ZAKON POSTOJANJA – istina o postojanju materije, zivota i prirode

Ljubo2

Domaćin
Poruka
4.504
Kad budemo znali odgovor na pitanje :ŠTA POSTOJI, i kad budemoe znali da se ISTNA nema o čemu drugom sasnati do o onome ŠTO POSTOJI, i kad budemoe znali da se ISTINA ne može sasnati ničim drugim, do onim ŠTO POSTOJI, tada ćemo znati ISTINU.

Zato jer postojanje je samo JEDNO. Zato što se IISTINA nema o čemu drugom saznati do o JEDNOM. I zato jer se ISTINA nema čime drugim saznati do JEDNIM.

Šta je to JEDNO ŠTO POSTOJI?


Svi ljudi na svetu bi hteli da znaju ISTINU, a niko, zapravo, ne zna O ČEMU. Svi tvrde kako je ISTINA samo JEDNA, a u stvarnosti svaki čovek ima nekakvu svoju,. posebnu istinu, različitu od svih drugih. Što dokazuje da ljudi. ne samo da ne znaju Istinu, već čak ne znaju niti O ČEMU TREBA ZNATI ISTNU, da bi mogli da tvrde da istinu znaju. Ljudi pojma nemaju da ne postoji mnogo NEČEGA o čemu bi trebalo znati istinu, već samo NEŠTO JEDNO-JEDINO o kojem je veoma lako saznati istinu, jer to JEDNO-JEDINO smo MI SAMI – SVAKI POJEDINAC. I ne samo svaki pojedinac, već sve što postoji je JEDNO.

Kako da to shvatimo?

Jednostavno! To JEDNO je KVANTNO POLJE (CRNA JAMA). To je prostor u kojemu nema energije ni materije, nema nebskih tela, nema biljaka, životinja, ni ljudi – nema ničega što bi moglo da se meri ili broji. Sve izgleda kao da je prazan prostor – i to JEDAN-JEDINI.

I onda odjednom taj JEDAN-JEDINI prostor učini jedno VELIKO “PUF” i iz njge iskoči sve - energija/materija, nebeska tela, biljke, životinje, ljudi – sve beskonačno različito jedno od drugog, unikatno i posebno. A onda nakon nekog vremena sve te različitosti se istope, nestanu i na kraju opet ostane samo praznina, kvantno polje (crna jama) u kojem nema ničeg materijalnog.

Pa se postavlja pitanje: O čemu mi sada treba da saznamo ISTINU – da li o pojedinačnim različitim stvarima i pojavama koje «čudom» iskaču i nastaju iz kvantnog polja, kojih ima BEZBROJ, na koji način bi imali i istina BEZBROJ? Ili je dovoljno da saznamo samo istinu o kvantnom polju, koje je SAMO JEDNO, pa bi tako i istina o njemu bila SAMO JEDNA.

Odgovor na ovo pitanje nam daje filozofija, tj. logika. U Hegelovoj logici odgovor na ovo pitanje glasi; (parafraziram): Ako iz nečega koje postoji ko PRVO, nastaje nešto DRUGO, tada to DRUGO i ne postoji, već i dalje postoji to PRVO, koje je samo promenilo svoj oblik ili ušlo u neko svoje DRUGO STANJE, pa sada samo izgleda kao sa se pojavilo i da postoji nešto DRUGO.

Šta u praksi ova Hegelova logika znači?

Znači to da postoji samo KVANTNO POLJE, jer ono je PRVO koje postoji, a da materijalni svemir, sa svim svojim bezbrojnim oblicima i različitostima i NE POSTOJI, jer materijalni svmir je samo DRUGI OBLIK, odnosno DRUGO STANJE kvantnog polja. Svemir nastaje putem SAMONAPREZANJA, SAMOPOKRETANJA I SAMOPREOBRAŽAVANJA kvantnog polja kao PRVOG koje postoji.. Pa nama sada samo izgleda kao da više ne postoji kvantno polje kao PRVO, već da postoji svemir kao nešto DRUGO:

Tako na kraju ispada da mi nemamo o čemu drugom tražiti ISTINU do o kvantnom polju koje JEDNO postoji, da bi tako i ISTINA o njemu bila JEDNA.

Šta je ISTINA o kvantnom polju?

