Android

BLANKED

Elita
Poruka
20.470
Radi lakše preglednosti ovde možete postavljati pitanja kao i sve ostalo što vas bude interesovalo (specifikacije , cene , nedoumice, mišljenja , problemi i sl.) o svim uredjajima baziranim na Android operativnom sistemu .
 
Е одлично, као нека тема за ћаскање јел, само о телефонима са андроидом?

Ај ја да почнем, какав је Huawei У300?

Треба ми неки јефтин телефончић а овај има у МТС-у за 1 дин., не бих да купујем сад Галаксије и шта ја знам . . . грех ми дати толике паре за телефон =)
 
Pa da, tako nesto :lol: Stavio sam temu koliko da ne gusi pdf , u sustini danas je dobar deo telefona mahom android da se bezveze ne trpaju sve marke .:)
Imas u tom rangu npr. Huawei Ascend G510 ima brzi prcesor isto dual core , veci ekran , dual SIM ....

A i gledam ovaj ZTE Blade V ima cetvorojezgarni ubica procesor , samo me zbunjuje sto gledam na netu u win win-u je npr. cena 100 evra dok je u comtrade-u 150 :huh: Nisam bas u toku koliko se krecu cene.
 
A sto se tice samog telefona , sasvim solidan telefon, u sustini , sta vise imaju da budze :lol: u pitanju su nijanse,po mom misljenju , sasvim ok telefonce za tu lovu . :)
 
Pa da, tako nesto :lol: Stavio sam temu koliko da ne gusi pdf , u sustini danas je dobar deo telefona mahom android da se bezveze ne trpaju sve marke .:)
Imas u tom rangu npr. Huawei Ascend G510 ima brzi prcesor isto dual core , veci ekran , dual SIM ....

Е па одлична идеја :ok:

A i gledam ovaj ZTE Blade V ima cetvorojezgarni ubica procesor , samo me zbunjuje sto gledam na netu u win win-u je npr. cena 100 evra dok je u comtrade-u 150 :huh: Nisam bas u toku koliko se krecu cene.

Ма не пратим ни ја ништа што се тиче телефона. Једино што знам јесте због рачунара =)

Тако сам гледао и видео у МТС-у да има овај телефон за један динар, око 1к динара месечно а нема лоше спецификације. Мени не треба за не знам шта. Само основне ствари. Google, поруке, позиви и то је то =) Евентуално ако је могуће, ценим добру камеру.

- - - - - - - - - -

A sto se tice samog telefona , sasvim solidan telefon, u sustini , sta vise imaju da budze :lol: u pitanju su nijanse,po mom misljenju , sasvim ok telefonce za tu lovu . :)

Колико знаш о њему, мислим, да ли си имао прилику да га користиш или? Пошто бих имао детаљнијих питања.

Иначе сам читао и гледао разне review на нету и то али нисам баш поверљив =)
 
Nisam ga koristio licno ali sam imao prilike malo da ga pogledam , sta znam kamera sasvim super za 5 megapiksela , e sad Nokia sto ima onu Carl Zeuss optiku to je vec nesto drugo , oni su uvek pravili odlicne fotografije , , doduse probao sam ga u sred bela dana , mada su mi rekli da nema neki poseban blic , bas moras da budes blizu nekog objekta da bi napravio pristojniju sliku u mraku , a sto se tice nekih detalja , kao sto je zoom , tu vec pravi sumove , ali koliko para toliko muzike Sto se tice sad nekih konkretnijih detalja , nazalost nisam ga toliko dugo koristio da bih mogao da ti kazem nesto preciznije. Stvarno ne znam.

Moguce je da ce ti neko ovde reci nesto vise o njemu :)
 
Poslednja izmena:
Nisam ga koristio licno ali sam imao prilike malo da ga pogledam , sta znam kamera sasvim super za 5 megapiksela , e sad Nokia sto ima onu Carl Zeuss optiku to je vec nesto drugo , oni su uvek pravili odlicne fotografije , , doduse probao sam ga u sred bela dana , mada su mi rekli da nema neki poseban blic , bas moras da budes blizu nekog objekta da bi napravio pristojniju sliku u mraku , a sto se tice nekih detalja , kao sto je zoom , tu vec pravi sumove , ali koliko para toliko muzike Sto se tice sad nekih konkretnijih detalja , nazalost nisam ga toliko dugo koristio da bih mogao da ti kazem nesto preciznije. Stvarno ne znam.

