Grejanje

gigule

Poznat
Poruka
7.262
mene konkretno zanima ima li neko iskustva sa
mermernim radijatorima?
ako se neko greje već tako...molim za savete... vredi li, skupo li je...ma sve me zanima...

zatim, šta su to uljani radijatori, i da li neko ima iskustva sa tim?

inače,meni je muka od zime...mi se u kući grejemo na najklasičniji način:imamo peći i ložimo...to baš nije tako skupo ali užas kako se kuća prlja, pa onda donošenje ogreva...bla bla bla i želeli smo da bar u spavaćoj sobi izbacimo peć i zamenimo je nečim drugim...
za nekoliko godina, to je već sigurno, uvešćemo gas ali do tada šta mi preporučujete?

kako ste vi rešili problem grejanja stana zimi?
jeste li zadovoljni, da li vam je dovoljno toplo?
...
hvala unapred!
 
gigule:
mene konkretno zanima ima li neko iskustva sa
mermernim radijatorima?
ako se neko greje već tako...molim za savete... vredi li, skupo li je...ma sve me zanima...

zatim, šta su to uljani radijatori, i da li neko ima iskustva sa tim?

inače,meni je muka od zime...mi se u kući grejemo na najklasičniji način:imamo peći i ložimo...to baš nije tako skupo ali užas kako se kuća prlja, pa onda donošenje ogreva...bla bla bla i želeli smo da bar u spavaćoj sobi izbacimo peć i zamenimo je nečim drugim...
za nekoliko godina, to je već sigurno, uvešćemo gas ali do tada šta mi preporučujete?

kako ste vi rešili problem grejanja stana zimi?
jeste li zadovoljni, da li vam je dovoljno toplo?
...
hvala unapred!
stan ili kuca?
koliko kvadrata?
koliko prostorija?
jesi li razmisljala o centralnom grejanju? automatizovanom naravno, pa da samo nalivas u cisternu dva/tri puta godisnje tecno gorivo? ja sam od januara do sada potrosila oko 600/700 litara a grejali smo do 15. maja. moje centralno grejanje je radjeno sa tucanim radijatorima, sto znaci da je toplota blaga, greju se zidovi i cela kuca je bas topla. mi odrzavamo oko 24° cele godine pa je i racun i te kako visok. za ovu godinu je sve kostalo 1000 evra, ali to je za povrsinu od 150/180m2, tako da sve zavisi od povrsine tvoje kuce. i od toga da li imas dupla stakla na prozorima, kakva ti je izolacija, sta je na podu, sta izmedju spratova...
 
ma ništa što je skupo...
radi se o tome da je kuća stara...veoma stara
( mislim da živim u najstarijoj kući od svih ljudi na forumu) ali je OK... tipična vojvođanska kuća, doduše, moji su je malo sredili...
i baš zato što je stara i ova kuća je samo naše privremeno mesto za život odlučili smo se da ne uvodimo nikakvo centralno...
imamo jako dobru peć, onu, seljačku... super je i super greje, to je u dnevnoj sobi, u kuhinji ložimo onaj...smederevac..he he he ma skroz je seoska idila bre...
eto problem nam je ta spavaća soba, ona nije velika... lako ju je zagrejati pa smo razmišljali da uzmemo taj mremerni radijator...
uf bilo bi to takvo olakšanje...
 
mojra:
stan ili kuca?
koliko kvadrata?
koliko prostorija?
jesi li razmisljala o centralnom grejanju? automatizovanom naravno, pa da samo nalivas u cisternu dva/tri puta godisnje tecno gorivo? ja sam od januara do sada potrosila oko 600/700 litara a grejali smo do 15. maja. moje centralno grejanje je radjeno sa tucanim radijatorima, sto znaci da je toplota blaga, greju se zidovi i cela kuca je bas topla. mi odrzavamo oko 24° cele godine pa je i racun i te kako visok. za ovu godinu je sve kostalo 1000 evra, ali to je za povrsinu od 150/180m2, tako da sve zavisi od povrsine tvoje kuce. i od toga da li imas dupla stakla na prozorima, kakva ti je izolacija, sta je na podu, sta izmedju spratova...
Jeste, Mojra, samo o tome razmišlja i to AUTOMATIZOVANOM, naravno !!!
Pa i ŠAPURIKE kada hoće da naloži, pošalje sluškinju po komšiluku da nakrade, a ti odmah : CENTRALNO GREJANJE !!! :shock:
Dobro, to što fantazira o MERMERU, to radi više onako zato što je prefinjena i umetnička duša, nego što ZAISTA hoće i može !!! :lol:
 
e, moja je iz 1850, da znas...i grejanje je do ove godine bilo samo preko kamina (dva kamina na 180m2) pa ne znam kako se stari vlasnici nisu posmrzavali. te stare kuce se mnogo lepo greju ako imaju jos uvek nabijenu zemlju izmedju spratova. ne znam za uljane i mermerne radijatore ali sam sam pitala jednog forumasa koji se time bavi da svrati na zenski kutak i dom i porodica i da te posavetuje strucno ako ima vremena, pa ces valjda nesto vise da saznas.
:wink:
 
krvolok:
Jeste, Mojra, samo o tome razmišlja i to AUTOMATIZOVANOM, naravno !!!
Pa i ŠAPURIKE kada hoće da naloži, pošalje sluškinju po komšiluku da nakrade, a ti odmah : CENTRALNO GREJANJE !!! :shock:
Dobro, to što fantazira o MERMERU, to radi više onako zato što je prefinjena i umetnička duša, nego što ZAISTA hoće i može !!! :lol:
šapurike nije teško krasti, ugalj je zeznut he he
 
krvolok:
mojra:
stan ili kuca?
koliko kvadrata?
koliko prostorija?
jesi li razmisljala o centralnom grejanju? automatizovanom naravno, pa da samo nalivas u cisternu dva/tri puta godisnje tecno gorivo? ja sam od januara do sada potrosila oko 600/700 litara a grejali smo do 15. maja. moje centralno grejanje je radjeno sa tucanim radijatorima, sto znaci da je toplota blaga, greju se zidovi i cela kuca je bas topla. mi odrzavamo oko 24° cele godine pa je i racun i te kako visok. za ovu godinu je sve kostalo 1000 evra, ali to je za povrsinu od 150/180m2, tako da sve zavisi od povrsine tvoje kuce. i od toga da li imas dupla stakla na prozorima, kakva ti je izolacija, sta je na podu, sta izmedju spratova...
Jeste, Mojra, samo o tome razmišlja i to AUTOMATIZOVANOM, naravno !!!
Pa i ŠAPURIKE kada hoće da naloži, pošalje sluškinju po komšiluku da nakrade, a ti odmah : CENTRALNO GREJANJE !!! :shock:
Dobro, to što fantazira o MERMERU, to radi više onako zato što je prefinjena i umetnička duša, nego što ZAISTA hoće i može !!! :lol:
A sta je to sapurika? :shock:
ma ja to jer sam ja to u mojoj kuci radila u martu mesecu pa znam koliko sta kosta :oops:
 
mojra:
e, moja je iz 1850, da znas...i grejanje je do ove godine bilo samo preko kamina (dva kamina na 180m2) pa ne znam kako se stari vlasnici nisu posmrzavali. te stare kuce se mnogo lepo greju ako imaju jos uvek nabijenu zemlju izmedju spratova. ne znam za uljane i mermerne radijatore ali sam sam pitala jednog forumasa koji se time bavi da svrati na zenski kutak i dom i porodica i da te posavetuje strucno ako ima vremena, pa ces valjda nesto vise da saznas.
:wink:
Mojra, ti kako si se angažovala, još ćeš joj i majstore poslati da joj uvedu to prokleto centralno, pa makar i NASILNO !!! :lol:
 
:lol: eee si blesav.
daj krvoloče mojra je baš super... hoće da pomogne...



@mojra šepurike su...ono kad okruniš kukuruz pa ono što ostane...
neki to ovde zovu čuke...zem ga...
 
gigule:
:lol: eee si blesav.
daj krvoloče mojra je baš super... hoće da pomogne...



@mojra šepurike su...ono kad okruniš kukuruz pa ono što ostane...
neki to ovde zovu čuke...zem ga...
Mojra, da ti ja objasnim šta su šapurike : GREJU, a DŽABE SU !!!
Ako hoćeš tehničke detalje, pitaj ONOG sa " poslova i lake love ", pa neka ti on ELABORIRA !!! :lol:
 
Uljni radijatori su ti oni metalni koje ukljucis u struju a zovu se uljni jer su im rebra punjena nekim uljem.Lako se zagreju ali pri prvom ukljucivanju/mislim dnevnom/povuku puno struje.To i inije tako strasno jer kad ih stavis na neku optimalnu temperaturu/imaju termostat/sami se dopunjavaju i to za kratko vreme jer upravo to ulje u njima drzi toplotu.Mana im je kao i svim drugim/ne ugradjenim/radijatorima sto nema one akumulacije struje nocu sto imaju TA peci ali ja ih drzim stalno ukljucene i oni sami regulisu temperaturu.Mislim da nije velika razlika u potrosnji struje izmedju TA peci i uljanih radijatora.Solidno greju,srednja potrosnja struje,pokretljivi su,imaju tockice,cena je mislim oko 5000din.za 3kw.P.s.najisplativije grejanje ove zime bice telo na telo/neko zgodno,naravno/pod uslovom da je dobro zagrejano!!!! :D
 
Jaoj, ova tema me podsetila da sam jednom poznaniku obećala tel i adresu radnje koja prodaje sistem za etažno grejanje, ali sa šporetom, a ne kotlom. I sve sam sada pretumbala, i ne znam gde mi je cedulja sa telefonom! :oops:
Zna li neko možda, za Bgd, to je valjda negde ispod Kališa, koliko se sećam? :(

A mermerne ploče lepo izgledaju, ima ih i sa akumuliranjem (ali skromnim), međutim vuku mnooogo struje.

@Blizanče, ti se to baš žrtvuješ za ekologiju, kad sprovodiš taj način grejanja telo na telo? :P
 
blizance hvala za objašnjenje o uljnim radijatorima

evo šta nađoh o mermernim radijat.
http://www.mermoterm.co.yu/home.htm

pa tzv. norveški radijatori
http://www.rovex.co.yu/glamox.html


inače nađoh i u starom broju časopisa Moj stan br.1/2004 str. 38 nešto o grejanju...pa se pominju i uljni i mermerni i norveški...
kako to ranije nisam videla...nemam pojma...

e ja još uvek ne znam šta da radim...jel da uzimam nešto od toga, i koji...mislim norveški, mermerni...uf ...
 
zainteresovana:
Jaoj, ova tema me podsetila da sam jednom poznaniku obećala tel i adresu radnje koja prodaje sistem za etažno grejanje, ali sa šporetom, a ne kotlom. I sve sam sada pretumbala, i ne znam gde mi je cedulja sa telefonom! :oops:
Zna li neko možda, za Bgd, to je valjda negde ispod Kališa, koliko se sećam? :(

A mermerne ploče lepo izgledaju, ima ih i sa akumuliranjem (ali skromnim), međutim vuku mnooogo struje.

@Blizanče, ti se to baš žrtvuješ za ekologiju, kad sprovodiš taj način grejanja telo na telo? :P
Naravno da se zrtvujem,nego sta,"ekologija"je vazan segment,SLEDITE ME,bicete mi zahvalni!! :D
 
Pa, Gigule, evo kako stoje stvari:
Mermoterm je sjajan, zaista, ali mislim da se za kucu bez izolacije zaista ne isplati jer ce ti racuni biti preveliki.
Ista stvar je i sa uljanim radijatorima. No, oni su ipak malo jeftiniji i mogu ti sluziti za dogrevanje (do lozenja, posle lozenja, ili za grejanje nekih prostorija u koje ne stize toplota peci za lozenje). No, ako se odlucis za ulj.radijator, odluci se za varijantu sa ventilatorom, jer ventilator 5-6 minuta nakon ukljucivanja izduvava topao vazduh sto je prilicno dobro u zimskim danima, zar ne?
Etazno grejanje je dobro, a kosta u zavisnosti od toga na sta radi - naftu, struju, gas. Moji roditelji se tako greju na gas i to je zbilja komforna varijanta.
Eto, pa ti dobro vidi. :shock:
gigule:
blizance hvala za objašnjenje o uljnim radijatorima

evo šta nađoh o mermernim radijat.
http://www.mermoterm.co.yu/home.htm

pa tzv. norveški radijatori
http://www.rovex.co.yu/glamox.html


inače nađoh i u starom broju časopisa Moj stan br.1/2004 str. 38 nešto o grejanju...pa se pominju i uljni i mermerni i norveški...
kako to ranije nisam videla...nemam pojma...

e ja još uvek ne znam šta da radim...jel da uzimam nešto od toga, i koji...mislim norveški, mermerni...uf ...
 
dakle posle svega zaključismo da je ipak najbolje da odustanemo od svega, i tako smo danas potpisali ugovor za uvođenje gasa...dakle, ako sve bude OK još ove zime grejaće nas peć na gas...

hvala Betty :-D


ajd sad, ima li ko iskustva s tim ...mi smo za one peći... fasadne se zovu, jel?
mislim, malo sam dosadna ( :roll: ) ali...ako neko nešto zna više...
 

Back
Top