Android

Preko dana kad je na punjacu napuni ga do 100%, ali ga ja svako malo koristim I dok se puni.
Nocu ga ne koristim...

Restartovala sam ga
Probacu da promenim punjac nocas

ako opet ne budem mogla da ga upalim da ga vratim?

Vrati ga , to stvarno nikako ne sme da se desava. Vidi sa drugim punjacem ili ga stavi na usb ako nemas rezervni.

MIslim , mozes da probas sve i svasta , ali opet to nije bezazlen problem.

Ne znam zaista za takvu funkciju gasenja , cak i da je tako , baterija je na 60% , ni jedan uredjaj ne sme da prekine punjenje na pola.
 
Kad instaliram aplikacije sa google-play ili prebacujem nesto sa telefona na komp i obrnuto, sve vreme se cuje ton notifikacije, kao kad stigne sms poruka (osim kad udjem u silent profile). Zanima me kako mogu da iskljucim taj ton da se ne cuje? U pitanju je root-ovani HTC Desire S sa Cyanogenmodom 7.2. Ubih se da nadjem u podesavanjima telefona, i po forumima, ali ne mogu nikako.
Hvala unapred.
POZDRAV
 
Kad instaliram aplikacije sa google-play ili prebacujem nesto sa telefona na komp i obrnuto, sve vreme se cuje ton notifikacije, kao kad stigne sms poruka (osim kad udjem u silent profile). Zanima me kako mogu da iskljucim taj ton da se ne cuje? U pitanju je root-ovani HTC Desire S sa Cyanogenmodom 7.2. Ubih se da nadjem u podesavanjima telefona, i po forumima, ali ne mogu nikako.
Hvala unapred.
POZDRAV

Posto kazes da imas root-ovan uredjaj probaj ovu aplikaciju .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aboutmycode.NotificationsOff
 
Moguce , ne podrzavaju sve aplikacije sve modele .

Trenutno mi nije telefon pri ruci pa ne mogu da se setim napamet precice za google store aplikaciju, mislim da ce ti koristiti ovaj link ,skrolaj dole u njemu je dato nekoliko varijanti uputstava kako da rucno iskljucis "notification" aplikacije na android uredjaju , bas sa google store-a.

http://androidqueries.com/how-turn-off-google-play-app-notifications-android-jellybean-17270.html

ps. Precice variraju od modela do modela, ali su sve slicne.
 
Poslednja izmena:
Moguce , ne podrzavaju sve aplikacije sve modele .

Trenutno mi nije telefon pri ruci pa ne mogu da se setim napamet precice za google store aplikaciju, mislim da ce ti koristiti ovaj link ,skrolaj dole u njemu je dato nekoliko varijanti uputstava kako da rucno iskljucis "notification" aplikacije na android uredjaju , bas sa google store-a.

http://androidqueries.com/how-turn-off-google-play-app-notifications-android-jellybean-17270.html.

Hvala za link, ali nista od ovoga mi nije pomoglo da iskljucim zvuk prilikom skidanja neke aplikacije sa google store-a. U svakom slucaju koristan sajt za android telefone pa cu pokusati sutra da ga malo detaljnije pretrazim, mozda se pojavi objasnjenje negde. Ovde ima objasnjenje kako da iskljucim notifikaciju kad stigne update neke aplikacije, ali to sam vec provalio.
Nego imao bih jos par pitanja vezano za android, root itd, ali malo je opsirniji post. Ne znam da li mogu ovde to da postavim? Ima nekih 4-5 stavki.
Hvala unapred.
Pozdrav.
Milos :)
 
Osecaj se slobodnim da postavis bilo kakvo pitanje / misljenje ... vezano za Android platformu na ovoj temi . Ako neko zna odgovor , odgovorice ti na bilo koje tvoje pitanje nebitno koliko je dugacko :)
 
