Ime za Kafanu

Poruka
9
Zdravo svima.
Potreban mi je savet, odnosno vaši kreativni saveti oko smišljanja imena za kafanu. Zbog prevelikog razmišljanja, morao sam da vam se obratim jer mi se sve pomešalo u glavi i sve ideje za ime kafane su mi loše. Evo nekih informacija da bi ste znali o kakvoj kafani je reč. Nadam se da ćete mi pomoći i nadam se da sam pogodio pravu kategoriju za temu. Puno sam pretraživao slične teme po forumima, ali nigde nisam našao nešto originalno i unikatno, pa vas molim za pomoć oko smišljanja imena za kafanu. Hvala

Kafana će biti moderna u smislu velikih barskih stolova (burića), barskih stolica, stolova za sedenje, kariranih stolnjaka, zavesa, mesinganih pepeljara, fenjera na zidu, starih slika grada Kraljeva, i ostalo. Konobari će nositi karirane košulje , tj. biće ozbiljnije obučeni. Od ponedeljka do petka će raditi kao normalan kafe, a petkom i subotom bi bila muzika. Kafana će petkom i subotom imati svirke i sviraće se pretežno narodna muzika, kao i zabavna. Koncept kafane je da u nju dolaze pretežno ozbiljni i mladi ljudi 18+ željni provoda i dobre muzike. Kafana će imati obiman cenovnik. Specijalitet će biti rakija i neki koktel. Imaće apetisane u ponudi (kikiriki, čips), kao i ordever (meze - oval)
Lokal ima površinu za goste od oko 150 m2 i ima 3 ulaza, nalazi se na raskrsnici-uglu-korneru prometne ulice. Udaljen od centra 250 m. Lokal izgleda kao lavirint. Ima svoj parking.

Imena kafana koja dajem kao odličan primer se nalaze u Beogradu:

SIPAJ, NE PITAJ
SVIRAJ BRATE
ONA MOJA
MALA MOJA
TAJNA
NESANICA
NAŠA PRIČA
HODAČ
ČUDNA NOĆ
JOŠ OVU NOĆ

Hvala svima unapred :)
 
Zdravo svima.
Potreban mi je savet, odnosno vaši kreativni saveti oko smišljanja imena za kafanu. Zbog prevelikog razmišljanja, morao sam da vam se obratim jer mi se sve pomešalo u glavi i sve ideje za ime kafane su mi loše. Evo nekih informacija da bi ste znali o kakvoj kafani je reč. Nadam se da ćete mi pomoći i nadam se da sam pogodio pravu kategoriju za temu. Puno sam pretraživao slične teme po forumima, ali nigde nisam našao nešto originalno i unikatno, pa vas molim za pomoć oko smišljanja imena za kafanu. Hvala

Kafana će biti moderna u smislu velikih barskih stolova (burića), barskih stolica, stolova za sedenje, kariranih stolnjaka, zavesa, mesinganih pepeljara, fenjera na zidu, starih slika grada Kraljeva, i ostalo. Konobari će nositi karirane košulje , tj. biće ozbiljnije obučeni. Od ponedeljka do petka će raditi kao normalan kafe, a petkom i subotom bi bila muzika. Kafana će petkom i subotom imati svirke i sviraće se pretežno narodna muzika, kao i zabavna. Koncept kafane je da u nju dolaze pretežno ozbiljni i mladi ljudi 18+ željni provoda i dobre muzike. Kafana će imati obiman cenovnik. Specijalitet će biti rakija i neki koktel. Imaće apetisane u ponudi (kikiriki, čips), kao i ordever (meze - oval)
Lokal ima površinu za goste od oko 150 m2 i ima 3 ulaza, nalazi se na raskrsnici-uglu-korneru prometne ulice. Udaljen od centra 250 m. Lokal izgleda kao lavirint. Ima svoj parking.
Hvala svima unapred :)

Piksle i stolnjaci su obelezje prave kafane, kao i gosti koji se vise vode kao inventar nego ljudi.

Ceste su kafane koje su nazvane po obliznjem drvetu.
Ti burici najvise asociraju na neki podrum pa bi mogao i to da iskoristis za ime.

U Nisu sam obisao par kafana sa slicnom tematikom i par birtija (Nislijska mehana, Stari fijaker, Dve Lipe...).

Mozda ti ovo pomeogne, u svakom slucaju ne skodi.
Ideja ti je dobra :ok:
 
svidja mi se koncept kafane
samo izbaci te karirane košulje za jadne konobare

ja da otvaram kafanu zvala bi se Mala Moskva
ti bi bilo posebno smisleno u La u pred ovih foliranata
Londona i brze hrane New York :roll:

ako treba gluplje ime
može da se zove Na Tri Ćoška

ili Panov lavirint

ili Izgubi se

Ili Poslednje utočište

ili Nema dalje
 
ima negde kafana "svrati bato" mislim

moze "kod tri maslacka", nema veze ni sa cim ali nema veze. nije drvece. a ok kafana bolje drvo.

"mala moskva" mislim da psotoji u balkanskoj iza moskve... cini mi se da se tako zove nisam sigurna... u bg
a kako to kao lavirint
mozes jednog kelnera da obuces kao minotaura, bas nema veze sa srbijom al sta fali : )
 
NOSTALGIJA , BURENCE . STARA VREMENA
Potsjetio si me na stara vremena jer sam armiju sluzio u Kraljevu . Tada su u centru bili kafici London i Pariz
a negdje ispod mosta je bila kafana Kosovski bozur . Taj Kosovski bozur je inace bila prcvarnica gdje su se
skupljale pijandure .:)
 
Nisam bas kafanski tip ali znam da se ljudi vezuju za imena koja asociraju na nesto licno njihovo.

Kao npr:

Moja kuca, druga kuca, moja kafana...

Moja uteha, lek za dusu, jedina zelja ili slicno.

Burna noc, mali raj... mada verujem da svi ovi nazivi vec negde postoje.

Najdosadniji su mi nazivi tipa kod Bore, Djole ili slicno.
 
Jednom sam u tom Kosovskom bozuru u Kraljevu napravio pravi karambol . Bio sam pomocnik dezurnog oficira u kasarni Ribnica
i negdje iza ponocu zove gazda telefonom . Zalio se da mu vojnici razbijaju po kafani i da nece da plate ceh . U tu kafanu je inace
bio vojsci zabranjen ulaz . Nisu gazde zabranile nego komanda kasarne zbog cestih tuca sa lokalnim pijandurama .
Posto sam volio avanture i zajebanciju probudim vozaca kampanjole , pokupim strazara sa kapije i hajde u akciju . Upadnemo u
kafanu naoruzani i sve isprepadamo . Mi se napijemo na racun gazde jer je bio sretan sto je sve zavrsilo bez vecih posljedica .
Sva sreca pa se niko nije zalio komandi jer bih izgubio cin i zavrsio u tjorki .Mladost , ludost !
 
Jednom sam u tom Kosovskom bozuru u Kraljevu napravio pravi karambol . Bio sam pomocnik dezurnog oficira u kasarni Ribnica
i negdje iza ponocu zove gazda telefonom . Zalio se da mu vojnici razbijaju po kafani i da nece da plate ceh . U tu kafanu je inace
bio vojsci zabranjen ulaz . Nisu gazde zabranile nego komanda kasarne zbog cestih tuca sa lokalnim pijandurama .
Posto sam volio avanture i zajebanciju probudim vozaca kampanjole , pokupim strazara sa kapije i hajde u akciju . Upadnemo u
kafanu naoruzani i sve isprepadamo . Mi se napijemo na racun gazde jer je bio sretan sto je sve zavrsilo bez vecih posljedica .
Sva sreca pa se niko nije zalio komandi jer bih izgubio cin i zavrsio u tjorki .Mladost , ludost !

.....................komunjarsko - udbaska, nikad ne prežaljena.
 
svidja mi se koncept kafane
samo izbaci te karirane košulje za jadne konobare

Konobarisanje i ugostiteljstvo su mi struka. Zašto jadne? :)
Što se tiče košulja, još razmišljam. A i njima neće ništa loše biti da dobiju novu modernu košulju.

Inače, moja ideja je da ime bude originalno, privlačno i da se lako pamti. Hvala svima na odgovorima. Ako neko ima još ideja ili ako nešto smisli, neka napiše. Pozdrav
 

Back
Top