KUĆA VS STAN

proka

Legenda
Poruka
57.100
:D

DAKLE, KUĆA PROTIV STANA

da vidimo ko će da pobedi ;)

1891115_230436667080732_1285563897_n.jpg


ja navijam za kuću :D
 
Sve ima svoje prednosti i mane.
Kuća je dobra zbog dvorišta,lakše je čuvati kućnog ljubimca,(pse i mačke naročito)
Stan je dobar jer mislim da su manji troškovi održavanja.
 
Мој тата је имао обичај да каже: 'бем ти стан, чим закорачим преко прага, већ сам у туђем.

И слажем се са њим.

Јесте да имамо више обавеза око дворишта, спратова, кречења, одржавања, али кад изађем у двориште знам да је моје и са задовољством очистим, залијем, седнем, попијем кафу ...
 
Sve ima svoje prednosti i mane.
Kuća je dobra zbog dvorišta,lakše je čuvati kućnog ljubimca,(pse i mačke naročito)
Stan je dobar jer mislim da su manji troškovi održavanja.

Slazem se, kuca je uvjek bolja od stana ( svoje dvoriste, nema kosija da lupaju nad glavom, nema onik da lupaju po zgradi :) ma divota)
ali treba razmisliti realno, bar kod nas, plac u relativnom centru je strasno skup, dozvole + porez + gradnja ....itd ispadne iznos da ti se zavrti u glavi, zato smo mi kupili stan mada smo na pocetku imali ideju da pravimo kucu, u normalnijim gradovima gdje funkcionise gradski prevoz mozda se isplati kupiti plac i u predgradju.
Mada jos uvjek razmisljamo da kupimo neku vikendicu u predgradju, sta cemo vuku korjeni na selo :D
 
samo sam dve godine zivela u stanu i glasam za kucu
mada je kuca ogromna obaveza i moji roditelji su imali obicaj da kazu - ko ima kucu, njen je rob
tako nekako i jeste
ali nikad ne bih menjala zivot u kuci za onaj u stanu
 
moze, a oko dvorista posla koliko hoces da bi bilo u stanju da se u njemu pije kafa :)

Да, али онда седнеш и са још већим задовољством попијеш кафу.

Подигнеш руку, убереш воћку, опереш на чесми у дворишту, смажеш, и тако цело лето :)

Једва чекам...
 
Да, али онда седнеш и са још већим задовољством попијеш кафу.

Подигнеш руку, убереш воћку, опереш на чесми у дворишту, смажеш, и тако цело лето :)

Једва чекам...
Baš tako.
maltene celo leto se provede u dvorištu.
 
Kuca, naravno. Ne mogu da zamislim da zivim u stanu.

Inace, imam neku teoriju da je zivot u stambenim zgradama, poput sardina, uzrok veceg stresa, pa cak i sklonosti kriminalu tih ljudi nego nas koji zivimo u kucama. Racunao sam da bi na mojem placu, gde zivimo nas cetvoro, a maksimalno bi moglo 8-9, u slucaju izgradnje stambenih zgrada moglo da se smesti 300-400 ljudi. Jednostavno, nekako je neprirodno.
 
Kuca, naravno. Ne mogu da zamislim da zivim u stanu.

Inace, imam neku teoriju da je zivot u stambenim zgradama, poput sardina, uzrok veceg stresa, pa cak i sklonosti kriminalu tih ljudi nego nas koji zivimo u kucama.


Dobra ti je teorija.
Odavno je primećeno da povećanjem gustine naseljenosti za 30 %, stopa kriminala raste 10%.
Takođe je u većim zgradama manja zainteresovanost za zajednički prostor pa su one uvek i prljavije.

Doduše, kod nas ni dvorišta ne održavaju nego nabacaju neke stare šporete, kutije i naprave tziganluk, ogradu ne šišaju, tako da se ne primeti razlika spram soolitera
 
Evo ovako , pocetkom 1999. vidim da se raspada Krajina i odlucim da pod hitno prodam kucu i da se pakujem za Srbiju .
Najvise mi se svidjao Sombor ali posto sam ga dobro poznavao znao sam da tu nema perspektive . U njemu mozes samo
da preprodajes kinesku robu i nista drugo .Odlucim da ne razmisljam srcem nego glavom . Izbor je pao na okolinu NS ili
BG . Odlucim se za Batajnicu jer sam tu imao rodbinu a i zato jer mi je majka bolesljiva a vojni je osiguranik . Blizu je VMA .
Kuca ili stan ? Imao sam u dzepu oko 35.000 evra a u Batajnici je prosjecan stan kostao oko 500 maraka kvadrat .
Opredijelio sam se za kucu jer hocu zelenilo oko sebe . Rodbina mi ima stan i kad udari vrucina bude pakao na onom betonu .
Trebalo mi je 10 godina da potpuno zavrsim kucu ali mi nije zao . Plac mi je sirok 18 metara do ulice a kapija sira od 4 metra .
Terasa mi je 12 kvadrata , garaza oko 25 kvadrata a na dnu dvorista imam mali vocnja , milina !
 
Za porodice sa malom decom,kuća sa dvorištem je zakon.
Pustiš dete napolje da se igra i miran si.
Sad ima da se kupe relativno jeftini plastični rekviziti:klackalice, ljuljaške, tobogančići,,,za dvorište.
Samo kad bi tako lako moglo da se bira.
 
proko- lepa ti je kuca :)
@tema - za mene uvek kuca. sa roditeljima sam zivela u kuci. sada opet u kuci. bilo bi mi tesko da se naviknem da zivim u stanu, ili da imam stanare... moja kucica - moja slobodica :)
e sad - ovde gde ja zivim, kuca se moze kupiti za relativno malo novca, a stan bas i ne. predpostaljam da je "navala" na stanove jer je ipak jeftinije odrzavanje...
 
Odlucim da ne razmisljam srcem nego glavom . Izbor je pao na okolinu NS ili
BG . Odlucim se za Batajnicu jer sam tu imao rodbinu a i zato jer mi je majka bolesljiva a vojni je osiguranik . Blizu je VMA .

I onda dođe Nato pa ti ne da da spavaš :D

- - - - - - - - - -

predpostaljam da je "navala" na stanove jer je ipak jeftinije odrzavanje...

Nikad mi nije bila jasna ta teza da su kuće skuplje za održavanje ?
Šta je soliter nego kuća pa nema problema ? Kod kuće može eventualno krov da nastrada i treba kositi dvorište ali to je sitno.
 

Back
Top