Istina o kvantnom polju je identična istini o svemiru jer kvantno polje i svemir su samo dva različita oblika i stanja JEDNOG, tj. PRVOG koje postoji.. Kvantno polje je NEAKTIVNO, nenapregnuto, mirujuće, nefizičko, nematerijalno stanje. A svemir je AKTIVNO, napregnuto, pokretno,fizičko, materijalno stanje.

Primera radi, materijalne forme od kojih se sastoji svemir – atomi, nebeska tela, sistemi nebeskih tela, tela ćelija, biljaka, životinja, ljudi itd, samo su oblici organizovanog kretanja i rada kvantnih polja i čestica i ništa drugo. U vreme dok se ova polja i čestice naprežu, kreću i rade, ovih materijalnih formi ima. Čim njihovo naprezanje, kretanje i rad prestane, sve ove materijalne forme se ruše i nestaju kao da ih nikada nije ni bilo i sve ponovo postaje kvantno plje – svemirska crna jama.

Da bi se ovo lakše shvatilo, hajde da se ponovo vratimo Hegelovoj logici po kojoj postoji samo PRVO (kvantne čestice i polja), a ne i DRUGO (materija, materijalne forme i svemir). Ovo nepostojanja materije i materijalnih formi treba shvatiti kao NEPOSTOJANJE KTRANJA I RADA. Jer materija i materijalne forme su samo oblici kretanja i rada kvantnih polja i čestica. Mi iz iskustva znamo da KRETANJE kao fizička radnja ne može postojati samo po sebi , već uvek i samo KRETAČ koji se kreće. Na primer, ne postoji TRČANJE kako fizička radnja, već uvek i samo TRKAČ koji trči. Ili, ne postoji MISAO kao psihička radnje, već uvek i samo MISLILAC koji misli.

Dakle, moramo razumeti da se vršilac radnje (fizičke ili psihičke), prema svojoj radnji uvek odnosi kao UZROK prema POSLEDICI. I da se radnja kao posledica nikada ne može odvojiti od svog uzroka. Drugim rečima, kvantne čestice i polja koje u svojstvu UZROKA svemira uistinu postoje i svemir kao njihova fizička i psihička radnja sa značenjem POSLEDICE su JEDNO I ISTO. Nema nikakvoh boga, odvojemog od svemira, koji u svojstvu uzroka stvara svemir. Uzrok svemira i svemir kao posledica su jedna i ista, nedeljiva sila i pojava. U i tom smislu svemir ne postoji, već samo kvantna polja i čestice koje se naprežu, kreću i rade i ništa drugo.

I tek kad smo sve ovo na pravi način razumli i shvatili da su kvantna polja i čestice to JEDNO-JEDINO koje postoji i tako dobili odgovor na pitanje ŠTA POSTOJI, možemo početi sa traženjem te JEDNE-JEDINE istine o postojanju sveta, po načinu odgovaranja na još dva veoma važnja egzistencijalna pitanja: KAKO postoji to što postoji i ZAŠTO.

Odgovori na ova dva preostala pitanja KAKO I ZAŠTO, neće da budu teški kad budemo shvatli da kvantna polja i čestice ne raspolažu samo fizičkim sposobnostima NAPREZANJA I KRETANJA, već i psihičkim sposobnostima OPAŽNJA tog svog naprezanja i kretanja, OSEĆANJA (dobra ili zla), PAMĆENJA, MIŠLJENJA I RAZUMEVANJA. Ove psihičke radnje, takođe, nema ko drugi da vrši, već kvantna polja i čestice od kojih je u svemiru sve napravljeno, jer one su jedine koje POSTOJE.

Mi iz iskustva sebe samih znamo da ono koje u nama POSTOJI, po kojem jesmo to što jesmo, koje raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti zovemo imenom “SVEST” ili pak UM. I da se ta SVEST, odnosno, UM u sebi manifestuje kao sila i pojava zvana NAGON SAMOODRŽANJA, jer sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, kao što iz iskustva znamo, su osnovni faktori naše SVESTI, odnosno, UMA. Ili pak NAGONA SAMOODRŽANJA po kojem mi kao ljudska bića i sva ostala priroda, postojimo.

*******************

Da i neorganska materija i priroda raspolaže psihičkim sposobnostima, a ne samo fizičkim, naučni dokazi su sledeći:

Za psihičke sposobnosti opažanja
u anorganskoj materiji i prirodi dokazi su fizičke i hemijske reakcije prilikom spajanja ili razdvajanja fizičkih tijela i hemijskih elemenata.

