Kulinarstvo i Vera

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.833
Anatema na kobasicu

philaret.jpg


Vladika uputio pismo odboru za organizaciju ove manifestacije tražeći da se ona održi pre početka vaskršnjeg posta, opominjući ih da će u suprotnom, ovo je doslovce, "svi članovi Upravnog odbora Kobasicijade biti privremeno odlučeni od crkvene zajedice, tj. od svetog Pričešća, i biće im uskraćena svaka molitva Crkve, odnosno u narednih godinu dana sveštenik neće ulaziti u njihov dom i neće im se vršiti ni jedna sveštenoradnja osim svete Tajne Krštenja, jer deca nisu kriva za greh i ludost svojih roditelja".

Upozorenje: ako li organizatori ne budu postupili kako je naloženo te se "Kobasicijada ipak održi u toku prve sedmice časnog tj. velikog posta, kapije porte hrama u Turiji biće zatvorene, a sa zvonika će se na svakih petnaest minuta oglašavati mrtvačka zvona.

369512_30-3.jpg


http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=369512



Da li spremni zarad kobasice postati otpadnik od vere i nositi na svojim ledjima Anatemu? Sta je jace u vama, kobasica ili pravoslavna vera?.... zanimaju me misljenja ljudi koji mrse, mozete li zarad vere koju ste na popisu zaokruzili, da se usaglasite bar za vreme posta i da doprinesete svojim glasom za zabranu kobasicijade i tako dati podrsku Vladici a Kanon to od vas kao vernika zahteva ili imate svoje vidjenje u vezi vere i kobasicijade.... mrsite li za vreme postova?
 
Poslednja izmena:
Nemoj mnogo da se uzbuđuješ za "duše vernika" :lol:, da si malo bolje informisan znao bi da je
Kobasicijada pomerena i sada se održava pre početka Uskršnjeg posta, a tekst koji citirao je iz 2004 godine !!!
 
Nemoj mnogo da se uzbuđuješ za "duše vernika" :lol:, da si malo bolje informisan znao bi da je
Kobasicijada pomerena i sada se održava pre početka Uskršnjeg posta, a tekst koji citirao je iz 2004 godine !!!


Ko je informisan a ko ne nema potrebe navoditi jer bi bilo izlisno.

Na zluradi post odgovoricu da nigde nije napisano da je u pitanju kobasicijada od ove godine sto dokazuje da je tvoj post spam jer je postavljen adekvatan link u uvodnom u kojem se jasno vidi datum i godina desavanja radnje.
 
I niko nije anatemisan, kakav peh.:lol:

Da, zamisli ! :lol:

- - - - - - - - - -

Ko je informisan a ko ne nema potrebe navoditi jer bi bilo izlisno.

Na zluradi post odgovoricu da nigde nije napisano da je u pitanju kobasicijada od ove godine sto dokazuje da je tvoj post spam jer je postavljen adekvatan link u uvodnom u kojem se jasno vidi datum i godina desavanja radnje.

Malo bolje se informiši šta je spam, pre nego spamuješ sopstvenu temu :rotf:

I čemu tema o veri na Kulinarstvu ? :think:
 
Primer koji je uzeo je diskutabilan iz više uglova.

Jesmo li sekularna ili klerikalna država ?

Hoće li nam Crkva određivati, naređivati...itd...itd...

Mislim da je naleteo na neki novinski članak i postavio ga bez dubljeg promišljanja.

Ma verovatno je ovaj pojedinačni vladika u nastupu prevelike revnosti otišao predaleko, pa su ga ozbiljniji predstavnici Crkve urazumili.Crkva se koliko mi je poznato ne petlja previše u narodne praznike i običaje.
 
Malo bolje se informiši šta je spam, pre nego spamuješ sopstvenu temu :rotf
Rotf je glas krmaka iz obora, upristoji se.


I čemu tema o veri na Kulinarstvu ? :think:

Jer su kako vidimo (ili smo slepi pa ne vidimo) odredjene vrste namirnica i duhovnost povezani. Post broj dva.
Tema je ovde je da bi se malo prosirio razgovor sa obicnih recepata na sire podrucje, ovog puta na duhovnost i ishranu.
 
Rotf je glas krmaka iz obora, upristoji se.




Jer su kako vidimo (ili smo slepi pa ne vidimo) odredjene vrste namirnica i duhovnost povezani. Post broj dva.
Tema je ovde je da bi se malo prosirio razgovor sa obicnih recepata na sire podrucje, ovog puta na duhovnosti i ishrane.

Pojasni kako određene namirnice mogu delovati na duhovnost? Da vegeterijanstvo čini čoveka duhovnim, krava bi bila najpametnija životinja i svetac a nije.Vukovi koji su mesojedi imaju razvijeniji mozak od krava.
 
Kamael je koliko sam shvatio zagovornik vegeterijanstva, ali je uzeo loš primer.

Kapiras slabo, Kamel ne konzumira sline, mleko i druge izlucevine zivotinja tako da nije vegetarijanac. Zasto kapiras slabije potrazi na odgovarajucim temama koje obradjuju aditive i E brojeve koji uticu na kidanje mozdanih sinapsi sto sve dovodi do slabijeg pamcenja, zakljucivanja, gubljenja ravnoteze i sl.
 
