Fudbalska reprezentacija Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma moze djavola, solirace kao i uvek,nema tehniku i ne uklapa se medju umetnike......
PEtrovic je prvi izbor na zadnjem veznom , posle Matica,Gudelja,Fejse i Kuzmana ( s tim da sam zagovornik da na spisku ne sme da ih bude vise od 3)....

Drula ce me 'kupiti' ako izvede sl sastav 5 .marta : Stojkovic-Ivanovic-Biseevac-Subotic-Kolarov-Gudelj-Matic-Tadic-Markovic-Ljajic-Djordjevic
Subotić je povrijeđen, zato mi ne ide u glavu da nije zvao Nastasića... Fejsa će igrati, a Gudelj će vjerovatno ući sa klupe... mene bi kupio kad bih vidio navalu: Matić- Marković, Basta, Ljajić, Tadić- Đorđević
ova kombinacija bi kidala (ali ništa od toga)
 
Subotić je povrijeđen, zato mi ne ide u glavu da nije zvao Nastasića... Fejsa će igrati, a Gudelj će vjerovatno ući sa klupe... mene bi kupio kad bih vidio navalu: Matić- Marković, Basta, Ljajić, Tadić- Đorđević
ova kombinacija bi kidala (ali ništa od toga)

Ma to moramo da zaboravimo, Druloviceva prva recenica je bila 4-2-3-1....ali moze i to da bude mocan sistem,pod uslovom da sansu na tom mestu dobije Jojic ,nekako mi se cini da ce on kod Klopa biti prepakovan na box-to-box.....ali mi cemo ga i dalje saltati na desetku
 
Jojic nije "box to box" igrac kao recimo Vidal, ali nije ni 10-ka, vec nesto izmedju, jbm li ga

10-ku u nasoj reprezentaciji moze da igra samo i iskljucivo Djuricic, samo on ima te neke karakteristike 10-ke

Medjutim moderan fudbal je takav da su 10-ke isto kao i klasicni napadaci skoro iscezli. Sad svi igraju odbranu, svi igraju napad

Nema vise ni onih klasicnih zadnjih veznih kao sto su bili Roj Kin ili Klod Makelele

Tako da kazem, igraci kao sto je Jojic su trenutno "in", i trebalo bi da ga iskoristimo na pravi moguci nacin. To je ta neka uloga da poveze odbranu sa napadom
 
Jojic nije "box to box" igrac kao recimo Vidal, ali nije ni 10-ka, vec nesto izmedju, jbm li ga

10-ku u nasoj reprezentaciji moze da igra samo i iskljucivo Djuricic, samo on ima te neke karakteristike 10-ke

Medjutim moderan fudbal je takav da su 10-ke isto kao i klasicni napadaci skoro iscezli. Sad svi igraju odbranu, svi igraju napad

Nema vise ni onih klasicnih zadnjih veznih kao sto su bili Roj Kin ili Klod Makelele

Tako da kazem, igraci kao sto je Jojic su trenutno "in", i trebalo bi da ga iskoristimo na pravi moguci nacin. To je ta neka uloga da poveze odbranu sa napadom

Djuricic je slab fizicki,dok ne ojaca to mora Tadic da povezuje ima smisla za tu funkciju i on.....ma videces bice Jojic taj centralni vezni,iako je u Partizanu bio i krilo kad kad.....na jednom forumu (mozda i ovde,nisam siguran) sam govorio o Maticu kao zadnjem veznom jos dok je bio u Kosicama,a dok je igrao bukvalno AMF kod nasih kvazi strucnjaka i nisam naisao na razumevanje,a eto njega danas kao jednog od najboljih na toj poziciji.....kod nas svako ko je iole kreativniji od izbijanja lopte i lomljenja kostiju igra desetku....

Da mi je samo da vidim vezu Matic-Jojic-Tadic i navalu Markovic-Ljajic-Mitrovic
 
Nisam gledao,ali evo gola

Dobro je ,on i Fejsa su standardni, evo sada je i Sulejmani poceo da igra, jos je Djuricic na klupi...ali dolazi valjda njegovo vreme


p.s. Evo nesto sad gledam,nijedan veliki igrac nije igrao paralelno u A i U21 selekciji,samo kod nas postoji taj fenomen

Prijateljska utakmica A reprezentacije je vaznija od utakmice U21 za titulu prvaka Evrope

Cilj mladjih reprezentacija nije da prave rezultate, vec da uvode igrace postepeno u A selekciju

Kada to shvate ovi nasi iz saveza tada ce i da svane nasoj A reprezentaciji

Svaka tzv "niza" reprezentacija radi za onu iznad, dok sve one zajedno rade za A selekciju

Zato je nasa mlada reprezentacija godinama u evropskom vrhu, jer je napunimo sa pola A selekcije

Nas fudbal vode amateri koji ovako razmisljaju - ako vec ne mozemo da postizemo rezultate sa najjacom selekcijom, daj da postizemo sa mladjim kategorijama i da nam to bude izgovor da dobro radimo

Zbog takvog amaterskog razmisljanja nasa reprezentacija vec godinama trpi
 
Djuricic je slab fizicki,dok ne ojaca to mora Tadic da povezuje ima smisla za tu funkciju i on.....ma videces bice Jojic taj centralni vezni,iako je u Partizanu bio i krilo kad kad.....na jednom forumu (mozda i ovde,nisam siguran) sam govorio o Maticu kao zadnjem veznom jos dok je bio u Kosicama,a dok je igrao bukvalno AMF kod nasih kvazi strucnjaka i nisam naisao na razumevanje,a eto njega danas kao jednog od najboljih na toj poziciji.....kod nas svako ko je iole kreativniji od izbijanja lopte i lomljenja kostiju igra desetku....

Da mi je samo da vidim vezu Matic-Jojic-Tadic i navalu Markovic-Ljajic-Mitrovic

Realno gledano, ova generacija igrača može dosta toga da postigne. Svi do jednog su mladi, perspektivni i postižu odlične rezultate u svojim klubovima. Omladinska škola takođe odrađuje dobar posao kada su omladinci u pitanju. Eh sada, jedino što preostaje jeste trener koji će sav taj talenat objediniti u jedan kolektiv sa odličnim timskim radom.

To ćemo tek da vidimo...

Da još dodam. Pričali vi šta 'oćete ali Miha ima veliki udio u ovome.
 
Poslednja izmena:
Djuricic je slab fizicki,dok ne ojaca to mora Tadic da povezuje ima smisla za tu funkciju i on.....ma videces bice Jojic taj centralni vezni,iako je u Partizanu bio i krilo kad kad.....na jednom forumu (mozda i ovde,nisam siguran) sam govorio o Maticu kao zadnjem veznom jos dok je bio u Kosicama,a dok je igrao bukvalno AMF kod nasih kvazi strucnjaka i nisam naisao na razumevanje,a eto njega danas kao jednog od najboljih na toj poziciji.....kod nas svako ko je iole kreativniji od izbijanja lopte i lomljenja kostiju igra desetku....