Za psihičke sposobnosti osećanja
(dbra sa značenjm “da” i zla sa značenjem “ne”) dokazi stoje u naučnom iskustvu da sve u prirodi ima svoje “da” i svoje “ne”.

Za psihičke sposobnosti pamćenja dokazi su elektronski uređaji i tehnologije koje koristimo za skladištenje i čuvanje informacija.

Za psihičke sposobnosti mišljenja dokazi naši informatički sistemi, uređaji i tehnologoje pomoću kojih pozivamo informacije uskladištene unutar elektronskih uređaja i tehnologija i prenosimo ih na daljinu.

Za psihičke sposobnosti razumijevanja (dobra sa značenjem “da” i zla sa značenjem “ne”) dokaz je evolucija napregnutih i pokrenutih čestica kvantnog polja, kao težnja da se iz stanja haotičnog i neorganizovanog kretanja sa značenjem zla (“ne”), pređe u harmonično i organizovano sa značenjm dobra (“da”).

****************************

Fizičke i psihičke sposobnosti su osnovna karakteristika, osnovni faktori i suština svijesti, koja se u sebi manifestuje kao sila i pojava zvana «NAGON SAMOODRŽANJA». Tu silu i pojavi možemo zvati još i imenom «JASTVO» ili «UM». Pa na kraju, na osnovu svega što je napred rečeno o kvantnom polju, svemiru i o sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, tu JEDNU-JEDINU ISTINU o njihovom postojanju možemo svesti na samo tri pitanja i tri odgovora:

1. Na pitanje: «Šta postoji» i na odgovor: «UM»
2. Na pitanje: «O čemu se istina može saznati» i na odgovor: «O UMU».
3. Na pitanje: «Čime se istina može saznati» i odgovor: «UMOM»

**********************

Kvantno polje je nepokrenuti i nemanifestovani UM.
Svemir je pokrenuti i manifestovani UM.
Svaka velika i mala stvar ili pojava iz koje se svemir sastoji je UM
Sve što postoji je UM.
Istinu nemamo o čemu drugom saznati do o UMU.
Istinu ne možemo ničim drugim saznati do UMOM.
Sve uz pomoć sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji UMA.
Bezbrojne različitosti svemira su bezbrojne fizičke i psihičke manifestacije UMA.

Bezbrjne različite fizičke i psihičke manifestacije uma koje opažamo kao materijalne forme (atome, nebeska tijela, ćelije, biljke, životinje, ljude itd) samo su različiti oblici organizovanog kretanja i rada čestica kvantnog polja, koje nastaju po informacijama, odnosno po ZNANJIMA o tome kako je najbolje kretati se i delovati da se izbegne zlo, a ostvari dobro. Te informacije/znanja se stiču putem iskustva, uz pomoć sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji UMA.

Opširnije o svemu u knjizi ZAKON POSTOJANJA
http://ul.to/eamyw54y (sr)
http://ul.to/ebhuaye7 (eng)
 
bez brige, to je samo tijelo
4869.gif
 
Све ово сам читао од дотичног још пре десетак и више година негде мислим 2000.или 2001. на једном тадашњем форуму у коме је и он учествовао. Нисам веровао да се још тиме бави и то исто проповеда.

Он сматра да је открио неки "закон постојања". Да је то ултимативни одговор на сва питања света и живота. филозофије и науке. Ништа се ето није променило од тада у том његовом назови "систему" погледа на живот и свет. Што би наравно било у реду да то што пише има неку вредност истинитости.

Међутим, слично као и у случају "ја који јесам" ради се само о витлању празним појмовима као што се може видети из уводног поста. Далеко од правих филозофских знања и увида са којима ово нема никакве везе.
 
Све ово сам читао од дотичног још пре десетак и више година негде мислим 2000.или 2001. на једном тадашњем форуму у коме је и он учествовао. Нисам веровао да се још тиме бави и то исто проповеда.

Он сматра да је открио неки "закон постојања". Да је то ултимативни одговор на сва питања света и живота. филозофије и науке. Ништа се ето није променило од тада у том његовом назови "систему" погледа на живот и свет. Што би наравно било у реду да то што пише има неку вредност истинитости.

Међутим, слично као и у случају "ја који јесам" ради се само о витлању празним појмовима као што се може видети из уводног поста. Далеко од правих филозофских знања и увида са којима ово нема никакве везе.

