Prihvatate li rizik?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.833
Znamo da zivotinje prenose parazite, bakterije i druge mikroorganizme na coveka putem svojih sekreta i sl. koji su odgovorni i z a neke neizlecive bolesti.

Da li prihvatate rizik zarad "ljubljenja u njusku" da vam se desi ovo:

pol-stiv-gejlord-foto-dayli-mail-1391515496-439801.jpg


http://www.kurir-info.rs/zarazio-ga...odsekli-prste-na-rukama-i-nogu-clanak-1212743

Ili cete jednostavno izbaciti macku napolje da lovi miseve.
 
Ili da jednostavno redovno tretiramo ljubimce protiv parazita, vakcinišemo, držimo čistim i zdravim, a da ti pustiš ljude na miru da imaju kućne, dvorišne ili kakve god hoće ljubimce? Znaš šta jedu moje mačke? Granule (za koje svi znamo da se prave od otpadaka mesne industrije, dakle sve dok ljudi jedu meso, biće ga i za ljubimce predatorskih vrsta), ostatke uzoraka od trihinoskopije i ono što ulove. Često ulov donesu i meni, da mi plate što sam im pimp-imaju hranu, smeštaj, negu i zaštitu od komšijskih avlijanera koji šetaju slobodno. A i volimo se i mazimo. Baš se ne ljubimo, čak mi se čini da se više ja gadim njima nego oni meni, mirišem im na biljnu hranu a Blondi "samo" pije "svežu" vodu iz wc šolje. :aha:
 
Zasto bi to radili.... sekli im polne organe, fiksali ih vakcinama, kupovali vestacke granule a mackama je priroda nemenila da love miseve?


I plus da rizikujemo i svoje zivote a i zivote male dece da im te iste macke prenesu neizlecive bolesti?
 
Znamo da zivotinje prenose parazite, bakterije i druge mikroorganizme na coveka putem svojih sekreta i sl. koji su odgovorni i z a neke neizlecive bolesti.

Da li prihvatate rizik zarad "ljubljenja u njusku" da vam se desi ovo:

pol-stiv-gejlord-foto-dayli-mail-1391515496-439801.jpg


http://www.kurir-info.rs/zarazio-ga...odsekli-prste-na-rukama-i-nogu-clanak-1212743

Ili cete jednostavno izbaciti macku napolje da lovi miseve.
Заиста је погубно веровати медијима данас, жељним сензација и полуистина.

Најгора од свих куга је она која на овај начин напада мозак...

Но, као и увек, за све важи да ће и од ње пре оболети они са слабијим одбрамбеним механизмом...

... у глави...
 
Заиста је погубно веровати медијима данас, жељним сензација и полуистина.

Ti si od onih koja se vodi filozofijom "dok se ne desi znaci da ne postoji jer i oko ne vidi"...
Medijske informacije jesu ponekad senzacionalne i uvelicane ali nauka je dala empirijske dokaze.

Stoga je tvoj post neprimeren.
 
Taman sam pomislio da nema šta da pišem ovde kad opet neki nikola tesla sindrom.
U novinama piše da na marsu ima vode ali je još nisu našli........tako i ovo.....kuga a samo jedan bolestan
Ko normalan ljubi životinje u njušku ili dupe ili pak jede njihova govna tako što nikad ne pere ruke.
Živeo sam sa kugom, kolerom, salmonelom pa se nije primilo na mene, čak ni čuvena "variola vera" nije htela......ali se zato primi sve iz gradskog prevoza....a pogotovo bakterije iz hrane koje uredno još i platim...

Postoji jedan problem a zove se fobija...... to suština teme a ne ono što piše u naslovu
Ujela me mačka, ujeo me bolestan pas....vadili me iz vatre, grom me promašio za par metara, promašila me tomahavk raketa.....doduše promašila me i sedmica na lotou....
Čisto da te utešim da ne brineš mnogo...
 
Forum terminator. Teen.

Ovako. Nauka je dokazala, to znaci zvanicka nauka, da psi i macke prenose zarazne bolesti na ljude. Izmetom, ljubljenjem, grljenjem, dlakama. To je tacno, to je istina.

