Protokoli

Kojot

Zainteresovan član
Poruka
350
..sionskih mudraca ili kao manje poznati pod nazivom iluminati protokoli su delo koje se, ako ništa više od toga, provlači i prepliće kroz mnogo stvari. Mnogo ljudi govori o dotičnom ili similarnim temama koje su, iako tako ne izgleda, u mnogome povezane sa protokolima. Dakle, puno se priča ali veoma mali broj ljudi je starno upućen u materiju. Evidentno je da je gotovo beznačajan deo onih koji su uopšte i pročitali protokole. Šta su protokoli? Da li su oni uistinu „plan koji se sprovodi“? Mnogo toga se može pročitati i čuti. Ovim putem želim samo da otvorim raspravu i podstaknem svesnije ljude da razumno umuju na ovu, mnogo zamagljenu ali i veoma bitnu temu.

Da krenemo od iluminata o kojima, međutim, ne volim mnogo da pričam.. a pogotovo o njihovim takozvanim nadri moćima, ostalim glupostima i svim onim fantazijskim stvarima. Znači spuštamo se na zemlju i govorimo o realnom..
I pored toga što se i ranije pominju, iluminatski red zvanično je osnovan u Nemačkoj u 17. veku. Osnivač, satanista, Adam Vajshaupt (obratite pažnju na simboliku) osniva 1. maja satanistički red pod nazivom društvo bavarskih iluminata. Mnogi ih svrstavaju u isti koš sa masonima i smatraju za masonski red ali je bitno napomenuti da nisu osnovani od strane masonerije ali da su se kasnije pripojili masonstvu. Ovo sam napomenuo samo da bi se stvorila predstava o čemu govorimo. A sada bih prešao na sledeći nivo i nastavio da govorim o sionskom prioratu.

Najbitnija stavka u bilo kakvoj raspravi oko protokola je sionski priorat. Dakle, da ne menjam temu, samo nekoliko reči o sionskom prioratu.. Reč je o veoma moćnoj organizaciji. Kao tajni red osnovao ga je 1099. kralj Jerusalima Godfri Bujonski. Cilj reda je očuvanje merovinske krvi (sveti gral). Jedna od najjačih organizacija na svetu. Predvodnica je novog svetskog poretka. U pozadini rukovodi mnogim drugim organizacijama (svetskom bankom, međunarodnim monetarnim fondom,..).. državama-vladama.. Znači reč je o veoma uticajnoj organizaciji. Mogo velikih ljudi pominju se kao članovi sionskog priorata.. kao na primer Isak Njutn, Rene Anžujski, Leonardo da Vinči, Viktor Igo.... Predvodnici su levičarske liberalističke, mondijalističke ideje i po tome ih danas možete prepoznati.
Sa druge strane kao pandan prioratu imamo jednu drugu veoma moćnu organizaciju-Katoličku crkvu.

Svako ko je pročitao protokole shvatio je nekoliko stvari. Mnoge stvari koje su se desile i koje se upravo dešavaju, rade se po planu protokola. I, što je bitnije, organizacija koja sprovodi plan je upravo sionski priorat.

Međutim, protokoli kao takvi, idu na štetu upravo cionistima dakle i uopšte Jevrejima. Zbog ove činjenice Jevreji se odriču dotičnog dela (a i cionizma). I uvek napadaju bilo kakvo objavljivanje protokola.

Sionski priorat takođe nije objavio protokole. Zašto bi taksativno naveo sve svoje ciljeve i objavio ih javnosti? A, s druge strane oni su takva organizacija da ikakvo nekontrolisano oticanje ovakvih informacija ne dolazi u obzir.

Razmislite. Kao protivteža ovome objavljeno je mnogo dela od strane sionskog priorata. Jedno od njih je i DaVinčijev kod.
 
Umberto Eko kaže da su ti Protokoli bili svačiji... ne zna se čiji su originalno... u svakom slučaju, stvari iz te knjižice se uveliko primenjuju... evo, ja sam onomad tražila u knjizi Miloševićeve akcije... mislim da je to njegova Biblija.

U svakom slučaju anti-Semitizam je postao izuzetno jak i od onda se drži ideja o Jevrejskom poreklu... bezveze.
 
