SAD pate sa vama...

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Имам своје мишљење о овој теми, а сада бих да чујем мало ваше. Очекивоа сам да ће неко од апологета поставити ову тему, па да онда звизнем коментра, али како није урадићу то ја.

Beograd -- Ambasador SAD za pitanja ratnih zločina Pjer Rišar Prosper danas je obišao izbeglički centar u Pančevu. "SAD pate sa vama", kazao je on.
1152151087430c759811912762598910_180x120.jpg


Prosper je istakao da SAD žele da odaju poštu i srpskim žrtvama ratova na prostoru bivše Jugoslavije: "Došli smo ovde da kažemo da i ljudi ovde patili tokom ratova na ovim prostorima. Znamo da je bilo Srba koji su proganjani, koji su ubijeni, silovani, čije su kuće uništene, a imovina oteta, koji su bili prisiljeni da se sele. To su bili užasni užasni događaji. Sjedinjene države pate sa vama i šaljemo izraze žaljenja i saučešća zbog ovig događaja".
 
Američka spoljna politika je uvek najlošiji deo svake administracije. Iz nekoliko razloga.

1. Trne im patka za ostatak sveta.
2. Trne im patka za ostatak sveta.
3. Trne im patka za ostatak sveta.
4. Sve eventualne nesuglasice sa bilo kojom zemljom na globusu mogu lako da reše silom.

Američki ambasadori po pravilu ne znaju jezik zemlje u kojoj borave (osim ambasadora u Velikoj Britaniji). Američkoj administraciji uopšte nije stalo da ambasador predstavi USA u nekom lepom svetlu, jer zabole ih šta drugi misle o njima.
Možete onda misliti kakvog su profila kojekakvi emisari poput Prospera. Pojma taj nema o Srbiji, o ratu, o izbeglicama. Naučio je kao papagaj ono šta su mu najjači lobisti objasnili da treba da kaže. I šeta tako, lupeta, i ne primećuje koliko podsmeha izaziva. I zarađuje svoju milionsku platu. Drugim rečima g.olo g.ovno.

Gadi mi se od njihovog razumevanja i podrške, do povraćanja. On je došao, ***** jedno, da mi objasni da su to bili užasni događaji !
 
Монтгомери је знао српски.
Него ево мојих ставова овом приликом (рекох већ ово на другом форуму)

Faraon zvezda i tame:

Нити мени наравно треба било каква подршка америчке безвредне гамади, интересују ме само нормални односи наше две земље. Мислим на дипломатском и трговинском плану, тако то.

У том смислу је ова порука добродошла, јер оличава нормалне пријатељске односе две владе.

Слажем се у принципу са Фараоном и ово је мали корак (али више него недовољан) напред. До оваквог приближања је дошло захваљујући успешној сарадњи са Хагом и балансираном приступу актуелне владе. Сарадња је много битнија, а за избеглице конкретна помоћ - а видели смо да је амерички амбасадор директно одбацио могућност давања азила. То би био реалполитички став. Када бих овде заступао "објективност" на томе бих се и задржао, али ћу изнети и свој субјективни став, који се опет доста поклапа са Фараоновим.

Лично мени не треба америчко саосећање. Ни ја немам никакво саосећање према Американцима. Зато од њих тако нешто и не тражим.
Ја тражим дела, а не речи (како они воле да кажу), дакле тек ако се догоди неколико ствари ублажићу свој гард према Америци и онима који овде бране њихове вредности. Те ствари су следеће:
1) Престанак мерења двоструким аршинима. Једно важи за Косово, друго за Републику Српску. Срби ван онога што је сада под контролом власти Србије немају права на самоопредељење чак ни до нивоа локалне саоуправе, а другима се исто право широкогрудо даје. Негде Срби немају право ни на свој језик и религију.
2) Формално извињење због НАТО агресије, коју су они назвали "Милосрдни анђео". Србија је бомбардована због антитерористичке операције и "прекомерне употребе силе" у истој. Сада видимо да они који су нас бомбардовал у оквиру "Рата против тероризма" врше много горе злочине него Срби на Космету пре "Милосрдног анђела".
3) Престанак агресије на слободне народе света. Престанак окупације Ирака, потписивање мира са Северном Корејом и формално одустајање од притисака на Иран који само жели да има оно што одавно има Израел. Такође, ту спада и одустајање од бесислених синтагми као што је нпр. "осовина зла". Ово тражим зато што видим себе као жртву империјалиста и саосећам се са другим жртвама истих империјалиста.

Мале су шансе да ће се нешто од овога догодити, па остајем против америчких и уопште западних вредности. То се не односи на сарадњу са САД, какву спроводи и садашња влада, већ на оно што пропагирају домаћи "Американци" који су већи католици од Папе...
 
Mozda se njihova spoljna politika prema Srbiji okrece, mozda ne. Treba sve posmatrati u kontekstu drugih stvari koje se danas desavaju na politickoj sceni a ne samo jedne izjave.

Gadjenje prema USA je kod vecinje ljudi i to je normalno, poznavajuci kakvu spoljnu politiku vode u zadnjem veku.
Sto se tice nepoznavanja jezika zemlje u kojoj su ambasadori ne bih se slozio, narocito zbog toga sto sam bio licno prisutan i video koliko je to poznavanje.

Americka administracija jako pazljivo bira ljude koje postavlja na diplomatska mesta ne misleci pri tom samo na ambasadore, vec i na mnogo vaznije osoblje u tim ustanovama. A ti drugi i te kako dobro poznaju i psihologiju ljudi u toj zemlji, njenu istoriju , trenutnu situaciju na terenu a pogotovo jezik.
 
За мене је и посета и изјава Проспера, израз једног
ужасног цинизма... мени ти фазони не значе ништа...
напротив... само ме још више утврђују у ставу који
се противи "благодетима" које доносе бомбама са
осиромашеним уранијумом.

Мислим, да и поред бројних "стручњака за балканска
питања" - они немају везе и уопште нису проникли
у суштину проблема, нити ће себи икада моћи да
објасне зашто на њих овдашњи људи гледају са
презиром... нити ће икада моћи да према својим
мерилима "дисциплинују" Србе...

Једино што су успели - то је да у својој држави
обезбеде социјални мир тј. увећање и потрошњу
војне индустрије... али то је кратког даха... шта
ће даље ???

Тачније они су у великој заблуди, јер живе у уверењу
да смо ми неко афро-племе или Индијанци...
 
eremita:
За мене је и посета и изјава Проспера, израз једног
ужасног цинизма... мени ти фазони не значе ништа...
напротив... само ме још више утврђују у ставу који
се противи "благодетима" које доносе бомбама са
осиромашеним уранијумом.

Мислим, да и поред бројних "стручњака за балканска
питања" - они немају везе и уопште нису проникли
у суштину проблема, нити ће себи икада моћи да
објасне зашто на њих овдашњи људи гледају са
презиром... нити ће икада моћи да према својим
мерилима "дисциплинују" Србе...

Једино што су успели - то је да у својој држави
обезбеде социјални мир тј. увећање и потрошњу
војне индустрије... али то је кратког даха... шта
ће даље ???

Тачније они су у великој заблуди, јер живе у уверењу
да смо ми неко афро-племе или Индијанци...
hahaha pa eremita najtuznije i najsmesnije je sta ovde dolaze zamenici pomocnika zamenika petog sekretara i postrojavaju beogradske klimoglavce
a sa druge strane ko zna mozda im je ovaj camuga i sef pa je decak skokno da malkcice vidi sta mu stado radi a onda on referise svom tamo nekom pomocniku zamenika cetvrtog sekretara
 
eremita:
Мислим, да и поред бројних "стручњака за балканска
питања" - они немају везе и уопште нису проникли
у суштину проблема,

Mislim eremita da su oni i te kako pronikli u sustinu problema , zato se i ovo sve desava. I to ne mislim na onog majmuna Prospera, vec na one koje znaju kako najlakse potpaliti vatru tamo gde treba.

