Sudbina firme Zastava Automobili i čitave Zastava auto grupe

Dali ste za oživljavanje Zastave?

  • Za

  • Protiv


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

-Ekser-

Zainteresovan član
Poruka
135
Dali ko možda zna šta se dogodilo sa mašinama i drugom opremom za sklapanje Yuga i drugih Zastavinih automobila i gdje su i šta se desilo sa firmom "Zastava automobili" pošto vidim da još uvijek postoji ta firma (doduše samo na papiru)?

Dali će se ponovo vratiti Zastava pošto vidim da dolaskom FIAT-a nije nastavljena proizvodnja Zastava modela kako smo svi mi koji pratimo dešavanja oko Zastave očekivali?

Zašto je dogovor koji je načinila država Srbija sa FIAT-om i dan danas tajna i šta je to sve država potpisala u tom ugovoru?

Ako je država stavila katanac na "Zastava automobili" šta će se desiti sa "Zastava Kamionima" i "Zastava specijalnim vozilima" koji su tehnološki povezani sa "Zastava automobilima" (kamioni, a naročito privredna vozila dijele istu platformu sa automobilskom divizijom Zastave koja više ne proizvodi pa samim tim ni napretka u tehnologiji nema, kao ni napretka u tehnologiji za druge dve firme koje su u istoj grupaciji s toga nameće se pitanje šta će biti i sa tim firmama između ostalog?) čijem sudbina prepisivanjem imovine na preduzeće "FIAT Automobili Srbija" nije riješena već je nekadašnji veliki ekonomski gigant stavljen po strani (država Srbija je još uvijek vlasnik te firme, kao i cijele Zastava auto grupe) iako političari malo-malo pa spomenu kako Srbiji treba još koja fabrika automobila?

Postoji li mogućnost da se opet oživi proizvodnja pristupačnih automobila koji postaju sve popularniji na evropskom tržištu (mislim na taj cjenovni rang automobila. Pogledajmo Dačiju koja sa svojim vozilima osvaja i mnogo zahtjevnija tržišta poput recimo njemačkog i drugih evropskih, kao i svjetskih tržišta)?

Zbog toga razloga pokrenuo sam i anketu sa veoma interesantnim pitanjem pa bi vas stoga zamolio da odvojite mrvicu svoga vremena i glasate, kao i da učestvujete u diskusiji koja će pretpostavljam biti veoma interesantna s obzirom da je pitanje Zastave, iako nepravedno stavljeno na stranu zaborava, riječ je o veoma bitnom brendu i pitanju koje se tiče ne samo svih građana Srbije, već i regiona, ali i svijeta s obzirom da je Zastava bila (i još uvijek je ako mene pitate) brend koji uveliko prevazilazi sve lokalne i regionalne razmjere i stvarno je nerazumljivo da se gasi brend koji ima i dan danas armiju obožavalaca širom i na sve strane svijeta.
 
... stvarno je nerazumljivo da se gasi brend koji ima i dan danas armiju obožavalaca širom i na sve strane svijeta.

:lol:

Da je Zastava proizvodila barem štedljiva vozila, podržao bih ideju kao dobru za uštedu budžeta. Takva vozila bi mogla da se koriste za službena u državnim firmama ( to su desetine hiljada vozila ) a sigurno bi i privatne firme prihvatile jer njima trebaju što jeftiniji i ekonomičniji automobili.

Ali Zastava je za$rala do daske, em su uzeli licencu, pa dodatno osiromašili Fiat, em su taj krš proizvodili 30-40 godina i smučili se ...većini. I pre gašenja firme su pukli kao brend, mnogo pre stavljanja katanca na vrata
 
Skoro sam vozio keca 2008 godiste (poslednja serija, konkretno sa onim enterijerom kao sto se ugradjivao i pocetkom devedesetih i zasrafljenim retrovizorima :lol:) do Indjije i nazad. Samo cu reci ne daj Boze nikome jer vece sranje od auta do sada nisam vozio. Razloga ima toliko mnogo da ne vredi ni da nabrajam tako da mi uopste nije krivo sto ih vise nema, daleko im lepa kuca. Umesto da su napredovali kvalitetom oni su visestruko nazadovali!:evil:

