oglasi za cuvanje dece-vasa iskustva
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: oglasi za cuvanje dece-vasa iskustva

Početnik
    Učlanjen
    13.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano oglasi za cuvanje dece-vasa iskustva

Taman privodim kraju problem sa besanim nocima a evo pojavio se novi.Posto mi je ova trudnoca problematicna i moram strogo da mirujem potrebna mi je zena za cuvanje deteta.Logicno mi je bilo,posto nemam nikoga ko je podoban u rodbini,da pogledam oglase.U Svajcarskoj sam i uglavnom dosta zena sa hrvatskim pasosem je zainteresovano za posao a ja pojma nemam,posto sam od skoro ovde,ni kako se krecu cene ni koji su uslovi.Iznenadih se,kontaktirajuci jednu od zena kako mi je samo izrecitovala uslove:
    1. 1000 franaka mesecno-3 meseca unapred jer je imala lose iskustvo....nisu joj platili
    2.osmocasovno radno vreme i 2 slobodna dana u nedelji
    3.pusac je i "mora za zapli"
    4.treba da joj posaljem pare za kartu jer je,opet,imala lose iskustvo
    E da ne nabrajam vise ali ili sam ja luda ili ovde nesto ne stima.Zenica me je pravo istraumirala svojim uslovima,ne novcem niti opisom radnih obaveza nego otprilike mi je zvucala kao da ja treba nju da cuvam.Molila bih vas da mi kazete kakva su vasa iskustva bilo da ste imali zenu koja vam je cuvala decu ili da ste cuvali neciju decu :shock:

Ističe se
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: oglasi za cuvanje dece-vasa iskustva

Citat Original postavio neko daleko
    Taman privodim kraju problem sa besanim nocima a evo pojavio se novi.Posto mi je ova trudnoca problematicna i moram strogo da mirujem potrebna mi je zena za cuvanje deteta.Logicno mi je bilo,posto nemam nikoga ko je podoban u rodbini,da pogledam oglase.U Svajcarskoj sam i uglavnom dosta zena sa hrvatskim pasosem je zainteresovano za posao a ja pojma nemam,posto sam od skoro ovde,ni kako se krecu cene ni koji su uslovi.Iznenadih se,kontaktirajuci jednu od zena kako mi je samo izrecitovala uslove:
    1. 1000 franaka mesecno-3 meseca unapred jer je imala lose iskustvo....nisu joj platili
    2.osmocasovno radno vreme i 2 slobodna dana u nedelji
    3.pusac je i "mora za zapli"
    4.treba da joj posaljem pare za kartu jer je,opet,imala lose iskustvo
    E da ne nabrajam vise ali ili sam ja luda ili ovde nesto ne stima.Zenica me je pravo istraumirala svojim uslovima,ne novcem niti opisom radnih obaveza nego otprilike mi je zvucala kao da ja treba nju da cuvam.Molila bih vas da mi kazete kakva su vasa iskustva bilo da ste imali zenu koja vam je cuvala decu ili da ste cuvali neciju decu :shock:
    U davno,pradavno vreme bavila sam se cuvanjem dece dok nisam nasla stalni posao u drz.firmi.Bila sam mlada i bilo je super i meni i deci i roditeljima.Imala sam sasvim solidnu platu od koje sam nekad cak i roditeljima pomagala.Dugo sam cuvala jednu devojcicu a nasli smo se preko agencije za cuvanje dece.To nam je bio prvi korak.Ovde u Bgd-u to je imalo kratkog daha/sto se tice agencija/jer su se one mnogo ugradjivale u cenu i uzimali proviziju za moj posao,pa smo se roditelji i ja dogovorili da prekinemo saradnju sa agencijom.Ja sam cuvala dete i nista vise,nista pranje,kuvanje,spremanje,samo igra sa detetom,setnja,osmisljavanje vremena.U pocetku sam bila s roditeljima ili bakom devojcice,prisutna u njihovim aktivnostima a kad smo se bolje upoznali ostajale smo same.Sve u svemu lepo smo provodile dane ja i malecka,dugo po prestanku potrebe za civanjem sam bila u kontaktu s tom porodicom i danas nas vezu lepe uspomene.P.S.Dobro proveri ko ti je potencijalna dadilja i kontrolisi je maksimalno!!Mozda je bolje da bude mladja osoba/studentkinja/jer one imaju vise zivaca za decu nego zene u godinama,mada ne mora da znaci.Kako bilo,pokusaj da dobijes neku preporuku i budi obazriva,danas ima svakakvog sveta.Srecno!

xpajamacax
    Guest

Podrazumevano

gde si u švajcarskoj?
    možda mogu da ti pomognem.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •