Ima li nade nasoj muzici?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 51

Tema: Ima li nade nasoj muzici?

Bobatext
    Guest

Podrazumevano Ima li nade nasoj muzici?

Zivimo zahuktalo.Ne osvrcemo se previse iza sebe.U stalnoj jurnjavi za prezivljavanje izgubili smo nesto sto nikad vise doci nece.Izgubili smo SRPSKU muziku.Koja je to muzika uopste?Da li je to harmonika,truba,goc,daire?Jeste!Kako to jeste?Okle daire Srpsko?Pa otud sto je Vranje,Nis,jos uvek u Srbiji.Nismo mi krivi sto bejasmo 5 veka pod Turcima.No,nikako ne treba mesati ovo daire,ove zurle,ove trube,sa nekim novim trubama,zurlama...To,te nove nam donesose ljudi kojima je lakse "skidati"stvari,pa prearanzirati no sami stvarati.Ruku na srce,malo je onih koji i mogu sami da stvaraju.No,ko sta voli.Nesto drugo,sve vise prisutna polemika u medijima:da li je odzvonilo Turbo-folku(uzgred,to se sad zove URBANI folk) i kad ce doci veme Rocka,Hevi,Tehno,Dzeza,Klasike...
    Odgovor je vrlo jednostavan:Kad se elementi i izvodjaci ovih vrsta nota izbore za svetlost svojih dana.Ja sam seljak,ratar...radim od jutra do kasno u noc.Po povratku sa njive,zastanem pred seoskom prodavnicom i popijem po koje pivo.Umoran,dakako.Ne,ja ne zelim slusati nista sto je meni nerazumljivo.Ja hocu pesmu a la IDEM GINEM DA TI SKINEM!Zasto covece,pitaju me?zato sto je razumem,odgovaram im.Opet me u cudu gledaju.Ali,tu nema niceg finog,muzicki obrazovnog,opet mi govore.Ja ih gledam u cudu,pa kazem prijatelju pored mene koji se sprema za trecu smenu:O cemu mi ovi govore?On slegne ramenima i kaze:Ma to su ti oni koji hoce da nas ubede da slusamo ono sto se ne cuje na radijima,televizorima.a to li je...ok.
    Sledeceg dana,vracajuci se sa njive,ja pustim sa kasetofona Morisa Ravela.Bolero.Moram priznati sa dobrom dozom straha da me okolina ne lincuje.Kad,gle cuda.Svima se to svidelo!Iz dana u dan,iz veceri u veceri,ja im menjasem muziku.I sva im se svidela!Zaboravise na IDEM GINEM DA TI SKINEM.
    Muzika ima dusu.Ogromnu,neslucenu.Ona ce Vas rastuziti,rasplakati,razveseliti.To nema niti jedna druga umetnost,osim dobre knjige.da covek oseti dusu muzike,mora i sam imati dusu.Dusa coveka pravi dusu muzike i tu promasaja nema,nije bitan zanr muzike.Jednostavno,sve sto je iz duse mora biti dobro.Sve ostalo je lazno.Onaj seljak,koji je otkrivao "drugu"muziku,dade nam do znanja:Nije bitno koja je muzika,ona koja ima dusu,ona koja nam se servira,nju cemo slusati.Tu je Djule iz Van Gogha potpuno u pravu:"Gospodo urednici medija,dajte nam svima isto vreme i termine na televiziji,pa neka svako pronadje svoju muziku",rece on,a ja se slazem.
    Sve dok je komercijale,duse nece biti.Imam srecu da sam rodjen i da zivim u kraju koji ima OBE duse.
    S postovanjem,
    Slobodan Marinkovic

Zainteresovan član Stoorbak (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano FUJJJJJ

ma bre nema mesta optimizmu!!!!!!!!!! Nasha muzika je propala odaaaaaaavno, sve se svelo na turcizma i mada ne slusham takve stvari to je stvarno sramota!!!!! FUJJJ, Sve je otishlo u komercijaluuuuuuuu. Bre ljudi slushajte Stone to flash i May Resolt, dva nasha najjaca banda :)))))

srdjan_fr
    Guest

Podrazumevano

ima nade dok Smederevac i Radisa urosevic npr budu jos zivi.........

Geniji
    Guest

Podrazumevano Pa...

Ima nade ako se unisti ,,pinkovska" muzika.Kad bi se danasnja omladina odlucila za klasiku ili rock a ne rap ili hip hop.Odna tek ima nade a ne sada.
    ROCK 'N' ROLL

Laki
    Guest

Podrazumevano HARMONIJA

Kako je Pronaci u bilo cemu!

Početnik
    Učlanjen
    12.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pa...

Citat Original postavio Geniji
    Ima nade ako se unisti ,,pinkovska" muzika.Kad bi se danasnja omladina odlucila za klasiku ili rock a ne rap ili hip hop.Odna tek ima nade a ne sada.
    ROCK 'N' ROLL
    Izvini a shta ti imash protiv hiphopa???

Zainteresovan član blackground (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Pa majmune majmunski vise ima tvojih rokera na pinku nego hip hopa.

Početnik
    Učlanjen
    12.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Na pinku ima komercijalnog hiphopa, a onaj koji stvarno vredi nikad se nece videti na tako bednoj televiziji..
    Peace

Zainteresovan član blackground (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ma to nije hip hop, daleko od toga.

