trazim informaciju o

potuk

Početnik
Poruka
15
Moj Kurdjel Đurađ sa sinom Zivkom(pra deda )Doselio se iz Čitluka kod Nevesinja u selo Kostajnik kod Krupnja ,negde otprilike posle prvog ili drugog srbdkog ustanka.Gde sada zivi velika familija Đuricic.
Molim sve koji su iz tih krajeva i imaju niku informaciju o seobi ljudi iz sela Čitlukda da mi jeve sve sto znaju.
Pretpostavljam da u Čitluku i dan danas imam rođaka .
Voleo bi da mi se neko javi bas iz tog kreaja ,mozda bi mogao da saznam kako su se moji prezivali ranije pošto pretpostavljam da su po dolasku u Kostajnik promenili prezime,Verujem da tamo imam dalje rođake .

Unapred vam Hvala


Đuričić Aleksandar
 
:shock:
10 људи је оставило постове да би рекли само:''Свашта! Каквих људи има! (каквих?! :roll: ), Глупости! Бах!''...
Мудро и надасве корисно! :lol:
И уопште не звучи као ликовање над неким ко се не сналази на Интернету, ни случајно! :? Баш је занимљиво видети вас тако срећне и задовољне собом што вам се указала прилика да покажете колико сте изнад некога! Честитам. Требало је и дочекати прилику. :lol:
Стварно, каквих људи има! :?
 
Hellen:
:shock:
10 људи је оставило постове да би рекли само:''Свашта! Каквих људи има! (каквих?! :roll: ), Глупости! Бах!''...
Мудро и надасве корисно! :lol:
И уопште не звучи као ликовање над неким ко се не сналази на Интернету, ни случајно! :? Баш је занимљиво видети вас тако срећне и задовољне собом што вам се указала прилика да покажете колико сте изнад некога! Честитам. Требало је и дочекати прилику. :lol:
Стварно, каквих људи има! :?
Imas pravo...ali, mozda su nesigurni u sebe pa na ovaj nacin jacaju samopouzdanje..."nisam tako losh, ima i gorih, vidi ovog..."

Btw, Chitluk nije u Lici.
 
HeBePoBaTaH_:

Kurajber je mlađi ili stariji muški predak?
Mislim da se zvao Isidor, ali nisam siguran.
Da - i vaspitajte se, čovek traži samo informaciju...
bravo, lave

redosled: otac, deda, pradeda, cukundeda, navrdeda, pardjipan, kurdjel, askurdjel, kurlebalo, sukurdor, ozmikur i kurajber. posle 12-og su svi valjda bele pcele

ja priznajem da, nazalost, nemam pojma. pretpostavljam, a imam i na osnovu cega (naisao sam sasvim slucajno na porodicu sa isim prezimenom i slavom) da sam poreklom od vlaha...

usput (htedoh jos davno da postavim slicnu temu, ali sam skroz zaboravio...) - ako neko zna prvulovice koji slave svetog jovana zlatoustog neka ih spoji sa mnom.
imate mail u profilu :D
 

Back
Top