Android

1zxkviv.jpg


- - - - - - - - - -




Ako ne vidis da ti pise identicno nemoj da pritiskas napamet , ako mi kazes sta si pritisnula mozda mogu da pomognem . Mozda podaci i nisu izbrisani.

Jer putanje variraju od Verzije Androida do verzije, ja ne znam koji model telefona koristis , pa sam izbacio vise razlicitih putanja opcija .

Jeeej, uspela... :D A sto se tice brisanja, isla sam na Format USB Storage... Ima li onda spasa...? :/ Do slika mi najvise, makar to da vratim, ostalo mi nije bitno...
 
Uffffff ,pa gde bas Format , format znaci detaljno "kompletno" brisanje svih podataka sa kartice .

Sacekaj samo trenutak da vidim mozda da ti preporucim neki softver , mada ne verujem da ce uspeti , nemoj da prebacujs nista na karticu dok ne postavim link .
 
Uffffff ,pa gde bas Format , format znaci detaljno "kompletno" brisanje svih podataka sa kartice .

Sacekaj samo trenutak da vidim mozda da ti preporucim neki softver , mada ne verujem da ce uspeti , nemoj da prebacujs nista na karticu dok ne postavim link .

Ukapirala sam sta sam uradila tek kada sam tu usla... Okej, tu sam, cekam...
 
Skini ovaj softver http://signuppage.remosoft.revenuewire.net/remo-recover-android/download


Instaliraj ga , klikci next samo i odstikliraj u toku instaklacije opciju install MyPcBackup"

Kada instaliras program klik na recover deleted files, vidi da li ce da detektuje telefon , ako nece , onda nije kompatibilan sa njim .

Ako hoce , onda prati dalje instrukcije u programu.


U slucaju da ga ne prepozna , stvarno ne znam kako mogu da pomognem jer vecina takvih programa nije besplatna. A i da jeste niko ne garantuje da ce podaci biti povraceni .

Ako te ne mrzi i ako ti te fotografije mnogo znace otvori temu na pdf-u softver, mozda ce ti neko preporuciti neki program, samo da znas da dotle ne smes ama bas nista da prebacujes na karticu , niti da postavljas nikakve slike slike i muziku na nju . ako zelis da eventualno probas da povratis izbrisane podatke .
 
Poslednja izmena:
Skini ovaj softver http://signuppage.remosoft.revenuewire.net/remo-recover-android/download


Instaliraj ga , klikci next samo i odstikliraj u toku instaklacije opciju install MyPcBackup"

Kada instaliras program klik na recover deleted files, vidi da li ce da detektuje telefon , ako nece , onda nije kompatibilan sa njim .

Ako hoce , onda prati dalje instrukcije u programu.


U slucaju da ga ne prepozna , stvarno ne znam kako mogu da pomognem jer vecina takvih programa nije besplatna. A i da jeste niko ne garantuje da ce podaci biti povraceni .

Ako te ne mrzi i ako ti te fotografije mnogo znace otvori temu na pdf-u softver, mozda ce ti neko preporuciti neki program, samo da znas da dotle ne smes ama bas nista da prebacujes na karticu , niti da postavljas nikakve slike slike i muziku na nju . ako zelis da eventualno probas da povratis izbrisane podatke .

Okej, probacu ovo... Izvini na silnom cimanju... I hvala ti mnooogo... :)
 
Nista , samo nisi trebala da pritiskas tastere napamet neka ti to bude za nauk ubuduce :lol: Ako nisi sigurna da li je to ta opcija slobodno pitaj :lol:

Sto se tice povratka podataka , stvarno ces imati ludu srecu ako ti to podje za rukom .

