Duga

Nije tačno. Kiša je padala pre potopa.

А другој је реци име Геон, она тече око целе земље хуске.

(I Mojs. 2.13)

5. И сваку биљку пољску, докле је још не бјеше на земљи, и сваку травку пољску, докле још не ницаше; јер Господ Бог још не пусти дажда на земљу, нити бјеше човјека да ради земљу,
Псал. 65:9, Псал. 65:11, Псал. 104:14
6. Али се подизаше пара са земље да натапа сву земљу.

7. А створи Господ Бог човјека од праха земаљскога, и дуну му у нос дух животни; и поста човјек душа жива.
Јован 20:22
8. И насади Господ Бог врт у Едему на истоку; и ондје намјести човјека, којега створи.
1 Мој. 13:10, Језек. 31:8
9. И учини Господ Бог, те никоше из земље свакојака дрвета лијепа за гледање и добра за јело, и дрво од живота усред врта и дрво од знања добра и зла.
1 Мој. 3:22, Језек. 31:8
10. А вода тецијаше из Едема натапајући врт, и оданде се дијељаше у четири ријеке.
Псал. 46:4, Откр. 22:1
11. Једној је име Фисон, она тече око цијеле земље Евилске, а ондје има злата,
1 Мој. 25:18
12. И злато је оне земље врло добро; ондје има и бдела и драгога камена ониха.

13. А другој је ријеци име Геон, она тече око цијеле земље Хуске.

14. А трећој је ријеци име Хидекел, она тече к Асирској. А четврта је ријека Ефрат.
 
Zemlja je u stvari u početku bila ravna ploča, a tek posle potopa se iskrivila u kuglu. Eto divnog objašnjenja. Ako mogu da veruju da je starost planete 6000 godina, što ne bi mogli i u ovo...
 
To ti je ono što pada s neba kada se vidi duga. :lol:
Ono što je interesantno, ako nema kiše, nema ni reka.

Pa reke su stvorene tada da teku svojim tokom.
A nigde ne pise da je padala kisa pre potopa,zato verovatno ljudi se nisu ni pokajali za onih 100 i kusur godina koji su im dati , jer ko je verovao da ce pasti kisa i poplaviti sve?
 
Pa reke su stvorene tada da teku svojim tokom.
A nigde ne pise da je padala kisa pre potopa,zato verovatno ljudi se nisu ni pokajali za onih 100 i kusur godina koji su im dati , jer ko je verovao da ce pasti kisa i poplaviti sve?

Pa, biblija nije pisana baš za apsoultne idiote. Ako se pominju reke, onda je jasno da je padala kiša, jer inače reke ne bi mogle da se snabdevaju vodom koja stalno ističe iz korita. Kao u Sahari. Nema kiše, nema reka. :kafa:
 
Pa, biblija nije pisana baš za apsoultne idiote. Ako se pominju reke, onda je jasno da je padala kiša, jer inače reke ne bi mogle da se snabdevaju vodom koja stalno ističe iz korita. Kao u Sahari. Nema kiše, nema reka. :kafa:

Jes.
Ali ti ides pristupom danasnjeg znanja i naucnih cinjenica.
No ako citas Bibliju jasno kaze da nije padala kisa a reke su postojale.
A i mnoge druge stvari koje prkose danasnjim cinjenicama.
Mi mozemo diskutovati na oisnovu pisanog teksta a ne na osnovu danasnjih cinjenica.
Jer postanje ne bi bilo postanje da je prosto shvatljivo.
 
Jes.
Ali ti ides pristupom danasnjeg znanja i naucnih cinjenica.
No ako citas Bibliju jasno kaze da nije padala kisa a reke su postojale.
A i mnoge druge stvari koje prkose danasnjim cinjenicama.
Mi mozemo diskutovati na oisnovu pisanog teksta a ne na osnovu danasnjih cinjenica.
Jer postanje ne bi bilo postanje da je prosto shvatljivo.

E pa Boky sada si premasio i samog sebe :)
Znas kako se kaze, papir sve trpi, ako hoces mozes napisati i da su reke nastale cedjenjem suve drenovine, nije problem u tebi kao pojednicu koji si to napisao, vec je problem u gomili onih koji ce ti poverovati.
 