Da mi je samo da vidim vezu Matic-Jojic-Tadic i navalu Markovic-Ljajic-Mitrovic

Hehhehehehe brat Admiral otkrio da je Maticu mesto na zadnjeg veznom ;) Salim se ja ga pamtim sa onog u21 prvenstva kad nismo ni grupu prosli a otisli kao prvi favorit...tad je igro neznam dal bas 10ku al mnogo ofanzivnije nego danas... Italijane je pravio smesnima...sa sve Balotelijem i DJovinkom...Djovinko ga je ja mislim i povredio al je ipak posle te utakmice zaradio transfer u Chelzi...Jel se secate Milinkovica on je isto bio u Kosicama, on i Matic su zajedno u paketu dosli u u21 ja mislim da ih je Vermez predlozio Krcmarevicu tadasnjem treneru...Pa ih je onda Antic zvao na jedno okupljanje posto je bio impresioniran ovom dvojicom...
Inace me nervira ova situacija sa Djuricicom u Benfici...Jer ipak je on jedina klasicna 10ka medju ovim klincima...Ja neznam sta je sa nasim radom u mladjim kategorijama tu poziciju smo prestali da pravimo...kod nas ko god ume nesto gura se na krilo...treba pogledati samo Tadica koji stvarno ima mekanu nogu i odvagan pas tehniku u Vojvodini je bio klasicno oracko krilo...i ovo za zadnje vezne da tripuju da su 10ke isto vazi...ja mislim da je to malo jer je narod zeljan tog 'posebnog igraca' pa ko got ume da odigra nesto na sredini odmah pocnemo da umisljamo da je novi Piksi spasilac :D...Dobro recimo Miha je Kuzmanovica video kao 10ku hehehhehe e to je tek biser...Nego neznam sta bi sa tim momkom taj momak je kod Klementa sa 19 godina vec mnogo oskako bio dominantan u fiorentini secam se da je bio odlican stvarno sam mislio da ce biti igracina onda ode u Stugart pa toplo hlado pa u Inter i danas je prosek ako i to...a retko da igra...jos zalivije mi je Kacara jer sam se za njega mogo zakleti da ce biti svetska klasa
 
Poslednja izmena:
Da objedinim N3MON i Bari91 postove:

prvi koloega kaze da je Miha imao udela u formiranju reprezentacije, mozda prema zastarelom komunistickom shvatanju da mladi igraci ne igraju i ako zasluzuju, bari 91 je objasnio ,doslo je jednostavno do nestajanja prethodne generacije sa scene,i prirodno su ih zamenili novi igraci koji su u tim momentima igrali dobro u klubovima,ne vidim koja je tu uloga Mihajlovica,jeste smelo ali prema nekim zastarelim shvatanjima,ovde cim neko malo pocne rezonski da radi odmah je genije,vanzemaljac sta vec.....

dakle od te Anticeve generacije danas imamo Stojkovica,Ivanovica,Kolarova,Tosica,Petrovica u timu.....5/23.....u Mihino vreme oprostili su se vec Stankovic,Vidic,Lazovic....vec su propali bili Kacar,Milijas,Lukovic,Jovanovic,Zigic,Krasic,OBradovic,Ninkovic, Mrdja,Kuzma.....pogledajte koliko je to igraca....mnogi od njih su i batalili fudbal
 
Da objedinim N3MON i Bari91 postove:

prvi koloega kaze da je Miha imao udela u formiranju reprezentacije, mozda prema zastarelom komunistickom shvatanju da mladi igraci ne igraju i ako zasluzuju, bari 91 je objasnio ,doslo je jednostavno do nestajanja prethodne generacije sa scene,i prirodno su ih zamenili novi igraci koji su u tim momentima igrali dobro u klubovima,ne vidim koja je tu uloga Mihajlovica,jeste smelo ali prema nekim zastarelim shvatanjima,ovde cim neko malo pocne rezonski da radi odmah je genije,vanzemaljac sta vec.....

dakle od te Anticeve generacije danas imamo Stojkovica,Ivanovica,Kolarova,Tosica,Petrovica u timu.....5/23.....u Mihino vreme oprostili su se vec Stankovic,Vidic,Lazovic....vec su propali bili Kacar,Milijas,Lukovic,Jovanovic,Zigic,Krasic,OBradovic,Ninkovic, Mrdja,Kuzma.....pogledajte koliko je to igraca....mnogi od njih su i batalili fudbal

Miha je našao zajednički jezik za sve te igrače. Jest malo jeo govna na početku kada su ga udarile one njegove tice, ali kada je skontao da nije samo on u pitanju i dozvao se pameti, reprezentacija je polako počela da ostvaruje dobre rezultate. To se odlično vidi pred sam kraj kvalifikacionog kruga. Ostavio je ekipu u usponu nekome novom, u ovom slučaju Druloviću koji takođe može dosta toga da uradi ako se ne bude pravio budala. Da je Miha neke igrače pozvao na samom startu prešišali bi Hrvate u sred Zagreba, ali dobro to je sada već ono šta-bi-bilo-kad-bi-bilo.

Dok je Antić vodio reprezentaciju malte ne svi igrači su bili u najboljim godinama, svjetsko prvenstvo je mnogima značilo vrhunac karijere.