Jer je princip identican kao i vracanje izgubljenih podataka sa izgubljenog hard diska, nakon formata informacije tehnicki i dalje ostaju na kartici iako se ne vide sve dok se novi podaci ne ispisu preko njih , pa zato postoje specijalizovani softveri koji ih regenerisu , tako da sam zbog toga rekao da ne ubacujes nista novo na karticu dok ne pokusas da ih povratis nekako , samim tim ovaj problem vec spada u softverski problem i verujem da ce ti neko preporuciti konkretniji softver na pdf-u softver od mene . Jer ja zaista nikada to nisam radio sa sd karticom. Pa ne znam koji bih program sigurno mogao da ti preporucim.

Ako se setim neceg konkretnijeg postavicu to ovde.
 
Poslednja izmena:
Nista , samo nisi trebala da pritiskas tastere napamet neka ti to bude za nauk ubuduce :lol: Ako nisi sigurna da li je to ta opcija slobodno pitaj :lol:

Sto se tice povratka podataka , stvarno ces imati ludu srecu ako ti to podje za rukom .

Jer je princip identican kao i vracanje izgubljenih podataka sa izgubljenog hard diska, nakon formata informacije tehnicki i dalje ostaju na kartici iako se ne vide sve dok se novi podaci ne ispisu preko njih , pa zato postoje specijalizovani softveri koji ih regenerisu , tako da sam zbog toga rekao da ne ubacujes nista novo na karticu dok ne pokusas da ih povratis nekako , samim tim ovaj problem vec spada u softverski problem i verujem da ce ti neko preporuciti konkretniji softver na pdf-u softver od mene . Jer ja zaista nikada to nisam radio sa sd karticom. Pa ne znam koji bih program sigurno mogao da ti preporucim.

Ako se setim neceg konkretnijeg postavicu to ovde.

Uspeh ja i da vratim ono izbrisano izgleda, al' dzaba, ne moze da se prebaci nazad na telefon bez onog kljuca, tako da nista od toga... :/
 
cini mi se da sam video opciju javljanja na poziv dugmetom za zakljucavanje i sad ne mogu naci gde se to podesava,inace uopste se ne snalazim po onim folderima prebacio sam preko buletootha pesme koje mi walkmen ne vidi,tek tamo negde kad udjem ima ih,pa sad da ne prabacujem opet samo bi ih muvno gde treba
picture1-1.jpg
 
Za podesavanja tastera za odgovaranje na poziv ,udjes u brojcanik kao kada hoces da pozivas nekog , zatim pritisni levi opcioni taster na telefonu i udji u "call settings" tu ces naci raznorazna podesavanja koja su vezana i za odgovaranja na poziv.

Ili alternativno , Menu - Phone - levi taster - call settings


Sto se tice muzike koja nije prepoznata u player-u, probaj da restartujes telefon nakon toga , i nakon toga vidi da li je skenirao svu muziku u muzikcom -"player-u"

Ako nije , mogu da preporucim softver koji skenira memorijsku karticu nakon ubacenih fajlova i ocitava novoubacene *.mp3 fajlove.
 
Cao narode.neznam jesam pogodio bas pravo mesto za temu zato se izvinjam ako nisam.moj problem je vezan za kitkat.nakon sto sam napravio updejt na doticni ceo tel mi blokira.kao da je kanta od 80 evra.previse mi se tel grije i pucaju amplikacije.takodje nakon.20 min koriscenja i ekran reaguje skroz pogreno.pokusao sam i da izbrisem sve app ali isto se desava.zna li mozda neko kako da poravim ovo sranje.uglavnom posle ovog nikad viae android.inace je tel xperia z1
 
Cao narode.neznam jesam pogodio bas pravo mesto za temu zato se izvinjam ako nisam.moj problem je vezan za kitkat.nakon sto sam napravio updejt na doticni ceo tel mi blokira.kao da je kanta od 80 evra.previse mi se tel grije i pucaju amplikacije.takodje nakon.20 min koriscenja i ekran reaguje skroz pogreno.pokusao sam i da izbrisem sve app ali isto se desava.zna li mozda neko kako da poravim ovo sranje.uglavnom posle ovog nikad viae android.inace je tel xperia z1

