Zenski casopisi
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Zenski casopisi

Početnik
    Učlanjen
    08.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zenski casopisi

Sta citate? Sta mislite o srpskom Cosmopolitanu i Ellu? Glorija, Joy, Lepota i zdravlje...

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    194

Podrazumevano

svi ti casopisi su kao bizuterija, sijaju stranice luksuznih izdanja,privlace paznju, teraju te da ih kupis. u njima sve blistavo, milion divnih saveta kako potrositi i biti srecan. pre sam za dobru skolsku edukaciju na svim nivoima, za knjige i razgovore sa drugaricama.
    jedini koji kupim je lepota i zdravlje kad mi se desi da zaboravim da ponesem knjigu na putu do Novog Sada. lol

Iskusan Suzy (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano

Citat Original postavio antihrista
    svi ti casopisi su kao bizuterija, sijaju stranice luksuznih izdanja,privlace paznju, teraju te da ih kupis. u njima sve blistavo, milion divnih saveta kako potrositi i biti srecan. pre sam za dobru skolsku edukaciju na svim nivoima, za knjige i razgovore sa drugaricama.
    jedini koji kupim je lepota i zdravlje kad mi se desi da zaboravim da ponesem knjigu na putu do Novog Sada. lol
    E jeste..i ta Lepota i zdravlje je prenatrpana reklamama ...(jedino me zanima st aje Seventeen novo izbacio) ...ali ima i korisnih stvari....samo i njega citam retko.....jer moja -poslovna literatura- je previse obimna da bih to sebi mogla da priustim..cesce Kurir.... :wink:

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nemate pametnija posla

xpajamacax
    Guest

Podrazumevano

da bi časopis mogao da živi i radi,
    mora imati mnogo reklama,
    po tome se i kotira :wink:
    loš časopis,ima malo reklama,ili neki novi,još ne provaljen,
    jolie npr...
    dakle.,reklame=lova
    no reklame= časopis=history

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Женске часописе читам само у фризерају док чекам.
    Иначе, последњи пут сам купила неки пре најмање 15 година...
    Мислим да могу да буду интересантни само тинејџерском узрасту... Јер све је увек исто: шљаштеће рекламе, дијете, рецепти, савети за шминкање и облачење,хороскопи, евентуално неки интервјуи са манекенкама о томе како одржавају линију, савети како да заведеш мушко чељаде... Све надасве поучне ствари!
    Мислим, имају они неку своју функцију до одређених година, али касније је све већ познато и у неким годинама више ништа ново не можеш очекивати да прочиташ у њима.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

Helen, probaj Elle
    Namenjen je odraslim normalnim i visokoobrazovanim ženama :wink:
    Nije bez mana, ali ne smaraju s intervjuima s manekenkama -naprotiv, daju intervjue s Biljanom Srbljanović, Milicom iz TOS-a... i tako nekim finim ženkinjama. VRLO ok list.
    Otkako sam kupila prvi broj - sve druge ženske novine sam zapostavila...(ja sam manijak, volim da čitam novine, sve).

Ne znam kakav je "Jollie", i ima neki novi "Chicca" (čika? ) časopis....čini mi se da je ipak tinejdž varijanta.

xpajamacax
    Guest

Podrazumevano

jolie je početnik kod nas.
    još jedna masa onih saveta o kojima je pričala hellen,
    kada priđem trafiKi , te kada vidim gomilu onih...
    kako imati sex na 2 meste po 3 mesta...
    kako ga osvojiti,
    depilacija,
    sap,SPA,i opet spa...
    ma pošto u tom tjednu svi imaju iste zadatke,te iste i teme,ja
    onda kupim onaj čija mi se slika dojmi.
    pošto sam imala prilike tu i tamo da upoznam ljude koji rade taj tip novina..
    i kaa znam ko su im urednici,
    mislim ma ne čita mi se

Poznat
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Elle je sasvim ok.
    Kupovala sam hrvatsko izdanje, i evo sad mi nesto poznata naslovnica za septembar na kojoj je Scarlett Johansson.
    Ostali su ocajni, iako ne smatram da je casopisima cilj da me duhovno i intelektualno prosvetjavaju. Za to sluze knjige.