Ja opet govorim, ova generacija može da postigne dosta...
 
Miha je našao zajednički jezik za sve te igrače. Jest malo jeo govna na početku kada su ga udarile one njegove tice, ali kada je skontao da nije samo on u pitanju i dozvao se pameti, reprezentacija je polako počela da ostvaruje dobre rezultate. To se odlično vidi pred sam kraj kvalifikacionog kruga. Ostavio je ekipu u usponu nekome novom, u ovom slučaju Druloviću koji takođe može dosta toga da uradi ako se ne bude pravio budala. Da je Miha neke igrače pozvao na samom startu prešišali bi Hrvate u sred Zagreba, ali dobro to je sada već ono šta-bi-bilo-kad-bi-bilo.

Dok je Antić vodio reprezentaciju malte ne svi igrači su bili u najboljim godinama, svjetsko prvenstvo je mnogima značilo vrhunac karijere.

Ja opet govorim, ova generacija može da postigne dosta...

E zbog ovog boldovanog cemo ja i ti juna da gledamo SP kao obicni ljubitelji fudbala

Da i ja kazem da je ova generacija bolja od Anticeve,al smo s Anticem imali reprezentaciju za respekt
 
E zbog ovog boldovanog cemo ja i ti juna da gledamo SP kao obicni ljubitelji fudbala

Da i ja kazem da je ova generacija bolja od Anticeve,al smo s Anticem imali reprezentaciju za respekt

******, meni je to sve jasno k'o dan. Nego, to sada treba zaboraviti i okrenuti se kvalifikacijama za evropsko prvenstvo na koje vrlo lako možemo da prođemo jer je sistem kvalifikacija drugačiji i više ide u korist reprezentacijama kao što je Srbija. A pošto je ova generacija i više nego dobra vrlo lako možemo prešišati i Portugal i Dansku.

Antić je uradio dobar posao kada su igrači u pitanju, nije puno kalikulisao već je jednostavno postavljao igrače koji su tada igrali dobro u svojim klubovima, Miha je jeo govna kada je to u pitanju što ga je na kraju koštalo kvalifikacija. Još da dodam da je dobar taktičar i da dobro zna sa igračima, da je ostao mogli smo mi daleko dogurati...
 
******, meni je to sve jasno k'o dan. Nego, to sada treba zaboraviti i okrenuti se kvalifikacijama za evropsko prvenstvo na koje vrlo lako možemo da prođemo jer je sistem kvalifikacija drugačiji i više ide u korist reprezentacijama kao što je Srbija. A pošto je ova generacija i više nego dobra vrlo lako možemo prešišati i Portugal i Dansku.

Antić je uradio dobar posao kada su igrači u pitanju, nije puno kalikulisao već je jednostavno postavljao igrače koji su tada igrali dobro u svojim klubovima, Miha je jeo govna kada je to u pitanju što ga je na kraju koštalo kvalifikacija. Još da dodam da je dobar taktičar i da dobro zna sa igračima, da je ostao mogli smo mi daleko dogurati...
Antić je imao mudda da igra sa 2 napadača i ofanzivnim krilima... iako ima hejtera koji tvrde drugačije Srbija je tad igrala odlično i pobjeđivala je lako slabije reprezentacije...

Btw, Miha je imao po igračima bolju reprezentaciju nego Antić...
 
Antić je imao mudda da igra sa 2 napadača i ofanzivnim krilima... iako ima hejtera koji tvrde drugačije Srbija je tad igrala odlično i pobjeđivala je lako slabije reprezentacije...

Btw, Miha je imao po igračima bolju reprezentaciju nego Antić...
Није то за поређење. И Антић и Михајловић су правили тим од нуле али је Михајловић имао тежу ситуацију. Антић је могао да се ослони бар на Видића, Станковића, Жигића, Ивановића, па и Пантелића. А Миха је имао само Ивановића и Коларова. Плус што је требало рашчистити ситуацију са неким играчима, типа Кузмановић. Ако садашња репрезентација и јесте боља (а ја тврдим да то не знамо јер једва ако је одиграла две-три утакмице), то знамо сада, а требало је знати од почетка кога селектовати.