Ja Ozimana smatram konstruktivnim elementom, iako mu nista ne verujem.Ali ponasa se kao konstruktivni element.U svom zivotu sam video da vise napretka donese neznalica (u ovom slucaju neko sa kim se ne slazes ni na pocetku ni na kraju) nego sveznalica.
A posebno naglasavam korist od neznalice dok napreduje, ako je konstruktivna, jer otkriva ili obnavlja nacine razmisljanja onih koji su na putu saznanja.
 
Hajde malo ozbiljnosti...
Nigde ne kaže da govori o materijalnom!
Naprotiv,kaže da i kvanti se ponašaju i psihološki,a i nešto što koristimo
u informatici kao veštačku inteligenciju i veštačku memoriju-1 i 0 tj.
slično šta i ja tvrdim-spin+-1...
Ako je to Ljubo koji je na Hrvatskom forumu bio čest-čitaćemo,nadam se i
važnije stvari...Liče on i onaj koji jeste,ali Ljubo s hr.ima više zanimljivih ideja.
Oziman me ne čudi-on odbacuje sve šta je drukčije od njegovog idealizma,tj.idealizma
Šopenhauera i Bergsona...Krajnje isključiv ko SPC...:mrgreen: Treba mu zadavati
samo etičke teme-tamo je ok!
A Patak-kontra -kontri i rekontri-važno da to i devojčice tako misle i oponašaju se...:lol:

Meni bi valjalo da Ljubo 2,ako je raspoložen,objasni šta misli pod Umom !
Neku svoju definiciju,opis,opservaciju...
 
Pre desetak i više godina, na itom onom forumu koji je pomenuo oziman, i ja upoznala ljubu.

Najpre sam bila zainteresovana, jer sam imala neka zanimljiva iskustva po kojima mi je ta njegoiva početna priča (nota bene: početna priča mu je bila mnogo svedenija i smislenija) bila bliska.

Onda sam se - s još nas nekoliko "privilegovanih" učlanilana njegov zatvoreni forum.
Očekivala sam da tamo dođe do razmene ideja, do kvalitetnih diskusija, zajedničkog traganja.

Prvi šok sam doživela kada sam ga zamolila da na forum pozovemo čoveka čije mišljenje jako cenim - na šta je ljubo odgovorio (citiram): "Ne, on se s ovim ne slaže, a ovde nam ne trebaju neistomišljenici"

Odmah je zaradio jedno hiljadarku negativnih poena, jer **** čoveka kome trebaju isključivo istomišljenici s kojima će se uzajamno tapšati po ramenu.

Međutim, ubrzo je došao sledećo šok - ljubo netraži istomišljenike, ljubo traži sledbenike.

Prvobitna verzija njegove priče glasi ovako: prilikom jednog astralnog putovanja, ljubu su pohodilivanzemaljci, i među njima isus.
Oni su došli da ga obaveste da je on Izabrani, koji će ljudima preneti (pazi sad dobro) direktno znanje. Jer, ova varijanta znanja koje stičeš učenjem nije dovoljno savršena.
Ljubo je od vanzemaljaca dobio ZP "direktno" u svest, a istovremeno je dobio "dar" da "direktno znanje" dalje prenosi.

Meni nije jasno kako nakon tolikih godina neuspešnih pokušaja da znanje "direktno preda" njemu nije jasno da s tim nešto ne štima.

Sledeća stvar: članovi ljubinog zatvorenog foruma su se polako osipali - po redosledu kojim bi se suprotstavili nekoj od njegovih ideja.
Dakle, nema šanse da ti iznosiš neke argumente i ukazuješ na jasne manjkavosti - on je Izabrani, a ti nisi; njega su pohodili vanzemaljci i isus, a ne tebe.

Inače, u to vreme se ljubo hvalio kako nije pročitao ni jednu knjigu, jer znanja iz knjiga ništa ne vrede, jer nisu "direktna" kao njegov ZP za koji je on od strane vanzemaljaca osposobljen da ga direktno prenosi.

E sad - kad je ljubo shvatio da mu pričao vanzemaljcima i isusu oduzima poene, naglo je promenio priču.
Prestao je da ih pominje.

U međuvremenu je primetio da se dosta ljudi loži na nauku - tada je, umesto "direktno sam dobio ZP", počeo da priča kako je ZP "naučna činjenica".

Onda je primetio da se pominju neki kvanti, pa je i to ubacio. Ono - sve što narod voli, ljubo će rado da implementira u ZP.