Da ne ispadne da samo lose pricam ima tu i dobrih stvari. U porodici smo promenili ukupno 3 zastave 101 (najmladja je bila 95-to godiste) i sve su relativno dobro sluzile. Jedna od njih je bila Mediteran koju i dan danas ne mogu da prezalim iako sam tada bio jos klinac :)
 
Lepo dobili ljudi pare da ugase firmu i da je više nepostoji.Šta ima tu ,koji je problem ovo je bate kapitalizam.
Nemam ništa protiv kapitalizma samo mi čudno da u vrijeme kada je kriza i povećana potražnja za jeftinim automobilima tipa Dacia (koja osvaja evropsko tržište) gasi se Zastava koja je ista klasa kao Dacia. Još mi je čudnije to što je država proteklih godina uložila par stotina miliona evra u nekadašnju Zastavu da bi je na kraju ugasili.

Zar se nije mogla naći neka strana kompanija da barem kupi papire od Zastave za 1 evro, otvori novu fabriku, pokrene proizvodnju novih modela sa istim ili sličnim cijenama po kojim su se prodavali Florida i Yugo?

:lol:

Da je Zastava proizvodila barem štedljiva vozila, podržao bih ideju kao dobru za uštedu budžeta. Takva vozila bi mogla da se koriste za službena u državnim firmama ( to su desetine hiljada vozila ) a sigurno bi i privatne firme prihvatile jer njima trebaju što jeftiniji i ekonomičniji automobili.

Ali Zastava je za$rala do daske, em su uzeli licencu, pa dodatno osiromašili Fiat, em su taj krš proizvodili 30-40 godina i smučili se ...većini. I pre gašenja firme su pukli kao brend, mnogo pre stavljanja katanca na vrata
I krenuli su bili u tom pravcu 2007 godine kada su krenuli sa Floridom In pogonjenom štedljivim Peugeot-ovim HDI dizel motorom koji troši manje od 5 litara dizela na 100 kilometara.

http://auto.blog.rs/blog/auto/salon/2007/03/29/zastava-florida-in-tdc-dizel

Prenosim jedan od komentara ispod članka od strane jednog vozača tog modela.

kojim slucajem, bas sam ja kupio ovu floridu dizel, sa gornje slike, a koja je bila na sajmu, i ja sam prezadovoljan sa ovim autom. Motor je za svaku pohvalu, menjac takodje, auto se lepo ponasa na drumu pa je velika steta sto ovaj auto nije zaziveo u serijskoj proizvodnji. A ako nekome trebaju neke informacije u vezi ovog auta neka se obrati na e-mail: schone@verat.net

Još jedan zanimljiv komentar.

Danas sam kupio baš ovu Floridu 1.4 HDI, koja je prikazana na sajmu 2007. i 2008. godine.

Ima servo, klimu, centralno zaključavanje, svetla za maglu... prešla je 25.000 km (vozilo je samo osoblje instituta od 2008. do 2009. godine), a platio sam je 2800 €

:)))

Da ovo mišljenje nije mišljenje samo "običnih" ljudi govori ovaj članak.

http://auto.blog.rs/blog/auto/zanimljivosti/2008/03/13/autokar-zastavina-florida-ugladjenija-od-fieste

A poslije toga su bili krenuli i sa električnom verzijom.

http://auto.blog.rs/blog/auto/noviteti/2008/10/20/elektricni-yugo-na-sajmu-automobila-u-novom-sadu

Da bi na kraju, nedugo poslije, u novembru 2008 država odlučila da ugasi Zastavinu (domaću) proizvodnju zbog dolaska FIAT-a (u redu je FIAT, nemam ništa protiv, ali zar je morala da se ugasi domaća proizvodnja da bi proizvodili strana kola? Zar stvarno nije bilo mogluće da rade i jedni i drugi?).