E pa Boky sada si premasio i samog sebe :)
Znas kako se kaze, papir sve trpi, ako hoces mozes napisati i da su reke nastale cedjenjem suve drenovine, nije problem u tebi kao pojednicu koji si to napisao, vec je problem u gomili onih koji ce ti poverovati.

Cek jesi li procitao postanje,da bi tako rekao?
Znas li da je i najveca mudrost kod ljudi ludost ispred Boga.
Pise lepo da se podizase para da natapa svu zemlju.
Ne razumem zasto sam ja prevazisao samog sebe, jer ti na Boga hulis koji to rece.
 
Cek jesi li procitao postanje,da bi tako rekao?
Znas li da je i najveca mudrost kod ljudi ludost ispred Boga.
Pise lepo da se podizase para da natapa svu zemlju.
Ne razumem zasto sam ja prevazisao samog sebe, jer ti na Boga hulis koji to rece.

Procitao postanje kao i celu bibliju, pored toga jos dosta knjiga.
Svako od nas ko se makao dalje od svog sela zna da duga ne nastaje samo prilikom padanja kise, mozemo je videti pored vodopada, fontana, cak i na mesecini, prost prirodni proces koji se desava zbog prelamanja svetlosti u kapljicama vode...
Ja sa bogom nemam problema jer ne hulim na njegove reci vec na tvoje, kao sto sam rekao, mozes ti tvrditi i da reke nastaju cedjenjem suve drenovine, ako dodas boga u tu pricu to nece potvrditi tvoju izjavu, vec samo znaci da si iskoristio boga kako bi nas ubedio u nesto sto nikako ne moze biti istina. Razumem da oni koji su pisali postanje nisu razumeli kako i zasto pada kisa i kako nastaje duga, ali ne razumem tebe koji i pored informacija koje te okruzuju tvrdis da reke nastaju tako sto para natapa zemlju.
 
Procitao postanje kao i celu bibliju, pored toga jos dosta knjiga.
Svako od nas ko se makao dalje od svog sela zna da duga ne nastaje samo prilikom padanja kise, mozemo je videti pored vodopada, fontana, cak i na mesecini, prost prirodni proces koji se desava zbog prelamanja svetlosti u kapljicama vode...
Ja sa bogom nemam problema jer ne hulim na njegove reci vec na tvoje, kao sto sam rekao, mozes ti tvrditi i da reke nastaju cedjenjem suve drenovine, ako dodas boga u tu pricu to nece potvrditi tvoju izjavu, vec samo znaci da si iskoristio boga kako bi nas ubedio u nesto sto nikako ne moze biti istina. Razumem da oni koji su pisali postanje nisu razumeli kako i zasto pada kisa i kako nastaje duga, ali ne razumem tebe koji i pored informacija koje te okruzuju tvrdis da reke nastaju tako sto para natapa zemlju.

Slusaj, ja se mogu sloziti sa tobom u svemu sto kazes, ali u danasnje vreme ali u proslosti?
No pitao sam te jesi li citao postanje,ali ne povrsno.
Jesi li naisao na nesto sto se zove svod.?
Sto je delio vodu pod svodom od vode nad svodom
Sta mislis o tome, kakva je zemlja bila u to vreme?
mozes li sada razmisleti?
 
Slusaj, ja se mogu sloziti sa tobom u svemu sto kazes, ali u danasnje vreme ali u proslosti?
No pitao sam te jesi li citao postanje,ali ne povrsno.
Jesi li naisao na nesto sto se zove svod.?
Sto je delio vodu pod svodom od vode nad svodom
Sta mislis o tome, kakva je zemlja bila u to vreme?
mozes li sada razmisleti?
Ybt,ala mora da je tada pičila kišurina...Nije ni čudo
što mi vernici deluju kao pokisli miševi-skenjani iz cvrke izlaze...:eek::(
 
Slusaj, ja se mogu sloziti sa tobom u svemu sto kazes, ali u danasnje vreme ali u proslosti?
No pitao sam te jesi li citao postanje,ali ne povrsno.
Jesi li naisao na nesto sto se zove svod.?
Sto je delio vodu pod svodom od vode nad svodom
Sta mislis o tome, kakva je zemlja bila u to vreme?
mozes li sada razmisleti?

