Problem sa DVD rezacem...

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Ovako...
imao sam cd-rom i cd-rezac... cd-rom je crko i umesto njega ja sam kupio DVD-RW Pioneer d-109, ili tako nesto...
zamenio sam mrtvi cd-rom sa dvd-rezacem i prikazuje mi u my computer dvd-r (f:), bla bla bla...
kada pustam DVD u media playeru ima sliku, ali NEMA TON. U tome je moj problem... Zasto nema ton?
mozda trebaju drajveri ili nesto...

p.s
od prodavca nisam dobio nikakav cd, tako da ako je do drajvera gde da ih skinem?
 
Koji media player koristiš?(9,10?) Imaš li instaliran možda još neki player za gledanje DVD-a?
Probaj sa MV2 playerom on isto pušta DVD ili Power DVD 5,ili 6.Ja inače imam isti rezač koji radi bez ikavih problema.Proveri još jednom da li je IDE kabel dobro ukopčan u rezač i na matičnoj ploči :!: :!: :!:
 
To sto ti ne prepoznaje prazan DVD u winu nije nikakvo cudo.
Zavisno od vrste medija neke prepozna, neke ne.
U Nerou ili nekom drugom programu za rezanje (ne rezes valjda preko windowsa?) ce sve funkcionisati OK.

@Sucur

Ma prica o onom Audio kablu koji ide od optickog uredjaja do zvucne.
BTW on je nekad imao funkciju, sada je uglavnom beskoristan.
 
да освежим стару тему:)
Дакле имам исти Пионир 109 резач, и проблем је одједном настао- наиме, комп га "види", али акда ствим диск у њега, он трокира, то јест шкљоца и стане, а на компу не детектује да има убачен диск, шта више, понаша се као да је празан, то јест могу да га "отворим"

Да ли је скикнуо резач или је проблем друге природе?

Наиме пре тога немарни чласн породице је скидао "бесплатне антивирус заштите" са интернета па сам морао да их деинсталирам.

Хвала
 
да освежим стару тему:)
Дакле имам исти Пионир 109 резач, и проблем је одједном настао- наиме, комп га "види", али акда ствим диск у њега, он трокира, то јест шкљоца и стане, а на компу не детектује да има убачен диск, шта више, понаша се као да је празан, то јест могу да га "отворим"

Да ли је скикнуо резач или је проблем друге природе?

Наиме пре тога немарни чласн породице је скидао "бесплатне антивирус заштите" са интернета па сам морао да их деинсталирам.

Хвала



Kолико дуго га имаш? Да ли је читао тај диск раније ?

Имао сам и ја дотични читач ,верзију 108 који није хтео да чита све...јављао ми се исти проблем ,убацим диск који јавља као празан ...онда га морам eject, убацујем и све тако док га не прочита .У већини случајева га не прочита али има изузетака..е онда сам прешао на Sony и од тада немам више проблема.
Пионир није оно што је некада био
 
Kолико дуго га имаш? Да ли је читао тај диск раније ?

Имао сам и ја дотични читач ,верзију 108 који није хтео да чита све...јављао ми се исти проблем ,убацим диск који јавља као празан ...онда га морам eject, убацујем и све тако док га не прочита .У већини случајева га не прочита али има изузетака..е онда сам прешао на Sony и од тада немам више проблема.
Пионир није оно што је некада био
Имам га 3 године и није правио проблеме, ни најмање, изузев да је каснио са увлачењем фиоке када притиснем дугме. Читао је и резао све.
 
Pinoeer je nazalost daleko od toga sto je bio,ali su mu i cene daleko ispod nekadasnjih... Pretpostavljam da ti je rezac malo vise prasine pokupio,vec sam jednom na 3 km pisao detaljno uputstvo za ciscenje,pa malo pretrazi forum,naci ces ;)
Могуће да је запрљан. Кажем одједном није хтео да чита, а унутра је био неки сестрин дискм позајмљен од неке њене другарице, тешко га је избацио напоље.
Иначе хвала, потрудићу се да пронађем твоје упутство:)
 

Back
Top