Moguce je da ce ti neko ovde reci nesto vise o njemu :)

Хвала. То је отприлике то што ме и занима, рекао сам да ми не треба телефон за нешто посебно. Чекамо још неког гледаоца да се јави =)
 
Pozdrav
Nedavno sam primetio u oglasima da su dosta povoljni ovi modeli pa me interesuju vasa iskustva.
Rec je o Samsung Galaxy star 5280 modelu.
Ima ih sve vise i vise .
Kupio bih jedan ovakav , ne previse zahtevan i velik model. Imaju li neke mane itd.
samsung-galaxy-star

Hvala
 
Telefon za sms, pozive, muziku ... za neki internet "surf" ili neke zahtevnije operacije bas i nije , kamera izuzetno losa 2mpx , 2G mreza itd. slab procesor, iako je cena 70 eura , licno bih zaobisao ovaj model.
 
da li neko zna kako da otkljucam hauwei asent y 200 na mts mrezu?

Rade ta otkljucavanja u servisima, najbolje da se raspitas kod njih, u sustini svaki telefon ima odredjen kod koji ga nakon ukucavanja otkljucava sa mreze, i postoje neki softveri za njih koje ja ne znam, ali rizicno je da radis to na svoju ruku jer se nakon nekoliko pogresnih ukucavanja telefon bukvalno zakljucava, i to moze da bude ozbiljan problem :) Mislim da nije vredno rizika.

Mada sam cuo price da nakon isteka ugovora mozes da se obratis operateru da ti tamo otkljucaju telefon, ja to nikad nisam radio , pa ne znam da li je to tacno.

Osim ako neko nije ovde siguran kako se to radi.
 
Rade ta otkljucavanja u servisima, najbolje da se raspitas kod njih, u sustini svaki telefon ima odredjen kod koji ga nakon ukucavanja otkljucava sa mreze, i postoje neki softveri za njih koje ja ne znam, ali rizicno je da radis to na svoju ruku jer se nakon nekoliko pogresnih ukucavanja telefon bukvalno zakljucava, i to moze da bude ozbiljan problem :) Mislim da nije vredno rizika.

Mada sam cuo price da nakon isteka ugovora mozes da se obratis operateru da ti tamo otkljucaju telefon, ja to nikad nisam radio , pa ne znam da li je to tacno.

Osim ako neko nije ovde siguran kako se to radi.

telefon radi na vip-u,ali msm da postoji neki kod koji otkljucava na mts mrezu,gledao na yt ovaj klip
i nece,jel zna neko taj cuveni kod? sta kazes moze da se zakljuca tel?
 
telefon radi na vip-u,ali msm da postoji neki kod koji otkljucava na mts mrezu,gledao na yt ovaj klip
i nece,jel zna neko taj cuveni kod? sta kazes moze da se zakljuca tel?

Svaki telefon ima zaseban kod koji ili znas (operater ga zna) ili moras da ga dekodiras (odredjenim softverom), dekodira se u kombinaciji sa fabrickim IMEI kodom, nemaju svi identican kod naravno, moze da blokira i postane bukvalno neupotrebljiv ako ga nekoliko puta ukucas pogresnog. (to je namerno proizvodjac uredio tako iz sigurnosnih razloga bas zbog tog dekodiranja)
Sta se radi u tim situacijama i kako moze da se osposobi , pojma nemam. Oni u servisu najbolje znaju.
 
Ako već uzimaš android telefon, onda kupi neki koji ima neku dobru kameru. Po meni možda I najvažnija stavka kod android je kamera. Ja imam Sony Ekspiriju VLT, sa 13.megapixela kamerom
 
Solidan telefoncic za najosnovnije potrebe, poruke pozive, viber, whatsapp, pregledavanje mejlova.
Losa kamera i mali ekran, nije za bas da surfujes netom. Isto tako na tom telefonu izrazena je pikselizacija.
Ali koliko para toliko muzike...
 
Oni imaju specijalne uredjaje koji vrse kalkulaciju tih kodova ili imaju kredite na posebnim serverima pa im oni salju kodove za otkljucavanje.
Uglavnom za taj Huawei dekodiranje u servisu bi trebalo da kosta izmedju 400-600 dinara, sve preko toga je cisti bezobrazluk i vacarenje.
 
Njesra.Kupi Blackberry ili Nokiju kompanije koje prave mob.tel.Samsung prave samo dobre televizore itd.Samsung krenuo sad nesto,ali imaju neke solidne modele ali im nije mesto tu.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da nemate nista protiv da premestim temu u android lepljivu , posto sam je napravio i zbog ovakvih pitanja a i receno mi je da koliko toliko napravim pdf preglednijim :)

Njesra.Kupi Blackberry ili Nokiju kompanije koje prave mob.tel.Samsung prave samo dobre televizore itd.Samsung krenuo sad nesto,ali imaju neke solidne modele ali im nije mesto tu.

Pregazen je symbian odavno. :)
 

Back
Top