posao muzickog saradnika
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: posao muzickog saradnika

Početnik
    Učlanjen
    26.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano posao muzickog saradnika

Zanima me sta rade muzicki saradnici ( na radiju i televiziji),i sta treba zavrsiti da bi neko bio muzicki saradnik.

Hvala.

Poznat linabg (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano

nisa mnesto specijalno upucena, ali treba da zavrsis srednju muzicku skolu, ali ne verujem da mozes da napredujes ako nemas fax, tipa muz. akademija ili obrada zvuka. u principu bar nesto sto je vezano za muziku.

Buduća legenda sinnke (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

Podrazumevano

Citat Original postavio linabg
    nisa mnesto specijalno upucena, ali treba da zavrsis srednju muzicku skolu, ali ne verujem da mozes da napredujes ako nemas fax, tipa muz. akademija ili obrada zvuka. u principu bar nesto sto je vezano za muziku.
    Nisi ti nimalo upucena.
    Muzicki urednik vodi emisiju tipa da odredjuje kad se pusta koja stvar, kad voditelj ide u program itd.
    A muzicki saradnik mu u tome pomaze.
    Ja sam radio kao muzicki saradnik a nemam nikavu muzicku skolu, nego imam veliku kolekciju muzike a to je najpresudnije da bi bio saradnik.

Zainteresovan član shone83 (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ti si izgleda taj koji nije upucen! Ona je, po tvom iskazu, vise o tebe!

U srednjoj muzickoj skoli imaju dva smera:
    - muzicki saradnik
    - muzicki izvodjac

Da bi radio na takvom mestu gde si ti, potrebna je zavrsena srednja muzicka skola sa pravim smerom za to, tj. sa srednjom mozes da menjas nekoga sa vise obrazovanja. Kad dodje neko sa zavrsenom akademijom najverovatnije gubis posao. Tako je u normalnim drzavama, e sad sto ovo nije normalna drzava i sto svako moze da radi gde god hoce, ako ima vezu ili potplati, to je druga stvar!!!

To sto si rekao da ako imas dovoljno muzike na diskovima, ili drugim medijima, znaci da mozes da radis ovako nesto, je jedna od vecih gluposti koje sam cuo!

Drugi put se vise informisi pre nego sto vredjas druge!

Početnik
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio sinnke
    Nisi ti nimalo upucena.
    Muzicki urednik vodi emisiju tipa da odredjuje kad se pusta koja stvar, kad voditelj ide u program itd.
    A muzicki saradnik mu u tome pomaze.
    Ja sam radio kao muzicki saradnik a nemam nikavu muzicku skolu, nego imam veliku kolekciju muzike a to je najpresudnije da bi bio saradnik.
    Gde si radio kao muzicki saradnik i da li si zavrsio neki fakultet koji ti je omogucio taj posao? Da li neko ko poznaje muziku moze da radi na nekoj radio stanici ( volonterski),a da nema odgovarajucu skolu.

Da li muzicki saradnik moze da postane samo neko ko je zavrsio muzicku skolu ili tu postoji jos neka mogucnost? Verovatno ima neki fakultet za to.

Učlanjen
    25.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Pa jer toliko tesko procitati jednu poruku vise. Sve sam objasnio!

Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

Podrazumevano

Citat Original postavio shone83
    Ti si izgleda taj koji nije upucen! Ona je, po tvom iskazu, vise o tebe!

U srednjoj muzickoj skoli imaju dva smera:
    - muzicki saradnik
    - muzicki izvodjac

Da bi radio na takvom mestu gde si ti, potrebna je zavrsena srednja muzicka skola sa pravim smerom za to, tj. sa srednjom mozes da menjas nekoga sa vise obrazovanja. Kad dodje neko sa zavrsenom akademijom najverovatnije gubis posao. Tako je u normalnim drzavama, e sad sto ovo nije normalna drzava i sto svako moze da radi gde god hoce, ako ima vezu ili potplati, to je druga stvar!!!

To sto si rekao da ako imas dovoljno muzike na diskovima, ili drugim medijima, znaci da mozes da radis ovako nesto, je jedna od vecih gluposti koje sam cuo!

Drugi put se vise informisi pre nego sto vredjas druge!
    E bas je u ovoj zemlji po babama i po stricevima i po diplomama zato i imamo puno fusa.
    Srednju skolu zavrsis za 4 godine a ucenje i skupljanje muzike se radi ceo zivot.
    Ja koji znam preko 4000 pesama. Kad mi pustis i odmah ti kazem ko to peva to je profesionalizam.
    A da ne kazem koju kolekciju MUZIKE imam koju sam mukotrpno skupljao i bogatstvo na nju potrosio.