E sad, - da li je njemu uopšte bitno da neko shvati njegov ZP?

ne naročito.
Shvatanje nije bitno, bitno je da to bude nametnuto i prihvaćeno.
Njegova je ideja da se ZP ubaci u školstvo, gde će decu učiti da ga prihvataju (ne da ga razumeju, a svakako ne da ga preispituju)

Nakon opaske jednog diskutanta da je njegova ideja prilično podudarna panteizmu, ljubo kaže:

Da!! Tvorac panteizma je Lao Ce. Ja sam njegova reinkarnacija. Došao sam ponovo da završim posao do kraja koji sam nekada davno započeo.

Dakle, ako vidimo da se sagovornik loži na Lao Cea, onda će ljubo da kaže da je lao ce, što da ne.

Jedino mesto za koje Ljubo još nije smislio kako da tamo prezentuje ZP su muslimanski forumi, jer je Ljubin prvi impuls da na se na tom forumu predstavi kao inkarnacija Muhameda, al jbg, musimani slabo veruju u reinkarnaciju, pa će se oko te taktike još trebati dovijati.

A Ljubin stvarni motiv (a i neke druge stvari) vidimo iz ovih njegovih reči:

PashkoPata’q nije puno pogriješio, iako mu je bila namjera da se malo našali na moj račun, samo što on to u ovom trenutku još ne shvata. Sve to što je on napisao, ljudi će jednoga dana činiti – slavti, praviti kipove, moliti molitve i pjevati pjesme itd. – onome ko uspije otkriti Istinu o postojanjau života materije i prirode i pomoću nje uspije promijeniti i spasiti svijet.

...

Ljudi mogu još stotinama ili hiljadama godina tragati za Istinom o postojanju života materije i prirode i tragati za najboljim rješenjeima kako da prevaziđu zlo, a ostvare dobro i kad god se bude desilo da tu Istinu i to rješenje otkriju, to će uvijek da bude ZAKON POSTOJANJA i uvijek će njegovog otkrovitelja slaviti, moliti mu se, pjevati mu pjesme i praviti kipove itd. I uvijek ću to biti ja, pa maker to bilo i poslije moje smrtui – jer ja sam taj Zakon već otkrio.


Sapienti sat.
 
Poslednja izmena:
ел то онај лик у Кнезу што сам хтела од њега да купим Свет као вољу и представу оба дела за 1500 кинти, и кажем му "само да одем до банкомата"
а он мртав пијан поче да ме псује и проклиње

е ја онда казах
НЕЋУ ТИ КУПИТИ!!1
не могу да купим књигу а да носи тако лош вајб
 
Homofobija na delu na pdf filozofija!
Ša ste se uplašili,neće vas ugroziti...:mrgreen:
Ili mislite da Ljubo bolji od JA KOJI JESAM?

Mani ti te homofobe LJubo,meni si interesantan sagovornik i odgovori
šta sam te pitao-šta smatraš pod UMOM...
(Hajde još jedan spam i ja ima da klikćem po trougliću! Čovek ima pravo da
iskaže svoje mišljenje!)

- - - - - - - - - -

ел то онај лик у Кнезу што сам хтела од њега да купим Свет као вољу и представу оба дела за 1500 кинти, и кажем му "само да одем до банкомата"
а он мртав пијан поче да ме псује и проклиње

е ја онда казах
НЕЋУ ТИ КУПИТИ!!1
не могу да купим књигу а да носи тако лош вајб
Pa viš kaka si!:mrgreen:
 
"кака" сам? знам.. прелепа

то је јер мажем крему за боре

али немој ми завидети, можеш и ти исто!

ево:

http://www.biospajz.rs/krema-protiv-starenja-koze-sa-arganovim-uljem-i-hijaluronom-50-ml.html

Dobro,dobro,nek ostane na tome da ti zavidim...Mada mi se.....kako izgledam...:mrgreen:
Znaš,prođe te taj narcizam kad posle toliko decenija ugledaš matorog neandertalca u ogledalu
krvavih očiju,podočnjaka ko dve pregorele kifle i razbarušene kose koja vapi za kosilicom i
čekinjavog lica-prođe volja za brijanjem i umivanjem,a o češljanju tek...:roll:
Jedina lepota je lepota bekstva od ogledala...:lol:
Ona u duši izbledela i požutela od jektike-tu ni bsž ne pomaže više...
Ali guraš dalje dok imaš kog da tovariš...:mrgreen:
 

Back
Top