Kojot:
..sionskih mudraca ili kao manje poznati pod nazivom iluminati protokoli su delo koje se, ako ništa više od toga, provlači i prepliće kroz mnogo stvari. Mnogo ljudi govori o dotičnom ili similarnim temama koje su, iako tako ne izgleda, u mnogome povezane sa protokolima. Dakle, puno se priča ali veoma mali broj ljudi je starno upućen u materiju. Evidentno je da je gotovo beznačajan deo onih koji su uopšte i pročitali protokole. Šta su protokoli? Da li su oni uistinu „plan koji se sprovodi“? Mnogo toga se može pročitati i čuti. Ovim putem želim samo da otvorim raspravu i podstaknem svesnije ljude da razumno umuju na ovu, mnogo zamagljenu ali i veoma bitnu temu.

Da krenemo od iluminata o kojima, međutim, ne volim mnogo da pričam.. a pogotovo o njihovim takozvanim nadri moćima, ostalim glupostima i svim onim fantazijskim stvarima. Znači spuštamo se na zemlju i govorimo o realnom..
I pored toga što se i ranije pominju, iluminatski red zvanično je osnovan u Nemačkoj u 17. veku. Osnivač, satanista, Adam Vajshaupt (obratite pažnju na simboliku) osniva 1. maja satanistički red pod nazivom društvo bavarskih iluminata. Mnogi ih svrstavaju u isti koš sa masonima i smatraju za masonski red ali je bitno napomenuti da nisu osnovani od strane masonerije ali da su se kasnije pripojili masonstvu. Ovo sam napomenuo samo da bi se stvorila predstava o čemu govorimo. A sada bih prešao na sledeći nivo i nastavio da govorim o sionskom prioratu.

Najbitnija stavka u bilo kakvoj raspravi oko protokola je sionski priorat. Dakle, da ne menjam temu, samo nekoliko reči o sionskom prioratu.. Reč je o veoma moćnoj organizaciji. Kao tajni red osnovao ga je 1099. kralj Jerusalima Godfri Bujonski. Cilj reda je očuvanje merovinske krvi (sveti gral). Jedna od najjačih organizacija na svetu. Predvodnica je novog svetskog poretka. U pozadini rukovodi mnogim drugim organizacijama (svetskom bankom, međunarodnim monetarnim fondom,..).. državama-vladama.. Znači reč je o veoma uticajnoj organizaciji. Mogo velikih ljudi pominju se kao članovi sionskog priorata.. kao na primer Isak Njutn, Rene Anžujski, Leonardo da Vinči, Viktor Igo.... Predvodnici su levičarske liberalističke, mondijalističke ideje i po tome ih danas možete prepoznati.
Sa druge strane kao pandan prioratu imamo jednu drugu veoma moćnu organizaciju-Katoličku crkvu.

Svako ko je pročitao protokole shvatio je nekoliko stvari. Mnoge stvari koje su se desile i koje se upravo dešavaju, rade se po planu protokola. I, što je bitnije, organizacija koja sprovodi plan je upravo sionski priorat.

Međutim, protokoli kao takvi, idu na štetu upravo cionistima dakle i uopšte Jevrejima. Zbog ove činjenice Jevreji se odriču dotičnog dela (a i cionizma). I uvek napadaju bilo kakvo objavljivanje protokola.

Sionski priorat takođe nije objavio protokole. Zašto bi taksativno naveo sve svoje ciljeve i objavio ih javnosti? A, s druge strane oni su takva organizacija da ikakvo nekontrolisano oticanje ovakvih informacija ne dolazi u obzir.

Razmislite. Kao protivteža ovome objavljeno je mnogo dela od strane sionskog priorata. Jedno od njih je i DaVinčijev kod.

Којоте, ово је веома, веома тешка тема, и оно што је најгоре (с обзиром да ја
припадам противницима планова за освајање света)
свако ко учествује у овој расправи је у опасноссти
да буде проглашен антисемитом, клерофашистом и
сличим глупостима.
Када ми је први пут дошла у руке лоше ископирана
свеска Протоколи - ти планови и идеје су у мени
проузроковали праву правцату болест која је трајала
читавих месец дана... тешко разочарање у људски
ум... а касније НЕОДУСТАЈНУ ОДЛУЧНОСТ у борби
против ове САТАНСКЕ БИБЛИЈЕ.