Ljudi su se vekovima sramotili i tvrdili da je zemlja centar svemira i da se sunce okrece oko nje, to je zato sto su tako razumeli bibliju. Njima nije bila bitna istina vec licno ubedjenje, razmisli dobro da li si i ti sam krenuo tim putem.
 
Jes.
Ali ti ides pristupom danasnjeg znanja i naucnih cinjenica.
No ako citas Bibliju jasno kaze da nije padala kisa a reke su postojale.
U bibliji jasno kaže da kiša JOŠ UVEK nije padala dok nije bilo ljudi.
A ako ćemo tragovima današnjeg znanja, onda ćemo znati i da su reke postojale znatno pre jevrejskog boga, pa i samih Jevreja koji su ga izmislili.

A i mnoge druge stvari koje prkose danasnjim cinjenicama.
Mi mozemo diskutovati na oisnovu pisanog teksta a ne na osnovu danasnjih cinjenica.
Jer postanje ne bi bilo postanje da je prosto shvatljivo.
Ja ti nisam zamerao na osnovu znanja, već onoga što je napisano.
To jest, nigde ne piše da uopšte nije bilo kiše pre potopa, već da je još uvek nije bilo u nekom trenutku.
A to što se ne pominje padanje kiše do potopa, ne znači da kiše nije bilo. Dapače. :kafa:
 
Pise lepo da se podizase para da natapa svu zemlju.
Ne videh ranije da si i ovo pominjao. Kada ti budeš zasitio eđ znojeći se, onda će se i zemlja natapati isparavanjem.
Priznanje da se voda isparavala (i od nje nastajali oblaci) jasno ti pokazuje da je bilo i kiše iz oblaka. :kafa:

Zapravo, ideja da nije bilo kiše do potopa nije ideja iz biblije, već iz kreacionističke literature.
 
Ljudi su se vekovima sramotili i tvrdili da je zemlja centar svemira i da se sunce okrece oko nje, to je zato sto su tako razumeli bibliju. Njima nije bila bitna istina vec licno ubedjenje, razmisli dobro da li si i ti sam krenuo tim putem.

Ja ti rekoh cinjenice bibliske.
A sada ti skreces temu na nesto drugo.
Prvenstveno sveti oci nisu nikada tvrdili tako nesto, vec je njihovo usresredjenje bilo na molitvu post ,bdenja, liturgiju,milostinju ,podvige i veru u Boga.
A za koje ti pricas me ne interesuje, kao sto me ne interesuje ni engleska crkva koja se izvinula Darvinu, a ni crkva od koje su i nastale takve nebuloze.
To bi isto bilo kao kada bih ti ja rekao da je nauka bila u zabludi ,jer prvi naucnici su verovali da lavovi nastaju od pustinjskog kamena, a da misevi nastaju ispod prljave kosulje i da patuljak moze da se stvori alhemiskom formulom, da ne nabrajam
Stvar je da nisi hteo da razmisljas o onome sto si citao, i sada mozes pisati sta zelis.
Razmisli o temi
 
U bibliji jasno kaže da kiša JOŠ UVEK nije padala dok nije bilo ljudi.
A ako ćemo tragovima današnjeg znanja, onda ćemo znati i da su reke postojale znatno pre jevrejskog boga, pa i samih Jevreja koji su ga izmislili.


Ja ti nisam zamerao na osnovu znanja, već onoga što je napisano.
To jest, nigde ne piše da uopšte nije bilo kiše pre potopa, već da je još uvek nije bilo u nekom trenutku.
A to što se ne pominje padanje kiše do potopa, ne znači da kiše nije bilo. Dapače. :kafa:

Ako pazlivo procitas tekst bice ti jasno.
Tek kada se otvorise ustave nebeske pade kisa.
A svod je sprecavao da voda iznad svoda padne.
 
I, šta kaže biblija? Šta je bilo posle sa svodom koji je držao toliku vodurinu?
I kuda je vodurina nakon toga nestala? :kafa:

Svod je nestao , jer ga nema a nema ni vodurine iznad nas,bar ne u vudu tecnog stanja.
A vodurina nije nestala, nastali su okeani a jedan deo je zaledjen.
 