Ajd da se i mi neki put ne slozimo.
 
mrzim dve recimo grupe...amere i jevreje...serem...mrzim puno toga al ovi su ...uh

al vezhi konja de ti gazda kazhe...suvishe sitan narod da bi imao luxuz svoje rechi...s toga...zdravo brate ameru...evo ruke...greshili smo...kajemo se...patili smo...al nemoj da i dalje patimo
 
AntunTun:
mrzim dve recimo grupe...amere i jevreje...serem...mrzim puno toga al ovi su ...uh

al vezhi konja de ti gazda kazhe...suvishe sitan narod da bi imao luxuz svoje rechi...s toga...zdravo brate ameru...evo ruke...greshili smo...kajemo se...patili smo...al nemoj da i dalje patimo


Туњевино, ... а да ми Тебе
делегирамо да идеш код Проспера да му се извиниш...
али, брате, само у своје име :wink:
Јеси ли Ти још увек Антун Тун или мењаш ник
у Антун Тус :P
 
Duh Sekire:
Имам своје мишљење о овој теми, а сада бих да чујем мало ваше. Очекивоа сам да ће неко од апологета поставити ову тему, па да онда звизнем коментра, али како није урадићу то ја.

Beograd -- Ambasador SAD za pitanja ratnih zločina Pjer Rišar Prosper danas je obišao izbeglički centar u Pančevu. "SAD pate sa vama", kazao je on.
1152151087430c759811912762598910_180x120.jpg


Prosper je istakao da SAD žele da odaju poštu i srpskim žrtvama ratova na prostoru bivše Jugoslavije: "Došli smo ovde da kažemo da i ljudi ovde patili tokom ratova na ovim prostorima. Znamo da je bilo Srba koji su proganjani, koji su ubijeni, silovani, čije su kuće uništene, a imovina oteta, koji su bili prisiljeni da se sele. To su bili užasni užasni događaji. Sjedinjene države pate sa vama i šaljemo izraze žaljenja i saučešća zbog ovig događaja".
Duh Sekire,da,da...pate za Srpsku rudnike koje su pljackali skoro 6o godine,a kad im je receno da je dosta te pljcke! ,oni su Srusilu Jugoslaviju,da zastite lopove koji su sa njim rame uz rame plackli,bombardovali su Srpsku sirotnju.
Vuk, je Vuk.Stado Ovaca se ne daju Vuku na poverenje,pa je slicno sa Amerikom,dosta smo im verovali,dosta je dosta,nema vishe placke!!!
 
Duh Sekire:
Имам своје мишљење о овој теми, а сада бих да чујем мало ваше. Очекивоа сам да ће неко од апологета поставити ову тему, па да онда звизнем коментра, али како није урадићу то ја.

Beograd -- Ambasador SAD za pitanja ratnih zločina Pjer Rišar Prosper danas je obišao izbeglički centar u Pančevu. "SAD pate sa vama", kazao je on.
1152151087430c759811912762598910_180x120.jpg


Prosper je istakao da SAD žele da odaju poštu i srpskim žrtvama ratova na prostoru bivše Jugoslavije: "Došli smo ovde da kažemo da i ljudi ovde patili tokom ratova na ovim prostorima. Znamo da je bilo Srba koji su proganjani, koji su ubijeni, silovani, čije su kuće uništene, a imovina oteta, koji su bili prisiljeni da se sele. To su bili užasni užasni događaji. Sjedinjene države pate sa vama i šaljemo izraze žaljenja i saučešća zbog ovig događaja".


Gluplju i zalosniju izjavu nisam mogla da procitam.Ma da, kako da ne.Prvo nas bombarduju a sad nas zale.Malo sutra!
 

Back
Top