Zenski casopisi

svi ti casopisi su kao bizuterija, sijaju stranice luksuznih izdanja,privlace paznju, teraju te da ih kupis. u njima sve blistavo, milion divnih saveta kako potrositi i biti srecan. pre sam za dobru skolsku edukaciju na svim nivoima, za knjige i razgovore sa drugaricama.
jedini koji kupim je lepota i zdravlje kad mi se desi da zaboravim da ponesem knjigu na putu do Novog Sada. lol
 
antihrista:
svi ti casopisi su kao bizuterija, sijaju stranice luksuznih izdanja,privlace paznju, teraju te da ih kupis. u njima sve blistavo, milion divnih saveta kako potrositi i biti srecan. pre sam za dobru skolsku edukaciju na svim nivoima, za knjige i razgovore sa drugaricama.
jedini koji kupim je lepota i zdravlje kad mi se desi da zaboravim da ponesem knjigu na putu do Novog Sada. lol

E jeste..i ta Lepota i zdravlje je prenatrpana reklamama ...(jedino me zanima st aje Seventeen novo izbacio) ...ali ima i korisnih stvari....samo i njega citam retko.....jer moja -poslovna literatura- je previse obimna da bih to sebi mogla da priustim..cesce Kurir.... :wink:
 
da bi časopis mogao da živi i radi,
mora imati mnogo reklama,
po tome se i kotira :wink:
loš časopis,ima malo reklama,ili neki novi,još ne provaljen,
jolie npr...
dakle.,reklame=lova
no reklame= časopis=history
 
Женске часописе читам само у фризерају док чекам. :)
Иначе, последњи пут сам купила неки пре најмање 15 година...
Мислим да могу да буду интересантни само тинејџерском узрасту... Јер све је увек исто: шљаштеће рекламе, дијете, рецепти, савети за шминкање и облачење,хороскопи, евентуално неки интервјуи са манекенкама о томе како одржавају линију, савети како да заведеш мушко чељаде... Све надасве поучне ствари! :lol:
Мислим, имају они неку своју функцију до одређених година, али касније је све већ познато и у неким годинама више ништа ново не можеш очекивати да прочиташ у њима.
 
Helen, probaj Elle :)
Namenjen je odraslim normalnim i visokoobrazovanim ženama :wink:
Nije bez mana, ali ne smaraju s intervjuima s manekenkama -naprotiv, daju intervjue s Biljanom Srbljanović, Milicom iz TOS-a... i tako nekim finim ženkinjama. VRLO ok list.
Otkako sam kupila prvi broj - sve druge ženske novine sam zapostavila...(ja sam manijak, volim da čitam novine, sve).

Ne znam kakav je "Jollie", i ima neki novi "Chicca" (čika? :P ) časopis....čini mi se da je ipak tinejdž varijanta.
 
jolie je početnik kod nas.
još jedna masa onih saveta o kojima je pričala hellen,
kada priđem trafiKi , te kada vidim gomilu onih...
kako imati sex na 2 meste po 3 mesta...
kako ga osvojiti,
depilacija,
sap,SPA,i opet spa...
ma pošto u tom tjednu svi imaju iste zadatke,te iste i teme,ja
onda kupim onaj čija mi se slika dojmi.
pošto sam imala prilike tu i tamo da upoznam ljude koji rade taj tip novina..
i kaa znam ko su im urednici,
mislim :roll: ma ne čita mi se
 
Elle je sasvim ok.
Kupovala sam hrvatsko izdanje, i evo sad mi nesto poznata naslovnica za septembar na kojoj je Scarlett Johansson. :lol:
Ostali su ocajni, iako ne smatram da je casopisima cilj da me duhovno i intelektualno prosvetjavaju. Za to sluze knjige.
 
Cosmopolitan - najbolji, bez mnogo konkurencije.
Nekako je ipak, drugačiji od ostalih.

--------------------------
A zašto toliko vas ima nešto protiv tih časopisa?
Pa da, naravno, negde ste to već pročitali...mada, nikada nije isto.
Hellen:
Мислим, имају они неку своју функцију до одређених година, али касније је све већ познато и у неким годинама више ништа ново не можеш очекивати да прочиташ у њима.
Pa...ipak ima oni koji ih čitaju i posle 40....
Uvek se može videti, naučiti nešto novo.
Što se reklama tiče, pa...neko je već rekao da ih oni finansiraju. Nisu reklame problem, ovde ih bar (za razliku od televizije) - ne morate da gledate.
---------

Jedina stvar koja mi se ne sviđa kod Cosmoa, tj. tema koju bi mogli da izbace - je horoskop. Potpuno bezveze, čini mi se čak i da nema ime astrologa koji ga piše.

