Trnu mi prsti na nogama...

sch

Aktivan član
Poruka
1.942
Radim u Grckoj na crno vec tri meseca u restoranu 15 sati dnevno na nogama. Od nedavno osecam da su mi prsti na nogama konstantno utrnuti. Cak i kada zavrsim smenu, preko noci se ne popravlja stanje. Radim u zatvorenoj obuci,ali to ne mogu da promenim jer su takva pravila. Napominjem da sam relativno dobrog zdravlja, sa malo povisenim pritiskom i da volim da hodam, cak i po 30 km dnevno kada imam vremena. Ovo mi se prvi put desava. Imate neku ideju ???

Hvala
 
Da...izvinjavam se, nisam razmisljao. 40 godina, nikada nisam pusio u zivotu. I otac i majka imaju srcane probleme i probleme sa cirkulacijom, ali ja do sada nisam imao nikakve probleme. Radio sam i teze poslove na gradjevini, pa nisam imao slicne proobleme. Obuca mi je ista koju sam nosio kod kuce,jer sam poneo sa sobom. Od lekova uzimam jedino presolol, jer imam malo ubrzan puls. Ovde je stalno preko 30 stepeni, ali nikakve druge tegobe nemam. Cak se ni ne znojim preterano. Oslabio sam oko 10 kg za zadnja dva meseca, ali to tumacim time sto nemam volju za jelom po ovoj vrucini. Sada imam oko 90kg za visinu 190cm, i smatram da treba jos malo da oslabim, pa se ne uzbudjujem zbog toga.

Hvala
 
Presolol uzimam po savetu lekara vec dve godine 50 mg ujutro. Nisam imao nikakvih slicnih problema sve do pre mesec dana,odnosno posle dva meseca rada na nogama 15 sati dnevno se pojavilo prvi put. Sada sam uzeo nekoliko slobodnih dana i koristim ih tako sto se kupam i odmaram, ali trnjenje ne prolazi ni malo.
Noge mi nisu hladne ni usred zime,pa ni sada,bas sam se uvek hvalio kako recimo usred zime ne obucem carape vec samo cipele na bosu nogu dok odem do prodavnice...Nocu se uopste ne pokrivam,jednostavno mi je dovoljno toplo.
 
Bez obzira na vrstu posla kojom se trenutno bavite mislim da uzrok vasih problema ne bi trebalo traziti u tome.
Osnovne laboratorijske pretrage su pod broj 1, pogotovo secer jer uz opis tegoba koje navodite taj gubitak kilograma nije bas nesto sto se desava cesto, mislim i ostalim ljudima je vruce ,leto je ,slabije se jede pa opet ne gube po 10 kg.
Pod broj 2 ultrazvuk krvnih sudova nogu.
To Vam je za pocetak otkrivanja uzroka tegoba.
 
Dobro pitanje, ali poslao sam sve pare koje sam zaradio kuci. Sledecu platu dobijam za 20 dana, a u medjuvremenu zivotarim od 5 eur dnevno sto dobijem za baksis. Ako mislite da je toliko hitno, ja cu pozajmiti. Naravno da bih otisao na pretrage da imam para...
 
Ovo su trenuci kad zazalim sto postavim pitanje tipa da li Vi brinete o svom zdravlju.
Ne mogu da Vam kazem, uzajmite pare, proverite svoje zdravlje ako se vec nalazite u takvoj finansijskoj situaciji a sa druge strane treba ispitati to sto Vam se desava jer da je uobicajeno nije.
 

Back
Top