Veoma poznat LPhoklica (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

Podrazumevano

Cosmopolitan - najbolji, bez mnogo konkurencije.
    Nekako je ipak, drugačiji od ostalih.

--------------------------
    A zašto toliko vas ima nešto protiv tih časopisa?
    Pa da, naravno, negde ste to već pročitali...mada, nikada nije isto.
    Citat Original postavio Hellen
    Мислим, имају они неку своју функцију до одређених година, али касније је све већ познато и у неким годинама више ништа ново не можеш очекивати да прочиташ у њима.
    Pa...ipak ima oni koji ih čitaju i posle 40....
    Uvek se može videti, naučiti nešto novo.
    Što se reklama tiče, pa...neko je već rekao da ih oni finansiraju. Nisu reklame problem, ovde ih bar (za razliku od televizije) - ne morate da gledate.
    ---------

Jedina stvar koja mi se ne sviđa kod Cosmoa, tj. tema koju bi mogli da izbace - je horoskop. Potpuno bezveze, čini mi se čak i da nema ime astrologa koji ga piše.

Citat Original postavio Betty
    Ima neki novi "Chicca" (čika? ) časopis....čini mi se da je ipak tinejdž varijanta.
    Ma niiijeee. Samo labello, dobiješ...onako...
    ((:

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Па не знам шта то још могу да научим из женских часописа у овим годинама...Можда бих могла нешто само да допишем!

Знам да се шминкам, знам како да се обучем, знам како да мазнем мушкарца, знам све о ерогеним зонама, знам све о исхрани што ме интересује, знам да кувам, знам како да скидам флеке, знам како да уредим стан, знам какву фризуру хоћу,знам како да одржавам кондицију, како да се депилирам, знам каква сам пријатељица, да ли сам шармантна, да ли умем са новцем ...(то све оне теме из разних тестова )...Шта још?

Али, кад сам била клинка читала сам их повремено. Волим и сад у фризерају да их прелистам, али их се заситим за 10 минута.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

Naopačke se smeješ
    Tužan odzadi je sretan od napred?
    Dakle - Elle...
    Ne znam koliko ljudi ima kulturu čitanja novina...
    Svakako je bolje, ako imaš malo vremena, čitati belle lettre, ali novne imaju svoju, sasvim sasvim drugačiju funkciju od književnosti...
    Ja čitam sve. Pa dobro, skoro sve.

Npr. juč esam pročitala u imenuku jednog telefona broj zabeležen kao MAYA RELAX
    I to me se takođe dojmilo...

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

Ovaj posto gore upućen longplej hoklici

A ja kad porastem biću Hellen

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

ja bre volim cosmo!
    evo sad cu da vam prelistam ovaj od septembra :wink:
    -novostiostoji distributer,veoma elegantan za kese za psecu kaku.
    -novi kozmeticki proizvodi:kako u novinama izadju neku nedelju pre nego u parfimerijama to mi pomaze da skapiram svoje klijente i da vidim koliko su informisane
    -kako prepoznati alkosa u sebi:korisna saznanja o alkoholu
    -novi filmovi i nove knjige na trzistu:korisno opet
    -kate hudsonk to preskocim
    -ispovesti devojaka o zenskim prijateljstvima:
    -50 ideja da mi bude lepo
    -e mrzi me dalje da listam ali ovo je bilo samo do 115 strane a ima ih 215

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

Па не знам шта то још могу да научим из женских часописа у овим годинама...Можда бих могла нешто само да допишем!

Знам да се шминкам, знам како да се обучем, знам како да мазнем мушкарца, знам све о ерогеним зонама, знам све о исхрани што ме интересује, знам да кувам, знам како да скидам флеке, знам како да уредим стан, знам какву фризуру хоћу,знам како да одржавам кондицију, како да се депилирам, знам каква сам пријатељица, да ли сам шармантна, да ли умем са новцем ...(то све оне теме из разних тестова )...Шта још?

Али, кад сам била клинка читала сам их повремено. Волим и сад у фризерају да их прелистам, али их се заситим за 10 минута.
    pa moda sminkanja i svega ostalog se menja,ne znas bas sve recepte ovog sveta,ja uvek zaboravim vezbe pa nove dobro dodju a i stare dosade,otkrivaju se nove stvari o ishrani,ne znas sve zanimljive sitove ,
    o sexu mozes da ucis dok god si ziva,u bre helen al si konzervativna.zar da budes celog zivota ista?

