BEDA CIVILIZACIJE

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.404
Evo vam braco i sestre jedne teme gde ne bi trebalo da bude pljuvanja ni po nacionalnoj ni po rasnoj osnovi. Tema nije Srbija vec civilizacija, to kazem za one kojima se upali senzor na neku rec koja simbolizuje nesto lose i to odmah vezuju za Srbiju i Srbe. Pisite sta vam prvo padne na pamet, asocijacije vezane za taj pojam, da li ste na svojoj kozi osetili to nekad, koliki je uticaj politike na to, tajnih drustava, kosmosa, religije.....bilo cega.


P.S. Ovo postavljam ovako kasno tj. rano, jer me smori onaj Petar sa njegovim homosima i njihovim pravima, pa me je to i podstaklo da topic postavim.
 
MORALNA DEKADENCIJA :!:
...može se činiti kao da ima 'više' razloga lošeg društva u kom živimo, ali sve to je samo posledica egoizma, preteranog hedonizma i ignorisanja ('baš me briga', 'nije moja stvar', 'imam dovoljno svojih problema')...jer se ne radi o mojoj koži. Jednom reči "SPOSOBNOSTI" DA JA ŽIVIM KAKO ME JE VOLJA DOK DRUGI PORED MENE PATI, JER ME SE TO 'NE TIČE'. Uz to naravno ide i prirodna reakcija okoline ukoliko pokušaš učiniti nešto pozitivno...jer odmah si okarakteriziran u najmanju ruku kao 'neobičan' ili u gorem kao budala ili 'smetnja' čak.
...jedini spas za civilizaciju je po meni u VOLJI POJEDINCA ( koji prethodno mora da pronađe pravu/autentičnu motivaciju...znači da to bude zaista deo njega, bez obzira dali će je pronaći u sebi ili u veri) , da sam poduzme korake u smislu menjanja vlastite svesti bez prevelikog obaziranja na ono što 'drugi rade' i na svoj položaj u društvu (znači odbacivanje stava: 'ja sam mali, šta ja mogu'), dakle neka vrsta pozitivne ekscentričnosti... u nadi da će to da uradi DOVOLJAN BROJ POJEDINACA, koji će prirodno vršiti uticaj u društvu, a na taj način i na smer u kome se kreće civilizacija...a koliko je to realno očekivati, teško pitanje...
 
civilizacija je "ajd zdravo"....otishla tj ide u qratz...da ne duzhim o korporacijskim krvopijama i tako tome....jednostavno

WE GOTTA TRIBE AGAINST SOCIETY....WE GOTTA FIGHT THE REAL ENEMY!!!!!!!

power to the people......ODMA!!
 
Udaljio se od prirode i biće kažnjen. Ne treba nikakva viša sila da dođe i kazni ga (čoveka) jer on jeste priroda i postoje mehanizmi koji će vratiti ravnotežu... u samoj njegovoj prirodi postoji ta klica samodestruktivnosti. Čovek upravo to sada radi, uništava samog sebe...

Iz prirode vidimo da je vreme ciklično, a ne linearno...
 
etotako:
Udaljio se od prirode i biće kažnjen. Ne treba nikakva viša sila da dođe i kazni ga (čoveka) jer on jeste priroda i postoje mehanizmi koji će vratiti ravnotežu... u samoj njegovoj prirodi postoji ta klica samodestruktivnosti. Čovek upravo to sada radi, uništava samog sebe...

Iz prirode vidimo da je vreme ciklično, a ne linearno...

8)

I agree
 
marlon:
Evo vam braco i sestre jedne teme gde ne bi trebalo da bude pljuvanja ni po nacionalnoj ni po rasnoj osnovi. Tema nije Srbija vec civilizacija, to kazem za one kojima se upali senzor na neku rec koja simbolizuje nesto lose i to odmah vezuju za Srbiju i Srbe. Pisite sta vam prvo padne na pamet, asocijacije vezane za taj pojam, da li ste na svojoj kozi osetili to nekad, koliki je uticaj politike na to, tajnih drustava, kosmosa, religije.....bilo cega.


P.S. Ovo postavljam ovako kasno tj. rano, jer me smori onaj Petar sa njegovim homosima i njihovim pravima, pa me je to i podstaklo da topic postavim.

jedna knjiga.. Kolaps civilizacije..
al nemam sad vremena da razglibam detaljnije.... ajd..
 
kod danashnje civilizacije ne volim neshto shto je spomenuto u pesmi od block-outa:
"podseti me na priche iz davnina
kad sam verovao ljudima
i plashio se neba"

* * *

upoznali smo nebo i dalje od njega al ne verujemo vishe jedni drugima.
____________________________________________________
This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. remember.
we are eternal.
All this pain is an illusion.
 
Keeper:
kod danashnje civilizacije ne volim neshto shto je spomenuto u pesmi od block-outa:
"podseti me na priche iz davnina
kad sam verovao ljudima
i plashio se neba"

* * *

upoznali smo nebo i dalje od njega al ne verujemo vishe jedni drugima.
____________________________________________________
This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. remember.
we are eternal.
All this pain is an illusion.

kao asterix i obelix... da im nebo ne padne na glavu...
;)

ima shta da se nauchi od matorih...
 
heheh. i vikinzi su se plashili istog.
pa zato su i imali one rogove na shlemovima :D
____________________________________________________
This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. remember.
we are eternal.
All this pain is an illusion.
 

Back
Top