Mikropsihologija

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
šta kod vas izaziva ova slika

d.JPG


a šta ova

e.JPG


i zašto
 
1 - deluje plastično - ravnodušna sam.
2 - deluje životno i sa puno skrivenih opasnosti, delova, lavirinata, i čudesa koja mogu da iskoče iznenada. :p
Tera me na oprez sa blagim gadjenjem ali i na radoznalost. Sa bezbedne udaljenosti.
 
prva slika ne izaziva ništa drugo sem čuđenja kolika je to buba
...druga neki bes, što je neko dirao bubu sa puno jaja na leđima..uznemiravajuće
...
izaziva pitanja
što se ljudi u sve mešaju?
jel' to dole neka pinceta, alatka?
 
Prva slika bi trebalo da izazove u nekom umanjenom obliku osecaj slican megalofobiji a druga slika zgrazavanje sa raznim interpretacijama jer je zapravo u neku ruku i Rorsahova mrlja sa datom sugestijom da se radi o necemu groznom.
 
Inspirativno.
Šta izaziva? Otvara polja asocijacija.
Kafkin "Preobražaj", Kuncovo "Šaputanje", putovanja u egzotične zemlje, šuštanje lišća, džungla, vazduh težak od vlage.


Slučajno znam da je ovo vrsta južnoameričke strižibube. "Opasna" samo u smislu da je štetočina.
Dakle, moja druga pomisao, nakon prepoznavanja insekta:
mogla bi se napisati psihološka priča o čoveku koji ima fobiju od insekata, a zatočen je u prostoru u kome sve vrvi od suštinski bezopasnih buba. I onda dođe naoko divna "Leptirica", i syebe ga načisto ... :mrgreen:
Poenta bi bila: čovek, po nekom čudnom pravilu, strada od onoga čega se najviše pribojava, samo što nije uvek u stanju da prepozna svoje strahove.

Druga slika: buba k'o buba, nosi jajašca na leđima. Na stotine malih komora iz kojih se legu stotine malih buba. Večnost. Rekurzija. Matrix.


p.s. Ako se čovek ponekad oseća kao buba, da li se bube katkad osećaju kao ljudi?
 
Inspirativno.
Šta izaziva? Otvara polja asocijacija.
Kafkin "Preobražaj", Kuncovo "Šaputanje", putovanja u egzotične zemlje, šuštanje lišća, džungla, vazduh težak od vlage.


Slučajno znam da je ovo vrsta južnoameričke strižibube. "Opasna" samo u smislu da je štetočina.
Dakle, moja druga pomisao, nakon prepoznavanja insekta:
mogla bi se napisati psihološka priča o čoveku koji ima fobiju od insekata, a zatočen je u prostoru u kome sve vrvi od suštinski bezopasnih buba. I onda dođe naoko divna "Leptirica", i syebe ga načisto ... :mrgreen:
Poenta bi bila: čovek, po nekom čudnom pravilu, strada od onoga čega se najviše pribojava, samo što nije uvek u stanju da prepozna svoje strahove.

Druga slika: buba k'o buba, nosi jajašca na leđima. Na stotine malih komora iz kojih se legu stotine malih buba. Večnost. Rekurzija. Matrix.


p.s. Ako se čovek ponekad oseća kao buba, da li se bube katkad osećaju kao ljudi?

Mene deluje na drugoj kao da se ova buba raspada od ti metilji,paraziti...Zbog ljigavosti i osecanja da tu ima dosta sluzi,bakterija,da to sve izgleda odvratno mi je ta druga slika odvratna.
E sad postavljac teme neka vise kaze sta je hteo da kaze? Koja je sad moja dijagnoza? Da li sam psihijatrijski bolesnik,manijak i psihopata?
 
meni vidiš druga izaziva takođe bes.

Al ne zbog nekog nehumanog konteksta, već zato što i inače, kada vidim mehuriće, balončiće, ili nekakve organske datosti koje liče na ovo što bubva ima na leđima, meni navre neki bes.

Isto se dešava i kada recimo stavim sos za špagete da se kuva, pa krene da ključa u najpre malim, pa potpm većim i na kraju raznoraznim mehuričima koji se napinju i pucaju. To me, bez ikakkvog racionalnog osnova razbesni.
 

Back
Top