Betty:
Ima neki novi "Chicca" (čika? :P ) časopis....čini mi se da je ipak tinejdž varijanta.

Ma niiijeee. Samo labello, dobiješ...onako...
((:
 
Па не знам шта то још могу да научим из женских часописа у овим годинама...Можда бих могла нешто само да допишем! :lol:

Знам да се шминкам, знам како да се обучем, знам како да мазнем мушкарца, знам све о ерогеним зонама, знам све о исхрани што ме интересује, знам да кувам, знам како да скидам флеке, знам како да уредим стан, знам какву фризуру хоћу,знам како да одржавам кондицију, како да се депилирам, знам каква сам пријатељица, да ли сам шармантна, да ли умем са новцем ...(то све оне теме из разних тестова :lol: )...Шта још?

Али, кад сам била клинка читала сам их повремено. Волим и сад у фризерају да их прелистам, али их се заситим за 10 минута.
 
Naopačke se smeješ :lol:
Tužan odzadi je sretan od napred? :P
Dakle - Elle...
Ne znam koliko ljudi ima kulturu čitanja novina...
Svakako je bolje, ako imaš malo vremena, čitati belle lettre, ali novne imaju svoju, sasvim sasvim drugačiju funkciju od književnosti...
Ja čitam sve. Pa dobro, skoro sve.
:D
Npr. juč esam pročitala u imenuku jednog telefona broj zabeležen kao MAYA RELAX :lol:
I to me se takođe dojmilo...:)
 
ja bre volim cosmo!
evo sad cu da vam prelistam ovaj od septembra :wink:
-novosti:postoji distributer,veoma elegantan za kese za psecu kaku.
-novi kozmeticki proizvodi:kako u novinama izadju neku nedelju pre nego u parfimerijama to mi pomaze da skapiram svoje klijente i da vidim koliko su informisane
-kako prepoznati alkosa u sebi:korisna saznanja o alkoholu
-novi filmovi i nove knjige na trzistu:korisno opet
-kate hudson:ok to preskocim
-ispovesti devojaka o zenskim prijateljstvima: :(
-50 ideja da mi bude lepo :D
-e mrzi me dalje da listam ali ovo je bilo samo do 115 strane a ima ih 215
 
Hellen:
Па не знам шта то још могу да научим из женских часописа у овим годинама...Можда бих могла нешто само да допишем! :lol:

Знам да се шминкам, знам како да се обучем, знам како да мазнем мушкарца, знам све о ерогеним зонама, знам све о исхрани што ме интересује, знам да кувам, знам како да скидам флеке, знам како да уредим стан, знам какву фризуру хоћу,знам како да одржавам кондицију, како да се депилирам, знам каква сам пријатељица, да ли сам шармантна, да ли умем са новцем ...(то све оне теме из разних тестова :lol: )...Шта још?

Али, кад сам била клинка читала сам их повремено. Волим и сад у фризерају да их прелистам, али их се заситим за 10 минута.
pa moda sminkanja i svega ostalog se menja,ne znas bas sve recepte ovog sveta,ja uvek zaboravim vezbe pa nove dobro dodju a i stare dosade,otkrivaju se nove stvari o ishrani,ne znas sve zanimljive sitove ,
o sexu mozes da ucis dok god si ziva,u bre helen al si konzervativna.zar da budes celog zivota ista?
 
hanibal77:
Hellen:
Па не знам шта то још могу да научим из женских часописа у овим годинама...Можда бих могла нешто само да допишем! :lol:

Знам да се шминкам, знам како да се обучем, знам како да мазнем мушкарца, знам све о ерогеним зонама, знам све о исхрани што ме интересује, знам да кувам, знам како да скидам флеке, знам како да уредим стан, знам какву фризуру хоћу,знам како да одржавам кондицију, како да се депилирам, знам каква сам пријатељица, да ли сам шармантна, да ли умем са новцем ...(то све оне теме из разних тестова :lol: )...Шта још?

