Ja sam romantična

hhhhmmmmm......tema prosto vuche ka neozbiljnosti.....i korak sam od toga.....

al jok....

savetujem ti daaaa......postujesh neq pesmu u kojoj tjesh nam docharati kako si ti zaista romantichna

(:{
 
AntunTun:
hhhhmmmmm......tema prosto vuche ka neozbiljnosti.....i korak sam od toga.....

al jok....

savetujem ti daaaa......postujesh neq pesmu u kojoj tjesh nam docharati kako si ti zaista romantichna

(:{
to što se nad dvoje ne volimo ne znači da ja nisam zaista romantična...

kao znak svoje ozbiljnosti postovaću pesmu kad se setim neke adekvatne
 
etotako:
AntunTun:
hhhhmmmmm......tema prosto vuche ka neozbiljnosti.....i korak sam od toga.....

al jok....

savetujem ti daaaa......postujesh neq pesmu u kojoj tjesh nam docharati kako si ti zaista romantichna

(:{
to što se nad dvoje ne volimo ne znači da ja nisam zaista romantična...

kao znak svoje ozbiljnosti postovaću pesmu kad se setim neke adekvatne

Evo ja ti verujem. ;) Nego, šta ti bi da i ti svratiš ovde? :lol: Nije ni to loše. 8) Veliki poz. za tebe Izi. :D
 
Možda... možda će se neko prepoznati... a možda i neće... neki brodovi odu daleko, a ne smeš da ih tražiš

Song To The Siren

Long afloat on shipless oceans
I did all my best to smile
til your singing eyes and fingers
drew me loving into your isle.
And you sang Sail to me, sail to me,
Let me enfold you.
Here I am, here I am
waiting to hold you.
Did I dream you dreamed about me?
Were you hare when I was fox?
Now my foolish boat is leaning,
broken lovelorn on your rocks.
For you sang Touch me not, touch me not,
Come back tomorrow.
Oh my heart, oh my heart shies from the sorrow.
I'm as puzzled as a newborn child.
I'm as riddled as the tide.
Should I stand amid the breakers?
Or shall I lie with death my bride?
Here me sing: Swim to me, swim to me,
Let me enfold you.
Here I am, Here I am, waiting to hold you.
 
etotako:
AntunTun:
hhhhmmmmm......tema prosto vuche ka neozbiljnosti.....i korak sam od toga.....

al jok....

savetujem ti daaaa......postujesh neq pesmu u kojoj tjesh nam docharati kako si ti zaista romantichna

(:{
to što se nas dvoje ne volimo ne znači da ja nisam zaista romantična...

kao znak svoje ozbiljnosti postovaću pesmu kad se setim neke adekvatne


PITANJE VREMENA / adekvatna /


U mraku kad te sretnu
I pitaju ko si
Prekrsti se i poćuti
Sve što moraš reći
Sažmi u retka dva -
Ko
Je l' ja?
 
ay6.gif
 
Najednom su zamirisale knjige stena
na sunca zrake
presovane pre pamtiveka,
na sasušene košuljice zmija,
na sunčevo mleko:
priroda je davala znake
da će se tog leta pesnik roditi.

Zamirisao je šljunak u reci,
zamirisali modri listovi škriljca
i sva zemljina kamena građa
i okreci,
što biva samo pesnik kad se rađa.

Hlebnim mirisom pečene gline,
vrelih lepinja,
zamirisao je vazduh u trenu,
i sunce zamirisalo na pogaču
u avgustovskoj noći pečenu.

Zagrejana nad kršem jara
počela je kao cvet da cveta
i miriše na zgrušanu krv hlorofila,
na suhe pašnjake,
da će se pesnici :wink: roditi tog leta
priroda je davala znake.

Desanka Maksimović
 
etotako:
AntunTun:
hhhhmmmmm......tema prosto vuche ka...
...(:{
to što se nas dvoje ne volimo ne znači da ja nisam zaista romantična...

