Pitanje za nase u Stokholmu

IvanaZ

Obećava
Poruka
95
Koliko je skup zivot u Stokholmu? Pregovaram sa porodicom u kojoj cu cuvati decu o visini dzeparca, pa me zanima sta koliko kosta- clanarine, izlasci, knjige, itd. Vi lepo razmislite pa odgovorite koliko trosite mesecno( ne racunajuci stan, hranu i prevoz- to placa porodica). Zanima me i cena odece i obuce jer ne planiram da nosim brdo stvari od kuce ako su tamo cene kolko-tolko normalne.
Hvala unapred! :)
 
Uobicajena svota koju Au Pair dobija u Svedskoj je 3000kr.
To bi trebalo da ti bude dovoljno za dzeparac pod uslovom da ti oni obezbede smestaj, hranu i da ti plate kartu za dolazak u Svedsku, jer je ona skupa.
Cena obuce i odece je razumna, cesto mozes naci nesto na snizenju, pa onda ume da bude i povoljnije nego u SCG.
 
Plata koju sam pomenula od 3000kr je ako ne radis 25-30h nedeljno. Ako deca ne idu u vrtic i trebas da ih cuvas svaki dan onda plata treba da bude veca.
Ako ti kazu da se od tebe ocekuje i da raspremis kucu pitaj ih sta to podrazumeva, da ne bude da moras svaki dan da provedes nekoliko sati raspremajuci (peglanje, ciscenje, pranje sudova). Ako planiras da ucis svedski moras da uklopis radne sate tako da imas vremena da ides u skolu jezika.
Pitaj ih koliko veceri ces bebisitovati, da li ces imati slobodne vikende.

Sto se tice kupovine, ako budes zivela u Stokholmu imaces veliki izbor svega.
Garderobu mozes povoljno da nadjes u Outlet-u koji se nalazi u delu grada koji zove
Barkarby. Evo internet adrese Outlet-a da mozes da vidis koje sve prodavnice imaju.
http://www.qualityoutlet.com/
Najcesce prodavnice garderobe za zene su H&M, Lindex i Twilfit.
Cene za H&M mozes videti na http://shop.hm.com/shop/do?action=viewhome i onda idi na DAM. (to su trenutne cene nove kolekcije).
Twilfit je najkvalitetniji od ove 3, skup je, ali cesto imaju snizenja, pa se onda moze priustiti.
Veci trzni centri su Taby Centrum, Kista Centrum, Solna Centrum.
H&M prodavnica imas po celom gradu, mislim da ih ima u svakom trznom centru, kao i Lindex.

Ne znam u kom delu grada ces ziveti, ali prodavnice hrane kojih ima po celom gradu su
Ica i Konsum, a prodavnice Netto su redje.

Ako te jos nesto interesuje pitaj.

Pozdrav.
 

Back
Top