YUritmix Rapsodija.

Evropsko '92. bili bi minimum u polufinalu. Verujem i da bi osvojili, ali polufinale minimum minimuma.

Ta generacija igrača je bila najbolja što se tiče bivše države. Sve su imale te neke ključne igrače ali nisu bile kompletne, ova je bila kompletna i to su bili igrači koji su kasnije ostvarili velike rezultate u inostranstvu. Mada pod velikim znakom pitanja je kako bi sve to išlo kada bi u timu imali jednog okorjelog ustašu, Bobana i još neke njemu slične...
 
Ta generacija igrača je bila najbolja što se tiče bivše države. Sve su imale te neke ključne igrače ali nisu bile kompletne, ova je bila kompletna i to su bili igrači koji su kasnije ostvarili velike rezultate u inostranstvu. Mada pod velikim znakom pitanja je kako bi sve to išlo kada bi u timu imali jednog okorjelog ustašu, Bobana i još neke njemu slične...
Bio sam na utakmici na kojoj je Boban debitovao za reprezentaciju JUGOSLAVIJE i mogu ti reći da je igrao lepo i dobio aplauz. Pusti te priče o ustašama, niko od njih nije bio ustaša dok se stvari nisu obrnule.

- - - - - - - - - -

Само не знам ког Пиксија сте гледали да је баш трчао превише и то по целом терену:think:

Пикси је био покретљиви физички спреман играч. Не знам одакле то предубеђење да није било тако.
 
Па није предубеђење,већ сам гледао "са своје очи" утакмице репрезентација,а и на тв-у...Посебно се не би могло поредити са данашњим
"брзинама и кретањем" везних играча...
 
Па није предубеђење,већ сам гледао "са своје очи" утакмице репрезентација,а и на тв-у...Посебно се не би могло поредити са данашњим
"брзинама и кретањем" везних играча...
Koliko sam ja gledao, Piksi je leteo po terenu, često se vraćao u odbranu i sa svoje polovine organizovao napad ... Od današnjih veznih, jedino Jaja Ture ima ogroman radijus kretanja, ostali vrhunski igrači su dosta limitirani pozicijom, uglavnom imaju striktne uloge ...
 
Ja tvrdim da smo posle Brazilaca i Argentinaca najtalentovaniji za fudbal...Slobodno mogu reci da smo snjima rame uz rame...Stojkovic Savicevic Prosinecki...da mi reci te ko je jos imo takve majstore???...Mnogo sam mladji pa sam slabo gledo Dzajica, Pizona, Sliskovica, Susica...nema puno njihovog materijala danas al od matorih sam cuo price...
 
Ja tvrdim da smo posle Brazilaca i Argentinaca najtalentovaniji za fudbal...Slobodno mogu reci da smo snjima rame uz rame...Stojkovic Savicevic Prosinecki...da mi reci te ko je jos imo takve majstore???...Mnogo sam mladji pa sam slabo gledo Dzajica, Pizona, Sliskovica, Susica...nema puno njihovog materijala danas al od matorih sam cuo price...

Ovi prostori su jedni od privh na koje je došao fudbal: http://www.fss.rs/index.php?id=15
 
Ja tvrdim da smo posle Brazilaca i Argentinaca najtalentovaniji za fudbal...Slobodno mogu reci da smo snjima rame uz rame...Stojkovic Savicevic Prosinecki...da mi reci te ko je jos imo takve majstore???...
uzevši u obzir broj stanovnika i velikih majstora, mislim da Holandija ima daleko najbolji prosek ... Ali istina je da je ovo podneblje možda i najtalentovanije za ekipne sportove u svetu ...
 
Pa neznam bas Holandija ima mozda nekih 17 18 miliona...Krojf, Van Basten, Berkamp kapa dole...Gulit, Rajkard(koje je 'skolovo' Piksi ;), Sedorf i Davids njih su pokupili iz kolonija...ima tu jos mnogo mnogo fantasticnih igraca glupo pricati i Holandjani jesu preteca modernog fudbala...Ali veliku ulogu u svemu tome ima njihova skola fudbala...Kod nas skola fudbala nepostoji tj postoji ali to nije ni gde kao recimo u Barseloni, Realu, Ajaxu PSVu Nemackoj, Portugalu...Postoji Partizan koji ima fenomenalan skauting(svaka cast tim ljudima koji su za to zaduzeni) koji okuplja najtalentovanije klince...Ali vecini tih igraca fale neke fudbalske osnove koje oni kasnije nadograde kad odu preko jer je to kod nas zanemareno...Pricam o kretanju bez lopte, prijemu, pasu iz prve, sutu, sutu iz prve i jos mnogim stvarima... na tim stvarima se mora maksimalno raditi nekazem ako je neko duduk da moze postati majstor nemoze se nekome lepiti lopta za nogu kad prima ako mu Bog nije podario mekanu nogu al se na tome mora raditi maksimalno...Evo ti Lazara Markovica vanserijsi talenat brz kao munja ima mekanu nogu al je ocigledno da su njega ucili ovde" ma sine niko te nemoze stici samo je sutni i trci"... dok u Portugalu mu tuve u glavu da je 'nosi sa sobom' jer ocigledno to moze i tako je mnogo opasniji pa zato jednu utakmicu igra ko Messi a drugu se gubi jer se sudaraju dve 'filozofije' fudbala koje je ucio...Zamisli Markovica da je proso Benfikinu ili Sportingovu skolu fudbala kolko bi bio opasniji igrac sada...A Pogledaj primer Rakitica ili Toni Kroosa...Kolko imaju 'sitovog talenta' a kolko su opet dobri igraci...a nasi nikad nece napraviti takvog igraca...razumes o cemu ti pricam...kad je upitanju sirovi talenat mislim da niko nemoze s nama Brazilcima i Argentincima...
 
Pa neznam bas Holandija ima mozda nekih 17 18 miliona...Krojf, Van Basten, Berkamp kapa dole...Gulit, Rajkard(koje je 'skolovo' Piksi ;), Sedorf i Davids njih su pokupili iz kolonija...ima tu jos mnogo mnogo fantasticnih igraca glupo pricati i Holandjani jesu preteca modernog fudbala...Ali veliku ulogu u svemu tome ima njihova skola fudbala...Kod nas skola fudbala nepostoji tj postoji ali to nije ni gde kao recimo u Barseloni, Realu, Ajaxu PSVu Nemackoj, Portugalu...Postoji Partizan koji ima fenomenalan skauting(svaka cast tim ljudima koji su za to zaduzeni) koji okuplja najtalentovanije klince...Ali vecini tih igraca fale neke fudbalske osnove koje oni kasnije nadograde kad odu preko jer je to kod nas zanemareno...Pricam o kretanju bez lopte, prijemu, pasu iz prve, sutu, sutu iz prve i jos mnogim stvarima... na tim stvarima se mora maksimalno raditi nekazem ako je neko duduk da moze postati majstor nemoze se nekome lepiti lopta za nogu kad prima ako mu Bog nije podario mekanu nogu al se na tome mora raditi maksimalno...Evo ti Lazara Markovica vanserijsi talenat brz kao munja ima mekanu nogu al je ocigledno da su njega ucili ovde" ma sine niko te nemoze stici samo je sutni i trci"... dok u Portugalu mu tuve u glavu da je 'nosi sa sobom' jer ocigledno to moze i tako je mnogo opasniji pa zato jednu utakmicu igra ko Messi a drugu se gubi jer se sudaraju dve 'filozofije' fudbala koje je ucio...Zamisli Markovica da je proso Benfikinu ili Sportingovu skolu fudbala kolko bi bio opasniji igrac sada...A Pogledaj primer Rakitica ili Toni Kroosa...Kolko imaju 'sitovog talenta' a kolko su opet dobri igraci...a nasi nikad nece napraviti takvog igraca...razumes o cemu ti pricam...kad je upitanju sirovi talenat mislim da niko nemoze s nama Brazilcima i Argentincima...

Rakitić nikada nije okusio hrvatski ligaški fudbal, on je svoje početke proveo u Švajcarskoj tako da je prošao tu švabsku školu fudbala još kao omladinac. Stvar je u tome ko koliko ulaže u sport pošto je moderni sport a pogotovo fudbal baziran na novcu. Uzmi si za primjer turske klubove, nedavno su se počeli ozbiljnije baviti fudbalom kao sportom i eto svake godine imaju jedan klub u ligi šampiona koji može daleko da dogura. Dobro, da nije sve u parama jasan primjer ti je borusija ili ti atletiko madrid. Ali govorim generalno, ako hoćeš da ti fudbal valja nečemu onda moraš ulagati u njega ogromne svote novca. Zato je dobro da se ovi naši "velikani" (zvezda i partizan) daju nekom šejku ili nekom tamo privatniku da to dotjera pod svoje jer država sama po sebi nema novčanih sredstava da održava klubove. Ili da ih se ukine jer i zvezda i partizan koče srpski fudbal poprilično....
 
:mrgreen:
1557484_10152285209617552_1715138122_n.jpg
 
uzevši u obzir broj stanovnika i velikih majstora, mislim da Holandija ima daleko najbolji prosek ... Ali istina je da je ovo podneblje možda i najtalentovanije za ekipne sportove u svetu ...

varaš se debelo

u lp.ostallo je 8 ekipa i u glavnim ulogama su Modrić,Vidić,Madžukić,Ibrahimović;Ivanović itd.u europskoj ligi vrući seviljski derbi u europskoj ligi odvagnuli su Rakitići Marin Pa Benfika dobila večeras itd.

ljudi pokrenuo sam ovu temu ne da bih veličao jugu ili nedaj Bože širio nacionalizam

nebih da pričamo o piksiju,profi,deji,Boki to je vanserijska generacija ne samo oni nego 30 igrača iz te generacije

želio bih ovde da prvenstveno pratimo mlade igrače koji su ponikli iz ex ju škole ili vuku korijene iz prostora ex ju


jer jedna smo škola i stil bili i ostali-Fala Bogu tu nema granica

jednom sam secirao klubove nizozemske lige i našao sam bar u prosjeku po 2 jugovića u svakom klubu
 
Pa neznam bas Holandija ima mozda nekih 17 18 miliona...Krojf, Van Basten, Berkamp kapa dole...Gulit, Rajkard(koje je 'skolovo' Piksi ;), Sedorf i Davids njih su pokupili iz kolonija...ima tu jos mnogo mnogo fantasticnih igraca glupo pricati i Holandjani jesu preteca modernog fudbala...Ali veliku ulogu u svemu tome ima njihova skola fudbala...Kod nas skola fudbala nepostoji tj postoji ali to nije ni gde kao recimo u Barseloni, Realu, Ajaxu PSVu Nemackoj, Portugalu...Postoji Partizan koji ima fenomenalan skauting(svaka cast tim ljudima koji su za to zaduzeni) koji okuplja najtalentovanije klince...Ali vecini tih igraca fale neke fudbalske osnove koje oni kasnije nadograde kad odu preko jer je to kod nas zanemareno...Pricam o kretanju bez lopte, prijemu, pasu iz prve, sutu, sutu iz prve i jos mnogim stvarima... na tim stvarima se mora maksimalno raditi nekazem ako je neko duduk da moze postati majstor nemoze se nekome lepiti lopta za nogu kad prima ako mu Bog nije podario mekanu nogu al se na tome mora raditi maksimalno...Evo ti Lazara Markovica vanserijsi talenat brz kao munja ima mekanu nogu al je ocigledno da su njega ucili ovde" ma sine niko te nemoze stici samo je sutni i trci"... dok u Portugalu mu tuve u glavu da je 'nosi sa sobom' jer ocigledno to moze i tako je mnogo opasniji pa zato jednu utakmicu igra ko Messi a drugu se gubi jer se sudaraju dve 'filozofije' fudbala koje je ucio...Zamisli Markovica da je proso Benfikinu ili Sportingovu skolu fudbala kolko bi bio opasniji igrac sada...A Pogledaj primer Rakitica ili Toni Kroosa...Kolko imaju 'sitovog talenta' a kolko su opet dobri igraci...a nasi nikad nece napraviti takvog igraca...razumes o cemu ti pricam...kad je upitanju sirovi talenat mislim da niko nemoze s nama Brazilcima i Argentincima...

Gulit,rajkard-zedorf-davids,klojfert i svi crnci su surinamci rođeni -ima i dosta marokanaca u nizozemskoj.

neznam ovaj nš slavenski genetski kod ruši sve

nemojte ljudi samo nacionalizam uplićati

triba bit čovik prije svega pa onda sve ostalo
 
neznam ovaj nš slavenski genetski kod ruši sve

nemojte ljudi samo nacionalizam uplićati
Dokle bre više taj slavenski nacionalizam... :mrgreen:

Šalim se. Evo ga ovaj, potpuno zanimiljiv. Ćale mu je sa antila, keva iz Srbije, može se reći da je talentovan na kevu. ;)

http://www.kurir-info.rs/holandski-srbin-navijam-za-partizan-clanak-1075709

Još i navija za Partizan. Dobro, on u Holandiji nije ni mogao da čuje za neki drugi klub iz Srbije.

Odlučio, međutim, da igra za Holandiju. Bilo bi totalno zanimljivi videti ga u našoj reprezentaciji, međutim, nije da mu nešto zameram.

Jedino što ga nepismeni novinari zovu Rišario, dečko se zove Rišairo.
 
Voleo bih da vidim svu trojicu u Zvezdi ali cisto sumnjam Milinkovic-Savic je vec PSVom igrac kolko cujem...Radoja je kapiten Vojvodine izuzetno stalozen i miran na lopti uvek ima pravo resenje+odlicno igra odbranu...Gacinovic je igrac zbog kojih publika dolazai na stadion brz odlican dribler...
 
Да ниси ти брате промашио тему:think:
Какве звезде,какве Војводине ?
@Бастиани,ја мислим да овај Живковић још увек није опредељен за коју државу ће играти ?
 
Да ниси ти брате промашио тему:think:
Какве звезде,какве Војводине ?
@Бастиани,ја мислим да овај Живковић још увек није опредељен за коју државу ће играти ?

Izjasnio se da hoće da igra za Holandiju i već je odigrao neke utakmice za njihove juniorske selekcije. Formalno ništa nije gotovo dok ne nastupi i za seniorsku ali dečko se jeste opredelio. Realno, on sa srpskim fudbalom zaista nema ništa.
 
Pa nema sa fudbalom al mu je ipak majka Srpkinja i nosi Srpsko prezime...I nisam bas siguran da je odlucio defitinitvno ko sto kazes sve su to neke nejasne izjave bile i nista nije potvredjeno a navodno Mrkela neodustaje a ni Kostic :D...Mislim u redu je ako zaigra za Holandjane i za Krkica mi je bilo Ok...samo aj prvo da vidimo kolki je talenat u pitanju...inace Meleg je otiso u suprotnom pravcu za B tim Ajaxa igro napadaca i bio prvi strelac...
 
Pa nema sa fudbalom al mu je ipak majka Srpkinja i nosi Srpsko prezime...I nisam bas siguran da je odlucio defitinitvno ko sto kazes sve su to neke nejasne izjave bile i nista nije potvredjeno a navodno Mrkela neodustaje a ni Kostic :D...Mislim u redu je ako zaigra za Holandjane i za Krkica mi je bilo Ok...samo aj prvo da vidimo kolki je talenat u pitanju...inace Meleg je otiso u suprotnom pravcu za B tim Ajaxa igro napadaca i bio prvi strelac...

Dok mi vidimo koliki je talenat on će da odigra 20 utakmica za Holandiju. :D
 

Back
Top