Lilith ili Eva?

struja

Veoma poznat
Poruka
14.689
Eva je svugde prikazana kao olicenje muskog sna,dok je Lilith suprotno od nje, progonjena i oterana od strane Adama, jer ga nije slusala. tako etiketirana ostala je losa u svim pricama do danasnjeg dana.
Ona je bila prva Adamova zena i posto mu se suprostavljala oterao je i zatrazio od Boga da mu stvori smernu zenu. Lilith je zavrsila na obali Crnog mora i sa lokalnim Demonom radja 100 malih demona dnevno u inat Adamu.Dok Eva, po mom misljenju zesca sponzorusa, trepcuci i sve kao ne znajuci upropastava Adama, dajuci mu da proba jabuku saznanja....Sad vi meni recite da li je Adam pametno postupio i ko je u celoj prici dobar? Lilith koja je bila jaka i samostalna zena i zelela da bude ravnopravna, STO JE SASVIM U REDU, JER NEMA MESTA SUPROTNOJ PRICI, ili ona glupaca Eva?I kakav je zapravo som bio Adam i da li vam se cini da ste mahom njegovi verni naslednici?.....
 
antihrista:
Eva je svugde prikazana kao olicenje muskog sna,dok je Lilith suprotno od nje, progonjena i oterana od strane Adama, jer ga nije slusala. tako etiketirana ostala je losa u svim pricama do danasnjeg dana.
Ona je bila prva Adamova zena i posto mu se suprostavljala oterao je i zatrazio od Boga da mu stvori smernu zenu. Lilith je zavrsila na obali Crnog mora i sa lokalnim Demonom radja 100 malih demona dnevno u inat Adamu.Dok Eva, po mom misljenju zesca sponzorusa, trepcuci i sve kao ne znajuci upropastava Adama, dajuci mu da proba jabuku saznanja....Sad vi meni recite da li je Adam pametno postupio i ko je u celoj prici dobar? Lilith koja je bila jaka i samostalna zena i zelela da bude ravnopravna, STO JE SASVIM U REDU, JER NEMA MESTA SUPROTNOJ PRICI, ili ona glupaca Eva?I kakav je zapravo som bio Adam i da li vam se cini da ste mahom njegovi verni naslednici?.....


а јел` та лилитх...преносила гљивична оболења секретима 666 степена?

капирам одакле ти тај ницк...ложиш се лоше!

значи дал` је боље рађати 100 пута са локалцем или продавати јабуке
:?

то је питање?

па неко неће ни да рађа а камоли јабуке да продаје...

е још једном се брецни на Евуи Адама...и тако ћу да те напућкам...да ћеш се пушиш на све 4 стране света!
8)
 
antihrista:
Dok Eva, po mom misljenju zesca sponzorusa, trepcuci i sve kao ne znajuci upropastava Adama, dajuci mu da proba jabuku saznanja....Sad vi meni recite da li je Adam pametno postupio i ko je u celoj prici dobar? Lilith koja je bila jaka i samostalna zena i zelela da bude ravnopravna, STO JE SASVIM U REDU, JER NEMA MESTA SUPROTNOJ PRICI, ili ona glupaca Eva?I kakav je zapravo som bio Adam i da li vam se cini da ste mahom njegovi verni naslednici?.....
Sad i Eva ispade sponzorusa!? :)
Znas sta,smernost je OK,mada da se neko slusa bez pogovora,nisam ni za to.
 
Sto rece Divlja, najbolje obe u jednoj zeni. Mada to treptanje okicama dovede Evu do danasnjih dana dok Lilit s pravom ili ne, osta negde u njenoj senci ili ti senci njenih treptanja.
Mada pored Adama kao rodonacelnika muskog stabla i danasnji muskarci padaju na treptanje :lol: pa ti vidi :wink:
 
Da je pametna, ušlihtala bi s eBogorodici, i napravile bi lezbo lobi - lobi koketnih žena
Protivu tog mlakonje i luftiguza i njegove ženice...
Ali mi od toga nemamo ništa
Ipak je Isus pretvorio vodu u vino :D
 
mozda iz kabale. to je prica po kojoj je lilit stvorena u isto vreme kad i adam, a ne posle njega od rebra, pa je imala vise slobodne volje od eve koja je stvorena od adamovog rebra
elem, prema nekim drugim legendama, lilit je zmiji dala jezik a satana, telo (prilikom nagovaranja naivne i poslusne eve da proba jabuku saznanja)
uglavnom lilit je neko olicenje okrutne inteligencije, oholosti, strasti i ne priznavanja hijerarhije patrijarha. negativni odraz "velike majke". najvise su je se plasile porodilje, posto se verovalo da ima moc da dodje na porodjaj i ubije dete. ima jos mnooogo toga, neki je zovu i demon noci i vezuju je za mesec...
 
180px-Lilith_%28John_Collier_painting%29.jpg

Dobra je, a?
 
mojra:
mozda iz kabale. to je prica po kojoj je lilit stvorena u isto vreme kad i adam, a ne posle njega od rebra, pa je imala vise slobodne volje od eve koja je stvorena od adamovog rebra
elem, prema nekim drugim legendama, lilit je zmiji dala jezik a satana, telo (prilikom nagovaranja naivne i poslusne eve da proba jabuku saznanja)
uglavnom lilit je neko olicenje okrutne inteligencije, oholosti, strasti i ne priznavanja hijerarhije patrijarha. negativni odraz "velike majke". najvise su je se plasile porodilje, posto se verovalo da ima moc da dodje na porodjaj i ubije dete. ima jos mnooogo toga, neki je zovu i demon noci i vezuju je za mesec...

uh što je opasna! Kao Hekalena, kći Hekatina....boginja Meseca, zavodljiva, koketna, sa glasom sirene koji te zavede u tamu :shock:
E, sviđa mi se Lilit, ne sviđa mi se što je kraj loš. :D
Jel jela decu :P
E, Antiristo, nisi rekla GDE to "ima toga još" može da se pročita :D
 
Betty:
mojra:
mozda iz kabale. to je prica po kojoj je lilit stvorena u isto vreme kad i adam, a ne posle njega od rebra, pa je imala vise slobodne volje od eve koja je stvorena od adamovog rebra
elem, prema nekim drugim legendama, lilit je zmiji dala jezik a satana, telo (prilikom nagovaranja naivne i poslusne eve da proba jabuku saznanja)
uglavnom lilit je neko olicenje okrutne inteligencije, oholosti, strasti i ne priznavanja hijerarhije patrijarha. negativni odraz "velike majke". najvise su je se plasile porodilje, posto se verovalo da ima moc da dodje na porodjaj i ubije dete. ima jos mnooogo toga, neki je zovu i demon noci i vezuju je za mesec...
uh što je opasna! Kao Hekalena, kći Hekatina....boginja Meseca, zavodljiva, koketna, sa glasom sirene koji te zavede u tamu :shock:
E, sviđa mi se Lilit, ne sviđa mi se što je kraj loš. :D
Jel jela decu :P
E, Antiristo, nisi rekla GDE to "ima toga još" može da se pročita :D
Kad je zgooglash samo ce ti se kas'ti.

Uglavnom, to da je Adamu skinula mrak ima slabo (takoreci nikakvo) uporiste u Bibliji. Jednostavno, ta riba se odavno motala po raznim lokalnim mitologijama, pod ovim ili onim imenom.
 

Lilit je davila decu, nema veze sa tim što je izopštena, znaći, zabeležena je kao prva žena masovni ubica. Adam i Eva se nisu mogli podičiti svojim sinovima...tako da, što se tiće muškog izbora, uvek je taj izbor u neku ruku pogrešan.
 
ha...to su joj sigurno prikaćile horde ortodoksnih advertajzera...jela decu, čisto sumnjam :roll:

Šta li kažu apokrifi, verovatno se tu krije istina....ima li neka LEPA apokrifna priča o njoj (neiščašena naknadnim brisanjem i dopisivanjem)? Možda na jermenskom...
 
Anarhista je inspirisana mojim nickom otvorila ovu temu.
Sto se tice Lilith odavno me je interesovala kabalisticka prica o misticnoj prvoj zeni, za koju su vezane sve tamne strane ljudske duse. Koliko znam, za Lilith je takodje svojstvena neplodnost. Baveci se amaterski horoskopom saznala sam da se mjesecni apsekt u Lilith odnosi na mjesecni ciklus zene, tj. njenu mjesecnu neplodnost, kao i povremeni depresivni padovi u tamna razmisljanja, pogotovo za vrijeme punog mjeseca.
Poljubac za ljubitelje Eve! :wink:
Nadam se da je Anarhista dobila odgovor.
 

Back
Top