Poslednja izmena:
Postovani,
Konacno se i ja odlucih da (nakon dve i po
godine koliko koristim ovaj telefon) odradim root
i ubacim cyanogenmod 7.2 na njega. Za ovih
nedelju dana sam prezadovoljan koliko mi bolje i
brze radi telefon, bez bagova, mnostvo
podesavanja i zapravo tek sad vidim prednosti
rootovanja telefona i ubacivanja custom romova
u odnosu na stock romove. Shvatih da je trebalo
to mnogo pre da uradim. I uradio sam kalibraciju baterije, ovim postupkom se produzava trajanje baterije za najmanje 50%. Drugim recima preporodjen telefon. Imao bih samo par
pitanja.
1) Najpre, imam utisak (ovo je za sada jedina
zamerka koju sam pronasao za Cyanogenmod)
da mi zvono poruke mnogo tise radi nego na
originalnom stock romu sa HTC Sens-om. Desava
mi se da kad sam na bucnoj ulici, i kad ga drzim
u dzepu, da ga ne cujem iako je u
podesavanjima pojacan do maksimuma.
Privremeno sam resio ovo tako sto sam stavio da
vibrira paralelno sa zvukom, pa onda znam da
mi je stigla poruka, ali bih voleo da saznam da li
postoji neki nacin da se to jace cuje? Kao sto
rekoh cini mi se (mozda je subjektivno) da je na
HTC Sensu bilo glasnije.

2) Da li je moguce iskljuciti zvuk prilikom slikanja
(shutter - ako sam dobro napisao) a da ne mora
telefon da se prebacuje u silent profile?Ne vidim
ovo podesavanje u opcijama kamere. Ili da
skinem drugu aplikaciju za kameru, a da
obrisem fabricku, posto imam aplikaciju link2sd
sa kojom sam vec obrisao dosta sistemskih
aplikacija, koje nisam koristio nikad, ni na
starom romu, a stajale su na telefonu
bespotrebno.

3) Poslednje pitanje, vezano za S-ON i S-OFF.
Otkljucao sam bootloader (predpostavljam da ne
bih mogao da rutujem telefon i da ubacim cm7),
i kad udjem u bootloader, stoji da je UNLOCKED,
ali da mi je S-ON. Da li bi bilo dobro da uradim
S-OFF, i da li mogu to da uradim sada, a da ne
moram ponovo da instaliram cm7? I da li postoji
neko jednostavno uputstvo za S-OFF za moj HTC
Desire S, a da ne moram da downgrade-ujem H-
BOOT verziju na 0.98.0002?

HVALA UNAPRED
SRDACAN POZDRAV
MILOS
 
Sto se tice zvuka moguce da je neki bug posto nisam nikada koristio cyanogen dacu ti link sa slicnim uputstvom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2400231

Sto se tice baterije, da, to je opste poznato , da se rootovanjem moze produziti trajanje, postoji vise teorija zbog cega je to uradjeno , jedna od njih je ta da je opstepoznato to da se nepravilnim punjenjem novih baterija skracuje njihov zivotni vek , tacnije nikad ne treba stavljati bateriju na punjac potpuno ispraznjenu pa je mozda otud ta restrikcija.


Sto se tice zvuka kamere , na svakom sistemu je slicna caka , generalno pristupis fajlu zvuka kamere preko explorera i izmenis mu naziv , ili ga zamenis nekim "necujnim" tonom .

Stavis telefon na silent kako ne bi koristio nijedan sistemski zvuk i ides na lokaciju system/media/audio/ui/camera_click.ogg i editujes naziv u drugi kako ga sistem ne bi pronasao , kasnije ga mozes povratiti obrnutim principom. Slican je princip i sa ostalim zvucima.


Sto se tice S-ON i OFF opcije to je specificno samo kod HTC telefona koliko znam , security check za sistemske fajlove , (nesto slicno kao write- protection) , mada mi nije logicno da je boot otkljucan a da je u isto vreme S ON , ako uspes da promenis onaj sistemski zvuk iznad bez problema ne diraj ga.