Ja imam zavrsenu srednju trgovacku skolu, a dve godine sam radio kao vozac u medjunarodnom transportu i proputovao pola evrope a nemam taj (sto su svi pricali da bez njega ne moze drzavni ispit za vozaca)
    Svaki gazda kad dodjes pita di si i koliko vozio i sta si vozio, a ne dali imas diplomu.

Tako i kad sam na radiu radio samo su zinuli koliko muzuike imam i zvali me pokretna enciklopedija.

Samo sto ja nisam pacenik da radim za malu lovu da bi se moje ime culo na radiu.

Učlanjen
    25.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Kao sto sam vec rekao, u normalnoj drzavi prvo traze diplomu. Ovo nije normalna drzava :wink:

Poznat linabg (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano

Zanima me gde si ti to radio kad je njima trebala tvoja kolekcija da bi upotpunili svoj program?

Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

Podrazumevano

Zanima me gde si ti to radio kad je njima trebala tvoja kolekcija da bi upotpunili svoj program?
    Sky radio kad se otvorio imao sam svoju emisiju (pop, Italo i funk)i radio kao tonac.
    Radio Diogen Italo Disco emisija tu sam bio muzicki saradnik.
    Radio Roda Italo Disco emisija njima sam dao maxi singlova ko u prici.
    Radio Zapresic (Hrvatska) Italo Disco emisija.
    Jesi ti cula za Eddy Granta a sigurno jesi probaj nabavit od njega (i to je njegova najbolja stvar) maxi verziju Boys in the street.

Ako je nabavis skidam kapu.

Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

Podrazumevano

Ne hvalim se ja sam kralj te muzike i to nedostizni.

Učlanjen
    25.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Nasao sam tu pesmu preko eMule za 3 sekunde tako da nemoj da se hvalis nepotrebno, nikoga ne mozes prevariti time!

Svaka pesma moze da se nadje preko p2p programa tako da to uopste vise nije problem kao nekada!

Učlanjen
    25.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ne hvalim se ja sam kralj te muzike i to nedostizni.
    Ova recenica uopste nema smisla. Kazes ne hvalim se, a onda kazes da si nedostizni kralj. Mislim

Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

Podrazumevano

Nasao sam tu pesmu preko eMule za 3 sekunde tako da nemoj da se hvalis nepotrebno, nikoga ne mozes prevariti time!

Svaka pesma moze da se nadje preko p2p programa tako da to uopste vise nije problem kao nekada!
    Prva i osnovna stvar mp3 se ne racuna u kolekciju zato sto je u vecini slucajeva los.
    Cak se ni wav ne racuna u kolekciju, ali moze da prodje.
    Jel zasto bi ti bio pametniji i skinuo muziku za djabe a ja bio konj pa po istu isao u svabiju i placa po ploci od 5 do 50 eura.
    Ti iz mp3-ija neces nikad dobiti wav ali iz wav-a mp3 uvek.
    A taj e-mule da valja ne bi se ni zvao mula.

Ti da si bio sa muzickim urednicima i da im kazes da imas kolekciju mp3-ija isti ne bi s tobom ni razgovarali a kamoli neka razmena.

Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

Podrazumevano

I na kraju krajeva nemam razloga nekoga varati, jel od toga ne dobijam nista cak ste vi dobili od mene informacije koje sam ja nekada placao koja stvar je dobra.

Učlanjen
    25.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Jel zasto bi ti bio pametniji i skinuo muziku za djabe a ja bio konj pa po istu isao u svabiju i placa po ploci od 5 do 50 eura.
    Ne znam zasto. To pitanje postavi sebi!

Nije tacno!

Ovo je tolika glupost da necu ni da komentarisem

Ti da si bio sa muzickim urednicima i da im kazes da imas kolekciju mp3-ija isti ne bi s tobom ni razgovarali a kamoli neka razmena.
    Kad im budem pokazao diplomu Muzicke akademije primice me makar izbacili onog koji ima triput vecu kolekciju od tebe :wink:

Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

Podrazumevano

Ne znam zasto. To pitanje postavi sebi!

Nije tacno!

Ovo je tolika glupost da necu ni da komentarisem

Kad im budem pokazao diplomu Muzicke akademije primice me makar izbacili onog koji ima triput vecu kolekciju od tebe :wink:
    Ti ces iz mp3-ija dobiti wav bez gubitaka.
    Tu se vidi tvoje ogromno neznanje.
    A sto se tice diplome dobit ces posao bez problema, ali ne i slusaoce.

Učlanjen
    25.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Nisam nikada rekao bez gubitaka, vec da moze.
    To da li cu imati slusaoce ne zavisi od broja pesama koje posedujem vec od kvaliteta poslovanja!

Slične teme

1. potrebno 5 saradnika
    Autor smaragd u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.08.2005., 21:07

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •