Kako do Kanade?

Blaupunkt

Obećava
Poruka
64
Pozdrav!

Zavrsavam medicinu i planiram da zapalim. Kanada mi deluje kao dobra varijanta. Imam tamo drugaricu koja bi mi pomogla i svasta sam pocitao u vezi sa daljim skolovanjem i poslom na sajtovima, ali ne mogu da dodjem do najvaznijih podataka: iskustava vas koji ste u Kanadi!

Kako ste stigli tamo? Koje su cake za dobijanje viza? Sa kakvom ste lovom otisli tamo i kako ste se snasli za poslove i zaradu?

Hvala vam na svakom saveti i odgovoru...

S :D
 
Blaupunkt:
Pozdrav!

Zavrsavam medicinu i planiram da zapalim. Kanada mi deluje kao dobra varijanta. Imam tamo drugaricu koja bi mi pomogla i svasta sam pocitao u vezi sa daljim skolovanjem i poslom na sajtovima, ali ne mogu da dodjem do najvaznijih podataka: iskustava vas koji ste u Kanadi!

Kako ste stigli tamo? Koje su cake za dobijanje viza? Sa kakvom ste lovom otisli tamo i kako ste se snasli za poslove i zaradu?

Hvala vam na svakom saveti i odgovoru...

S :D

Dosao sam u Toronto pre nedelju dana....utisci su veoma pozitivni.

Sto se tice tvog pitanja kako uci u Kanadu, bojim se da ti sa tvojom strukom neces uspeti u kategoriji Independent Skilled Worker, ako planiras da se bavis medicinom u Kanadi moraces sve ispocetka da studiras jer nasa diploma ovde ne vazi, na zalost po tebe.

Mozes i da probas da se ozenis ali ce te to zadovoljstvo kostati nekih CAD $ 10 000 i jos propratni troskovi , izadje blizu Eura 10 000 , nije malo ali ......

I naravno, treba dosta vremena da se dodje do neke pozicije da kazes da si zadovoljan, pocetak nije lak i ako si prinudjen da odmah pocnes da radis onda moras pristati na kompromise, tesko je bez kanadskog iskustva dobiti u pocetku dobar posao.

Srecno!
 

Back
Top