Kapiras slabo, Kamel ne konzumira sline, mleko i druge izlucevine zivotinja tako da nije vegetarijanac. Zasto kapiras slabije potrazi na odgovarajucim temama koje obradjuju aditive i E brojeve koji uticu na kidanje mozdanih sinapsi sto sve dovodi do slabijeg pamcenja, zakljucivanja, gubljenja ravnoteze i sl.

Kapiram odlično, u tolikoj meri da sam pogledao tvoje druge teme i naleteo na ovu:

http://forum.krstarica.com/showthre...eophodnost?p=27049881&viewfull=1#post27049881
 
Pa? Ako sam otvorio temu o vegetarijanstvu to ne znaci da sam vegetarijanac.
Potpuno jednako kao sto neki korisnik moze otvoriti temu o armiji a da nije ni sluzio vojsku.

Takvo stereotipno klasifikovanje ljudi u odredjeni kos samo jer je otvorio temu o necemu govori dosta toga.


No, da tebe ne fura adrenalin kad se bavis mojom malenkoscu umesto uvodnog?

Opet ce se u buducnosti poklopiti kobasicijada sa postom, pa izvoli izneti svoje misljenje, oces li krkati meso u crevu ili ces se u tom periodu cistiti od zivotinjskog i mesne preradjevine iz svog frizidera dati psima?
 
Što se tiče Turijske kobasicijade, odavno je sklopljen dogovor o tome da se ne održava za vreme Posta i redovno se pomera kako bi se to ispoštovalo. Čak šta više, organizatori Kobasicijade davali su priloge kojim se , na primer, uvelo grejanje u Crkvu, koliko sam ja čula.
Osim toga, Pravoslavna vera, pojedinim ljudima, kojima zdravlje biva ugoženo time što ne unose mrsnu hranu, daje otpust na taj deo Posta (vezan za ishranu).
 
Nesto mi ta tvrdnja o dogovoru klimava. Po linku ispod se vidi da se uzivaoci kobasica gotovo podrugljivo odnose prema upozorenju od strane crkve.

Citiram:

U znak neslaganja sa "bogohulnicima" koji su organizovali ovu festu, po nalogu vladike, svakih petnaest minuta sa tornja seoske crkve oglasavala suse mrtvacka zvona. Medjutim, njihov zvuk ostao je u potpunoj senci opste vreve i atmosfere razdraganosti, koja je bez prestanka trajala puna tri dana.


https://groups.yahoo.com/neo/groups/sorabia/conversations/messages/48308
 
Znaš , ja sam bila te godine tamo, poslom, i razgovarala sa obe strane. Novinarski posao je takav da se svašta piše, ali dogovor je postignut za ubuduće. Jednostavno, manifestacija je tada bila mnogo ranije zakazana, reklamirana, a nije se niko setio da je te godine ranije Post.
 
Malo verovatno da su se dogovorili za ubuduce. Iz razloga jer su odbili prihvatiti pomeranje te godine aktuelnog zbora. Sta vise, ne samo sto se nisu usaglasili vec su prkosili glasnom muzikom.
 
Хоћеш рећи да музика није била одврнута до даске три дана и да се учесници кобасицијаде нису оглушили на апел владике?.... онда штампа лаже а ти причаш истину....
 
U pravu si, ja sam prevarant...takav mi je opis radnog mesta...pa i ovde tako radim...
Inače, u novinarstvu postoje dva šablona za pisanje tekstova...jedan je "što gore, to bolje", a drugi je "što bolje to gore"...međutim, ako postoji faktor zvan "ne seci ruku koja te hrani", ni jedan od pomenutih šablona se ne upotrebljava.
 
Nesto mi ta tvrdnja o dogovoru klimava. Po linku ispod se vidi da se uzivaoci kobasica gotovo podrugljivo odnose prema upozorenju od strane crkve.

Citiram:

U znak neslaganja sa "bogohulnicima" koji su organizovali ovu festu, po nalogu vladike, svakih petnaest minuta sa tornja seoske crkve oglasavala suse mrtvacka zvona. Medjutim, njihov zvuk ostao je u potpunoj senci opste vreve i atmosfere razdraganosti, koja je bez prestanka trajala puna tri dana.


https://groups.yahoo.com/neo/groups/sorabia/conversations/messages/48308
Не дроби Камеле.
Подругљивост само ти видиш јер је она део тебе узрокована дефицијантношћу Б-12 и предозираношћу ГМО сојом.
Турија ми је на 20км удаљености, посећујем скоро сваку кобасицијаду и потврђујем речи Марџ Симпсон и Кики ГНР, договор између организатора кобасицијаде и СПЦ постоји и поштује се.

Što se tiče Turijske kobasicijade, odavno je sklopljen dogovor o tome da se ne održava za vreme Posta i redovno se pomera kako bi se to ispoštovalo. Čak šta više, organizatori Kobasicijade davali su priloge kojim se , na primer, uvelo grejanje u Crkvu, koliko sam ja čula.
Osim toga, Pravoslavna vera, pojedinim ljudima, kojima zdravlje biva ugoženo time što ne unose mrsnu hranu, daje otpust na taj deo Posta (vezan za ishranu).

Nemoj mnogo da se uzbuđuješ za "duše vernika" :lol:, da si malo bolje informisan znao bi da je
Kobasicijada pomerena i sada se održava pre početka Uskršnjeg posta, a tekst koji citirao je iz 2004 godine !!!
 

Back
Top