Da li je srpska politika "zaokružila" srpske teritorije i riješila srpsko pitanje?

Mehmedalija Nemanja

Ističe se
Poruka
2.829
Koliko je činjenično poznato danas srpsko pitanje izgleda da je riješeno u pogledu "srpskih zemalja" u kojima vlada srpska politika bilo da su to nezavisne države ili entiteti sa velikim stepenom političke autonomije u drugim državama kao što je to Bosna i Hercegovina.Takođe poznato je da je srpska politika izgubila i narod i vlast u nekadašnjoj Republici Srpskoj Kraijini u kojoj je danas apsolutno vladajuća hrvatska politika i vlast.Takođe poznato je da je na Kosovu i Metohiji dominantna politika i vlast takozvane "međunarodne zajednice" i Albanaca, iako je pravno i po Ustavu Srbije Kosovo i Metohija sastavni dio srpske države.Vojvodina i Raška oblast (Sandžak),iako postoje određene sitnije političke trzavice, ali srpska politika je vladajuća i jaka i nema problema.


new_serbian_coa_3d_animation_by_syndikata_np-d354uq4.jpg


158409_45583325_zastava srbije i mapa srbije.jpg


srbija.gif


mapa.jpg


11634.gif
 
Poslednja izmena:
Ако под рјешењем "српског питања" подразумјеваш:

1. Етничко чишчење-геноцид над Србима са простора Републике Српске Крајине;
2.Положај грађана нтог реда у РХ;
3.Насилно држање у оквиру Детонске БиХ, при чему муслимани звецкају оружјем и теже унитаризацији исте;
4.Силеџијско расрбљивање становништва Црне Горе;
5.Прогоном и уништавњем свега што мирише на српско на окупираном Косову и Метохији:
6.Латентним сукобом на простору Прешева, Медвеђе и Бујановца;
7.Ислам-бошњакистанизмом у Рашкој области;
8.Покушајима стварања некакве Војводине републике;
9.Подгријавањем "влашког питања":
10.Мађарским сепаратизмом на сјеверу Србије.

Ништа није рјешено.
Године 1995. стварана је слика да је све готово-рјешено, 1999. исто,. 2005. опет, 2008. ...
 
Zaokružiće se tek kada srpski narod bude dobio slobodu na teritorijama gdje živi.Prije 100 godina se srpski narod zapadno od Drine izajsnio kako želi da uđe u okvir Kraljevine Srbije,međutim to znamo kako nije zaživjelo.Kasnije je srpski narod ostao raštrkan u drugim državama,i sticajem nesrećnih okolnosti bio izložen masovnim stradanjima.Područje nekadašnje RSK je izgubljeno,međutim srpska politika će biti potpuna kada se stane sa protjerivanjem srpstva iz Crne gore,kada se bosanskohercegovački Srbi izvuku iz kandži bošnjačkih hegemonista,te kada vojvođanska politika prestane ići na "evropsku" stranu.Za Kosovo ne znam,istorijski i kulturno jeste srpsko,ali Albanci su većina u toj oblasti,tako da je autonomija za ksoovske Albance u srpskoj državi po meni najkompromisnije riješenje.Kao što je rečeno,to je za Kosovo nemoguće dokle god vlada antisrpska politika svijetom.

Uglavnom,zaokruživanje srpske politike bi predstavljalo ujedinjenje srpskih teritorija,sa tim da ne dolazi do nasilnog asimiliranja ili protjerivanja manjinskih naroda.
 
Hm,na prvi pogled da.Ali meni kao protivniku EU sigurno ne.Opet bi srpski narod bio isisavan i ne bi ,bar tako mislim,imao neke koristi od EU.Unija sa onima koji su Srbima činili zlo svo vrijeme nikako nije niti potrebna niti logična.Takođe,bar danas jača srpsko-rusko prijateljstvo,a EU je zakleti neprijatelj Rusije i saveznik SAD koje su ustvari najviše kumovale lošim dešavanjima po srpski narod.

Dovoljno je samo pogledati zemlje koje su žarko htjele u EU,a sada još više žele iz nje.Od EU koristi imaju samo najjače članice.
 
Kobra 95. da i sam sam na stanovištu da srpska poltika treba da se veže sa Rusijom, ali srpska poltika ide prema Evropskoj uniji?Evropska i Američka politika trenutno istiskuju Rusiju iz Ukrajine upravo po scenariju koji je predviđen u knjizi "Velika šahovska tabla"?

Evo knjiga:

http://www.scribd.com/doc/22358457/Velika-%C5%A1ahovska-plo%C4%8Da-Zbigniew-Brzezinski

Jasno je da Rumunija,Bugarska i Grčka svojim siromaštvom ne ispunjavaju uslove za članstvo u Evropskoj uniji, ali su potrebne kao "sanitarni koridor" prema Rusiji?
 
Poslednja izmena:
Mislis da ce Srbi imati veca prava u recimo Hrvatskoj zbog EU? Pa pogledaj sta se radi sa cirilicnim tablama u Vukovaru, pogledaj Ruse u baltickim republikama koji su tamo gradjani drugog reda.

Naravno da neće imati veća prava, bit će privjesak na mudu.Znam ja to, ali ja NE vodim politiku države.Rusi u baltičkim državam su manjina, u Srbiji su Srbi većinski narod.
 
Poslednja izmena:
Ja ništa ne podrazumijevam samo želim dijalog u vezi s tim?

Ukoliko kao što pišeš ništa nije riješeno?

Kako i kad će biti riješeno?

Kад год се неком моћнику-сили дигне она ствар отвориће неко "питање" у: Србији, Румунији, Грчкој, Бугарској, Турској, Албанији, Босни, Црној Гори, Шпанији... било да је ријеч о националном, социјалном или грађанском проблему. Мислим да је мало неозбиљно питати "кад ће бити ријешено". Није ми јасно шта желиш: сазнати ствове форумаша, да ти неко ко је "упознат" са будућношћу ( нпр. чаробна кугла, пасуљ...) каже шта ће се догодити или пак нешто треће?:think:
 

Back
Top