a danas žabe po baruštinama.

Primiče nam se budućnost ko hroma
starica od bljeska nade oslepela
Ime koje izgovarah kao pucanj groma
sad šapućem ustima punim pepela.
 
Razgovor s Bogom


Usnio sam san da razgovaram s Bogom.
"Dakle, ti bi zelio razgovarati sa mnom?" rece Bog.
"Ako imas vremena" rekoh.
Bog se nasmijesi.
"Moje je vrijeme vjecnost.
Sto si me kanio pitati?"
"Sto te najvise iznenadjuje kod ljudi?"
Bog odgovori:
"Sto im je djetinjstvo dosadno.
Zure da odrastu,
a potom bi zeljeli ponovo biti djeca.
Sto trose zdravlje da bi stekli novac,
pa potom trose novac da bi vratili zdravlje."
Sto razmisljaju tjeskobno o buducnosti,
zaboravljajuci sadasnjost.
Na taj nacin ne zive ni u sadasnjosti ni u buducnosti.
Sto zive kao da nikada nece umrijeti,
a onda umiru kao da nikada nisu zivjeli."
Bog me primi za ruku
Ostadosmo na trenutak u tisini.
Tada upitah:
"Kao roditelj,
koje bi zivotne pouke zelio da tvoja djeca nauce?"
Osmjehujuci se, Bog odgovori:
"Da nauce da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli.
Mogu samo voljeti.
Da nauce da nije najvrijednije ono sto posjeduju,
nego tko su u svom zivotu.
Da nauce kako se nije dobro uporedjivati s drugima...
Da nauce kako nije bogat onaj covjek koji najvise ima,
nego onaj kojem najmanje treba.
Da nauce kako je dovoljno samo nekoliko sekundi
da se duboko povrijedi voljeno bice,
a potom su potrebne godine da se izlijeci.
Da nauce oprastati tako da sami oprastaju.
Da spoznaju kako postoje osobe koje ih njezno vole,
ali to ne znaju izreci niti pokazati.
Da nauce da se novcem moze kupiti sve. Osim srece.
Da nauce da dvije osobe mogu promatrati istu stvar,
a vidjet je razlicito.
Da nauce da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o njima...
a ipak ih voli.
Da nauce kako nije uvijek dovoljno da im drugi oproste.
Moraju i sami sebi oprastati."
 
PROROKOV VRT

Kad vas ljubav pozove, podjite za njom, Premda su staze njene tegobne i strme.

A kad vas krila njena obgrle, prepustite joj se, Premda vas mac, skriven medju perima njenim, moze povrediti.

A kad vam progovori, verujte joj, Premda vam glas njen moze unistiti snove, k'o sto severac opustosi vrt.
Jer, bas kao sto vas krunise, ljubav ce vas i razapeti. Isto kao sto vas podstice da rastete, isto tako ce vas i okresati.

Kao sto se uspinje do visina vasih i miluje vam grancice najtananije sto trepere na suncu,
Tako ce se spustiti i do vaseg korenja i protresti ga u njegovom prijanjanju za zemlju.
Poput snoplja psenicnog, sakupice vas u narucje svoje.

Omlatice vas, da bi vas ogolila. Prosejace vas, da bi vas otrebila od kukolja. Samlece vas, do beline. Umesice vas, dok ne postanete gipki.

A onda ce vas izloziti svojoj svetoj vatri, tako da postanete sveti hleb za svetu Boziju svetkovinu.
Sve ce vam to ljubav uciniti, ne biste li spoznali tajne svoga srca i u spoznaji toj postali deo srca Zivota.

Budete li, pak, u strahu svome trazili samo ljubavni mir i zadovoljstvo, Bolje vam je onda da pokrijete golotinju svoju, i odete sa gumna ljubavi,
U svet koji ne poznaje godisnja doba gde cete se smejati, al' ne punocom smeha svog i plakati, al' ne do poslednje suze svoje.

Ljubav ne daje nista osim sebe i nista ne uzima, osim sebe.
Ljubav ne poseduje, niti dopusta da je poseduju; Jer, ljubav je dovoljna ljubavi.

Kad volite, ne treba da kazete: "Bog mi je u srcu", vec: "Ja sam u srcu Bozijem."
I nemojte misliti da mozete usmeriti puteve ljubavi, jer ljubav, ako joj se ucinite vrednima, usmerice vase puteve.

Ljubav nema drugih zelja nego da se ispuni.

Ali, ako volite a morate jos i da zelite, neka vam ovo budu zelje: Da se istopite i budete kao potok razigrani sto peva svoj milozvuk noci.
Da spoznate bol prevelike neznosti.

Da vas rani sopstveno poimanje ljubavi; I da krvarite drage volje i radosno.

Da se probudite u praskozorje sa srcem krilatim i uputite zahvalniicu za jos jedan dan ljubavi;
Da otpocnete u poslepodnevnom casu i razmisljate o ljubavnom zanosu; Da se s veceri vratite kuci sa zahvalnoscu,
A potom da usnite s molitvom za voljenog u srcu i pesmom slavljenickom na usnama…


Halil Dzubran
 

Back
Top