posetioci parka

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Jedna tuzna situacija kako sudbina moze da se poigra sa ljudima...Ovde u srcu Evrope ima jedan superluksuzni hotel...ispred njega basta...divna za sedenje i preko dana i uvece...dolaze ljudi iz celog sveta...Svojevremeno bio i Majkl Dzekson...tu je i neizbezni Kazino...divno mesto da probate srecu...sedim srecna sto mogu biti tu i popiti kaficu sa svetom koji je sto kazu na "nivou" Ustajem potom i krecem a put me vodi samo 10 metara kroz park u kome leze nesrecnici koji nemaju ni za hleb...leze pored praznh pivskih flasa, spavaju mnogi neki drze glavu rukama mamurni od neprospavane noci i pica...jedan pruza ruku i moli me za malo sitnine...Hocu da dam ali dolazi policajac i brani mi...kaze mu da ustane i krene sa njim...On me gleda zahvalno i kaze...Eto vidite Fraullein, ja sam sedeo u onoj basti do pre neku godinu bio gospodin covek...malo sam setkao po Kazinu...e sad sam ovde na klupi...zivot je zaista cudan...I dalje prica ali ga vise ne cujem policajac ga odvodi ni sam ne zna zasto...on ce sutra opet biti tu...na mestu svoje propasti...
 
daj bre ariela ,ja mislim da si u becu a zivela sam i ja jedno vreme.ti becki sendleri su najobicniji prevaranti.zive na racun drzave i sve pare sto dobiju trose na pice,uz to diluju drogu i prostituisu se,prose.nemoj da si naivna...
sto bi mu dala pare?!je l tebi neko daje?bar tamo moze da se snadje za posao.babasere su sve srpkinje i bosanke.nijedna austrijska sendlerka se nije zayebala da to radi :roll:
 
hanibal77:
daj bre ariela ,ja mislim da si u becu a zivela sam i ja jedno vreme.ti becki sendleri su najobicniji prevaranti.zive na racun drzave i sve pare sto dobiju trose na pice,uz to diluju drogu i prostituisu se,prose.nemoj da si naivna...
sto bi mu dala pare?!je l tebi neko daje?bar tamo moze da se snadje za posao.babasere su sve srpkinje i bosanke.nijedna austrijska sendlerka se nije zayebala da to radi :roll:
"Nahranite gladne beskucnicima" :lol:
 
I mi smo pre par godina bili bombardovani, krili se po podrumima i jeli makarone, a danas vidim "srpskog turistu" na tv-u daje intervju o nekom igralistu za golf u belgiji, odlicno prica francuski, obucen kao princ od velsa (karirane pantalone za golf)
Napravi paralelu srbija 1993/1994, 1998/1999, i sada 2005. Neverovatno je kako smo brzo propali i kako se brzo vracamo u tokove. Sulud i fantastican je nacin na koji smo ziveli recimo, 1993. U izvesnom smislu, cuda su svuda oko nas ako zelimo da ih vidimo. Ne znam koliko si dugo van zemlje ali seti se sebe od pre nekoliko godina. Sigurno ces naci bar jedan dogadjaj za koji mozes da kazes da je neverovatan
 
ima ona scena iz south parka...kad keni ode u rumuniju da uchi pevanje...i kad njegova keva sretjno konstatuje

"keny this is the best place ever...every1 is poor just like us"


ovce su za shishanje...tako da me ta pricha o liq koji je puko na kocki ne dodiruje...a siromashtvo me pogadja...al sistem je takav i nema druge...revolucije netje biti...tako da pomiri se i gutaj dalje
 
mojra:
Ne znam koliko si dugo van zemlje ali seti se sebe od pre nekoliko godina. Sigurno ces naci bar jedan dogadjaj za koji mozes da kazes da je neverovatan

da da, za vreme slobe sam imala sve petice i davala ispite, a de sam sad. na forumu krstarice. zhivela demokratija
 
mojra:
Ne znam koliko si dugo van zemlje ali seti se sebe od pre nekoliko godina. Sigurno ces naci bar jedan dogadjaj za koji mozes da kazes da je neverovatan

da da, za vreme slobe sam imala sve petice i davala ispite, a de sam sad. na forumu krstarice. zhivela demokratija
 
ariela:
... ja sam sedeo u onoj basti do pre neku godinu bio gospodin covek...malo sam setkao po Kazinu...e sad sam ovde na klupi...zivot je zaista cudan...
Ma ne znam, ali ja se ne primam na ovo. Svako je kovač svoje sreće. Ako je bio gospodin čovek, onda je žešće glup da je sve prokockao ! Možda je i bolje ovako, možda je Bog tako namenio, jar kad je toliko glup, bog zna kakvu bi ludost napravio da je imao više para !
Bila je i jedna slična tema, o prosjacima u Bgd. Tek je svaki stoti (možda) zaista nesrećnik. Ostalo je bagra.
 
Au ja samo rekoh da mi je zao coveka koji zbog ko zna cega u zivotu odraste u slabu licnost i dozvoli sebi da pada u takve poroke kao sto su alkohol i pice...Ne daj Boze da bilo ko dodje u tu poziciju...Kad sam dosla ovde mogla sam da izaberem put koji vodi na dno sigurno...mogla sam i u javnu kucu da odem, pa zaradim vise nego neko za 5 god. Bilo je svega, ovo je Evropa i stvarno mesto neosecajnih i hladnih ljudi...Znaci na ispitu si koliko si jak...Naravno da sam ja dragi moji prezivela u Beogradu sve i svasta onu inflaciju, ono bombardovanje pa se ocelicila velim i dosla ovde da se borim za opstanak... Verujte da je potrebna itekakva hrabrost...depresija me je drmala godinu dana al se za flasu nisam uhvatila niti sam posegla za drogom...a u Kazino jos nisam usla..Ovde stvarno imas dve mogucnosti...da se popnes na vrh ili budes ispod svakog dna...Ponosna sam sto sam prvo pronasla institucije gde mogu dalje da se obrazujem i napredujem dok su neki odmah nasli nase kafanice sa narodnjacima i automatima gde gube i dobijaju pevaju i gde se opijaju...Htela sam samo da ovom temom predstavim koliko je tanka granica izmedjuuspeha i propasti...u ovom gradu ima od te luksu´zne baste hotela do parka propalih i neuspesnih jedva desetak metara...A zasto je tema na "savremenom muskarcu" Zato sto ih ima duplo vise nego zena u toj poziciji i zato sto iza uspesnih ovde stvarno stoji zena...Cim ih napuste i oni se nadju u tom parku...
 
ariela:
Au ja samo rekoh da mi je zao coveka koji zbog ko zna cega u zivotu odraste u slabu licnost i dozvoli sebi da pada u takve poroke kao sto su alkohol i pice...Ne daj Boze da bilo ko dodje u tu poziciju...Kad sam dosla ovde mogla sam da izaberem put koji vodi na dno sigurno...mogla sam i u javnu kucu da odem, pa zaradim vise nego neko za 5 god. Bilo je svega, ovo je Evropa i stvarno mesto neosecajnih i hladnih ljudi...Znaci na ispitu si koliko si jak...Naravno da sam ja dragi moji prezivela u Beogradu sve i svasta onu inflaciju, ono bombardovanje pa se ocelicila velim i dosla ovde da se borim za opstanak... Verujte da je potrebna itekakva hrabrost...depresija me je drmala godinu dana al se za flasu nisam uhvatila niti sam posegla za drogom...a u Kazino jos nisam usla..Ovde stvarno imas dve mogucnosti...da se popnes na vrh ili budes ispod svakog dna...Ponosna sam sto sam prvo pronasla institucije gde mogu dalje da se obrazujem i napredujem dok su neki odmah nasli nase kafanice sa narodnjacima i automatima gde gube i dobijaju pevaju i gde se opijaju...Htela sam samo da ovom temom predstavim koliko je tanka granica izmedjuuspeha i propasti...u ovom gradu ima od te luksu´zne baste hotela do parka propalih i neuspesnih jedva desetak metara...A zasto je tema na "savremenom muskarcu" Zato sto ih ima duplo vise nego zena u toj poziciji i zato sto iza uspesnih ovde stvarno stoji zena...Cim ih napuste i oni se nadju u tom parku...
zato i kazem da si ti imala mnogo vise sansi da zavrsis u tako nekom parku nego neki sredovecni austrijanac koji je imao sve sanse na svojoj strani...pocev od toga sto je rodjen u uredjenoj zemlji gde postoji funkcionalni pravni i socijalni sistem i gde imas mogucnost da stedis, da nasledis, da zaradis...desi se naravno da covek propadne nakon razvoda, neke porodicne tragedije, da se propije...ali opet je bitna snaga volje. ti nisi potonula vec si uspela da sebi stvoris pristojnu egzistenciju bez obzira na polaznu tacku koja je socijalno bila mozda mnogo niza od njegove. mozda si imala vise srece od njega a mozda si samo odgovornija prema sebi i imas jacu volju...hocu da kazem da mogu da saosecam sa nekim ko je oboleo, sa covekom koji vise ne moze da prehranjuje decu jer se fabrika u kojoj je radio zatvara, ali tesko sa nekim ko pije ili se drogira i kocka jer to zavisi od coveka samog i nekih izbora.
 