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Citat Original postavio Betty
    Ovaj posto gore upućen longplej hoklici

A ja kad porastem biću Hellen
    i ja i ja!

ja to ne čitam, prokleti nabijači kompleksa!

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Citat Original postavio hanibal77

pa moda sminkanja i svega ostalog se menja,ne znas bas sve recepte ovog sveta,ja uvek zaboravim vezbe pa nove dobro dodju a i stare dosade,otkrivaju se nove stvari o ishrani,ne znas sve zanimljive sitove ,
    o sexu mozes da ucis dok god si ziva,u bre helen al si konzervativna.zar da budes celog zivota ista?
    Ма није, бре, него сам много матора да би ми сад било битно која је нова мода у шминкању или облачењу...а за фризуре и немам баш много избора...
    ...А о сексу учим на другом месту... :wink:

Iskusan inspirion (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

Ti časopisi su baš za devojke sa foruma.
    Jednostavno,puni su nepotrebnih sitnica

Obećava prokletinja (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Ranijih godina Cosmo ali hrvatsko izdanje posto je nas katastrofa, ali je i njihov poceo da me smara.
    Sad kupujem samo Elle od prvog broja, procitam za sat vremena uz kafu, ali ne mogu da odolim da ne kupim.
    Volim zenske novine, i Elle mi se svidja zabog izostanka saveta kako da mu ovo ili ono udovoljim, malo vise se bave time kako da udovoljis sebi. Mada ne bitno, uglavnom citam i kupujem iz razonode.

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

Citat Original postavio hanibal77

Ма није, бре, него сам много матора да би ми сад било битно која је нова мода у шминкању или облачењу...а за фризуре и немам баш много избора...
    ...А о сексу учим на другом месту... :wink:
    matora how yes no!
    pa gledaj bar koje bi frizure mogla da imas

Početnik
    Učlanjen
    08.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

A jel vam se cini da su prevodi u Cosmo-u pomalo banalni? Mislim, tacno se vidi da je prevedeno potpuno brutalno, bez ikakve zelje da se tema koliko toliko lokalizuje...

Queen_
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio jovanka78
    A jel vam se cini da su prevodi u Cosmo-u pomalo banalni? Mislim, tacno se vidi da je prevedeno potpuno brutalno, bez ikakve zelje da se tema koliko toliko lokalizuje...
    upravo to!
    Ja čitam američko izdanje ponekad i nakon par meseci da mi koleginica naše izdanje. Kad ono, iste priče o tome šta npr. muškarci vole, ovi naši samo stavili Ivan, 32 godine iz Beograda kaže... pa onda bukvalni, brutalni prevod sa engleskog iz američkog izdanja

Domaćin peach (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano

da
    ja to nisam smela da si dozvolim da javno primetim:rekli bi mi da sam profesionalno deformisana! + toliko "teski" prevodi,znas,onako kad se "providi" strana leksicka konstrukcija,bode ti oci iz texta! :x

Queen_
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio peach
    da
    ja to nisam smela da si dozvolim da javno primetim:rekli bi mi da sam profesionalno deformisana! + toliko "teski" prevodi,znas,onako kad se "providi" strana leksicka konstrukcija,bode ti oci iz texta! :x
    ja JESAM profesionalno deformisana i to priznam!
    Šta mogu kad mi bode oko!

Početnik
    Učlanjen
    08.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nisu prevodi jedini problem, nego na primer u proslom broju, 20 saveta za ko-zna-sta i izmedju ostalog pise "kad s njegovom mamom pijete popodnevni caj"... Mislim, ko u zemlji Srbiji pije popodnevni caj i to s njegovom mamom!!!!!!! Ajde da su stavili kafu, pa da progutam, ali....

Slične teme

1. Zenski i muski casopisi
    Autor Morticia Addams u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 26.03.2011., 16:39
  2. Casopisi
    Autor carolina 212 u forumu Žene
    Odgovora: 245
    Poslednja poruka: 18.02.2010., 10:06
  3. ženski časopisi
    Autor smaki* u forumu Žene
    Odgovora: 102