Ostali mobilni uredjaji

BLANKED

Elita
Poruka
20.452
Radi lakše preglednosti ovde možete postavljati pitanja i sve ostalo što vas zanima (specifikacije , cene , nedoumice, mišljenja, kvarovi i sl.) o svim ostalim mobilnim uredjajima (Symbian , Windows Mobile, blackberry ..... itd. )
 
Da li ima negde da se kupi tablet koji moze da se koristi kao mobilni i kao kompjuter?Meni treba kada koristim photoshop CS6 i kada treba da pozovem nekoga.Ali htela bih kada mi ne treba da mogu da dam bratu da igra neke svoje igrice recimo na primer warcraft 3,Wow,ili Sims 3.Ima li takav tablet?
 
Ja bih rekao Microsoft-ov neki, ima verovatno neki Surface, znam da moze da radi Photoshop i neke igre (u zavisnosti od modela), jedino me ovo za telefon tj. ne znam da li radi, a i nije bas ugodno telefonirati sa uredjajem od 10 inch-a.
Pogledaj malo tablete sa Windows 8, mada da bi radili desktop programi i igre kako treba potreban ti je ok procesor, tako da gledaj neki model sa Intel ili AMD processorom, ovi mobilni procesori verovatno nemaju toliko snage.

http://www.zdnet.com/10-good-windows-8-tablets_p2-7000026398/#photo

Imas ovde top 10, pa pogledaj koje su im karakteristike, mogucnosti i cene.
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
Da li ima negde da se kupi tablet koji moze da se koristi kao mobilni i kao kompjuter?Meni treba kada koristim photoshop CS6 i kada treba da pozovem nekoga.Ali htela bih kada mi ne treba da mogu da dam bratu da igra neke svoje igrice recimo na primer warcraft 3,Wow,ili Sims 3.Ima li takav tablet?
Najbolje je uzeti neki tablet sa Windows 8,ali moras zapamtiti da ipak imaju neka ogranicenja koliko "tesku" grafiku moze takav uredjaj da tera.
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
Može pomoć?

Imam Xperiu Ray, nedavno sam je uzela. Ima kamericu od 8mp.

Kada prebacim slike na računar kvalitet je užasan, kao da je 2mp i manje.

Na telefonu su slike super, kao i na Fejsbuku kada ih objavim preko telefona.

Drug je ranije imao ovaj telefon i kod njega nije bilo ovaih problema.

Pretpostavljam da treba neki program ili nešto u podešavanjima da se promeni. Kako da rešim ovaj problem.

Hvala unapred!
 
Sta sam primetio, sada se ide na to da ovi na dodir telefoni imaju funkcije u fullu,samo sto jos ne usisava i pere sudje, dok tupe funkcije na telefonima sa numerickom tastaturom.Ide se ka tome da tac skrinovi budu telefoni sa funkcijama,a numericki bez funkcija i da ih bude jako malo samo za starce koji ne mogu da se naviknu na tac skrin...Meni se ova biznis logika ne dopada
 
Citam ovog i ne verujem,sta lupa covek,kaze zbog novog zakona on je prinudjen da napusti Nokiu 1200 i predje na telefon sa blututom i pozivom na glas.Koji to zakon tebi moze da nalozi koji ces telefon da koristis? Jedino mozda ima logike da je zbog saobracaja,pa da telefon blututom bude povezan sa zvucnicima automobila
 
Citam ovog i ne verujem,sta lupa covek,kaze zbog novog zakona on je prinudjen da napusti Nokiu 1200 i predje na telefon sa blututom i pozivom na glas.Koji to zakon tebi moze da nalozi koji ces telefon da koristis? Jedino mozda ima logike da je zbog saobracaja,pa da telefon blututom bude povezan sa zvucnicima automobila
Sad ti je u skoro svim zemljama u svetu zabranjeno da vozis i da pricas na telefon.Tako da u neku ruku mi je to skroz logicno da je neko primoran da predje na neki malo moderniji telefon koji ima mogucnost za handsfree.
 
Pozdrav, ja imam Nokiu Lumiu 800, i pošto na Windows Phone verziju 7.8 ne mogu da skidam igre i aplikacije, pisalo je da mora da bude 8.1. Kada uđem da ažuriram piše da neće. Šta da radim? :(
Vrati taj telefon podhitno ili eventualno ga valjni nekom drugom jer si kupio mobilni sa mrtvim OS-om.Objasnio sam ti malo opsirnije u tvojoj temi koju si postavio.
 
Kakav je taj blekberi os? Vidim ikonografija ko na starijim windows mobile telefonima,pa pretpostavljam i da je ovaj os trom?

Nikad zapravo nisam imao BlackBery, čak ni došao u kontakt sa njim . I novajlija sam u svetu Androida . Ali ovo ti zasigurno mogu reći : to je poslovan telefon . Poseban OS, sve posebno . Pre oko 10 godina zapravo je bio na istoj nozi sa Androidom i Symbianom, i još nekima, ali je izgubio trku, i zadržali su ga samo na svojim uređajima, koji su relativno retki u Srbiji . Najčešći su im oni telefoni koji liče na Nokia Asha liniju, sa celom tastaurom . Naravno ima i touch screen telefona . Ali, većinom je poslovni telefon, sad termin poslovni verovatno se odnosi na neke specijalne aplikacije za pisanje i kreiranje tabela, tako .

- - - - - - - - - -

Da li je postojala Nokia sa Windows mobile OS (ne Windows phone, nego onaj sistem pre tog)?

Mislim da je definitivno postojao telefon, ali nisam siguran da je baš Nokiin . Ko zna koja je to bila verzija Windowsa ...
 
Molim mog prijatelja moderatora Blanked da ne otkrivam ime, znamo se licno da mi se javi, pogledaj fejsposlala sam ti poruku javila sam ti zasto mi trebas za modeliranje i za komp, ili bar nekad pogledaj u taj telefon aman,zvala sam te :)
 
Stižu glasine o Nokia Android uređaju sa fizičkom tastaturom

1569253885168.png


Na tržištu je manji broj mobilnih uređaja baziranih na operativnom sistem Android koji sadrže fizičku tastaturu (na primer uređaji kompanije BlackBerry), a uskoro bi takav uređaj mogla predstaviti i HMD Global.

Finska kompanija već je poznata po svojim feature phone uređajima sa fizičkom tastaturom baziranima na operativnom sistemu KaiOS, a sada navodno sprema i Android uređaj sa fizičkom tastaturom.

Takav uređaj bi navodno koristi stariju inačicu Android-a kao što je Android 8.1 Oreo. Izvor za ove šture informacije o novom Nokia uređaju je platforma Steemit i njihov korisnik koji se krije pod korisničkim imenom rider95.
 

Back
Top