za sve pochetnike koji uce gitaru, a i one iskusnije-linkovi

Ne znam nijedan dobar link za ucenje gitare.Pre sam trazio,ali sam ubrzo zaboravio i sve to batalio.Sada me to kao ponovo pocelo da interesuje,pa mi dobro dosli ovi vasi linkovi.Da ii vi mislite da je moguce da neko nauci da svira gitaru preko dobrih sajtova?Neko ko nikad u zivotu nije pokusao da svira,znaci totalni pocetnik koji pojma nema?

Jos me zanima koliko kostaju casovi gitare i da li je kasno da neko ko ima preko 20 godina krene na casove.Ja imam 18,ali znam nekog ko ima 22 a voleo bi da uci.
 
патриота:
Ne znam nijedan dobar link za ucenje gitare.Pre sam trazio,ali sam ubrzo zaboravio i sve to batalio.Sada me to kao ponovo pocelo da interesuje,pa mi dobro dosli ovi vasi linkovi.Da ii vi mislite da je moguce da neko nauci da svira gitaru preko dobrih sajtova?Neko ko nikad u zivotu nije pokusao da svira,znaci totalni pocetnik koji pojma nema?

Jos me zanima koliko kostaju casovi gitare i da li je kasno da neko ko ima preko 20 godina krene na casove.Ja imam 18,ali znam nekog ko ima 22 a voleo bi da uci.

imas nas domaci sajt koji se zove skola gitare , tamo imas sve sto ti treba zatim imas na mysongbook.com samo potarzi malo po sajtu , za gitaru ti nikad nije kasno da pocnes da ucis ali samo ako si talenat a sto se tice casova skupi su i to ti ne treba samo nauci akorde i citaj iz tablatura
 
iluzionista:
Ovde ima dosta gitarista koji sviraju različite muzičke pravce. Tako, ako nekoga nešto zanima, nek pita. ;) Naći će se neko ko će odgovoriti. Čak i ja mogu nešto da pomognem, iako sam batalio gitaru pre koji mesec. No, sada ću početi ponovo da svirkam za svoju dušu...

BATALIO GITARU ?????????!!!!!!
GRESNICE !!!

Ok,razumem te,i meni posle 21 godine sviranja dodje da sve bacim,mada nekako ipak ima vise drazi i lepote svirati upravo za sebe,barem ti niko ne smeta i ne prigovara,a mozes i sam da komponujes.
A za pocetnike,nemojte kao ja,koji sam prvo naucio solo da sviram pa tek onda krenuo u ono mucno,dugotrajno ucenje tehnike da bi posle ko zna koliko godina dosao do toga da mogu sam nesto svoje da izmisljam.

Znaci,neophodno,prvo akorde,i nemoj da se oslanjas previse na net,ima toliko knjiga sa preciznim objasnjenjima kako se sta svira da je to fantasticno.
Ucenje preko neta mi je malo....previse moderno.
Ako treba ikakva pomoc prvi priskacem.
 
...ja sam pocela da ucim sa 18....tako da ti nije kasno....moj savet ti je da nadjes dobrog ortaka ili ortakinju da ti nacrta par glavnih akorda....sednes ...i drljas dok jagodice ne krenu da ti se ljuste.....tad ces skapirati da li stvarno zelis....imas talenta i zivaca za gitaru......
...posle tih par pocetnih meseci je sve islo glatko....ali veruj mi oni koji odustaju rade to odmah na startu...zato ti je moj predlog da pokusas sama....sve u svemu zelim ti srecu....
 
OneMoment:
...sto se tice sajtova i programa...nikad nisam imala zivaca da sedim ispred kompa i pokusavam da ucim gitaru...to su mi 2 potpuno nepovezive stvari.....nema nista bez preslusavanja jedne pesme 100 puta ....pa pokusavanja sviranja iste...

E sestro slatka, kada se setim svojih muka pre nekih 25-26 godina kada sam poceo da drndam po gitari pa uz neki mali kasetofoncic, pribijem ga uz usi i dalje nista zivo ne razaznajem, nije to bas bilo lako.....
Veruj mi da je ovo sa kompjuterima kudikamo prakticnije, a da ne govorimo koliko vremena ustedis.
 
...neznam..mozda je pitanje coveka...meni su donosili silne programe na kompu za ucenje gitare...i nijedan me nije zadrzao vise od pola sata....uopste citava ideja o ucenju gitare je bila iz zelje da sama pocnem da pravim i muziku i pesme....naravno morala sam poceti sa necim...i to je naravno kao i u velikom broju slucajeva bila Nirvana....
...cak i dan danas kad neznam neki hvat.... surfujem po netu trazeci ga....u nekom momentu popizdim i pocnem da trazim tonove na gitari......par puta me stvarno usralo....
...mada se ja sa svojim samoukim znanjem gitare ne bih mogla svrstati u vrsne muzicare...ali za moje potrebe to je sasvim dovoljno....
...ma sve u svemu gitara je jedna predivna stvarcica....i neznam sta bi bez nje....
 
OneMoment:
...neznam..mozda je pitanje coveka...meni su donosili silne programe na kompu za ucenje gitare...i nijedan me nije zadrzao vise od pola sata....uopste citava ideja o ucenju gitare je bila iz zelje da sama pocnem da pravim i muziku i pesme....naravno morala sam poceti sa necim...i to je naravno kao i u velikom broju slucajeva bila Nirvana....
...cak i dan danas kad neznam neki hvat.... surfujem po netu trazeci ga....u nekom momentu popizdim i pocnem da trazim tonove na gitari......par puta me stvarno usralo....
...mada se ja sa svojim samoukim znanjem gitare ne bih mogla svrstati u vrsne muzicare...ali za moje potrebe to je sasvim dovoljno....
...ma sve u svemu gitara je jedna predivna stvarcica....i neznam sta bi bez nje....

Pa za Nirvanu i slicnu muziku ti nije potreban neki program jer je prilicno jednostavno sve to skinuti i odsvirati.
Ukoliko zelis da skidas neke komplikovanije stvari onda ti umnogome nekakvi softveri olaksavaju stvar iz vise razloga, znas kako sam je to nekada davno radio, kada hocu da usporim neku deonicu morao sam da sa kasetofona snimim pesmu na magnetofon na najvecu brzinu pa je onda usprorim na manji broj obrtaja ali je tada postojao jedan veliki problem, prilikom usporavanja je dolazilo do izoblicenja i promene tona pa je stvar u neku ruku bila besmislena, danas je to sa kompjuterom reseno i veoma olaksano.

U svakom slucaju, sviraj i uzivaj ako ti to predstavlja veliko zadovoljstvo, meni takodje. Manje je bitno ko kako koristi razne resurse koji su na raspolaganju.
 

Back
Top