За сада, СВЕ ШТО СЕ ОКО НАС ДОГАЂА последњих деценија - записано је и дата су тачна упутства...
могу и да Ти цитирам... али шта имамо од тога...
осим, можда да докажемо ону српску изреку:
НИЈЕ МИ ЖАО ШТО МЕ ЛАЖЕШ НЕГО МИ ЈЕ ЖАО ШТО
МИСЛИШ ДА ТИ ВЕРУЈЕМ. :cry: :cry: :cry:
 
Присталице теорије „јеврејске завере" се позивају на један документ под називом ПРОТОКОЛИ СИОНСКИХ МУДРАЦА који је, наводно, саставила група Јевреја на једном састанку у Швајцарској 1897 године, на коме је скован јеврејски план за освајање света.

Да ли то значи да Јевреји нису имали никакав план све до 1897??

На земаљској кугли су присутни више хиљада година, а састали су се тек 1897. да би формулисали свој план???

Човек који је пронашао овај документ тврди да он представља ВЕЛИКИ ПЛАН, али нам при томе није понудио никакав доказ да је такав састанак икада одржан.

Није нам рекао ни како је дошао до овог плана, нити како зна да је он веродостојан.

Једно је, ипак, сигурно. Ма ко да је написао Протоколе - ЗНАО ЈЕ ШТА ЋЕ СЕ ДОГОДИТИ У БУДУЋНОСТИ, јер када их читамо имамо утисак да читамо данашње новине.
 
Truman:
Mislim da je tkz. protokol falsifikat i da je podmetnut jevrejima.

Можда је Протокол подметнут Јеврејима - АЛИ АКО КОЗА
ЛАЖЕ - РОГ НЕ ЛАЖЕ.

1. СВА ПОЛИТИЧКА ТУМБАЊА ОДИГРАВАЈУ СЕ ОД 2.СВЕТСКОГ
РАТА НАОВАМО ПРЕМА РЕЦЕПТИМА ПРОТОКОЛА,
2. СВЕТСКА НАДВЛАДА ЈЕ САСТАВЉЕНА ПРЕ СВЕГА ОД
ЈЕВРЕЈА.
 
eremita:
Truman:
Mislim da je tkz. protokol falsifikat i da je podmetnut jevrejima.

Можда је Протокол подметнут Јеврејима - АЛИ АКО КОЗА
ЛАЖЕ - РОГ НЕ ЛАЖЕ.

1. СВА ПОЛИТИЧКА ТУМБАЊА ОДИГРАВАЈУ СЕ ОД 2.СВЕТСКОГ
РАТА НАОВАМО ПРЕМА РЕЦЕПТИМА ПРОТОКОЛА,
2. СВЕТСКА НАДВЛАДА ЈЕ САСТАВЉЕНА ПРЕ СВЕГА ОД
ЈЕВРЕЈА.

Nisam imao priliku da procitam protokol, ali kada je on objavljen? Pretpostavljam mnogo posle 2. sv. rata. Pa onda i nije neka mudrost samo prepisati ono sto se vec dogodilo.
 
Truman:
eremita:
Truman:
Mislim da je tkz. protokol falsifikat i da je podmetnut jevrejima.

Можда је Протокол подметнут Јеврејима - АЛИ АКО КОЗА
ЛАЖЕ - РОГ НЕ ЛАЖЕ.

1. СВА ПОЛИТИЧКА ТУМБАЊА ОДИГРАВАЈУ СЕ ОД 2.СВЕТСКОГ
РАТА НАОВАМО ПРЕМА РЕЦЕПТИМА ПРОТОКОЛА,
2. СВЕТСКА НАДВЛАДА ЈЕ САСТАВЉЕНА ПРЕ СВЕГА ОД
ЈЕВРЕЈА.

Nisam imao priliku da procitam protokol, ali kada je on objavljen? Pretpostavljam mnogo posle 2. sv. rata. Pa onda i nije neka mudrost samo prepisati ono sto se vec dogodilo.

Па Трумане зар не мислиш да је у најмању руку
непристојно учествовати у дискусији на тему
ПРОТОКОЛИ а да их ниси ни прочитао... :roll:
 
...најупечатљивији део је на крају...када се показује национална припадност руске власти почетком 20. века. Ко је прочитао, знаће о чему причам (погледајте само ко су данас лидери света и ко креира светску политику).