Да пустимо ми приче "ми на форуму смо знали да треба да играју Тадић, Матић и Ђуричић".
 
Mislim da bi nam trenutno najjaci tim reprezentacije (od pozvanih igraca) bio sledeci


------------------- Djordjevic --------------------

Ljajic ----------- Markovic ------------ Tadic

--------- Matic --------------- Gudelj ----------

Kolarov --- Bisevac --- Ivanovic --- Basta

------------------- Stojkovic ----------------------


Moje misljenje, na osnovu trenutne forme i svega ostalog, ovo je nas najjaci sastav sa spiska Drulovica
 
Mislim da bi nam trenutno najjaci tim reprezentacije (od pozvanih igraca) bio sledeci


------------------- Djordjevic --------------------

Ljajic ----------- Markovic ------------ Tadic

--------- Matic --------------- Gudelj ----------

Kolarov --- Bisevac --- Ivanovic --- Basta

------------------- Stojkovic ----------------------


Moje misljenje, na osnovu trenutne forme i svega ostalog, ovo je nas najjaci sastav sa spiska Drulovica

Ja bih ovde stavio Nastasica jer on igra odlicno a Basta u reprezentaciji sve cesce igra ispred desnog beka.
 
Mislim da bi nam trenutno najjaci tim reprezentacije (od pozvanih igraca) bio sledeci


------------------- Djordjevic --------------------

Ljajic ----------- Markovic ------------ Tadic

--------- Matic --------------- Gudelj ----------

Kolarov --- Bisevac --- Ivanovic --- Basta

------------------- Stojkovic ----------------------


Moje misljenje, na osnovu trenutne forme i svega ostalog, ovo je nas najjaci sastav sa spiska Drulovica

Настасић уместо Бишевца, Баста више напред уместо Гудеља (под условом да се Суботић наговори да се врати, ако не онда ипак Бишевац). Значи Ивановић и Баста по десној страни, Тадић више унутра. Љајић ми не улива поверење, мора да се испроба, Сулејмани уместо њега (ОК, тренутно је у фази постизања форме) и Митровић уместо Ђорђевића. Гудељ такође мора прво да се испроба да би добио место.
 
Настасић уместо Бишевца, Баста више напред уместо Гудеља (под условом да се Суботић наговори да се врати, ако не онда ипак Бишевац). Значи Ивановић и Баста по десној страни, Тадић више унутра. Љајић ми не улива поверење, мора да се испроба, Сулејмани уместо њега (ОК, тренутно је у фази постизања форме) и Митровић уместо Ђорђевића. Гудељ такође мора прво да се испроба да би добио место.

Dobro, on je pravio sastav na osnovu trenutne forme a ne na osnovu najboljih igraca. Po meni isto na spicu Mitar. Ljajica bi stavio u sredinu a Markovica levo. Ovako nesto:

-------------------- Mitrovic --------------------

Markovic ----- Ljajic ---- Tadic -------- Basta

----------------------- Matic ----------------------

Kolarov --- Nastasic --- Subotic --- Ivanovic

------------------- Stojkovic ----------------------

Sad ima mnogo kombinacija jer imamo dosta veznjaka. Za Djuricica i Sulejmanija ima mesta u ekipi. Zavisno od taktike moze i Fejsa da se doda Maticu pa da igramo defanzivnije. Problem je sto su svi uglavnom bocni igraci a pravih veznjaka kreatora igre imamo malo. Treba da se proba Gudelj da vidimo kako ce se uklopiti. Ninkovic igra dobro u Zvezdi, Djordjevic u Nantu ma ima materijala samo se to treba lepo promesati/
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi nam trenutno najjaci tim reprezentacije (od pozvanih igraca) bio sledeci


------------------- Djordjevic --------------------

Ljajic ----------- Markovic ------------ Tadic

--------- Matic --------------- Gudelj ----------

Kolarov --- Bisevac --- Ivanovic --- Basta

------------------- Stojkovic ----------------------


Moje misljenje, na osnovu trenutne forme i svega ostalog, ovo je nas najjaci sastav sa spiska Drulovica

Odlično...e sad,umesto Biševca da nam je tu Vidić.
 