I prije zatvaranja su pukli kao brend zatošto je Zastava dijelila sudbinu svoje bivše države. Imala je veliko jugoslovensko tržište, kao i svjetsko, ali usled raspada države (smanjenja domaćeg tržišta), kao i sankcija (gubitka svih svjetskih tržišta) izgubila je tržište za plasman, a onda je kasnije usljedilo i NATO bombardovanje koje je uništilo fabriku, ali ni to nije uništilo Zastavu i početkom 2000-ih došlo je do obnove proizvodnje ali je u međuvremenu tehnologija zastarjela i ni to nije spriječilo Zastavu da napreduje da bi na kraju država odustala, tako da Zastava nije bila loš brend koliko je imala lošu karmu mada zastarjelu tehnologiju su imali i Škoda dok ih nije preuzeo Volkswagen, kao i Dacia do prije 10-ak i više godina, dok Lada tek je nedavno ugasila proizvodnju Samare koja se proizvodiila čak duže nego Florida i Yugo.

http://www.telegraf.rs/vesti/907410-kraj-jedne-ere-okoncana-proizvodnja-lade-samare

:D

Zastava? Dabogda je nikad nije bilo!
U pravu si. Kome treba jeftin domaći auto kada svi možemo da si priuštimo strane skupe automobile. :D
 
Poslednja izmena:
U pravu si. Kome treba jeftin domaći auto kada svi možemo da si priuštimo strane skupe automobile. :D

Hajde da za trenutak zanemarimo finansije.
- Nasi modeli automobila nisu bezbedni. Kad god se sudare dva vozila i bude tesko povredjenih i poginulih, poginuli su u Zastavi.
- Nema dizela nigde
- Previse trose, a pogotovo prema svojoj maloj kubikazi (i ekologija takodje nije primecena)

Zato su nasi jugici, kecevi i 'dvaestosmice' losi. Bili su ok u vreme kada su predstavljeni, sada su losi.
 
Nema sanse, a i ne treba. Ta fabrika odavno nije rentabilno proizvodila. Cena automobila je vec na fabrickim vratima bila manja od troskova proizvodnje.
Ogromna je greska sto smo pravili tako mali auto poput juga, trebalo je da ostanemo sa necim ne manjim od golfa.

Zastava nije rentabilno poslovala zatošto je krajem 80-ih bila projektovana da izbacuje oko 200 000 automobila godišnje (tada su ti kapaciteti fabrike odgovarali tadašnjoj potražnji) da bi početkom rata došlo do gubitka preko 90 posto tržišta i do oslanjanja na lokalno tržište koje je moglo da prihvati samo dijelić nekadašnje proizvodnje tako da se proizvodilo nekoliko hiljada automobila u fabrici koja je i dalje radila sa onoliko radnika koliko je imala i kada je proizvodnja bila 200 000 automobila godišnje, Zato je fabrika bila nerentabilna, a do nerentabilnosti je došlo usljed vještačkog (političkog) gubitka svih tržišta. Drugim riječima, politika je uništila Zastavu, ne tržište, tržište je uništilo Zastavu tek nakon sankcija no to je već neka druga posebna priča (da ne ulazim u razne teorije zavjere i slično).

I ja mislim da su pogrešili sa Yugom pošto nažalost danas svi poistovjećuju Zastavu sa Yugom, ali isto tako treba napomenuti je Zastava proizvodila i dobre automobile poput pouzdane Zastave 300 Tristaća, zatim legendarnu Zastavu 750 Fiću kojeg se svako sjeća sa nostalgijom, a tu je i, tada broj 1 u Evropi, Zastava 101 Stojadin, kao i Florida koja je u to doba bila znak da je Zastava nakon Yuga uspjela da se vrati, a onda su došle sankcije što je dio priče koji nema puno veze sa predmetom ove teme. Florida je bila dobra osnova za upravo to, za proizvodnju automobila ne manjeg od Golfa.