Kada je tako zar sebi mozes dopustiti rizik da tvoje dete makar procenti bili mali, da dobije zaraznu neizlecivu bolest? A zarad cega?....
zarad toga jer si popustio zeni da te obradi da drzite pudle ili neko drugo klonirano stvorenje kojem ispadaju oci poput pikinezera.

Nemoj mi reci da nije tako, da te nije zensko potpikalo vec da je neznost tvog karaktera jaca od razuma koji se drzi sigurnog. Terminatoru.
 
Dobro kako ti kažeš.....samo ako si se uhvatio za razum za tanko si se uhvatio to je najslabija tačka čoveka.

Kada je tako zar sebi mozes dopustiti rizik
Ljudi ginu na pešačkom prelazu svaki dan.......ubedjen sam da i ti prelaziš tako ulicu iako znaš da je opasno.....znači kad te žena pošalje po hleb ima nameru da te ubije po tebi.

"plašite se i vi pa će meni biti lakše" je možda bolji naslov za temu.

Ja kod tebe vidim samo iracionalni strah, na osnovu jednog krajnje sumnjivog primera napravio si čitavu projekciju i dao dimenziju koja ne odgovara svarnosti.

Pitam šta će biti sledeće ako se nastavi ovom logikom....da li isključujete bojler dok se kupate ?
 
Poslednja izmena:
Zasto bi to radili.... sekli im polne organe, fiksali ih vakcinama, kupovali vestacke granule a mackama je priroda nemenila da love miseve?


I plus da rizikujemo i svoje zivote a i zivote male dece da im te iste macke prenesu neizlecive bolesti?

A mačke u gradu? Koje ne bi opstale kad ih nesavesni vlasnici njihovih majki sa dva meseca izbace na ulicu? I stvarno misliš da je dovoljno ne jesti životinje da bi im se pomoglo? Šta je sa onima koje već žive i pate? Shvataš li koliko je kontraproduktivno to što radiš? Zamrzeće ljudi sve vegane, stvarno će da pomisle da je veganstvo neka sekta, da su vegani listom idioti i ludaci... A što vegani mahom imaju usvojene ljubimce koji bi u protivnom stradali na ulici, što je sterilizacija dokazano najbolja preventiva i protiv neželjenog potomstva i protiv raznih bolesti (pročitaj malo ostatak podforuma na kom širiš mržnju umesto ljubavi i tolerancije) i što isti ti vegani rade i na edukaciji, udomljavanju i spašavanju... Nemoj ja da te učim.



od mene moze da dobije samo sut nogom u njusku

Divno... :flert: Jesi li čula nekad za karmu? Stvarno želiš da se u sledećem životu rodiš kao bubašvaba? Ili si možda hrišćanka? U tom slučaju, gorećeš u paklu. Mada, rekla bih da si suviše sebična da bi verovala u bilo šta.

Заиста је погубно веровати медијима данас, жељним сензација и полуистина.

Најгора од свих куга је она која на овај начин напада мозак...

Но, као и увек, за све важи да ће и од ње пре оболети они са слабијим одбрамбеним механизмом...

... у глави...

:amen:
 
Ti si od onih koja se vodi filozofijom "dok se ne desi znaci da ne postoji jer i oko ne vidi"...
Medijske informacije jesu ponekad senzacionalne i uvelicane ali nauka je dala empirijske dokaze.

Stoga je tvoj post neprimeren.

U Kuriru vesti nisu PONEKAD senzacionalne i uveličane. I kao što jedna lasta ne čini proleće, tako ni jedan slučaj kuge (jer mačka verovatno nije bila tretirana protiv parazita a tip je verovatno hordaš i ima ih još 37 u kući) ne čini epidemiju. Ne raspolažem činjenicama, ne mogu da tvrdim da je tako i tako ali najveći je procenat verovatnoće da je kugu dobio zbog BUVA.

Taman sam pomislio da nema šta da pišem ovde kad opet neki nikola tesla sindrom.
U novinama piše da na marsu ima vode ali je još nisu našli........tako i ovo.....kuga a samo jedan bolestan
Ko normalan ljubi životinje u njušku ili dupe ili pak jede njihova govna tako što nikad ne pere ruke.
Živeo sam sa kugom, kolerom, salmonelom pa se nije primilo na mene, čak ni čuvena "variola vera" nije htela......ali se zato primi sve iz gradskog prevoza....a pogotovo bakterije iz hrane koje uredno još i platim...

Postoji jedan problem a zove se fobija...... to suština teme a ne ono što piše u naslovu
Ujela me mačka, ujeo me bolestan pas....vadili me iz vatre, grom me promašio za par metara, promašila me tomahavk raketa.....doduše promašila me i sedmica na lotou....
Čisto da te utešim da ne brineš mnogo...

Jednom i mi da se složimo. :lol:

Forum terminator. Teen.

Ovako. Nauka je dokazala, to znaci zvanicka nauka, da psi i macke prenose zarazne bolesti na ljude. Izmetom, ljubljenjem, grljenjem, dlakama. To je tacno, to je istina.

Kada je tako zar sebi mozes dopustiti rizik da tvoje dete makar procenti bili mali, da dobije zaraznu neizlecivu bolest? A zarad cega?....
zarad toga jer si popustio zeni da te obradi da drzite pudle ili neko drugo klonirano stvorenje kojem ispadaju oci poput pikinezera.

Nemoj mi reci da nije tako, da te nije zensko potpikalo vec da je neznost tvog karaktera jaca od razuma koji se drzi sigurnog. Terminatoru.

O, još i mizoginija... :thumbdown: FYI, New Folder je po sopstvenom izboru mačkar, zadrtiji od većine mačkara koje poznajem (a od mene to nije pežorativ) i sve što piše, potkrepljuje praksom. (Ovaj put nisam cinična.)
 
Svratih samo da vidim ovo cudo od teme... Potpuno se slazem sa mm, Milunkom, ovoga puta i sa nf , ali u citiranom komentaru/komentarima je napisan bas nacin na koji i ja razmisljam
prihvatam rizik.

a i boli me kerec za bolesti..

nema to toliko veze sa mačkama, niti sa životinjama uopšte

to je moj stav oduvek kada je u pitanju nešto što voliš.

:amen:
 
U Kuriru vesti nisu PONEKAD senzacionalne i uveličane. I kao što jedna lasta ne čini proleće, tako ni jedan slučaj kuge ne čini epidemiju. Ne raspolažem činjenicama, ne mogu da tvrdim da je tako i tako ali najveći je procenat verovatnoće da je kugu dobio zbog BUVA.


Ako si zaboravila a pretpostaviti je da nisi, izbrisali ste mi post, ti ili neka tvoja drugarica. Post o zaraznim neizlecivim bolestima koje macke i psi prenose na ukucane.

Ako je tebi draze drzanje predatora u stanu, predatora kojem je mesto napolju, uz rizik da obole deca koja ne znaju za ovo a igraju se sa predatorima onda sta da ti kazem. To je jos gore od mesozdera koje napadas jer oni ne prodaju dobrotu vec su to sto jesu i stoje iza toga.
 
Ko me je vukao za prste da pisem ovde, sad mi stizu obavestenja, pa moram da odg, a nisam htela da duzim ...

Prvo, ova tema je totalno iracionalna jer, ako ces vec da ides tom logikom sta je rizik - skoro sve u zivotu nosi neki riziki, tako da pobeci od toga neces, ali svakako ti je onda, sto se bolesti tice, nejrizicniji kontakt sa drugim ljudima i to je nepobitna cinjenica, pa ti onda nemoj nikog da diras, ni sa kim da pricas face to face, ni sa kim da se ljubis/imas sexualne odnose, nemoj nikom da ides u bonicku posetu itd, a ne daj boze da deci dozvolis tako nesto... Drugim recima, zavuci se pod stakleno zvono.
Drugo, ako je tim predatorima mesto napolju, onda je ljudima mesto u pecinama, eventualno tipijima, ili slicnim "stanbenim prostorijama".
Trece, evo ja sam neko ko igrom slucaja mora da ide malo cesce kod lekara od prosecnog coveka i, kad sam bila mala, pitali smo ih da li je ok da uzmemo psa, ili macku i odgovor je bio: "Naravno! Jos bolje!" I imas xy clanaka o pozitivnom uticaju pasa i macaka na decu, sto u psihickom, sto u fizickom/zdravstvenom smislu i to su sve potvrdili STRUCNJACI. Naravno, bitno je da se o tom psu/macki vodi racuna da i on/ona bude zdrava i onda je sve ok.
Cetvrto, meni deluje da ti hejtujes predatore iz nekog sasvim drugog razloga i da pokusavas da smislis sto vise razloga protiv njih, samo je problem sto ti tvoji razlozi ne drze vodu kod iole edukovanih osoba.

