250.000 zarazenih racunar

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
vest i mikro newslettera.
I ja sam medju njima.
Naime uleteo mi neki virus, koji pokrece neki mirc, pojma nemam odakle on na kompu i instalirao je neki remote control centar.
Bas sam se zarazio.

AVG mi stalno izbacuje da je nasao neki installer.exe i kad ga ja obrisem, ono pri ponovnom startovanju racunara kad hocu da se konektujem opet izbaci istu poruku.

C:\DOCUME~1\ADMIN~1\LOCALS~!\Temp\installer.exe (Trojan hoese Collected.SF)

i tako u krug.A ne znam gde je taj folder da ga ja ubijem sa onim programom sto brise fajlove odmah.
Zna li neko resenje.
I zna li neko link do zakrpe koju je MS objavio.
Hvala
 
Taj folder je mesto gde se kesiraju stranice, ili bilo koji fajlovi dok racunar radi, znaci virtuelna memoraja. Ako se pokrece prilikom startovanja OS potraziga na RUN pa ukucaj "msconfig" pa u kartici start pokusaj da pronadjes takav flie. Pokusaj da skeniras racunar sa Ad Aware ili slicnim programcicem.
 
pronasao sam ,folder ono su bile skracenice, a ja to nisam provalio.
Sad tamo nema nista.
Skenirao sam i sa Adaware i sa Spybot i sad cu u safe mode da pusti da AVg preceslja, pa se javljam za jedno sat vremena. pozz
 
Nadji na netu Reg Seeker (bssplatan je) i pokusaj sa njim da u regisrtiju pronadjes so sranje. On ima odlicnu pretragu i lak je za koriscenje... Ako ne mozes da se snadjes javi se na PP pa cu ti ga posalti mail-om jer je jako mali.
 
Ne vredi, sada sam pokusao ali opet mi je vratio mail. Verovatno je to zastita...
.... ili cu pokusati sa EUneta ili Verata da ti posaljem mail.
Zaista mi nije jasni sta se desava... :(

Sada mi je stigao izvestaj da je mail na tvom serveru... proveri...

Ludnica... :evil:
 
a sve sam ih izbrisao, cak i onaj mirc koji nista nije moglo da unisti, i njega sam unistio sa Killbox.

E sad mi pri svakom startovanju izbacuje da nije mogao da nadje svhost.exe

jer sam izbrisao taj folder gde je bio mirc, a on mi je bio zamenio svhost.exe

sad ne smeme da ga uklonim iz startup jer mi onda nece raditi internet.

Da ne zna neko kako da vratim na pravi svchost.exe :?:
 
loop:
a sve sam ih izbrisao, cak i onaj mirc koji nista nije moglo da unisti, i njega sam unistio sa Killbox.

E sad mi pri svakom startovanju izbacuje da nije mogao da nadje svhost.exe

jer sam izbrisao taj folder gde je bio mirc, a on mi je bio zamenio svhost.exe

sad ne smeme da ga uklonim iz startup jer mi onda nece raditi internet.

Da ne zna neko kako da vratim na pravi svchost.exe :?:

Pokusa System Restore, Repair ili recovery conzole... mada bih ti preporucio Repair...
 
mislim da bi trebalo da instaliras Kaspeski,bez obzira sto on zauzima puno mesta,meni sljaka kao lud.Nebi ti se to pojavljivalo da ga imas.A posto vidim da imas svoj sajt - pohvala - i puno se setas po netu,trebalo bi da imas neki ozbiljniji antivirus program da te zastiti.
Poz
 

Back
Top