Pa jedino da ti neko reinstalira Android...Nemas danas mnogo izbora,Android,Windows ili obican telefon...
------------------------

Da li je neko probao telefon Penesanik? Deluje mocnije,japanski,ali cuo sam i pricu jednog sirotana kod koga je sam tel promenio sifru za zakljucavanje te nijedan servis nije mogao da ga otkljuca.Al i to je Android,mogli su da mu obore sistem...
Ja o Penesaniku mogu samo da sanjam...zbog money,money
 
Ma android je s***jeeeeeeee,bio sam u servis i oni vratili na fabricki al kit kat je ostao,kazu moras cekati popravke koje ce poslati sony a kad bi ga izbrisao skroz da imam izvorni android gubim.garanciju
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa jedino da ti neko reinstalira Android...Nemas danas mnogo izbora,Android,Windows ili obican telefon...
------------------------

Da li je neko probao telefon Penesanik? Deluje mocnije,japanski,ali cuo sam i pricu jednog sirotana kod koga je sam tel promenio sifru za zakljucavanje te nijedan servis nije mogao da ga otkljuca.Al i to je Android,mogli su da mu obore sistem...
Ja o Penesaniku mogu samo da sanjam...zbog money,money

Trazio sam bas o tom tel i nemogu ga naci,interesuje me bas.jel se sigurno tako zove?
 
Ne znam da li si probao da uradis fabricki reset i time probas da "downgrade-ujes" android na prvobitnu stariju verziju .

ps.
Da tek sada videh da su ti oni to uradili u servisu , onda ti ne preostaje nista no da cekas novi update koji ce da poboljsa performanse sistema .

Inace tacno je da gubis garanciju ako zelis da promenis sistem u neki drugi to je tzv. root-ovanje telefona .

Cudi me sto reset nije urodio plodom , na nekim telefonima je to davalo efekta.
 
Poslednja izmena:
imam problem sa reprodukcijom video fajlova na telefonu... sistem je android 4.2.2
do juče je sve bilo ok, ali od jutros svaki novi fajl koji prebacim na telefon je nemoguće gledati... sve je zamrljano i secka...
isto je na mx playeru, na android playeru, na njegovom ugrađenom playeru...
pokušala sam da rešim problem instalacijom nekih dodatnih kodeka za mx i nije pomoglo...
promenila sam memorijsku karticu i opet isto...
neka ideja kako da rešim problem?
 
Jesi li probala da za promenu izbacis sve instalirane kodeke i player-e koje si ubacila ? Ocigledno da je neki od kodeka "koruptovan" i pravi problem ili je doslo do konflikta izmedju vise novoinstaliranih kodeka .

Zatim probaj da ocistis junk fajlove nekim cleaner-om , npr. ovaj https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard pa ga nakon toga izbaci ako gusi radnu memoriju

Neka resetovanje uredjaja bude poslednja opcija.
 
brisanje svih playera i kodeka sam odmah uradila.. clean master i inače redovno koristim.. i ništa nije pomoglo.. :-(
a zaista bih volela da izbegnem resetovanje ako je ikako moguće.. :-)
 
Bas cudno , mozda da probas da ides u menu - settings - application manager - nadji ugornjem delu ekrana sitnim slovima ispisanu sekciju ALL i u listi nadji Media storage klik na nju i klik na clear data i clear cache ako ga ima.

Takodje ponovi isti postupak i sa Video player-om

Ne garantujem da ce da upali , ali jos jedna ideja koja mi je pala na pamet ako zelis da eskiviras fabricki reset.