А када се веома, веома пажљиво читају...и када се размишља о томе...може се пронаћи аналогија. Све је испланирано 100 година унапред. Иако количински нису обимни...потребно је доста времена и размишљања да би се повезале неке ствари. Толико времена баш немам, али неке појединачне ситуације препознајем.

P.S. Чудо нико није отворио тему о ономе што је Горан Матић (ма какво мишљење о њему имао) говорио...између осталог и о Јеврејима.
 
Ljuba82:
...најупечатљивији део је на крају...када се показује национална припадност руске власти почетком 20. века. Ко је прочитао, знаће о чему причам (погледајте само ко су данас лидери света и ко креира светску политику).

А када се веома, веома пажљиво читају...и када се размишља о томе...може се пронаћи аналогија. Све је испланирано 100 година унапред. Иако количински нису обимни...потребно је доста времена и размишљања да би се повезале неке ствари. Толико времена баш немам, али неке појединачне ситуације препознајем.

P.S. Чудо нико није отворио тему о ономе што је Горан Матић (ма какво мишљење о њему имао) говорио...између осталог и о Јеврејима.

Upravo to, cele protokole mozes da citas, da sumnjas a kad dodjes do kraja i vidis genealogiju...
 
ja bih voleo da mi neko od "poznavaoca" iluminata ili masonerije uopste naprimer kaze sta je to lose uradjeno tokom vekova,a da je neizostavno od masona..drugo,voleo bih da mi neko objasni pojam svetske nadvlade,i sl. jer se barata time,kao i "kontrolisanjem mmf-a,svetske banke,drzava..sve u stilu "vecernjih novosti" i "zone"..
trece-PROTOKOLI su nastali u carskoj Rusiji gde je bila izrazito antijevrejska atmosfera,u sklopu sve vece dekadencije carstva i uplitanja mistika poput raspucina..taj FALSIFIKAT je podmetnut jevrejma,i koriscen od nacista i sl. kasnije...dakle,delo koje ima shrhu..mrznja
 
Ljuba82:
...најупечатљивији део је на крају...када се показује национална припадност руске власти почетком 20. века. Ко је прочитао, знаће о чему причам (погледајте само ко су данас лидери света и ко креира светску политику).

А када се веома, веома пажљиво читају...и када се размишља о томе...може се пронаћи аналогија. Све је испланирано 100 година унапред. Иако количински нису обимни...потребно је доста времена и размишљања да би се повезале неке ствари. Толико времена баш немам, али неке појединачне ситуације препознајем.

P.S. Чудо нико није отворио тему о ономе што је Горан Матић (ма какво мишљење о њему имао) говорио...између осталог и о Јеврејима.

Nego Ljubo, ne mogu da se setim sta je Goran Matic pricao...secam se kao kroz maglu..jel znas?
 
Ljuba82:
...најупечатљивији део је на крају...када се показује национална припадност руске власти почетком 20. века. Ко је прочитао, знаће о чему причам (погледајте само ко су данас лидери света и ко креира светску политику).

А када се веома, веома пажљиво читају...и када се размишља о томе...може се пронаћи аналогија. Све је испланирано 100 година унапред. Иако количински нису обимни...потребно је доста времена и размишљања да би се повезале неке ствари. Толико времена баш немам, али неке појединачне ситуације препознајем.

P.S. Чудо нико није отворио тему о ономе што је Горан Матић (ма какво мишљење о њему имао) говорио...између осталог и о Јеврејима.

Слушај Љубо82, што се тиче комуниста "немам очи да их гледам", а што се тиче мојих политичких и верских
опредељења "криво седи ал' право говори", тај
комуњара Горан Матић ЈЕ ГОВОРИО УЖАСНО ТАЧНЕ СТВАРИ
У ВЕЗИ СВИХ ПОЛИТИЧКИХ ДОГАЂАЊА, ТОЛИКО ТАЧНЕ ДА
ОВЕ ПИ*ДУРИНЕ ОД МЕДИЈА - НИКО НИЈЕ СМЕО НИ ДА
ПРОКОМЕНТАРИШЕ - ПРАВЕ СЕ БЛЕСАВИ, КАО НИСУ ЧУЛИ...
ХЕ,ХЕ, ХЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ... али народ је чуо!
 
Izvinjavam se eremiti uz pitanje gde bih mogao da nabavim taj protokol, neki sajt i sl.
Gledao sam Verana Matica pre neko vece na BK i ucinilo mi se zanimljivim kada je prepricao onu izjavu Holbruka kako se Srbima lose pise.
 
Truman:
Izvinjavam se eremiti uz pitanje gde bih mogao da nabavim taj protokol, neki sajt i sl.
Gledao sam Verana Matica pre neko vece na BK i ucinilo mi se zanimljivim kada je prepricao onu izjavu Holbruka kako se Srbima lose pise.

Bio je u slobodnoj prodaji za vreme SM, pa je zabranjen, pa se iligalno stampao i umnozavao. Danas mislim da legalno ne mozes da dodjes do njega, ali idi malo na net, pa po prijateljima mozda neko ima.
 
Truman:
Izvinjavam se eremiti uz pitanje gde bih mogao da nabavim taj protokol, neki sajt i sl.
Gledao sam Verana Matica pre neko vece na BK i ucinilo mi se zanimljivim kada je prepricao onu izjavu Holbruka kako se Srbima lose pise.

Трумане, ако желиш да заиста сазнаш шта пише у
Протоколима сионских мудраца, немој ни случајно да
интегрални текст тражиш на НЕТУ - то је подвала.
Можда можеш наћи по Београдским антикварницама
књигу (која је забрањена)
1. "ТАЈАНСТВЕНИ СВЕТ МАСОНА" Михајло Поповски,
штампарија Охрид,1991.год.(ја имам 3.издање)
овде је репринтован текст Орија Бутмија објављен
1901.год. а он је први пут код нас објављен у
Сплиту у часопису "Нова ревија", 1929.

мислим да је овај текст најаутентичнији (јер има и доста прилога, докумената) али има и још много накнадних издања код нас чак су једно
шампали и Радикали у свом часопису Велика Србија а
тај број је забрањен и конфискован- бр.16, од
маја 1994.године.
 
eremita:
Truman:
Izvinjavam se eremiti uz pitanje gde bih mogao da nabavim taj protokol, neki sajt i sl.
Gledao sam Verana Matica pre neko vece na BK i ucinilo mi se zanimljivim kada je prepricao onu izjavu Holbruka kako se Srbima lose pise.

Трумане, ако желиш да заиста сазнаш шта пише у
Протоколима сионских мудраца, немој ни случајно да
интегрални текст тражиш на НЕТУ - то је подвала.
Можда можеш наћи по Београдским антикварницама
књигу (која је забрањена)
1. "ТАЈАНСТВЕНИ СВЕТ МАСОНА" Михајло Поповски,
штампарија Охрид,1991.год.(ја имам 3.издање)
овде је репринтован текст Орија Бутмија објављен
1901.год. а он је први пут код нас објављен у
Сплиту у часопису "Нова ревија", 1929.

мислим да је овај текст најаутентичнији (јер има и доста прилога, докумената) али има и још много накнадних издања код нас чак су једно
шампали и Радикали у свом часопису Велика Србија а
тај број је забрањен и конфискован- бр.16, од
маја 1994.године.

E, ala si obavesten kao Informbiro :lol: Ko tebe pobije argumentima taj mora da je ..... Sve si rekao i vise nego sto treba.
 
eremita:
Слушај Љубо82, што се тиче комуниста "немам очи да их гледам", а што се тиче мојих политичких и верских
опредељења "криво седи ал' право говори", тај
комуњара Горан Матић ЈЕ ГОВОРИО УЖАСНО ТАЧНЕ СТВАРИ
У ВЕЗИ СВИХ ПОЛИТИЧКИХ ДОГАЂАЊА, ТОЛИКО ТАЧНЕ ДА
ОВЕ ПИ*ДУРИНЕ ОД МЕДИЈА - НИКО НИЈЕ СМЕО НИ ДА
ПРОКОМЕНТАРИШЕ - ПРАВЕ СЕ БЛЕСАВИ, КАО НИСУ ЧУЛИ...
ХЕ,ХЕ, ХЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ... али народ је чуо!

