AU PAIR U SVEDSKOJ

pretrazivala sam forum pa videh svoju staru temu...
ja sam verovatno imala srece, porodica kod koje sam bila je 100% korektna, nisam radila nista vise od onoga sto smo se dogovorili- npr ako su deca bila bolesna jedne nedelje i ja radila vise od 25h vec sledece nedelje bih dobila slobodan dan ili sl. posle mene su u istu porodicu dosle i moje dve drugarice...
novac je bio dovoljan za moje potrebe- dobijala sam 3500kr a posle 4 meseca 4000 (povisica, he), cak sam i kola slupala ali sam i za deo popravke imala pare.
najbitnije za one koji misle da se upuste u slicnu pustolovinu- SVE PROVERITE 10 PUTA!!!
dogovorite se sa porodicom o svemu, trazite da vam to posalju pismeno i u slucaju da vas izrabljuju-pozovite se na dogovor (ja srecom nisam morala to da radim, stvarno su bili ok ali moja drugarica jeste)
i promenite porodicu ako vam se ne svidja- vizu imate i mozete razgovor za posao da obavite licno
zavisno od toga kakva ste osoba birajte mesto za rad- ako volis izlaske nece ti se dopasti vuko...ine kakvih ovde ima mnogo
eto toliko...
 
pretrazivala sam forum pa videh svoju staru temu...
ja sam verovatno imala srece, porodica kod koje sam bila je 100% korektna, nisam radila nista vise od onoga sto smo se dogovorili- npr ako su deca bila bolesna jedne nedelje i ja radila vise od 25h vec sledece nedelje bih dobila slobodan dan ili sl. posle mene su u istu porodicu dosle i moje dve drugarice...
novac je bio dovoljan za moje potrebe- dobijala sam 3500kr a posle 4 meseca 4000 (povisica, he), cak sam i kola slupala ali sam i za deo popravke imala pare.
najbitnije za one koji misle da se upuste u slicnu pustolovinu- SVE PROVERITE 10 PUTA!!!
dogovorite se sa porodicom o svemu, trazite da vam to posalju pismeno i u slucaju da vas izrabljuju-pozovite se na dogovor (ja srecom nisam morala to da radim, stvarno su bili ok ali moja drugarica jeste)
i promenite porodicu ako vam se ne svidja- vizu imate i mozete razgovor za posao da obavite licno
zavisno od toga kakva ste osoba birajte mesto za rad- ako volis izlaske nece ti se dopasti vuko...ine kakvih ovde ima mnogo
eto toliko...


Preko koje agencije si isla i jel znas koje sve agencije sprovode program au pair u Svedskoj? Pozz
 
Cao ljudi,vidim da je tema malo zastarela,ali nadam se da ce se neku uskoro javiti. :)
Mene zanima Norveska,i ja sam gledala razne sajtove i tako cu i naci neku odgovarajucu porodicu,jer kod nas nijedna agencija ne radi Skandinaviju,a i zasto bismo davali pare nekome,ako vec mozemo sami..:D
Nego,mene interesuje proces kad se dogovoris sa porodicom..sta oni treba da ti posalju..sta ti treba ovde da sredis??Jel se sve resava ovde u Norv. ambasadi ili se nesto salje u UDI??
Kad odemo tamo,kome mozemo da se obratimo,da li imamo neku kordinatorku?? Ako slucajno nesto krene bezveze..ili budemo imali nekih problema sa porodicom...Jel nam taj dzeparac daju "na ruke" ili mozemo da otvorimo racun u nekoj norveskoj banci?? Da li ima nekih okupljanja au-pairova,s kim ste se vi druzile tamo??
 
Ups... stvarno? Mislim ti si jedan od admina? Uh izvini što sam bila bRezobrazna :) evo obrisaću i taj post, pošto mi baš i ne služi na čast :P sve najbolje i svaka čast na korektnoj komunikaciji :)
 
napravila sam profil na onom great au pair,jel moram da cekam da me porodica kontaktira ili mogu i ja njih? probala sam,imam samo opciju add as favourite,ali nemam pojma da li oni-porodice to uopste vide..kad hocu ono send e mail,trazi mi da platim,pa bla,bla..moze pomoc ako se neko spojio sa porodicom preko ovog sajta?da mi malo pojasni kako funkcionise...?
 

Back
Top