Satelit za iznajmiti?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Satelit za iznajmiti?

Zainteresovan član ivan24 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Satelit za iznajmiti?

I stvarno su u ministarstvu odbrane hteli da iznajme satelit da bi imali pregled situacije na Kosovu i Metohiji!!!
    I sve to za 53 miliona evra!!
    Mislim da bi te pare trebalo dati na preko potreban remont preostalih aviona Mig-29a,an-26 kao i helikoptera mi-8.
    Bolja snabdevenost kerozinom bi,po meni,bila važnija nego satelitski snimci.

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

I to i bespilotne letelice su nam trebale 1997, sada o tome sta se desava na KiM neka misli NATO. Mi sve i da znamo sta se desava, nista ne mozemo da uradimo.

Obećava Gekon (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

U potpunosti se slazem sa ivan24. Mislim,.....ma jok,.... apsolutno sam siguran da vecu glupost na televiziji i u svom zivotu, nisam cuo! SATELIT!! :shock: :shock: (moje stanje sinoc, za vreme vesti) :shock: :shock:
    Kontradiktorno mi je to, sto stalno kukaju kako nemaju, kerozina, rezervnih delova za avione, kako bi iste trebalo menjati, i.....kako zbog finansijskih sredstava nece biti u mogucnosti da kupe nov avion do pre 2010 godine. Ako cemo tako, za te pare moze da se izgradi i na hiljade stanova, za vojna lica!
    U kompi, o satelitu, sa Davinicem je i Marovic, ona ljigava i debilna Crnogorcina, .......Koliko mu jos traje mandat,..pa da se nosi onda u p.i.c.k.u. lepu materinu. Idealan je samo za stvaranje problema i potapanje kupusa. 8)

Poznat KiZo (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Podrazumevano

pa ako su nam RUSI toliki prijatelji neka nam ga daju za dzabe...mozda i jesu '99?! ali nije problem da ga napravimo mi i da sluzi i za komunikacije[internet :wink: ] i vojne svrhe i vremensku prognozu...platish rusima ili francuzima i oni ga lansiraju ali verujem da bi po standardnoj ceni 20000 dolara po kilogramu bili mnogo isplativije to nego iznajmljivanje,i podrzam svaku ideju da SRBIJA ima prisustvo u svemiru.

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

ma kakav satelit!potrebno jeste, ali necu da kupujem audi kad nemam para ni za leba!ali, ako mi tata naredi da ga kupim jer on treba da uzme proviziju od dogovorenog posla....

Obećava
    Učlanjen
    23.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Ovo je najveća besmislica koju sam čuo uzadnjih 5-6 godina.
    Naime, kao što Pjer reče odlično znamo šta se dešava na Kosovu. Iako naše trupe nisu tamo još uvek postoji jaka mreža obaveštajaca iz redova šiptara koji hteli-ne hteli moraju da rade za naše službe.
    Takođe, upotreba satelita je pogodna za praćenje većih trupa, vozila i sl. A na jugu Srbije je u pitanju drugi koncept tj gerilski tako da bi satelit bio od male pomoći. Jedino ako ne bi taj satelit zujao 24 sata dnevno iznad gore navedenog područja... A to košta mnogo više od 50 mil.
    Ako se uzme u obzir besparica u vojsci onda je jasno da je u pitanju pokušaj velikog dila i uzimanja provizije za ovaj posao.
    Pitanje je da li čika već uzeo lovu, jer zašto bi se neko toliko opirao i išao dotle da izgubi fotelju ako nije...?
    Mislim, probaš pa ako upali OK, ako ne nema veze biće možda drugi put, važno je biti na poziciji.

Poznat KiZo (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Podrazumevano

pa mi vec i iznajmljujemo satelite iz ese na korishcenje i placamo im nije to nista novo a pokrenulo bi nasu posustalu elektronsku industriju Nis,za lansiranje jedan satelit od 300kg treba 30. miliona nije to mnogo,vise bi sam satelit kostao ali bi se barem radilo i malo domacu pamet da uposlimo i mi da ga iznajmimo ako treba. vec imamo obnovljenu satelitsku stanicu u Ivanjici.a to da neko ovo gura zbog para....paaa kad se nesto u Srbiji nije guralo i iz licnih interesa na svakom projektu se neko ovajdio [to sto nije uhapshen pa da ide na robiju to je sudstvo krivo] ali to ne znaci da je ideja losa!a obavestajne sluzbe su propustile da upozore srbe na kosovu u martu paaa ti vidi.

Slične teme

1. iznajmiti programera
    Autor foxq u forumu Programiranje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.11.2005., 19:25
  2. Moze li se iznajmiti LAP-TOP
    Autor mia1306 u forumu Prenosivi računari
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.07.2005., 00:05

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor