Ima li nade nasoj muzici?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
B

Bobatext

Gost
Zivimo zahuktalo.Ne osvrcemo se previse iza sebe.U stalnoj jurnjavi za prezivljavanje izgubili smo nesto sto nikad vise doci nece.Izgubili smo SRPSKU muziku.Koja je to muzika uopste?Da li je to harmonika,truba,goc,daire?Jeste!Kako to jeste?Okle daire Srpsko?Pa otud sto je Vranje,Nis,jos uvek u Srbiji.Nismo mi krivi sto bejasmo 5 veka pod Turcima.No,nikako ne treba mesati ovo daire,ove zurle,ove trube,sa nekim novim trubama,zurlama...To,te nove nam donesose ljudi kojima je lakse "skidati"stvari,pa prearanzirati no sami stvarati.Ruku na srce,malo je onih koji i mogu sami da stvaraju.No,ko sta voli.Nesto drugo,sve vise prisutna polemika u medijima:da li je odzvonilo Turbo-folku(uzgred,to se sad zove URBANI folk) i kad ce doci veme Rocka,Hevi,Tehno,Dzeza,Klasike...
Odgovor je vrlo jednostavan:Kad se elementi i izvodjaci ovih vrsta nota izbore za svetlost svojih dana.Ja sam seljak,ratar...radim od jutra do kasno u noc.Po povratku sa njive,zastanem pred seoskom prodavnicom i popijem po koje pivo.Umoran,dakako.Ne,ja ne zelim slusati nista sto je meni nerazumljivo.Ja hocu pesmu a la IDEM GINEM DA TI SKINEM!Zasto covece,pitaju me?zato sto je razumem,odgovaram im.Opet me u cudu gledaju.Ali,tu nema niceg finog,muzicki obrazovnog,opet mi govore.Ja ih gledam u cudu,pa kazem prijatelju pored mene koji se sprema za trecu smenu:O cemu mi ovi govore?On slegne ramenima i kaze:Ma to su ti oni koji hoce da nas ubede da slusamo ono sto se ne cuje na radijima,televizorima.a to li je...ok.
Sledeceg dana,vracajuci se sa njive,ja pustim sa kasetofona Morisa Ravela.Bolero.Moram priznati sa dobrom dozom straha da me okolina ne lincuje.Kad,gle cuda.Svima se to svidelo!Iz dana u dan,iz veceri u veceri,ja im menjasem muziku.I sva im se svidela!Zaboravise na IDEM GINEM DA TI SKINEM.
Muzika ima dusu.Ogromnu,neslucenu.Ona ce Vas rastuziti,rasplakati,razveseliti.To nema niti jedna druga umetnost,osim dobre knjige.da covek oseti dusu muzike,mora i sam imati dusu.Dusa coveka pravi dusu muzike i tu promasaja nema,nije bitan zanr muzike.Jednostavno,sve sto je iz duse mora biti dobro.Sve ostalo je lazno.Onaj seljak,koji je otkrivao "drugu"muziku,dade nam do znanja:Nije bitno koja je muzika,ona koja ima dusu,ona koja nam se servira,nju cemo slusati.Tu je Djule iz Van Gogha potpuno u pravu:"Gospodo urednici medija,dajte nam svima isto vreme i termine na televiziji,pa neka svako pronadje svoju muziku",rece on,a ja se slazem.
Sve dok je komercijale,duse nece biti.Imam srecu da sam rodjen i da zivim u kraju koji ima OBE duse.
S postovanjem,
Slobodan Marinkovic
 
ma bre nema mesta optimizmu!!!!!!!!!! Nasha muzika je propala odaaaaaaavno, sve se svelo na turcizma i mada ne slusham takve stvari to je stvarno sramota!!!!! FUJJJ, Sve je otishlo u komercijaluuuuuuuu. Bre ljudi slushajte Stone to flash i May Resolt, dva nasha najjaca banda :)))))
 
Ne lupajte.Mi imamo mnogo dobrih grupa,posebno mladih metal bendova.Samo sto nisu komercijalni pa ne zna mnogo mase za njih.Zavrtite malo radio stanice,npr Beograd 202 pa cete cuti dobru muziku i to zamislite srpsku
 
Gde li ovo iskopasta,hahahhahahaha........
U svakom slucaju,raduje me,ja sam nick bobatext,drago mi je sto se prate i PRVI Topici.Kamo srece da je na svakom Forumu tako,da se sve pregleda,da se svugda virne.A da li ima nade? Ima,ima....ali mozdaaaaaaaaaaaaa
Napisao sam na onom Topicu,kolko god se to nekom svidelo-ne svidelo,ogromna se lova vrti na Pinku,Cytiju,tako da.......
Pa kad jedan Bora Corba nikako da prodje(ma bre kod Milice Mitrovic ni Stonsi ne bi dazbe prosli).....sta da Vam pricam vise?
 
Ma, o.k.Da nisi neki kamerman?? :lol: :lol:
Nije sve na pinku 100 posto glupo ima i o.k.m stavri tipa serije, filmovi i bas je i ranije bila neka polemika oko pinka i jedan lik je rekao:"A ko vas tera da to gledate?? Vi imate pravo da to ne gledate ako necete..." Mislim da je bio u pravu.. :P :P
 
Ima dobrih bendova. Evo danas sam kupila U slavu rogova nasih od May Resulta i mogu da kazem da su stvarno odlicni. Zvuce jako dobro,da ne kazem svetski...samo,na takve bendove niko (ovde) ne obraca paznju. Dobro,shvatam ja,jeste to najextremnija forma metala itd.,ali zar nemamo mi i Kraljevski Apartman,Cactus Jack,Alogiu (ne slusam tu vrstu muzike,ali su oni za ovakve uslove jako dobri) i jos dosta bendova za koje se ne zna jer nisu (dovoljno) komercijalni. Koliko sam puta cula neke sredovecne ljude kako kukaju zbog nase muzike...pa,kad im toliko nedostaje "dobri stari rock 'n' roll,zasto ga malo ne potraze? Lepo je Branko Rogosic pisao o tome u novom REX-u,pogotovo u onom clanku "Niko nije prorok u svom selu". Samo treba "malo zagrebati po povrsini"... :wink:
 
bojana miletic:
Ma, o.k.Da nisi neki kamerman?? :lol: :lol:
Nije sve na pinku 100 posto glupo ima i o.k.m stavri tipa serije, filmovi i bas je i ranije bila neka polemika oko pinka i jedan lik je rekao:"A ko vas tera da to gledate?? Vi imate pravo da to ne gledate ako necete..." Mislim da je bio u pravu.. :P :P


E taj tip koji je to reko bese neki DON,hahahhahahahahahhaa............
Ne,nisam kamerman,razvlacim kablove po studijima :lol: :lol: :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top