Али, кад сам била клинка читала сам их повремено. Волим и сад у фризерају да их прелистам, али их се заситим за 10 минута.
pa moda sminkanja i svega ostalog se menja,ne znas bas sve recepte ovog sveta,ja uvek zaboravim vezbe pa nove dobro dodju a i stare dosade,otkrivaju se nove stvari o ishrani,ne znas sve zanimljive sitove ,
o sexu mozes da ucis dok god si ziva,u bre helen al si konzervativna.zar da budes celog zivota ista?

Ма није, бре, него сам много матора да би ми сад било битно која је нова мода у шминкању или облачењу...а за фризуре и немам баш много избора... :(
...А о сексу учим на другом месту... :wink:
 
Ranijih godina Cosmo ali hrvatsko izdanje posto je nas katastrofa, ali je i njihov poceo da me smara.
Sad kupujem samo Elle od prvog broja, procitam za sat vremena uz kafu, ali ne mogu da odolim da ne kupim.
Volim zenske novine, i Elle mi se svidja zabog izostanka saveta kako da mu ovo ili ono udovoljim, malo vise se bave time kako da udovoljis sebi. Mada ne bitno, uglavnom citam i kupujem iz razonode.
 
Hellen:
hanibal77:
Hellen:
Па не знам шта то још могу да научим из женских часописа у овим годинама...Можда бих могла нешто само да допишем! :lol:

Знам да се шминкам, знам како да се обучем, знам како да мазнем мушкарца, знам све о ерогеним зонама, знам све о исхрани што ме интересује, знам да кувам, знам како да скидам флеке, знам како да уредим стан, знам какву фризуру хоћу,знам како да одржавам кондицију, како да се депилирам, знам каква сам пријатељица, да ли сам шармантна, да ли умем са новцем ...(то све оне теме из разних тестова :lol: )...Шта још?

Али, кад сам била клинка читала сам их повремено. Волим и сад у фризерају да их прелистам, али их се заситим за 10 минута.
pa moda sminkanja i svega ostalog se menja,ne znas bas sve recepte ovog sveta,ja uvek zaboravim vezbe pa nove dobro dodju a i stare dosade,otkrivaju se nove stvari o ishrani,ne znas sve zanimljive sitove ,
o sexu mozes da ucis dok god si ziva,u bre helen al si konzervativna.zar da budes celog zivota ista?

Ма није, бре, него сам много матора да би ми сад било битно која је нова мода у шминкању или облачењу...а за фризуре и немам баш много избора... :(
...А о сексу учим на другом месту... :wink:
:lol: matora how yes no! :P
pa gledaj bar koje bi frizure mogla da imas :lol:
 
jovanka78:
A jel vam se cini da su prevodi u Cosmo-u pomalo banalni? Mislim, tacno se vidi da je prevedeno potpuno brutalno, bez ikakve zelje da se tema koliko toliko lokalizuje...

upravo to!
Ja čitam američko izdanje ponekad i nakon par meseci da mi koleginica naše izdanje. Kad ono, iste priče o tome šta npr. muškarci vole, ovi naši samo stavili Ivan, 32 godine iz Beograda kaže... pa onda bukvalni, brutalni prevod sa engleskog iz američkog izdanja :roll:
 
da :!: :(
ja to nisam smela da si dozvolim da javno primetim:rekli bi mi da sam profesionalno deformisana! + toliko "teski" prevodi,znas,onako kad se "providi" strana leksicka konstrukcija,bode ti oci iz texta! :x
 
peach:
da :!: :(
ja to nisam smela da si dozvolim da javno primetim:rekli bi mi da sam profesionalno deformisana! + toliko "teski" prevodi,znas,onako kad se "providi" strana leksicka konstrukcija,bode ti oci iz texta! :x

ja JESAM profesionalno deformisana i to priznam! :lol:
Šta mogu kad mi bode oko!
 
Nisu prevodi jedini problem, nego na primer u proslom broju, 20 saveta za ko-zna-sta i izmedju ostalog pise "kad s njegovom mamom pijete popodnevni caj"... Mislim, ko u zemlji Srbiji pije popodnevni caj i to s njegovom mamom!!!!!!! Ajde da su stavili kafu, pa da progutam, ali....
 

Back
Top