Да, да...то сам и хтео да кажем. Јако је сумњиво то што један такав човек говори о томе, али са друге стране све то делује јако истинито. Најсумњивије је што нико то није прокоментарисао...било критиковао, било потврдио (да подсетим...он каже да је и гарнитура власти после СМ користи одређени јеврејски канал. Све то ствара доста конфузије). Са друге стране, поставља се отворено питање...да ли је СМ у ствари амерички човек (самим тим јеврејски пион)? И да ли је све ово што се дешавало овде унапред изрежирано? Добро...сви знамо да јесте, али да ли са јеврејима, тј. пешаком Милошевићем као носиоцем тога? Опет са друге стране Матић говори о издаји Русије, а не САД-а што уноси доста конфузије. Нису ствари ту баш најчистије. У сваком случају...прошло је пар дана, очекивао сам стране и стране коментара на ову тему...баш чудно. :roll:
A што се тиче народа...можда је 10% приметило нешто...а од тога ће 10% да размишља о томе због свакодневног бомбардовања информација.

marlon:
Nego Ljubo, ne mogu da se setim sta je Goran Matic pricao...secam se kao kroz maglu..jel znas?

Па, у кратком, ово што сам навео + то да ја Холбрук имао сазнања да се Србима црно пише.
 
Ljuba82:
Па, у кратком, ово што сам навео + то да ја Холбрук имао сазнања да се Србима црно пише.

Ma ne da je imao saznanja, znao je on to mnogo, mnogo ranije nego kada je rekao. Dok je jos pregovarao sa SM a i pre toga. A sad kad si napisao ovo za Matica setio sam se. Da, otprilike je tako bilo.
 
Сви ви који тврдите да су Протоколи фалсификат, уколико желите да вас схватим озбиљно, морате да ми одговорите на следеће питање:

Фалсификат ЧЕГА???

Ако је нешто фалсификат, то аутоматски значи да постоји и ОРИГИНАЛ. Ако фалсификујете новчаницу, значи да таква новчаница, смо оригинална, већ постоји. Ако фалсификујете један овакав документ, то практично значи да ПОСТОЈИ документ који садржи план о поробљавању света. Дакле, ви сами себи упадате у уста.
 
Pobunjenik:
Сви ви који тврдите да су Протоколи фалсификат, уколико желите да вас схватим озбиљно, морате да ми одговорите на следеће питање:

Фалсификат ЧЕГА???

Ако је нешто фалсификат, то аутоматски значи да постоји и ОРИГИНАЛ. Ако фалсификујете новчаницу, значи да таква новчаница, смо оригинална, већ постоји. Ако фалсификујете један овакав документ, то практично значи да ПОСТОЈИ документ који садржи план о поробљавању света. Дакле, ви сами себи упадате у уста.
:D
:)
:P
:lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
eremita:
Pobunjenik:
Сви ви који тврдите да су Протоколи фалсификат, уколико желите да вас схватим озбиљно, морате да ми одговорите на следеће питање:

Фалсификат ЧЕГА???

Ако је нешто фалсификат, то аутоматски значи да постоји и ОРИГИНАЛ. Ако фалсификујете новчаницу, значи да таква новчаница, смо оригинална, већ постоји. Ако фалсификујете један овакав документ, то практично значи да ПОСТОЈИ документ који садржи план о поробљавању света. Дакле, ви сами себи упадате у уста.
:D
:)
:P
:lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

eremita:
Pobunjenik:
Сви ви који тврдите да су Протоколи фалсификат, уколико желите да вас схватим озбиљно, морате да ми одговорите на следеће питање:

Фалсификат ЧЕГА???

Ако је нешто фалсификат, то аутоматски значи да постоји и ОРИГИНАЛ. Ако фалсификујете новчаницу, значи да таква новчаница, смо оригинална, већ постоји. Ако фалсификујете један овакав документ, то практично значи да ПОСТОЈИ документ који садржи план о поробљавању света. Дакле, ви сами себи упадате у уста.
:D
:)
:P
:lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kako si ih slozio kao u pokeru. Sad bez zezanja, Pobunjenik nisi najbolje shvatio mitu, nije rekao falsifikat nego PODVALA, a vidim pametan si covek pa razmisli sta je hteo da kaze.
 
Марлоне, Побуњеник је савршено све схватио, зато ме
је толико и засмејао... то ти је смех из
ПРАВОГ УГЛА...
а "подвала" се односи НА ИНТЕРНЕТ ВЕРЗИЈЕ ПРОТОКОЛА.
 

Back
Top