Android

Pozdrav.

Pretpostavljam da je usb konekcija u pitanju . probaj kada ga konektujes usb kablom da ides na : Menu - settings - More Settings - Tethering (ili se zove Tethering and portable hotspot, varira od modela ) Stikliraj USB Tethering i sacekaj da Windows instalira potrebne usb drajvere , trebalo bi da se nakon nekog vremena u computer exploreru pojavi tvoj telefon.
 
Ma resicemo to i ovde, nije potreban skajp , OK ja se izvinjavam , kod Samsunga s4 je malo drugacija putanja , menu -settings - connections - More Networks - Tethering and Mobile HotSpot i onda klik na USB tethering. Javi da li je konekcija uspela , mada bi trebao da se poveze i bez toga , cudno.

USB+tethering+on.png
 
Znam, to sam ja sredio stručnjak. Počeo sam da instaliram software preko MobileGo i sad sam sve sjebo... ne mogu da obrišem to jer je počeo da se instalira driver... a ja ne znam kako da nađem taj driver i obrišem ga. Divno kao i uvjek ja zeznem stvar
 
"Android" ne znam koje je verzije...

potebno mi za wi-fi da radi u pitanju je kineska kopija, madin koreya samusng s4 GT-i9500

hocu da se konektujem sa mojim modemom na internet.


kad udjem u wlan pise WLAN (off) kliknem na to cudo da pise on pise "open wlan failed"

kako da podesim da mi radi?
 
Ne znam da li sam na pravom mestu
Nabavio sam samsung galaxy tab 3 i instalirao skype sa marketa. E sad problem je sto u toj verziji za njega nema mogucnosti promene zvona u opcijama vec samo njegovo koje cesto ne provalim da zvoni. Ima li neko ideju kako da to uradim, takodje nema ni video poruke. Probao sam da guglam drugu verziju ali nista ne mogu da nadjem uvek me vrati na isto.
Ukoliko neko ima resenje bio bih zahvalan
 
106lrnc.png
ovo mi pokazuje, ja ne znam razlog zašto neće da se instalira...

Deinstaliraj sve programe i drajvere na racunaru koji imaju veze sa mobilnim telefonom, takodje deinstaliraj te drajvere za SAMSUNG , najcesce se nalaze u C:\Program Files\SAMSUNG\USB Drivers klik na Uninstall i nakon svih deinstalacija probaj da konektujes telefon opet.

Ocigledno da je doslo do nekog konflikta sa drajverima, ako imas mogucnost probaj da konektujes telefon na neki drugi racunar.

ps.

Mislim da je problem do racunara ne do telefona, moguce je da si zbunio sistem nekim prethodnim aplikacijama ili drajverima koje imas na njemu , cesto se dogadja to sa windows-om cak i sa drugim uredjajima ne samo telefonima, mada je samsung poznat po tim "bug-ovima " sa usb-om, kao sto rekoh ako imas prilike probaj da ga povezes na drugom racunaru koliko da budes siguran.gde lezi problem.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li sam na pravom mestu
Nabavio sam samsung galaxy tab 3 i instalirao skype sa marketa. E sad problem je sto u toj verziji za njega nema mogucnosti promene zvona u opcijama vec samo njegovo koje cesto ne provalim da zvoni. Ima li neko ideju kako da to uradim, takodje nema ni video poruke. Probao sam da guglam drugu verziju ali nista ne mogu da nadjem uvek me vrati na isto.
Ukoliko neko ima resenje bio bih zahvalan

Koliko znam , ni u jednoj "zvanicnoj" verziji Skajp za android ne postoji mogucnost promene zvuka "notifikacije" , ne koristim cesto skajp na telefonu pa nisam toliko obracao paznju na to, moguce je da postoje neke "prepravljene" "divlje" verzije u kojima je tako nesto omoguceno ali nisam siguran koliko su pouzdane pa ne smem da ti preporucujem nista konkretno. Malo sam brljao po direktorijumima, ne mogu da identifikujem konkretan zvuk melodije koji bi mozda mogao da se zameni drugom melodijom preko explorera, ako u medjuvremenu pronadjem neku caku javicu .
 
Poslednja izmena:
Problem je u tome što ne znam gdje se nalaze driveri i koji su u vezi mobilnog... kažem opet, totalni sam laik, ma i laik više zna od mene.
P.S Nije ta lokacija. A da ja sam zeznuo sa programima
 
Problem je u tome što ne znam gdje se nalaze driveri i koji su u vezi mobilnog... kažem opet, totalni sam laik, ma i laik više zna od mene.
P.S Nije ta lokacija. A da ja sam zeznuo sa programima

OK skini Kies softver koji ti je preporucio @darkez imas link gore, on bi trebao da reinstalira automatski sav drajver i update-uje ga opet ,
Ako ti ne uspeva da ga prikacis na pc onda probaj sa ovim

KAda ovamo vidis complete , ubaci telefon u uticnicu , trebao bi nakon par trenutaka da se konektuje preko programa.
 
Poslednja izmena:
OK skini Kies softver koji ti je preporucio @darkez imas link gore, on bi trebao da reinstalira automatski sav drajver i update-uje ga opet ,


Na stranici klik
Download for windows , i izberi prvi link na kom pise samo Kies nikako Kies 3 jer pise da nije predvidjen za S4

Kada ga instaliras, otvori program i klikni pod stavkom USB connection - Troubleshoot connection error , izbaci telefon iz usb uticnice i klikni start


Dok to uradi ,prati uputstvo na video snimku i ucini tako .


KAda ovamo vidis complete , ubaci telefon u uticnicu , trebao bi nakon par trenutaka da se konektuje preko programa.
I ja imam prpblem sa kiesom na tab 3 a resio sam tako sto sam uredjaj vezao kao eksternu memoriju bez kiesa a apdejte uzimam direktno sa uredjaja
I zanima se slrdece koji program da instaliram kao shokwave trazi mi a adobe nema e sad u gomili programa neznam sta da skinem da mi otvara delove sajtova
 
Poslednja izmena:
I ja imam prpblem sa kiesom na tab 3 a resio sam tako sto sam uredjaj vezao kao eksternu memoriju bez kiesa a apdejte uzimam direktno sa uredjaja
I zanima se slrdece koji program da instaliram kao shokwave trazi mi a adobe nema e sad u gomili programa neznam sta da skinem da mi otvara delove sajtova

Adobe je ukinuo podrsku za Android sisteme , tako da ako hoces da otvaras .*swf (shockwave) fajlove i ostale flash aplikacije u browser-u moras da ga instaliras alternativno, i neces naci Adobe flash na Google Store-u.


1 . Skini neki browser koji podrzava flash podrsku

Npr. Puffin koji je ok

Mozes ga skinuti ovde : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudmosa.puffinFree&rdid=com.cloudmosa.puffinFree

2. Potreban ti je Flash player *.apk. fajl koji ces skinuti ovde.

http://www.androidfilehost.com/?fid=23134718111252597

Instaliraj Puffin browser, nakon toga instaliraj Flashplayer.apk fajl , i probaj da surfujes preko puffin browser-a na nekim sajtovima koji zahtevaju flash ucitavanje. .

Primer: http://www.albinoblacksheep.com/flash/boyandrobot1 ili fejsbuk igre koje bi trebalo da se uitavaju bez problema.

ps.

Da bi instalirao Flash player aplikaciju koja nije sa googlestore-a moraces da na telefonu ides u menu - settings -security (putanja varira od modela do modela ali je generalno bitna security sekcija ) i stikliras opciju Unknown sources, kako bi dozvolio telefonu da instalira aplikacije sa nepoznatog izvora, posto onaj fajl u linku nije sa Google-store sajta i po defaultu tel. ne dozvoljava instalaciju iz sigurnsnih razloga jer fajl nije verifikovan na Google-u.

Inace flashplayer koji je u linku je verzija 11.xx S' obzirom da je sada izasla ver. 13. pojedini flash appleti ti opet nece raditi, ako nadjes noviju apk. verziju mozes je instalirati naknadno.

Ovde se mozes informisati o novim update-ovima.
http://forum.xda-developers.com/

pps.
@Wisdomseeker ako i dalje imas problem, idi na racunaru (govorim za windows 7) start - run - kucaj appwiz.cpl kada ti izadje prozor u listi nadji sve fajlove koji imaju veze sa samsung drajverima za telefon , kao sto su samsung tools , samsung drives, samsung_android i sl. desni klik i uninstall , pa probaj opet cak i bez KIES softvera da povezes telefon na racunar .
 
Poslednja izmena:
Nece ni preko Kiesa... uopste ne prepoznaje uredjaj samo stoji Please connect your device.
Probao sam i to sa Appwiz.cpl, jedino šta imam je u vezi Kiesa trenutno...
Hvala na trudu i vremenu Blanked
 
Poslednja izmena:
Onda zaista ne znam , mozda jos neko pomogne, cudno mi je sto ne mozes da nadjes ni jedan drajver na racunaru.

Probaj jos par puta tethering , i promeni USB ulaz, zaista mi ponestaje ideja sta jos moze da bude.
 
Imam note 2. Kupljen pre par dana.
Uvece ga stavim na punjac, sa recimo 15% baterije.
Ujutru ne mogu da ga upalim.
Moram da vadim bateriju I vracam I tek onda se upali, I onda pokaze oko 60% baterije.

Sta bi to moglo biti?
 
Imam note 2. Kupljen pre par dana.
Uvece ga stavim na punjac, sa recimo 15% baterije.
Ujutru ne mogu da ga upalim.
Moram da vadim bateriju I vracam I tek onda se upali, I onda pokaze oko 60% baterije.

Sta bi to moglo biti?

To nikako nije dobar znak i ne bi smelo da se desava , pogotovo kod ovako novog telefona, moze biti bilo sta, od neispravnog punjaca, baterije, telefona, do greske u softveru . Mozda update bude resio stvar. ali ako imas garnciju na njega najbezbolnije je da ga vratis u serivis , da ne cackas mnogo posto je telefon nov.
 
Preko dana kad je na punjacu napuni ga do 100%, ali ga ja svako malo koristim I dok se puni.
Nocu ga ne koristim...

Restartovala sam ga
Probacu da promenim punjac nocas

ako opet ne budem mogla da ga upalim da ga vratim?
 

Back
Top