Lexa:
mojra:
Neverovatno je kako smo brzo propali i kako se brzo vracamo u tokove.
:shock:
Videla si jednog napaljenog Karića (whoever), golfera i izvela zaključak da se vraćamo u tokove???
Samo mi je zapalo za oko, znam da nema veze sa onim što si napisala.
Vracamo se u tokove normalnog zivota zato sto nema restrikcija struje koje traju po 9 sati, benzin ne kupujemo u plasticnim flasama na pijaci, prodavnice su pune, cene se ne menjaju svakog jutra, nema ogranicenog kupovanja secera, zejtina, mleka...Turista je primer necega sto na nekoj evropskoj televiziji nisi mogla da vidis prethodnih godina. Prikazivali su zlocine, bedu, rat, ubistva u srbiji a srbe kao lopove i kriminalce. Igrac golfa koji tecno govori francuski prikazuje srbiju u drugom svetlu. Ne mora da znaci da je covek ekstra profiter, moze da bude i poznati hirurg, arhitekta ili nekadasnji ambasador, ko zna...
 
mojra:
I mi smo pre par godina bili bombardovani, krili se po podrumima i jeli makarone,

:)
JA voleti makarone! :x
Ti nestati s lica Zemlje! Tebe proždrati Velika Vasionska Makarona s Karnerima! Ona doći po tebe i odneti tebe i tvoju decu pravo u podsukju najprljavije žene u Svemiru, što živi u ćošku od Crne Rupe, da vi'š šta je podrum :twisted:
 
Betty:
mojra:
I mi smo pre par godina bili bombardovani, krili se po podrumima i jeli makarone,

:)
JA voleti makarone! :x
Ti nestati s lica Zemlje! Tebe proždrati Velika Vasionska Makarona s Karnerima! Ona doći po tebe i odneti tebe i tvoju decu pravo u podsukju najprljavije žene u Svemiru, što živi u ćošku od Crne Rupe, da vi'š šta je podrum :twisted:
:shock:
Ne Velika Makarona S Karnerima! NE! ne! neeeeee

SLURP
 
neuspeshnih mushkaraca vishe nego zhena??????......omg.....kakva konstatacija.....a horda prostitutki se vodi pod uspeshno?.....ja znam jedno 20 zhena koje trpe svashta od muzheva....maltretiranja na svakojake nachine....el su i one uspeshne?....ma da bole ih anus...udale se nisu na ulici...e moja ti...super ti je to shto primetjujesh....shteta shto ne primetjujesh sve
 
u ostalom...shta ti je uspeshno?...mozhda taj lik ispred parka ima 3je dece koja imaju svoje porodice...a onaj u hotelu nema nishta sem papiritja i kamenchitja(novac and nekretnine)...shta je uspeshno?....zapalish preko pa sedish sam za svoj rodjendan ispijajutji vino od 250e?....platish da odesh na karibe a tamo sam ladish testise u vodi?....to ko je uspeshan a ko nije zavisi od tvog ugla...i dzej je uspeshan...i era ojdanitj....al se ja neshto ne bi menjao sa njima....tako da ode tema u propas
 
U tom prebogatom Evropskom sistemu nije bas uvek lako i bericetno. Mogucnosti su velike i pored velike krize koju umaju ali 5.000.000 nezaposlenih u Nemackoj govori da nesto ne stima bas kako treba. Ogromni porezi, velik priliv stranaca i njihove jeftine radne snage i robe koja dolazi iz Kine dovodi masu ljudi do prosjackog stapa. Drugo, imaju jako gadan zakon za razvode: ma koliko covek bio uspesan ako se razvede po njihovom zakonu zena moze da ga opeljesi do gole koze i mnogi tako zavrsavaju ispod mosta iako su bili jaki strucnjaci u svom poslu. Lako se uspnes ali lako i padnes tamo. Kada padnes niko te ne dize.
 
AntunTun:
u ostalom...shta ti je uspeshno?...mozhda taj lik ispred parka ima 3je dece koja imaju svoje porodice...a onaj u hotelu nema nishta sem papiritja i kamenchitja(novac and nekretnine)...shta je uspeshno?....zapalish preko pa sedish sam za svoj rodjendan ispijajutji vino od 250e?....platish da odesh na karibe a tamo sam ladish testise u vodi?....to ko je uspeshan a ko nije zavisi od tvog ugla...i dzej je uspeshan...i era ojdanitj....al se ja neshto ne bi menjao sa njima....tako da ode tema u propas
ne budi naivan,vino od 250€ se pije nasamo samo ako to stvarno zelis :wink:
 

Back
Top