Evo ti pesmica za kraj razgovora:
 
Zasto bi to radili.... sekli im polne organe, fiksali ih vakcinama, kupovali vestacke granule a mackama je priroda nemenila da love miseve?


I plus da rizikujemo i svoje zivote a i zivote male dece da im te iste macke prenesu neizlecive bolesti?

a mozda prvo da se upoznas s cinjenicama vezanim za slucaj koji si uzeo kao primjer
hint - u ovom clanku koji si dao tih...sitnica nema, a kljucne su...
 
a mozda prvo da se upoznas s cinjenicama vezanim za slucaj koji si uzeo kao primjer
hint - u ovom clanku koji si dao tih...sitnica nema, a kljucne su...
Taj je clanak preuzet iz strane stampe, ali ovi nasi ni ime nisu uspeli da prepisu, a kamoli da razlikuju bitno od nebitnog. Ujela ga macka, on joj je prisao dok je jela nekog misa, macka se razbolela i narednog dana podlegla bolesti, a zatim on se razboleo i jedva izvukao zivu glavu.
Kugu je zaista mogao da dobije od macke, koja ocigledno nije bila kucna, kao sto je moguce i da su i macka i on dobili kugu od buva sa istog izvora.
Nije upste to jedini slucaj oboljevanja od kuge, izvestavale su novine vise puta, bile su i neke epidemije.
Ali je prica zgodna da se isprepadaju po ko zna koji put oni koji imaju macke, sve sa pozivanjem na odgovornost prema sitnoj deci.... Kao oni sto prodaju one usisivace, uvek spomenu kako je neodgovorno od roditelja da dozvole da deca spavaju u grinju i prasini.
 
Taj je clanak preuzet iz strane stampe, ali ovi nasi ni ime nisu uspeli da prepisu, a kamoli da razlikuju bitno od nebitnog. Ujela ga macka, on joj je prisao dok je jela nekog misa, macka se razbolela i narednog dana podlegla bolesti, a zatim on se razboleo i jedva izvukao zivu glavu.
Kugu je zaista mogao da dobije od macke, koja ocigledno nije bila kucna, kao sto je moguce i da su i macka i on dobili kugu od buva sa istog izvora.
Nije upste to jedini slucaj oboljevanja od kuge, izvestavale su novine vise puta, bile su i neke epidemije.
Ali je prica zgodna da se isprepadaju po ko zna koji put oni koji imaju macke, sve sa pozivanjem na odgovornost prema sitnoj deci.... Kao oni sto prodaju one usisivace, uvek spomenu kako je neodgovorno od roditelja da dozvole da deca spavaju u grinju i prasini.

pa nije bas ni da ima iljade slucajeva kuge...zapravo, ovakvi slucajevi su rijetkost
da ne pominjem kako ne moras opce imat ljubimca da bi te ujela buva...

While the bubonic plague has long been associated with filthy, unsanitary conditions and rodent infestations, recent research suggests that the "black death" plague is on the increase in affluent U.S. communities. Experts said that as more people move to natural environment where carriers of the disease, like squirrels and wood rats, live, infection increases.


The disease is caused by the Yersinia pestis bacterium, which spreads through flea bites, can cause gangrene which often results in amputation if not death. There have been about 11 cases of the plaque a year in the U.S. since the 1976 and Gaylord is the 17th person in Oregon to be infected since 1934.


http://www.medicaldaily.com/us-man-...e-will-have-fingers-and-toes-amputated-241421
http://www.oregonlive.com/pacific-n...f/2012/07/oregon_plague_victim_paul_gayl.html
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top