Vrlo cudan problem

nameless

Početnik
Poruka
49
Imam telefon "nokija 6230". Zajedno sa njim dobio sam CD-ROM na kome je program Nokia PC Suite. Instalirao sam taj program, ali svaki put kada pokusam da ga koristim - da bih izmenio kontakte na telefonu, procitao poruke, pogledao fotografije koje sam uslikao itd. - on jednostavno ne reaguje, kao da telefon nije povezan sa kompjuterom preko Bluetooth-a.
Postoji li za ovo racionalno objasnjenje?
 
da li program uopeste vidi taj telefon?

jesi gledao u connection settings u data suitu, i otkacio bluetooth kao privamrnu vezu, i odabrao odgovarajuci port manualno (bluetooth-to-serial na primer)?
 
gusha:
da li program uopeste vidi taj telefon?

jesi gledao u connection settings u data suitu, i otkacio bluetooth kao privamrnu vezu, i odabrao odgovarajuci port manualno (bluetooth-to-serial na primer)?

pogleda jto sto ti je rekao GUSHA , i dali si u sistem trayu , na ikonici za pc suit , ukljucio konekciju namestio nacin konekcije.....
 
marko47:
Od kad se to uz telefon dobija cd-rom hahaha.Mozda si dobio cd a za cd-rom ne verujem :wink:
Ne razumem sta si hteo da kazes. Siroko rasprostranjeni naziv za kompakt disk na engleskom govornom podrucju je CD-ROM (Read Only Memory), dakle spoljna memorija (medijum) sa koje je moguce samo citati podatke, a u koju nije moguce upisivati iste. Ja na disku koji sam dobio sa telefonom ne mogu nista da upisujem. Prosvetli me ako gresim.
 
gusha:
da li program uopeste vidi taj telefon?

jesi gledao u connection settings u data suitu, i otkacio bluetooth kao privamrnu vezu, i odabrao odgovarajuci port manualno (bluetooth-to-serial na primer)?
Program uopste ne vidi taj telefon, iako ja bez ikakvih problema, u isto vreme, prebacujem podatke sa komjutera na telefon i obratno. U tu svrhu koristim Bluetooth adapter i odgovarajuci program BlueSoleil. A sto se ostalog tice moram priznati da nisam razumeo ovo sto si napisao. Mozes li to malo detaljnije da objasnis - gde da nadjem tu opciju "connection settings". :?:
A u system tray-u se nalazi ikona za pc suite, ali nisam nista podesavao, jer ne znam kako.
 
ponekad ne mozes istovremeno imati instaliran bluetooth lin za telefon i usb kabel, mozda je u tome problem, proj da un-instaliras sve sto ima veze sa bluetooth, i onda save iz pocetka (meni se cesto desavalo da se i sami programi "kolju" medjusobno, kao pc suite i oxygen, tako i bt i usb kabel

probaj,
pozdrav 8)
 

Back
Top