Npr. Florida. Koliko ja znam Florida se u doba kada je tek bila izašla prodavala u inostranstvu za oko 15000 tadašnjih njemačkih maraka što je, kada se pretvori u današnje evre oko 7500 evra za koliko se otprilike danas prodaje Dacia Logan koja je ista klasa, ista cijena kao Florida u svoje rano doba tako da Zastava, uz prethodno napuštanje Yuga i Stojadina, a zadržanje Floride kao modela i pravljenje novog modela potpuno baziranog na Floridi uz cijenu od 7500 evra bio bi dobar potez.

Steta sto su prekinuli proizvodnju, svi bi se otimali za auto od 55ks koji trosi 15 litara. O bezbednosti i pouzdanosti da ne pricam.

Šta si mi radio kad je toliko trošio? Da li si ga uopšte održavao jer auto koje troši 15 litara ili je Lamborghini ili je neko izbjegavao mehaničare. ;)

Hajde da za trenutak zanemarimo finansije.
- Nasi modeli automobila nisu bezbedni. Kad god se sudare dva vozila i bude tesko povredjenih i poginulih, poginuli su u Zastavi.
- Nema dizela nigde
- Previse trose, a pogotovo prema svojoj maloj kubikazi (i ekologija takodje nije primecena)

Zato su nasi jugici, kecevi i 'dvaestosmice' losi. Bili su ok u vreme kada su predstavljeni, sada su losi.

Zastavina vozila standardno su bezbjedna, jer da nisu ne vjerujem da bi iko pustio u proizvodnju nešto što ne ispunjava određene kriterijume, a kamoli pustio u prodaju, jer da bi neko auto bilo pušteno u prodaju ono prethodno biva testirano na sve moguće situacije. Zastavina vozila koliko ja znam nikad nisu prošla pet zvjezdica ali ni konkurencija u toj klasi (Lada i Dacia) takođe, kao ni modeli drugih svjetskih proizvođača koji imaju mnogo veću cijenu nego jeftini automobili.

Uprkos određenim tehnloškim pomacima, Lada pogotovo nije nešto bolja od Zastave. Oni još uvijek proizvode Nivu, dok je Zastava još 2008-me prestala sa prozvodnjom svih svojih "kockica". Uz modernizaciju po uzoru na Logan, neki Zastavini model(i) bi mogli da budu interesantni, ako ništa barem bolji od Lade, a isti ko Logan kada je u pitanju kvalitet, a to što mi svaki automobil poredimo sa automobilima njemačke i japanske proizvodnje to je druga priča koja nije vrijedna rasprave pošto i jedna i druga zemlja imaju potpuno drugačiji da kažem still dok mi treba da budemo realni i da budemo dobri u onome što već imamo, a ne da sanjamo nedostižne snove. Lijepo je voziti npr. najnoviju Toyotu Corollu samo onaj ko ima taj će i da kupi, a šta ćemo sa onim drugima?

Osim toga, kad se automobili sudare, kojim god autom da je došlo do sudara, na svim brzina većim od 60 na sat, mogućnost izazivanja velike saobraćajne nesreće je velika, a u nekim situacijama i sa smrtnim ishodom tako da kada bi i Hamerom išao kroz grad, u sudaru sa čvrstom preprekom, nijedan auto nije jači od betonskog stuba od električne rasvjete. :D

Ukucaj u google pojam "Zastava Florida TDC" ili "Zastava Florida HDI". Koliko sam ja uspio da pročitam taj auto troši 4.5 litre dizela i ima Peugeot dizel motor. :)
 
Poslednja izmena:
Postoji li mogućnost da se opet oživi proizvodnja pristupačnih automobila koji postaju sve popularniji na evropskom tržištu (mislim na taj cjenovni rang automobila. Pogledajmo Dačiju koja sa svojim vozilima osvaja i mnogo zahtjevnija tržišta poput recimo njemačkog i drugih evropskih, kao i svjetskih tržišta)?
Koji su to Zastavini proizvodi ikada imali pristupačnu cenu?

I prije zatvaranja su pukli kao brend zatošto je Zastava dijelila sudbinu svoje bivše države. Imala je veliko jugoslovensko tržište, kao i svjetsko,
U Jugoslaviji je bio zabranjen uvoz automobila pa je Zastava imala apsolutni monopol! To su zuloupotrebljavali iz sve snage! Istina je da je nekakav uvoz bio moguć ali su ti uvezeni automobili bili opterećeni troškovima u visini njihove cene!
Em su Zastavini proizvodi (greh je te proizvode nazvati automobilima!) bili najgori na svetu em su bili najskuplji!
1972. sam kupio Fiću (kao što rekoh, uvoz je bio faktički zabranjen!) koji je koštao isto koliko i Opel Kadet u Nemačkoj! Da ne govorim o njegovom kvalitetu i servisima. Što kaže narod: "Pomenulo se - ne povratilo se!"
Što se tiče "svetskog" tržišta, izvezeno je nešto u Egipat. (Čini mi se da je ugovoreno 6000 ali ne znam da li je ostvareno. Obzirom na kvalitet ne bih se čudio ako su Egipćani otkazali dalji prijem.) Mnogo je buke bilo oko izvoza u SAD. Procureo je podatak da je tamo Jugo upola jeftiniji nego ovde. Pri tome je izvozni Jugo bio po kvalitetu daleko ispred Juga za domaće tržište! Ovde je bilo normalno da se vrata zatvaraju nogom a tamošnji su morali sa dva prsta. Tamošnji su imali skupi katalizator a ovdašnji naravno, ne. Tomošnji su morali imati 10 lit. benzina prilikom prodaje, a kada sam ovde kupio Z101 nije bilo benzina ni da izađe iz kruga prodaje!
Na kraju je Jugo u SAD proglašen najgorim automobilom svih vremena! Uspeh?!
Prema tome, mi koji imamo malo duže pamćenje znamo ko je i šta je bila Zastava! Tvrdim da za pola veka nisu napravili ni jedan jedini valjani automobil! Kako su radili tako su prošli! Pravedno!

U pravu si. Kome treba jeftin domaći auto kada svi možemo da si priuštimo strane skupe automobile. :D
Koji je to Zastavin proizvod bio jeftin?

Zastava nije rentabilno poslovala zatošto je krajem 80-ih bila projektovana da izbacuje oko 200 000 automobila godišnje
Možda. Činjenica je da toliko vozila nije proizvela ni za pet godina!

Zastavina vozila standardno su bezbjedna, jer da nisu ne vjerujem da bi iko pustio u proizvodnju nešto što ne ispunjava određene kriterijume,
Očigledno si mlađi čovek pa možda nisi ni čuo za samoupravljanje a sasvim sam siguran da ne znaš šta je to i kakve su posledice.

Ukucaj u google pojam "Zastava Florida TDC" ili "Zastava Florida HDI". Koliko sam ja uspio da pročitam taj auto troši 4.5 litre dizela i ima Peugeot dizel motor. :)
Piše i na tarabi ...
 
Zastava nije rentabilno poslovala zatošto je krajem 80-ih bila projektovana da izbacuje oko 200 000 automobila godišnje (tada su ti kapaciteti fabrike odgovarali tadašnjoj potražnji) da bi početkom rata došlo do gubitka preko 90 posto tržišta i do oslanjanja na lokalno tržište koje je moglo da prihvati samo dijelić nekadašnje proizvodnje tako da se proizvodilo nekoliko hiljada automobila u fabrici koja je i dalje radila sa onoliko radnika koliko je imala i kada je proizvodnja bila 200 000 automobila godišnje, Zato je fabrika bila nerentabilna, a do nerentabilnosti je došlo usljed vještačkog (političkog) gubitka svih tržišta. Drugim riječima, politika je uništila Zastavu, ne tržište, tržište je uništilo Zastavu tek nakon sankcija no to je već neka druga posebna priča (da ne ulazim u razne teorije zavjere i slično).