JADNO BLEDO DETE /adekvatna ;)/


Jadno bledo dete, zašto se dereš iz sveg glasa pevajući ulicom svoju piskutavu i izazovnu pesmu, koja se gubi među mačkama, vladaricama krovova? kad ona neće proći kroz kapke na prvim spratovima!

Međutim ti zlohudo pevaš, pun čvrstog uverenja mladog čoveka koji sam ide kroz život i koji, ne računajući ni na koga, radi sam za sebe. Da li si ikada imao oca?
Nemaš ti čak ni staricu koja bi te mlatila da zaboraviš na glad, kad se vratiš bez prebijene pare.

Ali ti radiš za sebe. Prolazeći ulicama, obučen u linjavo odelo kakvo nose odrasli, premršav i previsok za svoje godine, ti pevaš da bi jeo, ti pevaš pun ozlojeđenosti, ne spuštajući oči na drugu decu koja se igraju na pločniku.

A tvoja tužaljka je tako visoka, tako visoka, da tvoja gola glava koja se podiže u vazduh zajedno s tvojim glasom, izgleda kao da želi da se odvoji od tvojih malih ramena.

Mali čoveče, ko zna da se ona i neće odvojiti jednog dana, kad, posle dugog naricanja po gradovima, budeš počinio zločin?
Nije teško počiniti zločin...idi, dovoljno je uz želju imati i hrabrost i svi ti koji...
Tvoja mala figura je energična?

Nijedan novčić ne pada u tvoju vrbovu korpu koju držiš u drugoj ruci, beznadno opuštenoj duž tvojih pantalona.
Učiniće te zlim, i ti ćeš jednog dana počiniti zločin.

Tvoja se glava neprestano klati i želi da te napusti...kao da je unapred znala..dok ti pevaš pesmu koja postaje preteća!

ONA će ti reći - ZBOGOM - kad budeš plaćao za mene, za one koji vrede manje od mene. Verovatno si zbog toga i došao na svet...i ti od sada postiš, videćemo te u novinama.

O! jadna mala glavo!
 
...( zvezdoznanac kao Amor...možda..) /prigodna/


Mogu dakle reći da sam proveo duge sate sam sa svojom mačkom, i sam, s jednim od poslednjih pisaca latinske dekadencije, jer otkako je bela prilika otišla, čudnovato i na poseban način zavoleo sam sve ono što je sadržano u reči: pad!
Tako je u toku godine moje najmilije doba leto, sa svojim poslednjim nemoćnim danima, koji neposredno najavljuju jesen, a u toku dana trenutak kad šetam i kad sunce počiva pre nego što će se izgubiti, sa zracima od žutog bakra po sivim zidovima, i od crvenog po prozorskim oknima.
Isto tako, literatura u kojoj će moj duh tražiti strast, biće umiruća poezija iz poslednjih trenutaka Rima, ali koja ne odiše nikakvim primicanjem Varvara i koja ne muca detinjasti latinski prvih hrišćanskih proza.
Čitao sam tako jednu od tih dragih pesama, zavlačeći ruku u krzno čiste životinje, kad vergl zapeva otegnuto i ganutljivo pod mojim prozorom. Svirao je u velikom drvoredu čije mi je lišće izgledalo sumorno čak i s proleća, otkako je Marija prošla tuda sa svećama, po poslednji put. Instrument tužnih. Da, zaista: klavir iskri, violina iskidanim žicama daje svetlosti, ali vergl me, u predvečerje uspomene, ispunio očajnim sanjarenjem. Sad kad je zašumorio nekakvu prostu, bezbrižnu melodiju koja unosi radost u srce predgrađa, nekakvu melodiju otrcanu, banalnu: zašto mi se njegov ritornelo zaseca u dušu i zašto me nagoni da plačem kao romantična balada?
Nepomično sam uživao u toj melodiji i nisam bacio ni jedan novčić, iz straha da sve ne pokvarim i ne otkrijem kako instrument nije pevao sam.
 

Back
Top