Početnik
    Učlanjen
    12.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Respect

Početnik
    Učlanjen
    15.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

nasoj muzici odavno nema nade,a koliko vidim nece je nikad ni biti jer je malo onih koji zele da je nadju

GrEeNWiTcH
    Guest

Podrazumevano

To bese onaj brod sto je potonuo...ciji davljenici (retki)...jos uvek se drze ,sa entuzijazmom ,za one bedne daske?

donatela
    Guest

Podrazumevano

Naravno da ima nade, samo ne trazimo na pravom mestu.
    Budimo strpljivi i sacekajmo, prave nade tek dolaze!

Stefan
    Guest

Podrazumevano Nasa sta

Nasa muzika, lepo zvuci.... sta to bese??????

Morrison_girl
    Guest

Podrazumevano

Ne lupajte.Mi imamo mnogo dobrih grupa,posebno mladih metal bendova.Samo sto nisu komercijalni pa ne zna mnogo mase za njih.Zavrtite malo radio stanice,npr Beograd 202 pa cete cuti dobru muziku i to zamislite srpsku

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Fin text......

Ja sam optimista...cini mi se ipak da ima nade....

Guest

Podrazumevano Re: FUJJJJJ

eee dobar text ynaci sad se tamo slusa bolero

ja volim sunshine onaj stari album joj

Aktivan član
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Hahhahahahaha

Gde li ovo iskopasta,hahahhahahaha........
    U svakom slucaju,raduje me,ja sam nick bobatext,drago mi je sto se prate i PRVI Topici.Kamo srece da je na svakom Forumu tako,da se sve pregleda,da se svugda virne.A da li ima nade? Ima,ima....ali mozdaaaaaaaaaaaaa
    Napisao sam na onom Topicu,kolko god se to nekom svidelo-ne svidelo,ogromna se lova vrti na Pinku,Cytiju,tako da.......
    Pa kad jedan Bora Corba nikako da prodje(ma bre kod Milice Mitrovic ni Stonsi ne bi dazbe prosli).....sta da Vam pricam vise?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.09.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

"If you tolerate PINK then your children will be next!!!"-videla sam ovaj grafit u jednoj ne-urbanoj sredini....sta reci, ima nade....

Aktivan član
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano He

Da se razumemo.I sam nekako ucestvujem u celoj toj raboti,tako da cu ja licno uvek profesionalno biti na strani Pink-a,jer od toga egzistiram.A moje licno misljenje,ipak ne bih.....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.09.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Ma, o.k.Da nisi neki kamerman??
    Nije sve na pinku 100 posto glupo ima i o.k.m stavri tipa serije, filmovi i bas je i ranije bila neka polemika oko pinka i jedan lik je rekao:"A ko vas tera da to gledate?? Vi imate pravo da to ne gledate ako necete..." Mislim da je bio u pravu..

Aktivan član
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Ima dobrih bendova. Evo danas sam kupila U slavu rogova nasih od May Resulta i mogu da kazem da su stvarno odlicni. Zvuce jako dobro,da ne kazem svetski...samo,na takve bendove niko (ovde) ne obraca paznju. Dobro,shvatam ja,jeste to najextremnija forma metala itd.,ali zar nemamo mi i Kraljevski Apartman,Cactus Jack,Alogiu (ne slusam tu vrstu muzike,ali su oni za ovakve uslove jako dobri) i jos dosta bendova za koje se ne zna jer nisu (dovoljno) komercijalni. Koliko sam puta cula neke sredovecne ljude kako kukaju zbog nase muzike...pa,kad im toliko nedostaje "dobri stari rock 'n' roll,zasto ga malo ne potraze? Lepo je Branko Rogosic pisao o tome u novom REX-u,pogotovo u onom clanku "Niko nije prorok u svom selu". Samo treba "malo zagrebati po povrsini"... :wink:

Aktivan član
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Citat Original postavio bojana miletic
    Ma, o.k.Da nisi neki kamerman??
    Nije sve na pinku 100 posto glupo ima i o.k.m stavri tipa serije, filmovi i bas je i ranije bila neka polemika oko pinka i jedan lik je rekao:"A ko vas tera da to gledate?? Vi imate pravo da to ne gledate ako necete..." Mislim da je bio u pravu..

E taj tip koji je to reko bese neki DON,hahahhahahahahahhaa............
    Ne,nisam kamerman,razvlacim kablove po studijima

Aktivan član
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Da ne otvaram novi Topic

Mora Vas pitam:
    A sta mislite o grupi BALKANIKA i Sanji Ilicu?
    Tek da vidim kolko poznajete korene svoje muzike.SVOJE MUZIKE.

Peruzzi nije na forumu
    је дошао тихо и ушао у легенду...
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    91

Podrazumevano Re: Da ne otvaram novi Topic

Citat Original postavio DON
    Mora Vas pitam:
    A sta mislite o grupi BALKANIKA i Sanji Ilicu?
    Tek da vidim kolko poznajete korene svoje muzike.SVOJE MUZIKE.
    Unfrtunately - Ne poznajem.
    Ebi ga,nisam ja kriv sto zivim u ovoj smrdljivoj palanci gde civilizacija kasni 20 god.najmanje.

Slične teme

1. Sta treba nasoj vojsci?
    Autor sloboda 2 u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 13.03.2007., 08:05
  2. I Onda nasoj sreci....
    Autor DjuraMornar u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 10.06.2006., 16:41
  3. VENOM U NASOJ KRVI
    Autor WILDCHILD u forumu Muzika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 07.07.2005., 06:17
  4. Našoj Jagodici i ?
    Autor Queen_ u forumu Arhiva
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 04.07.2005., 23:12
  5. sta je sa natalitetom u nasoj zemlji?
    Autor mini u forumu Arhiva
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.02.2005., 04:55

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •