KAKO DA ZASTITIM CD ili DVD

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bojank

Početnik
Poruka
31
Zanima me kako da zastitim CD ili DVD, da se umnožava odnosno da se zabrani opcija COPY DISK u bilo kom softveru za rezanje. Dali postoji neki softver da je Freeware ili da ima crack, ili neko zna i nesto vise ( pa da se koristi neka Crypto zaštita)???
Zna da zaštitim podatke sa diska odnosno ono Copy/Paste ne radi, ali to nije zabrana za umnožavanje diska. Tako da mi treba pomoć, mada je to verovatno teško izvodljivo...
 
ja mislim da ćeš to teško uraditi. Microsoft to nije uspeo, pa ne verujem da možeš i ti. Postoje neki načini da se pokuša zaštita, naletao sam na DVD-jeve sa video materijalom, ali sam lagano uspeo da to zaobiđem. Ako je nešto što se instalira, tu možeš da zaštitiš tako što ćeš u program ubaciti generator serijskih brojeva, s tim što će, pri svakoj instalaciji morati da se konektuje na neki sajt, registruje se i dobije serijski broj. Koliko znam samo tako možeš da zaštitiš program, ne kopiranje.
 
Koliko znam samo tako možeš da zaštitiš program, ne kopiranje.[/quote]

Nije program na DVD nego film, da li postoji neka polisa za zabranu tako nešto. Znam da takav FULL software ne postoji, jer da postoji ne bih znao šta znači neka nova igica ili film ili program ( piraterija je zakon za nas korisnike). Ja mislim na neku naj obicniju zabranu za nekog koga zna da koristi racunar a ipak misteriju za nekog ko je završio kurs programiranja u Outlook, IExplorer, Word, Excel itd. AKO ME RAZUMES
 
Koliko vidim svi su na neki nacin ti rekli da to sto zelis nije moguce...

Prema tome, da se ne bi zamarao nekim stvarima pokusacu da ti objasnim sta u stvari mozes a sta ne...

Ako zelis da zastitis neki softver (koji si eventualno sam napravio mozes da ga pokusas zastititi na nacin kao sto to rade mnogo proizvodajci softvera, mada ni oni u vecini nemaju u tome uspjeha..

Sto se tice zastite samog CD-a od kopiranja vjerujem da znas da je moguce pokusati ali ne i zastiti nacisto..

Mozes i sam da procitas koliko se toga prekopira i ukrade (citaj piraterija) i kako to da kazem jednostavno ide...

Sto se tice dokumenata oni se na neki nacin i mogu zastiti, u formi pakovanja pod raznim siframa i zastitama ali ni tome nije velika vajda jer uvijek se nadje neko ko ce to da razbije i da provali..

S toga, ako zelis da imas CD sa podacima tebi znano kojim narezi CD i ostavi ga tamo gdje mu samo ti imas pristupa...

KOMPLETNA ZASTITA OD KOPIRANJA JOS NE POSTOJI...

Ovo samo naglasavam...

Da se ne zamaras sa trazenjem nekih programa za to jer i da ih ima ne vjerujem da bi bili besplatni, a ako vec neko uspije da ih provali onda cemu zastita..

Zar nije tako...

Pozdrav i sugestija:

Ne zamaras se sa tim... dok god TI budes mogao da ripujes muziku, filmove i kopiras programe i datoteke to ce svi drugi moci i sa CD-a kojeg ti napravis..

Mnogo srece i pozdrava...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top