Dobro, on je pravio sastav na osnovu trenutne forme a ne na osnovu najboljih igraca. Po meni isto na spicu Mitar. Ljajica bi stavio u sredinu a Markovica levo. Ovako nesto:

-------------------- Mitrovic --------------------

Markovic ----- Ljajic ---- Tadic -------- Basta

----------------------- Matic ----------------------

Kolarov --- Nastasic --- Subotic --- Ivanovic

------------------- Stojkovic ----------------------

Sad ima mnogo kombinacija jer imamo dosta veznjaka. Za Djuricica i Sulejmanija ima mesta u ekipi. Zavisno od taktike moze i Fejsa da se doda Maticu pa da igramo defanzivnije. Problem je sto su svi uglavnom bocni igraci a pravih veznjaka kreatora igre imamo malo. Treba da se proba Gudelj da vidimo kako ce se uklopiti. Ninkovic igra dobro u Zvezdi, Djordjevic u Nantu ma ima materijala samo se to treba lepo promesati/

Ne mora da znaci, Tadica mozemo komotno tretirati kao srednjaka, tu je jos Djuricic,pa Matic,Fejsa,Gudelj , Jojic.....kad mora i Ljajic....
Generacija je super.... svidja mi se stav Drulovica,uopste obracanje medijima i pristup poslu,verujem da mozemo da napravimo nesto.....

Oko odbrane nemamo dileme, protiv jacih protivnika Matic-Gudelj-Tadic a napred Markovic-Ljajic-Mitrovic
Protiv srednjih : Matic-Jojic-Tadic-MArkovic-Ljajic-Mitrovic
Protiv slabih: Matic-Tadic-Djuricic-Ljajic-Markovic-Mitrovic

uglavnom imamo nekih 10 stalnih igraca,i na njih dodajemo Bastu,Fejsu,Gudelja,Jojica,Djuricica,Sulejmanija,Djordjevica dakle 16-17 igraca dovoljno da iznesu kvalifikacije
 
Ne mora da znaci, Tadica mozemo komotno tretirati kao srednjaka, tu je jos Djuricic,pa Matic,Fejsa,Gudelj , Jojic.....kad mora i Ljajic....
Generacija je super.... svidja mi se stav Drulovica,uopste obracanje medijima i pristup poslu,verujem da mozemo da napravimo nesto.....

Oko odbrane nemamo dileme, protiv jacih protivnika Matic-Gudelj-Tadic a napred Markovic-Ljajic-Mitrovic
Protiv srednjih : Matic-Jojic-Tadic-MArkovic-Ljajic-Mitrovic
Protiv slabih: Matic-Tadic-Djuricic-Ljajic-Markovic-Mitrovic

uglavnom imamo nekih 10 stalnih igraca,i na njih dodajemo Bastu,Fejsu,Gudelja,Jojica,Djuricica,Sulejmanija,Djordjevica dakle 16-17 igraca dovoljno da iznesu kvalifikacije

Tadic najvise voli da igra po levoj strani ali tamo mogu da igraju i Djuricic i po meni najbolji Markovic. Ali svidja mi se kod Tadica sto je univerzalac pa tako moze da igra i po desnoj strani ali i u sredini pa sam ga zato ubacio pored Baste ali u sredinu mada moze da se izvede rokada sa Ljajicem koji je ipak izrazitiji desnjak pa sam ga zato stavio malo levo kao sto igra u Romi. Zaboravio sam na Jojica koji tek dolazi a koji moze isto da igra u sredini a ne kao u Partizanu po odlasku Lazara po levom krilu. Pa onda Bambi Tosic koji je po meni blizi klupi ali moze da da doprinos ovoj ekipi kao zamena. Sulejmani je isto uvek dobro igrao za reprezentaciju. Ma sredina nam sada pucka kakva je bila nekad sa Racom, Milijasem... Ja bih i Ninkovica vratio, nije ni on decko los a i disciplinovan je i puno trci a to je ono sto nam treba.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top