Iskreno se nadam da ce ti neko ko je bolje upoznat od mene sa cyanogen modom i uopste HTC uredjajima dati detaljnije objasnjenje od mene, jer sto se tice 3. pitanja ne smem nista da govorim na pamet.
 
Poslednja izmena:
Zanima me, je li istina da Facebook planira u narednom periodu ukinuti mogućnost dopisivanja za Androide preko pretraživača i FB aplikacije, tj. da će jedina mogućnost za dopisivanje biti Messenger?
 
Sto se tice zvuka moguce da je neki bug posto nisam nikada koristio cyanogen dacu ti link sa slicnim uputstvom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2400231

Sto se tice baterije, da, to je opste poznato , da se rootovanjem moze produziti trajanje, postoji vise teorija zbog cega je to uradjeno , jedna od njih je ta da je opstepoznato to da se nepravilnim punjenjem novih baterija skracuje njihov zivotni vek , tacnije nikad ne treba stavljati bateriju na punjac potpuno ispraznjenu pa je mozda otud ta restrikcija.


Sto se tice zvuka kamere , na svakom sistemu je slicna caka , generalno pristupis fajlu zvuka kamere preko explorera i izmenis mu naziv , ili ga zamenis nekim "necujnim" tonom .

Stavis telefon na silent kako ne bi koristio nijedan sistemski zvuk i ides na lokaciju system/media/audio/ui/camera_click.ogg i editujes naziv u drugi kako ga sistem ne bi pronasao , kasnije ga mozes povratiti obrnutim principom. Slican je princip i sa ostalim zvucima.


Sto se tice S-ON i OFF opcije to je specificno samo kod HTC telefona koliko znam , security check za sistemske fajlove , (nesto slicno kao write- protection) , mada mi nije logicno da je boot otkljucan a da je u isto vreme S ON , ako uspes da promenis onaj sistemski zvuk iznad bez problema ne diraj ga.




Iskreno se nadam da ce ti neko ko je bolje upoznat od mene sa cyanogen modom i uopste HTC uredjajima dati detaljnije objasnjenje od mene, jer sto se tice 3. pitanja ne smem nista da govorim na pamet.

Hvala puno na iscrpnom objasnjenju. Pogledacu ovaj link sto si mi poslao. A za s-off probacu jos malo da prostudiram tutorijale na netu. Inace procitao sam i ja negde da nije dobro pustiti da isprazni baterija do kraja pa tek onda da se puni telefon, mada se ova kalibracuja baterije radi tako sto se pre kalibracije telefon isprazni do kraja, pa se napuni do 100%, i onda dok je telefon jos na punjacu uradi se kalibracija preko jedne aplikacije, ili u recovery mod-u, i onda se preporucuje (nije obavezno), kako pise u samoj aplikaciji da se jos jednom isprazni baterija do kraja, zatim se napuni bez prekida do 100%, i to je to. Nakon toga moze normalno da se dopunjuje kao i do sada, i da se (kako rekose na jednom forumu), uziva u duzem trajanju baterije i manjim racunima za struju...;)
 
Ma slagao te neko :kez: Njima i jeste cilj da se pristupi sa sto vise uredjaja. A sto se tice messenger-a , doduse ne koristim ga , ali kad sam nekad instalirao sve zivo na nekoj drndavoj staroj nokiji sto ne bi moglo i ovo na bilo kom na androidu :p
 
Joj Blankedu :mrgreen:

Fb ima svoj Messenger - to se ne treba ni stavljati u pitanje, već ja imam glupu Xperiu x8, na kojoj više ništa ne može. (nije samo moj tel u pitanju, svi koje znam sa tim telefonom imaju iste probleme)
 
Pa ne koristim ga kazem ti :lol: Pristupam direktno sa browser-a u krajnjim slucajevima , 'ajd' videcu bas sta je sa tom xperiom :lol: Mora bre da radi . :p

Ispravka ono jeste zvanicna verzija , sad videh o.O I kazes da nece :think:
 
Poslednja izmena:
Nije da neće, već mi je uopšte ne izbaci kad je kucam.. :lol:

I ja nekako uspijem preko pretraživača..ali kad otvorim poruku ili bilo šta iz svega mi izađe i zablokira telefon... :roll:
 
Sto se tice S-ON i OFF opcije to je specificno samo kod HTC telefona koliko znam , security check za sistemske fajlove , (nesto slicno kao write- protection) , mada mi nije logicno da je boot otkljucan a da je u isto vreme S ON , ako uspes da promenis onaj sistemski zvuk iznad bez problema ne diraj ga.

Ovaj deo sa sistemskim zvukom nisam najbolje razumeo. Jel to zvuk koji se cuje prilikom paljenja telefona? Gde se on menja, u fastboot meniju ili negde drugde?
 
Inace mislim da znam zasto nisam dobio S-OFF kada sam otkljucao BOOTLOADER. Morao sam prethodno da downgrade-ujem H-BOOT verziju, ali sam

sve ovo uradio prateci jedno drugo uputstvo, sa kojim moze da se odradi UNLOCK, flashuje CLOCKWORK RECOVERY i flashuju CUSTOM romovi, ali se ne

dobija S-OFF. Koliko sam shvatio to ne bi trebalo da ima neki uticaj na rad telefona, jer imam apsolutno root pristup telefonu i mogu da menjam CUSTOM

ROMOVE bez problema, brisem sistemske aplikacije, od kojih mi vecina zaista nikad nije trebalo, a nisam mogao pre root-ovanja. Doduse, za neko skorije

vreme zadrzacu moj CM7.2, posto mi u ovom momentu telefon radi savrseno u svakom pogledu :). Mozda bas kad mi bude dosadno, ubacim da probam jos

neki, zanima me onaj PACKMAN ROM cini mi se... ako sam dobro video. :)
 
Poslednja izmena:
Da to su sve "sistemski" zvuci , njega isto menjas u istom fazonu kao i ovo sa kamerom. I njih isto mozes da menjas samo ako je tel. rootovan. Ako si nekad nesto slicno radio i sa starim symbian platformama, princip je identican :D Koliko se secam od S60 2st serije je i symbian "zakljucavao" sistemske fajlove kao sto je sad slucaj kod androida.

Trebalo bi da se isto da se nadje klasicno u nekom exploreru koji imas na telefonu ... system/sounds , ili slicnoj lokaciji , sve u svemu pusti melodiju pa je prepoznaj , ako je ista kao i startup zvuk , to je ta. Taj fajl preimenujes u neki drugi a ubacis svoj pod istim nazivom , i istog audio formata , (*.ogg *.mp3 *.wav)

Sve ovo mozes raditi sa bilo kojim fajlom koji hoces da izmenis. (ne mora da bude samo audio , moze i startup animacija ... i slicno )

Evo pronasao sam ti video na kom neki lik radi slicnu stvar.

 
Sad kad sam otvorio aplikaciju krstarice na telefonu, izaslo mi je obavestenje THIS APPLICATION RUNING ON LOW DISK SPACE, mada vidim da aplikacija radi normalno. Sta bi to moglo da bude?
 
Evo pronasao sam ti video na kom neki lik radi slicnu stvar.

Hvala puno. Pogledao sam video i super je. Na ovaj nacin sam uklonio onaj iritirajuci zvuk kamerice (cammera shutt). Jos samo da provalim kako da mi se necuje nijedan zvuk prilikom skidanja aplikacija sa interneta, predpostavljam da na slican nacin moze da se promeni to. Inace jako zanimljivo, kad budem resio igracu se malo sa tim zvukovima, vidim da svasta nesto moze da se ubaci za raznorazne notifikacije. ;) Zabavan ovaj "geek" svet... :D
 

Back
Top