Ja ti rekoh cinjenice bibliske.
A sada ti skreces temu na nesto drugo.
Prvenstveno sveti oci nisu nikada tvrdili tako nesto, vec je njihovo usresredjenje bilo na molitvu post ,bdenja, liturgiju,milostinju ,podvige i veru u Boga.
A za koje ti pricas me ne interesuje, kao sto me ne interesuje ni engleska crkva koja se izvinula Darvinu, a ni crkva od koje su i nastale takve nebuloze.
To bi isto bilo kao kada bih ti ja rekao da je nauka bila u zabludi ,jer prvi naucnici su verovali da lavovi nastaju od pustinjskog kamena, a da misevi nastaju ispod prljave kosulje i da patuljak moze da se stvori alhemiskom formulom, da ne nabrajam
Stvar je da nisi hteo da razmisljas o onome sto si citao, i sada mozes pisati sta zelis.
Razmisli o temi

Hajde da prihvatimo i nazovemo naucnicima one koji su tvrdili da lavovi nastaju od pustinjskog kamena :)
Sada ja pocnem da tvrdim kako je to istina jer verujem tim naucnicima, ja bih bio na istom nivou kao i ti koji tvrdis da su reke nastale pre nego sto je padala kisa, a duga je nastala abraka dabraka putem i to davno nakon nastanka prvih ljudi. Da li razumes paralelu, i sta bi ti kao i ostali ucesnici mislili o meni da tvrdim i ubedjujem druge kako lavovi nastaju od pustinjskog kamenja?

No, ja iz iskustva znam kuda vodi razgovor sa kreacionistima, tako da se povlacim iz ove besmislene diskusije.
 
Svod je nestao , jer ga nema a nema ni vodurine iznad nas,bar ne u vudu tecnog stanja.
A vodurina nije nestala, nastali su okeani a jedan deo je zaledjen.
Tu je izvestan problem. Kada bi se istopio sav led, voda u okeanim podigla bi se par stotina metara. Još uvek ne znamo gde je nestala vodurina koja je pokrivala najviše planine. Omotač od nekoliko kilometara vode neko je maznuo. :kafa:
 
Hajde da prihvatimo i nazovemo naucnicima one koji su tvrdili da lavovi nastaju od pustinjskog kamena :)
Sada ja pocnem da tvrdim kako je to istina jer verujem tim naucnicima, ja bih bio na istom nivou kao i ti koji tvrdis da su reke nastale pre nego sto je padala kisa, a duga je nastala abraka dabraka putem i to davno nakon nastanka prvih ljudi. Da li razumes paralelu, i sta bi ti kao i ostali ucesnici mislili o meni da tvrdim i ubedjujem druge kako lavovi nastaju od pustinjskog kamenja?

No, ja iz iskustva znam kuda vodi razgovor sa kreacionistima, tako da se povlacim iz ove besmislene diskusije.

Ako znas da to nije istina zasto onda prihvatas istu tezu samo izmenjenu da zivot nastaje od nezive materije nekakvim silogisticnim skokom:)
To je isto samo izmenjena formula:eek:
A ti tu formulu ne mozes primeniti na meni, jer ja kazem da je Bog stvorio sve.
Dakle sta sada?
Ko je u pravu.?
Moze li neziva materija skociti silodisticki ili nesilogisticki.
Moze li nesto sto ima starost 16 ili vise milijardi godsina postojati pre sebe da bi sebe stvorilo,ili ono ima pocetak odnosno rodjendan?
Viram Boga i njegove reci.

- - - - - - - - - -

Tu je izvestan problem. Kada bi se istopio sav led, voda u okeanim podigla bi se par stotina metara. Još uvek ne znamo gde je nestala vodurina koja je pokrivala najviše planine. Omotač od nekoliko kilometara vode neko je maznuo. :kafa:

Prvo moras postaviti pitanje da li su postojale planine kao sada i koliko su bile visoke, koliko su posle toga erupcije vulkana stvarale ostali svet.
Opet sve stavljas u kontekst danasnjice.
 

Back
Top