Ako mi padne jos nesto na pamet napisacu ovde , stvarno nisam nikad imao problema sa tim kodecima .

ps. ako je uredjaj rootovan , za bolji i brzi stream reprodukcije video fajlova u nekom exploreru npr root explorer root browser i sl naci fajl na lokaciji /system/build.prop. stiklirati "permissions" na read/write
Otvoriti ga u nekom text editoru
I izmeniti linije
media.stagefright.enable-player=true
media.stagefright.enable-meta=true
media.stagefright.enable-scan=true
media.stagefright.enable-http=true
media.stagefright.enable-record=false

Ako nije rootovan onda nista .
 
Bas cudno , mozda da probas da ides u menu - settings - application manager - nadji ugornjem delu ekrana sitnim slovima ispisanu sekciju ALL i u listi nadji Media storage klik na nju i klik na clear data i clear cache ako ga ima.

Takodje ponovi isti postupak i sa Video player-om

Ne garantujem da ce da upali , ali jos jedna ideja koja mi je pala na pamet ako zelis da eskiviras fabricki reset.


Ako mi padne jos nesto na pamet napisacu ovde , stvarno nisam nikad imao problema sa tim kodecima .

ps. ako je uredjaj rootovan , za bolji i brzi stream reprodukcije video fajlova u nekom exploreru npr root explorer root browser i sl naci fajl na lokaciji /system/build.prop. stiklirati "permissions" na read/write
Otvoriti ga u nekom text editoru
I izmeniti linije
media.stagefright.enable-player=true
media.stagefright.enable-meta=true
media.stagefright.enable-scan=true
media.stagefright.enable-http=true
media.stagefright.enable-record=false

Ako nije rootovan onda nista .

odradila ovo iz prvog dela posta.. ono u spojleru ne razumem... :lol:
i nema promene... izgleda da mi ne gine reset... i skreno se nadam da će to pomoći...
meni je čudno zašto je tako odjednom došlo do problema... 2 meseca je sve radilo bez greške, normalno sam u mx-u gledala sve... i jutros odjednom ništa ne valja.. a nisam primetila ni da se mx apdejtovao... inače nikakve dodatne kodeke nisam instalirala, to sam tek danas uradila nakon nastanka problema...

e sad, dodatni moj problem... pojma nemam kako funkcioniše bekap preko google naloga... na prethodnom telefonu sam žestoko omanula tu i izgubila bukvalno sve... ne bih da mi se ovde desi isto... kako da budem sigurna da su podaci bekapovani? da li to mogu nekako da proverim pre nego što uradim reset?
 
sad sam se setila da imam aplikaciju super backup :)
bekapovala sam poruke i imenik... a kada sam pokušala da uradim bekap za neke aplikacije (igrice :lol:) dobila sam obaveštenje: Backup finished! But as your device is not rooted, so only the selected apps apk files(no apps data) are backuped.
da li to znači da su mi samo sačuvani instalacioni fajlovi, ali ne i trenutno stanje u igricama? :lol:
 
Najverovanije da je tako . Da ti nece biti sacuvan progres . Bar sad definitivno znas da uredjaj nije root-ovan . :)


Sto se tice google back -up-a

On cuva sifre , kontakte mejlove , kalendar , podatke u browser-u / tipa lozinke , bookmarkove , history i sl. Google talk chat , sistemska podesavanja , tipa wi fi konfiguracije , lozinke i sl. aplikacije , ponudice da ih opet sve skines i instaliras , sto se tice njihovog progresa , kao sto je slucaj gore sa ovom video igrom , zaista se ne secam .


Sve to mozes da proveris i sync-ujes (azuriras podatke na backup server) putanjom , Menu - settings - Accounts - Google Tu imas izbor , da pritisnes sync all i tako sinhronizujes sve podatke , ili da kliknes na e mail adresu i odredis sama sta je za sinhronizovanje . Preporucio bih ovu drugu opciju jer je sigurnija , da za svaki slucaj proveris sve jedno po jedno . Mada opet ne bi bilo lose da za svaki slucaj prebacis neke podatke i na racunar , slike , video zapise , muzikku i slicne stvari koje su ti od vaznosti .
 

Back
Top