Android

i jedno i drugo imas u opcijama.
kad god promenim telefon i malo gledam opcije naletim na te stvari...ako se dobro secam od same verzije androida pa i marke telefona posto mnogi brendovi imaju blago prilagodjen android zavisi gde ti se to nalazi.
uglavnom, ovo drugo potrazi u opcijama pa gde ti se nalazi language&keyboard (trazi nesto sa prediction ili auto complete)
slicna prica je i za ovo prvo pitanje.
evo ti jedan klipic cisto da ti da ideje sta da trazis, ali realno moraces sama da cunjas po opcijama jer kod tebe ovo sta vidis na snimku moze da bude potpuno drugacije i da uopste ne lici.



koju verziju androida koristi tvoj telefon?
to moze biti polazna tacka da bi videli sta tacno treba kod tebe :)
 
Pozdrav svima
Korisnik sam Nokia 3 Androida koji radi na Android 7.1.1.Nougath op. sistemu. Dosta Androida sam promenio zadnje dve godine i nekako bih se uvek snašao sa svim što me zanima, ali ovo mi stvarno postaje problem. Elem, recimo Android 5.1.ima Home button i na njemu možete menjati Launchere. I 6.0.ga ima. Jedino na Nougat-ne mogu da nađem makar sličnu opciju. Ako neko zna da mi pomogne ja mu se do neba zahvaljujem.
 
Ne znam da li volite da promenite s vremena na vreme vaš Launcher. Ja skroz to gotovim, ima ih mali milion, besplatni su, i svaki put kad instaliram drugi, imam osećaj da imam nov droid. To traje evo već tri godine. Na 512 mb RAM sam koristio Apus Launcher koji mi je čak i ubrzavao fon. Na 1gb RAM koristio sam Nova Launcher, Google Launcher, Arow.. To je dakle bilo sve dok nisam došao do sadašnjeg droida, Nokie 3,sa kojim sam 99%zadovoljan.I najbolji mi je Ace Launcher. Probajte ga, stvarno je odličan. Za Nougat je kao stvoren. Inače sam koristio i Blackberry Launcher koji je fenomenalno, samo je malo komplikovano i ns njegov osnovni paket od oko 15mb memorije, moraju da se skinu aplikacije bez kojih ne bi radio kako treba, pa se dođe do cifre od oko blizu 100 mb. Probao sam i Windows Launchere, nisu loši. Ali Ace je Ace. Ako ima neko neki Launcher, neka ga preporuči. Hvala najlepše
 
5) KAKO POTPUNO ONEMOGUĆITI KORIŠĆENJE VAŠEG MOBIILNOG, AKO GA NEKO UKRADE
Prvo morate znati serijski broj vašeg mobilnog telefona. Da biste saznali koji je to broj, ukucajte * # 0 6 # i na displeju će se pojaviti 15-cifreni broj. Ovaj broj je jedinstven za vaš aparat. Zapišite taj broj i čuvajte ga na sigurnom. Ako vam neko ukrade telefon, pozovite vašeg operatora, izdiktirajte serijski broj, i operator će blokirati vaš telefon, koji će biti potpuno beskoristan čak i ako lopov promeni sim-karticu. Iako verovatno nećete dobiti nazad vaš telefon, barem ćete znati da kradljivac od njega nema ništa. Kada bi svi ovako postupali, dalje krađe mobilnih telefona ne bi imale svrhe.

Јел ово горе истинито?
 
Zdravo svima:)Vec cetiri godine imam Samsung Galaxy S4 i zadovoljna sam ovim telefonom.Upravo mi je stigla poruka da od 1.04 2018 god. necu moci da koristim app Galery i da treba da instaliram app Dropbox ,koji inace ne zelim da imam.Zapitala sam se da li je to moguce da ukinu tu osnovnu app ??Ako je neko imao slicno iskustvo molila bih da mi se ovde javi i da neki savet ako ima.Hvala Vam svima unapred:)
 
Pre jedno tri meseca do ruku mi je došao nešto jeftino Android Wiko Jerry i mogu vam reći da sam apsolutno prijatno iznenađen. On mi je kao drugi fon prvi je Nokia 3ali ga više koristim. Sjajno radi, baterija je dobra, izdrži od 6 pa do 15% oko 23.Preporučujem jer sam video da u nekim radnjama košta nov 75€.Inače je plaćen 9990 u Handy-ju

- - - - - - - - - -

Postoji i aplikacija koja se zove CM Locker. Da aktivirate sirenu na daljinu, da nađete koji broj koristi itd..
 
Telefon mi se pregrejava uzas
Poceo je mozda pre 15 dana..
Sve ja to poiskljucujen..servise itd..
Na spisku runing ostanu mozda 2-3 aplikacije
I opet...
Temperatura iznad 36 ..nekad i do 40
....samo na EXT SAVER modu je normalna temperatura
A jbt to...niti broser da ukljucin...nista
 
Pozdrav,imam problem sa s3...cim ga upalim on se odma gasi pa opet pali i tako u nedogled.Kad se upali nemam vremena nista uraditi posle 30 sec se gasi tkd ako ima neko neki predlog i pomoc,znacila bi mi.

Nadam se da sam pogodio temu,ako nisam,molio bih admina da je premeste na odgovarajucu :)
 
Pozdrav,imam problem sa s3...cim ga upalim on se odma gasi pa opet pali i tako u nedogled.Kad se upali nemam vremena nista uraditi posle 30 sec se gasi tkd ako ima neko neki predlog i pomoc,znacila bi mi.

Nadam se da sam pogodio temu,ako nisam,molio bih admina da je premeste na odgovarajucu :)

Verovatno je otisla baterija.Moja zena je imala takav problem,da joj se telefon gasio na 98%.Bio je to ACER i nismo mogli naci bateriju za njega,srecom joj je isticao ugovor u MTS-u,pa je mogla da produzi paket i da uzme drugi telefon.
 
Зна ли неко како се убацује српски језик у мобилне телефоне?

Да ли мора да се инсталира custom rom који има српски језик у себи или има и неки други начин?
Ако нема, где наћи такав custom rom. Имам више телефона на којима бих пробао ово.
 
То сам пробао, превео ми је наслове пар апликација на ћирилицу и то је било то.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nedavno sam kupio Xiaomi Pocophone f1 pa imam jedan problem. Kada slow motion 1080p/240fps video snimljen sa pocophone f1 ubacim u Sony Vegas Pro 15.0 u tom programu ga prikazuje kao normalan snimak od, na primer, 1080p/30fps. Hocu da kazem da ga u tom programu ne pusta u slow motion kako je i snimljen. Iz tog razloga ne mogu da ga renderujem u slow motion kako je i snimljen 1080p/240fps. Da li znate mozda sta bi mogao biti uzrok ili problem?
 
Samsung Galaxy Fold na testu izdržljivosti

JerryRigEverything ponovno se zabavlja brutalnim testiranjem jednog Samsung-ovog telefona. Zack i ekipa su nakon iživljavanja na Note-u 10 u ruke zgrabili Galaxy Fold i krenuli na njega odvijačima, upaljačem i skalpelima, kao što možete videti u ovom videu.


Kako nam se čini, telefon je dosta dobro izdržao sve torture, uključujući paljenje i savijanje, pa se može reći da nije tako krhk kako vam možda deluje s obzirom na sistem preklapanja savitljivog ekrana i obilje stakla i plastike od kojih je načinjen.
 

Back
Top