Kosovska večera

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Slušam odlomak epske kosovske večere ispričan u seriji "Nikola Tesla" hrvatske televizije.

Vreme kada vlast i velmože prodaju vladare radi ćara i lične koristi, kad se ništa zbog "roda" ne čini.

Hrvati , koji se bore da bilo šta što ima veze sa hrvatskim narodom zadrže i prisvoje kao tradiciju svog stvaralaštva, su veliki i ugledan primer Srbiji , koja naizmenično pljuje po istaknutim ljudima iz prvog i iz drugog svetskog rata.

I kao šlag na torti , Koštunica izjavljuje da nijedna koaliciona partija nesme imati drugačiji stav od same vlade....

Tako i sam i ja za svaki slučaj download-ovao knjigu o brizi mačaka sa interneta, za svaki slučaj. Hoću da budem "ugledan gradjanin" zemlje Srbije.

A,da tema je Koliko će trajati ova Kosovska večera, u tursko vreme se bar znalo do kada traje rasulo? Jer se vojska ne vraća bez plena....
 
Kada su neke bitne stvari u pitanju naravno da koalicioni partner NE SME imati drugaciji stav, tj. da budem precizniji ne sme ga ispoljavati. Kad bi svako ispoljavao svoj stav, tj. svako vukao na svoju stranu ispao bi pravi haos i vlada bi verovatno pala. U stvari,cinjenica je da je to i osobina naseg naroda - nesloga. Kad vec spominjes Hrvate, svojim potezom izbacivanja Coviceve stranke Kostunica je mogao da se ugleda upravo na nase susede. Pa zar mislis da bi oni ovako daleko dogurali da su u svojoj vladi dozvoljavali ovakve ispade? I zar mislis da bi se DS odrzao da su dozvolili Cedici da vrslja kako hoce.
A sto se tice Kostunicinih macaka to je najjeftinija propaganda SPS-a jos iz onog davnog perioda kada su bili konkurencija na izborima. Nisam ocekivao da ces se ti Patak na to uhvatiti. :)
p.s. nadam se da nisam ostavio utisak Kostunicinog obozavaoca, jer to svakako i nisam, ali mislim da moramo biti svesni da je politicka realnost mnogo komplikovanija nego sto mi zamisljamo kada kazemo - ma ja bi to ovako, oni na vlasti nemaju pojma. :wink:
 
Truman:
Kada su neke bitne stvari u pitanju naravno da koalicioni partner NE SME imati drugaciji stav, tj. da budem precizniji ne sme ga ispoljavati. Kad bi svako ispoljavao svoj stav, tj. svako vukao na svoju stranu ispao bi pravi haos i vlada bi verovatno pala. U stvari,cinjenica je da je to i osobina naseg naroda - nesloga. Kad vec spominjes Hrvate, svojim potezom izbacivanja Coviceve stranke Kostunica je mogao da se ugleda upravo na nase susede. Pa zar mislis da bi oni ovako daleko dogurali da su u svojoj vladi dozvoljavali ovakve ispade? I zar mislis da bi se DS odrzao da su dozvolili Cedici da vrslja kako hoce.
A sto se tice Kostunicinih macaka to je najjeftinija propaganda SPS-a jos iz onog davnog perioda kada su bili konkurencija na izborima. Nisam ocekivao da ces se ti Patak na to uhvatiti. :)
p.s. nadam se da nisam ostavio utisak Kostunicinog obozavaoca, jer to svakako i nisam, ali mislim da moramo biti svesni da je politicka realnost mnogo komplikovanija nego sto mi zamisljamo kada kazemo - ma ja bi to ovako, oni na vlasti nemaju pojma. :wink:

propaganda SPS-a ;)
ma zlatan je i koshtunica i vlada sa sve sps-om koji ih odrzava. mi ne valjamo...
izvini trumane shto smo te ovim postovima uznemirili. idemo da uradimo po 100 skleka za kaznu da nam nikad vishe ne padne na pamet...

p.s. a kakav si utisak planiro da ostavish?
 
Truman:
Za tebe 200. :)
Kako mislis kakav utisak ?! Prosto raspravljamo.
;) shala...

al ono shto si reko... pa ne vidim da su hrvati negde dogurali, isto im je ko i nama. DS je osto bez Chede i Zivkovica, al je danas vishe DSS-2 nego DS.

mada ni njegovo poredjenje sa kosovskom vecerom nisam shvatio... ko je lazar ko obilic ko brankovic...

da pretpostavimo da je Hteo da postavi pitanje> dokle ce ova nakaradna vlada da vlada?

:) a bash sam hteo da postavim topik na tu temu...

dal ce Koshtunica i Velja sa SPS druzinom da dochekaju 2006 u ovoj postavci i na ovim pozicijama... il ce SDP, G17+, SPO da otkaze poverenje i opozicija skupi dovoljno glasa za smenu vlade.


a post mi je bio onakav jer kad chujem "Kostunica" :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:
ja malo zapenim, a narochito kad ga neko brani il opravdava...
 
crow:
Truman:
Za tebe 200. :)
Kako mislis kakav utisak ?! Prosto raspravljamo.
;) shala...

al ono shto si reko... pa ne vidim da su hrvati negde dogurali, isto im je ko i nama. DS je osto bez Chede i Zivkovica, al je danas vishe DSS-2 nego DS.

mada ni njegovo poredjenje sa kosovskom vecerom nisam shvatio... ko je lazar ko obilic ko brankovic...

da pretpostavimo da je Hteo da postavi pitanje> dokle ce ova nakaradna vlada da vlada?

:) a bash sam hteo da postavim topik na tu temu...


dal ce Koshtunica i Velja sa SPS druzinom da dochekaju 2006 u ovoj postavci i na ovim pozicijama... il ce SDP, G17+, SPO da otkaze poverenje i opozicija skupi dovoljno glasa za smenu vlade.


a post mi je bio onakav jer kad chujem "Kostunica" :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:
ja malo zapenim, a narochito kad ga neko brani il opravdava...

Mislim da je Patak mislio na to da Hrvati brane svoje nacionalne interese, pa tako su dobili i drzavu. Bolje da ti Patak kaze sta je pod onim mislio, ali ajde da pomenem Dejana Lucica koji tvrdi da danjasnja vlast ne radi u interesu svog naroda...
 

Back
Top