I ja mislim da su pogrešili sa Yugom pošto nažalost danas svi poistovjećuju Zastavu sa Yugom, ali isto tako treba napomenuti je Zastava proizvodila i dobre automobile poput pouzdane Zastave 300 Tristaća, zatim legendarnu Zastavu 750 Fiću kojeg se svako sjeća sa nostalgijom, a tu je i, tada broj 1 u Evropi, Zastava 101 Stojadin, kao i Florida koja je u to doba bila znak da je Zastava nakon Yuga uspjela da se vrati, a onda su došle sankcije što je dio priče koji nema puno veze sa predmetom ove teme. Florida je bila dobra osnova za upravo to, za proizvodnju automobila ne manjeg od Golfa.

Npr. Florida. Koliko ja znam Florida se u doba kada je tek bila izašla prodavala u inostranstvu za oko 15000 tadašnjih njemačkih maraka što je, kada se pretvori u današnje evre oko 7500 evra za koliko se otprilike danas prodaje Dacia Logan koja je ista klasa, ista cijena kao Florida u svoje rano doba tako da Zastava, uz prethodno napuštanje Yuga i Stojadina, a zadržanje Floride kao modela i pravljenje novog modela potpuno baziranog na Floridi uz cijenu od 7500 evra bio bi dobar potez.

Jugo je bio skuplji na fabrickim vratima nego cena koja je u Americi davana za njega. To je bio politicki posao a ne privredni uspeh. Ne pominjem 90te uopste.
Ni Florida se nije proslavila isplativoscu proizvodnje.

Zastavina vozila standardno su bezbjedna, jer da nisu ne vjerujem da bi iko pustio u proizvodnju nešto što ne ispunjava određene kriterijume, a kamoli pustio u prodaju, jer da bi neko auto bilo pušteno u prodaju ono prethodno biva testirano na sve moguće situacije. Zastavina vozila koliko ja znam nikad nisu prošla pet zvjezdica ali ni konkurencija u toj klasi (Lada i Dacia) takođe, kao ni modeli drugih svjetskih proizvođača koji imaju mnogo veću cijenu nego jeftini automobili.

Uprkos određenim tehnloškim pomacima, Lada pogotovo nije nešto bolja od Zastave. Oni još uvijek proizvode Nivu, dok je Zastava još 2008-me prestala sa prozvodnjom svih svojih "kockica". Uz modernizaciju po uzoru na Logan, neki Zastavini model(i) bi mogli da budu interesantni, ako ništa barem bolji od Lade, a isti ko Logan kada je u pitanju kvalitet, a to što mi svaki automobil poredimo sa automobilima njemačke i japanske proizvodnje to je druga priča koja nije vrijedna rasprave pošto i jedna i druga zemlja imaju potpuno drugačiji da kažem still dok mi treba da budemo realni i da budemo dobri u onome što već imamo, a ne da sanjamo nedostižne snove. Lijepo je voziti npr. najnoviju Toyotu Corollu samo onaj ko ima taj će i da kupi, a šta ćemo sa onim drugima?

Osim toga, kad se automobili sudare, kojim god autom da je došlo do sudara, na svim brzina većim od 60 na sat, mogućnost izazivanja velike saobraćajne nesreće je velika, a u nekim situacijama i sa smrtnim ishodom tako da kada bi i Hamerom išao kroz grad, u sudaru sa čvrstom preprekom, nijedan auto nije jači od betonskog stuba od električne rasvjete. :D

Ukucaj u google pojam "Zastava Florida TDC" ili "Zastava Florida HDI". Koliko sam ja uspio da pročitam taj auto troši 4.5 litre dizela i ima Peugeot dizel motor. :)

Bila su standardno bezbedna 1970. ili 1980., ali ako uzmemo da smo mi cak i 2008. godine proizvodili identicne automobile i da bi to cinili zauvek da nije stigao Fijat... To sto nismo nista usavrsili od 1980. je veoma opasno.
Cuo sam da je bilo par serija sa dizel motorom, ali to je mnogo vise incident nego pravilo.
 
Cela prica oko Zastave od njenog osnivanja je politicko-ekonomske prirode, na drzavnom nivou.

Mogao bih da napisem referat na 15 strana o tome, al me mrzi.

Ukratko, cilj je bio spreciti odliv deviza (kojih ionako nije bilo) u inostranstvo, napravljena je Zastava, i jos mnogo fabrika sirom SFRJ koje su radile za Zastavu, To je bio odlican ekonomskim potez koji je dao rezultate. Milioni ljudi su indirektno ziveli od Zastave, novac je ostajao u zemlji. Do neke sredine osamdesetih, to su bili kud i kamo solidni automobili za te pare.

E sad, porediti ono vreme, kad je prosecan radnik mogao da kupi nov Zastava automobil i zasticeno trziste od 25 miliona ljudi i ovo sad je stvarno besmisleno.

Sad Zastava i da napravi neki novi model, a koji bi mogao da se meri sa stranom, konkurencijom ne bi bio mnogo jeftiniji od stranih vozila te klase. I ko bi bio potencijalni kupac tog automobila?

Pa Englezi ne mogu vec 50 godina da naprave isplativ auto, a mi mozemo?

PS
Mi nikad nismo ni napravili svoj auto (sem mozda delimicno Floride), sve je to samo sklapano po Fiatovim licencama.
 
Ne mozete reci da Yugo iz 89'-91' nije valjao jer ta kola se i dan dans voze i presla su po 300k km a nije im radjena generalka.
Ja bih ga prvi kupio dan danas samo da je tog kvaliteta a ne kao ovi danasnji gde je plastika tanja 3 puta i gde kvaliteta zaista nema.
Ako se secate nov Yugo je kostao oko 4k eura i za te pare nov auto drugog proizvodjaca nema da se kupi. Postoje i manje zahtevni vozaci kojima ne treba brdo opreme i kojima auto sluzi da se vozikaju a ne da se kurchhe.
Postoji pravilo da svaka roba ima svog kupca ali ono sto ja znam je da sam se sa Ficama i Yugicima lepo i slatko navozao i bez nekih kvarova o kojima svi pricaju.A ako se kvar i desio mogao sam ga sam resiti u vecini slucajeva dok danas mogu u kola da gledam kao tele.
 
Ne mozete reci da Yugo iz 89'-91' nije valjao jer ta kola se i dan dans voze i presla su po 300k km a nije im radjena generalka.
Evo i ovom nije rađena generalka na 300k!
Yugo 45, 1991. prva generalna, kompletna, na 30k km, prodat sa 100k km, pred drugu generalnu, ali je zato limarija bila vrh, bio je star 18 godina kada je prodat, bez tackice korozije, nikada nije radjena zastita poda i slicno. Inace, komsija trazi trulog yuga, sa dobrom mehanikom. Kupio je metalik crvenu karoseriju cini mi se iz 07 za 50 evra :)
Sva sreća što nismo u Japanu. Da jesmo, pola Zastave bi moralo da izvrši harakiri kada se sazna da je bila potrebna generalka na 30k!


Ako se secate nov Yugo je kostao oko 4k eura i za te pare nov auto drugog proizvodjaca nema da se kupi.
U pravu si! Sada nema!
 
Očigledno je da sve je to stvar iskustva (neko je imao pozitivna iskustva sa Zastavinim automobilima, a neko negativna) kao i ukusa. Stvarno bih se iznenadio kada bi čuo da neki automobilski brend ima isključivo pozitivne kritike, jel to ne postoji pošto nekome se sviđa ovo, dok nekom drugom se upravo to ne sviđa i tako je kada su svi automobili i automobilski brendovi u pitanju i ne samo automobili i automobilski brendovi već i kada su u pitanju svi konzumerski proizvodi uopšte.
 

Back
Top